Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ivanka.7
23. jan 2013

@labutka ja som ocumovala dlho, v septembri som hodila rec s Katkou a dnes objednala :D Neplanujem skoncit s nosenim pri Elianke, tak ju hadam este vyuzijem :D

kkl82
23. jan 2013

@ivanka.7 a na ktoru nakoniec padol tvoj vyber? 😀 ja som si uz myslela, ze tu "zaloznu" satku uz mas davno doma 😝

ivanka.7
23. jan 2013

@kkl82 lenze zrovna v tom case zacal manzel nosit ako o zivot, tak som si vravela, ze satka a manduca budu nakoniec stacit (a realne by asi aj stacili, ale dnes mi to nedalo a objednala som si tento skvost - http://www.ellevill.com/products/zara-aubergin- 🙂

zfidorka
23. jan 2013

@ivanka.7 peknu ellevilku si si vybrala 😉
ja mam hnedu zaru, a zda sa mi prijemnejsia ako didymos indio co som mala predtym...
a inak nechapem ako mozu fungovat mamicky s dvoma malymi detmi bez satky 😅 ked livia place, alebo nevie zaspat, len ju uviazem, a pritom sa mozem venovat natalke, alebo nieco robit...

ivanka.7
23. jan 2013

@zfidorka ja mam velmi dobre indio, tak som zvedava co mi pride 🙂

standu
24. jan 2013

baby prosim o radu. mam storchenwiege leo, kupovala som ju ked mala dcera cca 4mesiace a neviem preco nechcela sa moc nosit mame hypotoniu, dlho nedrzala chrbatik atd.. takze som ju pouzila par krat. teraz cakame druhu a planujem viac nosit. teda v satke 😉 budem vediet pouzivat tu co mam, alebo kupit nieco elasticke na zaciatok, kym sa zabehnem??? s viazanim som velmi nemala problem, len tie elasticke mi pridu praktickejsie...dakujem

ivula7
24. jan 2013

@standu aj s pevnými šatkami sa dajú uviazať detičky, posielam príklad malinkého bábätka uviazaného práve v Storchenwiege leo http://vbavlnce.blogspot.sk/2012/10/aby-se-v-sa...... Ináč, môžeš si to vyskúšať aj na bábike alebo plyšáku, ako to ide 🙂 A počkala by som až do pôrodu, uvidíš ako to pôjde a či to zvládneš aj bez elastickej 🙂 Dávam do pozornosti aj http://www.onoseni.sk/ snáď nájdeš osožné informácie 😉

standu
25. jan 2013

@ivula7 dakujem! ja by som skor viazala do kolisky a hadam to pojde...len som potrebovala pocut ze dalsia investicia nie je nutna 😀 😀 😀

ivula7
25. jan 2013

@standu čo som počula Storchenwiege leo je fajn, tak si myslím že nie je čoho sa báť 🙂

katia7
28. jan 2013

baby a tie co nosite v koliske balite nasiroko? mesti sa tam babatko potom a neni mu to neprijemne alebo je lepsie nosit take male vpredu? mne sa zda ta koliska prirodzenejsia ale mata ma to siroke balenie 🙂 vdaka

ivanka.7
28. jan 2013

@katia7 koliska ako uvaz nie je vhodna pre babatka ktore musia byt balene nasiroko; ja som preventivne nasiroko nebalila (ked mala mala 5 tyzdnov boli sme u ortopeda a on povedal, ze netreba, rovnako ako mi to povedali uz v porodnici), takze som kolisku viazala. Keby som musela balit nasiroko, tak viazem len vertikalne uvazy - napr. kriz s kapsou 🙂

katia7
28. jan 2013

@ivanka.7 dakujem 🙂 cize balenie nasiroko nie je "povinne" moje deti ani jedno nemali problemy a aj tak mi to ortoped nakazal tak som balila a nosila v tom krizi s kapsou ale na kojenie mi pride ta koliska lepsia

ivula7
28. jan 2013

@katia7 Pre dieťatko, ktoré má problémy s bedrovými kĺbikmi alebo sa musí baliť naširoko, nedajbože musí nosiť abdukčnú plienku nie sú kolísky absolútne vhodné. Tým že je dieťatko v horizontálnej polohe, tlačí látka na nožičky a kĺbiky dieťatka. Pre takéto problémy sa odporúčajú vertikálne polohy, tak ako už spomínala @ivanka.7 pozri viac na http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont... alebo ešte na http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont.... Čítala som, že keď je dieťatko v kolíske, široké balenie môže pôsobiť ako páka a bedrové kĺby stláča do absolútne v nevhodnej polohe, čo vôbec neprospieva správnemu vývoju pri deťoch s takýmito problémami.

