Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kkl82
15. mar 2013

@ellysa to je bambusovy ellevill paisley earth 😉

ellysa
15. mar 2013

@kkl82 aj som si myslela.nadherna je

zfidorka
15. mar 2013

no, fialova organica objednana 😉

sonkab
16. mar 2013

Ahojte baby, rozmýšľam aj ja nad satkou, ale pevná ma vôbec neoslovila ( neviem aká to bola značka, požičala mi ju suseda). Teraz uvazujem nad elastickou - mam možnosť vidieť naživo sleepy wrap. Malinka ma mesiac, mame aj manducu, ale tu plánujem používať až od cca 5. mesiaca ( syn v nej dovtedy nechcel byt, tak tam nechcem pchat skôr ani malinku). Len mna celé to viazanie a strkanie tak malého Mimi do statky vôbec neoslovilo ☹ Myslite, že mam skúsiť tu elasticku ?

zuzkaamato
21. mar 2013

Kocky vedeli by ste mi poradit? MAla ma 8 mesiacov, je to riadne sidlo. Ma okolo 7 kil. Skusala som ju dat do krizu s kapsou vonku, ale neuspesne, vobec sa jej nepacilo, ze musi byt otocena na mna a ze mala ruky v satke. Neviete mi poradit nejaky vhodny uvaz pre nas? Ja viem, ze tvarou dopredu ju dat nemozem, ale aspon nieco ine okrem toho kriza

cacika
21. mar 2013

@zuzkaamato vyskusaj uviazať na bok, vtedy majú deti najlepší rozhľad. ale pre nosiča je to trochu náročnejšie, lebo váha dieťaťa je len na jednom pleci. najlepsí je úväz klokan na bok, prípadne úväz jednoduchý kríž na bok. návody nájdeš na youtube pod tými názvami. alebo ak si trúfaš viazať na chrbát, potom dvojitý hammock alebo batoh.

zuzkaamato
21. mar 2013

@cacika tie bocne uvazy vyskusam, to je super, to som nevedela, ze sa to da. mame totiz v sobotu rodinnu oslavu a mala nema rada cudzich ludi, vlastne nikoho okrem mna a muza, tak ju chcem mat pri sebe, aby jej vsetci dali pokoj. dakujem za rady 🙂

zfidorka
22. mar 2013

@ivanka.7 @kkl82
baby pomooooc, prislo mi ze satka je na colnici, poplatok posty 3.60 eur, este mi vyrubia aj dph a clo??? 😅 🙄

ellysa
22. mar 2013

@zfidorka čože? 😕

ellysa
22. mar 2013

@zfidorka aký spôsob doručenia si si zvolila, lebo práve oni to posielajú ako list len v obálke, tak by to colnící nemali habať, ešte viem, že aj keď sa viaceré šatky posielajú, tak pošlú osobitne kvôli tomu 😕 😕 😕 😕 , to už čo je toto

zfidorka
22. mar 2013

@ellysa no ved ako list, este aj na tom liste z colnice je ze obycajna listova zasielka 😠

zfidorka
22. mar 2013

@ellysa este tam aj pisu ze je tam viazacia plachta na dieta...

ellysa
22. mar 2013

@zfidorka no to sú svine 😠

zfidorka
22. mar 2013

@ellysa no v pondelok tam pojde mm, tak uvidim co mu povedia...

ivanka.7
22. mar 2013

@zfidorka dala si si to poslat na normalnu adresu? Ja som objednavala len raz (teda teraz aj druhy raz ale este mi neprisla) a prislo to ok, len som si to nechala poslat domov a nie do firmy, ako to robim normalne.

kkl82
22. mar 2013

@zfidorka tak to sa mi este nestalo a to mam z ellevillu uz stvrtu satku... clo urcite nie, ale dph pravdepodobne ano 😖

zfidorka
22. mar 2013

@ivanka.7 hej domov, firmu nemam...
@kkl82 asi su v kosiciach na colnici hyperaktivni... 😠

ellysa
22. mar 2013

@zfidorka no daj potom vedieť, ako ste dopadli, ja budem objednávať asi budúci týždeň, tak sa budem modliť, dúfam, že rakúšaci sa na šatku neulakomia, aj keď... 😅

zfidorka
22. mar 2013

@ellysa dam vediet...