Ono keď viažeš vertikál, nemusí mať dieťa plienočku naširoko, práveže rozprestrené pruhy naširoko nahrádzajú to balenie naširoko. Ja by som teda možno zvolila taký dvojvariant, kojila v kolíske a po nakojení presunula do vertikálu - čo som si čítala napríklad zahraničné odporúčania pre kolísku, tak tam sa zväčša odporúča len na kojenie a potom previazať do vertikálu a to aj z dôvodu, aby sa dieťatku nenavrátila potrava späť do pažeráka + dieťatku vo zvislej polohe zväčša lepšie trávi, masíruje sa bruško mamičky a dieťatka navzájom, čo stimuluje trávenie 😉

katia7
28. jan 2013

@ivula7 hmm vdaka a neni potom lepsi nejaky ergo nosic 😕 ja som tu satku chcela prave koli tej koliske ....sorry asi sa furt tocim dokola ale vazne nechcem kupit blbost

ivula7
28. jan 2013

@katia7 To ma mrzí, že som zamotala hlavu... Ono strašne záleží, či a vôbec má dieťatko s kĺbmi problémy, ja som to hore písala všeobecne. Ja som z viacerých dôvodov skôr za vertikálne nosenie, pri ktorých sa dá šatka využiť stále... Preto som dala ten návrh ale bez širokého balenia - kojenie v kolíske a presun do vertikálu, ak teda bolo odporučené balenie naširoko. Asi som zamotala ešte viac...

Nie je jednoduché poradiť dopredu, čo som čítala rôzne diskusie, mnohé mamičky sa často samé rozhodli pre ten či oný spôsob nosenia, ja som viac priklonená k vertikálom, takže ich skôr budem odporúčať....

kkl82
28. jan 2013

@katia7 ergo nosic vacsinou nie je vhodny pre novorodencov. pre niektore existuju extra vlozky (napr. ergo baby carrier) alebo ju maju integrovanu (manduca), no dieta sa do nich tazsie vklada a ani sa v nich neciti tak pohodlne. tiez sa v ergonosicoch dost tazko koji. nosice maju rozne popruhy a napr. presne to ergo alebo manduca ich maju dost siroke a bedrovy pas ti bude zavadzat pri beznych cinnostiach (este chvilu potrva, kym bude dieta nieco vazit a naozaj ten bedrovy pas ocenis). preto je lepsia satka - uviazes aj tu kolisku na kojenie, je velmi flexibilna a prisposobi sa velkosti dietata. nebude ti nikde nic odstavat a vadit, co je bezne pri ergonosicoch. podla mojho osobneho nazoru, je ergonosic lepsi pre vacsie dieta, a hlavne pre oteckov 😉

cacika
28. jan 2013

@katia7 tak tak, suhlasim s kkl82. ergonosice sa dost tazko pouzivaju s novorodeneckou vlozkou, kym dieta napasujes do spravnej polohy tak by si satku aj 3razy uviazala. mne sice neprakazal na nosici bedrovy pas ale som mala pocit ze okraje nosica sa babu zarezavaju do noziciek, do krku... mala som velke deti ale do nosica bez vlozky sa mi ako tak dali dat az od tych 4-5 mesiacov, pohodlne asi od 8 mes. co sa tyka pohodlia babetka je satka urcite vhodnejsia, hlavne na dlhsie nosenie. vyhoda nosicov je hlavne rychlejsie nasadzovanie. a k tej koliske, mne sa ju teda nepodarilo uviazat ani na 200 pokusov... stale sa mi tam dieta zdalo dake pokrutene, vykrivene, nepacilo sa jej. od zaciatku som teda nosila v horizontalnych uvazoch.

ivanka.7
28. jan 2013

@katia7 Ja som nemala velke dieta, resp. neviem co je velke dieta, ale mne mala sla do Manducy cca v tych 3 mesiacoch uz v pohode. Lenze ja som dost stihla, takze nemala problem okolo mna dat nohy viac-menej. A manzel nie je ovela sirsi.
Ale dovtedy by som ju dnu asi nedala, mne do tej malej vlozky nejako nepasovala, cize dovtedy som len satkovala, potom sme sa s manzelom zacali striedat - on nosil v nosici, ja som ostala pri satke.

marty78
28. jan 2013

Ahojte, satku akej znacky odporucate?

katia7
29. jan 2013

@ivula7
@kkl82
@cacika
@ivanka.7 vdaka zienky 🙂 tak ja teda ostavam pri elastickej satke, mne nejak je ta satka blizsia ako nosic a manzel pochybujem ze by nosil, prveho syna niesol dva krat ked sme boli na ture a dcerku tusim vobec a tie dva razy zvladol aj so satkou 😀 inak nemate skusenosti so satkou Boba? nejak je na nu malo recenzii, videla som ju akurat na jednej prednaske a celkom sa mi pozdava

ivanka.7
29. jan 2013

@marty78 Z vlastnej skusenosti urcite Didymos Indio, oblubena je aj Ellevill Zara.

brumka
29. jan 2013

ahojte, chcem sa spytat aky je nazor na hoppendiz? ked pozeram malo sa po bazaroch predava lebo uz mame jednu konkretnu vybranu v obchode ale cheme sa este uistit, elevilky su velmi pekne ale zdaju sa mi velmi drahe, co vy nato?

cacika
29. jan 2013

@brumka hoppediz su velmi kvalitne satky, povedala by som ze neznicitelné. dobre sa s nimi viaze, uvaz nepovoluje, nesmykaju sa, zvlast vhodne aj pre tazsie deti kedze su velmi nosné. velmi dobry pomer kvalita-cena, podla mna... oproti inym satkam su dost tuhé aj tazsie, dlho trva kym sa zanosia ale potom su uz makké. mne prekázal hrubý uzol a zdala sa mi velmi hruba na leto, ale zase ine baby pisali ze v nich odnosili cele leto uplne v pohode. ellevill (mala som len 100%bavlnu) su omnoho lahsie, jemnejsie, nemaju presivane okraje (cize menej tlacia na plecia), su trochu uzsie, na leto sa mi zdaju priedušnejsie a nemaju po uviazani taky velky uzol. su sice drahsie, ale zas potom ich lahko predáš. jediná nevýhoda elelvill podla mna je ze sa mi zdaju haklivejsie co sa tyka udrzby, predsa len sa na nich lahko nitky zachytia a taku drahu satku nemozes ani hocikde na travu a do prachu polozit 😉 tak asi tolko moje porovnanie, no tiez by som sa nevedela rozhodnut, ale kebyze nemusim euríky rátat tak urcite ellevill 🙂 a v tom obchode kde mate hoppediz vyhliadnutu, tak ellevill nemaju? zeby si si to aj sama vyskusala, rozdiel citit na prvy pohlad...

brumka
29. jan 2013

@cacika nie tam kde ideme maju hoppendiz a este jednu znacku ale bnic moc z takej vyber a potom uz len nosice a tak na ktore nas ukecavala predavacka ale mi mame jasno len satka kamoska ma elevilku ale ona je velmi daleko. tak uvidime ako sa rozhodneme. mi mame vybavu po prvom dietati takze daco je podstate usetrene takze podstate este ta elevilka hra v hre, ale ako si pisala do travy a tak nam by parveze aj ta trava vyhovovala neznicitelnost no uvidime.

ivula7
29. jan 2013

@brumka asi záleží od aktuálnej ponuky, hoppedizky istú dobu v bazáre aspoň tu na MK išli riadne v kurze a bol aj vcelku pekný výber. Ja mám hoppediz rada aj kvôli jednoduchej údržbe, viem porovnať aj s druhou jemnejšou šatkou, ktorú sa až obávam viazať (hoci som čítala, že je aj na ťažšie deti a práve preto som si ju kúpila), ale tak ako písala @cacika, rýchlo sa zatiahne nitka a to nie je pre mňa.

mamminna
29. jan 2013

@ivula7 ahoj 🙂 chcela som sa ta opytat ci nemas chut zalozit si tu somnou( a este jendu osobu by trebalo) -skupinu- ktora by sa zaoberala nosiacimi mamickami. Co povies? alebo celkovo kto ma zaujem napiste mi 😉

ivula7
29. jan 2013

@mamminna rada sa pridám 🙂

lalus
29. jan 2013

@brumka @cacika ja nosím mladšieho v elevillke 😉 používam ju aktívne už takmer rok (inú šatku nemám) som s ňou maximálne spokojná a mne sa nezdá byť zase až taká háklivá 😅 podľa mňa je v pohode. staršieho som nosila v brazílskej - tá bola poriadne hrubá 😅 😀 ale vynosili sme sa.
a čo sa týka položenia na trávu...hm, tak ja ju kľudne na zem švihnem, zase to nejak extra neriešim. 😀 😝
cena - dá sa kúpiť aj rozumne, ja som ju kúpila 2,5 roka dozadu tu na MK bazári za 40 eur 😉 😉 😉 som si vedomá, že to som extrémne dobre natrafila, ale raz za čas sa aj taká ponuka vyskytne 😎
a mám túto http://www.wovenwraps.com.au/product-p/0202.htm

delideli
1. feb 2013

ahojte, zatial sme len v rovine planovania vybavicky ale chcela by som sa opytat (mozno je to hlupa otazka, neviem.. 😕 ) asi kolko denne ste nosili v satke novorodenca?
momentalne rozmyslam nad elastickou satkou sleepy wrap (boba) pre novorodeniatko a potom ergo nosic manduca az bude troska vacsie..vyuzijem popri noseni aj lehatko ? konkretne som rozmyslala o tomto 3 v 1 (lehatko, hojdacka, neskor kresielko) : http://www.bombahracky.sk/detske-lehatka-a-seda...
dakujem za kazdu radu ci koment.. 🙂

cacika
1. feb 2013

@delideli ahoj, sa som zacinala nosit od sestich tyzdnov a vychadzalo to tak na dva denne spanky. teda 3-4 hodiny. novorodeniatko mozno viac. ale mozes aj prelozit na postel ked ti tvrdo zaspi a nemusis nosit cely spanok. a vyuzila som aj lehatko, ale to len v kuchyni, ked som dieta nemala kde inde položit, nie je to nevyhnutnosť.