ellysa
22. mar 2013

@zfidorka no nakoniec chcem objednať už asi v pondelok, tak uvidím, či mi ju tiež zhrabnú, idem do merino air william-nedalo mi to -nech sa nosí Wili vo "vlastnej" šatke

kkl82
22. mar 2013

@zfidorka @ellysa @ivanka.7
zeny, no konec, uz aj mne dnes prislo postou doporucene, ze mam zasielku v colnom konani ☹. neobjednavala som pre seba, ale tu pre jednu maminku z konika a tiez mi to stopli. asi na colnici dostali nejake nove skolenia a habu vsetko, co mozu... mam teda riadne nervy

ivanka.7
22. mar 2013

@kkl82
@zfidorka hm, tak to sa tesim, ze aj mne pride :D dnes mi sestra volala, ze mam doma zlty listok (dobierka 8 eur - netusim co to moze byt), tak som zvedava

zfidorka
22. mar 2013

@kkl82 asi nasa socialne citiaca vlada potrebuje peniaze 😠

kkl82
22. mar 2013

@zfidorka no jo, zaviedli si ten absurdny poplatok za colne konanie, tak teraz na tom ryzuju. aj minule mi stopli z usa balicek za 24 eur, pricom limit je 22 a doteraz nam vsetkym v pohode prechadzalo aj cca 30 eur. ale ta vyska poplatku je podla mna trochu premrstena, ked chcu 3,60 a 4,50 za to, ze ti poslu doporuceny list... keby chceli euro, tak nech si ho zozeru, ale pytat tolko za poplatok, ako ti vyrubia dph, to je podla mna uz drzost.

ellysa
22. mar 2013

@ivanka.7
@kkl82 to vážne? no teda som zvedavá, či takéto praktiky budú naozaj aj v AT 🙄

zfidorka
22. mar 2013

@kkl82 ja som zvykla z usa objednavat pediped, ale to posielali kurierom... uz sa budem bat objednat aj to 😒
ten poplatok je fakt premrsteny, kebyze ide o firmy, tak nepoviem, ale fakt ked objednas ako fyzicka osoba za par eur...

henky
24. mar 2013

baby-skusene satkarky-......prosim poradte mi-aky sposob satkovania sa mam naucit-...ak chcem nosit mesacne babatko (kvoli klbikom ho stale viazem na siroko)..../tych navodov je strasne vela-neviem ktore su vhodne pre take male miminecko)...satku mam 4,2m...dakujem

ivula7
24. mar 2013

@henky Odporúčam kríž s kapsou vo vnútri, vyhľadaj si ho na nasledujúcej linke: http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont... Je to zvislý úväz a všeobecne zvislé úväzy sú lepšie pre kĺbiky (kolísky nie sú vhodné pri balení naširoko). Keď budeš viazať do toho kríža s kapsou vo vnútri, nie je nutné dávať naviac plienky alebo ortopedické nohavičky, samotný úväz pri správnom uviazaní zabezpečí polohu nožičiek v správnom postavení. Viac o fyziologickej polohe si môžeš prečítať na http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont...

zfidorka
25. mar 2013

@ivanka.7 @kkl82 @ellysa
no baby, takze dnes mm stravil hodinu na colnici a poste, pobehal vsetky kancelarie, niektore az 3x, nech je sranda 😠 zaver je, ze musel zaplatit dph z celej sumy satky a postovneho, co je 12.92 eur, poplatok za colne konanie 3.60 eur a este 0.50 eur za sek ktorym platil tych 3.60 eur... takze sa mi satka pekne predrazila, este ze som to nevedela predtym, lebo ju asi nekupim (co by bola skoda)...
ale aspon nieco pozitivne, organica je na prvy pohlad uplne super, idem ju hned vyprat a uz sa tesim ako do nej budem viazat 😵 😵 😵

ivanka.7
25. mar 2013

@zfidorka nemozem to ani lajknut :/ ale tak co uz