Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ellysa
13. mar 2013

@kkl82 mne zasa william-keďže sa tak volá syn, alebo tiež axel, ale práve mi na FB vyhodilo toto http://www.ellevill.com/en/specials

kkl82
13. mar 2013

@ellysa ano, v eurach vyjde to cca tych minus 10 eur. ci chces tkanu norwegian? ta mi uz prijde dost tepla a skor vhodna na zimu.

ellysa
13. mar 2013

@kkl82 hej už som pozrela, tá je hrubá moc, ja už mám na leto mei tei ušitý na objednávku, nádherný, sa teším

henky
14. mar 2013

@ellysa
@kkl82 baby dakujem za odpovede. nasla som dnes dobru didymosku z baraza 4,2 m. tak myslim, ze som sa uz definitivne rozhodla.... uz sa len naucit viazat a nosit! ....do satky vkladam velke nadeje- tak bude hadam dobra pomocnicka.... pekny den

kkl82
14. mar 2013

@henky tak vam nasadim este chrobaka do hlavy 😉. ellevill ma od dnes zase 50% akciu na organicy - cena za velkost 6 aj s postou z norska je cca 65 eur. tuto satku som si objednavala pred par tyzdnami a neviem ju dost vynachvalit, je prosto uzasne makkucka a tenucka, super sa s nou viaze a bude dobra aj na leto, lebo je velmi vzdusna. http://www.ellevill.com/en/specials

mamminna
14. mar 2013

@kkl82 boze , tak to su riadne chrobaky ... 🙂 zrovna ked som vcera zistila ze za tu moju (silk cotton) budem musiet zaplatit 160 euro bez postovneho ☹

ellysa
14. mar 2013

@kkl82 dnes som to objavila a teraz babo rad, merino alebo organic

kkl82
14. mar 2013

@ellysa obe? 😀 😝 ja by som na tvojom mieste vzala to merino, este ho s tvojim krpcekom velmi dobre vyuzijete a je tiez vhodne aj na leto.

ellysa
14. mar 2013

@kkl82 no ja by som aj obe, ale potom si na nich usteliem pod mostom, ked ma muž vyhodí 😀

mamminna
14. mar 2013

AHOJTE 🙂 mate niekto realne skusenosti s ELLEVILL COTTON-SILK? chcem kupit na leto , ale stale sa neviem rozhodnut... 😒 drobec bude mat v lete 1 rok 😉 dakujeeeeem

ivanka.7
14. mar 2013

@kkl82 taaak si vyskusame organicu 😅

kkl82
14. mar 2013

@ivanka.7 podlahla si? a ktora to bude? lucas? ja ho mam, ale viazem na tej tmavsej strane, lebo to je lic, tyrkys je rub 😉

ivanka.7
14. mar 2013

@kkl82 ano, Lucas objednany :D dala som manzelovi vybrat medzi nim a Larou. Pozrel na mna a vravi ze "ved fialovu uz mas" :D

zfidorka
15. mar 2013

@ivanka.7 ja som si toto nemala vsimnut 😅 kolko ta vyslo postovne z norska?

@kkl82 myslis ze organica je taka dobra chladiva na leto ako pisu? ja mam teraz zaru...

ivanka.7
15. mar 2013

@zfidorka postovne vychadza cosi pod 15 eur, cela organica (vel. 6) aj s postovnym vysla na 63 eur 🙂

zfidorka
15. mar 2013

@ivanka.7 velk. 6 je 4.6 m?

ivanka.7
15. mar 2013

@zfidorka 4,7 m 🙂

kkl82
15. mar 2013

@zfidorka tak tak, postovne je 15 eur a pride ti to postou cca za 3-4 pracovne dni, super expres 😉. ja som si ju objednavala cca pred mesiacom (mali na nu rovnaku akciu) a vel. 7 ma vysla dokopy 70 eur. organica je pomerne riedko tkana, oproti zare je este o dost tensia, dokonca, ked sa pozries oproti oknu, tak je trocha priehladna. je taka ako keby naslahana 😉, podla mna bude v lete velmi prievzdusna. na stranke ellevillu si pozri foto k organica mali, tam je detail a vidis to tkanie. osobne som sa trochu bala, ze sa bude kvoli takemuto vzdusnemu tkaniu zatrhavat - no nosim v nej pomerne intezivne uz vyse troch tyzdnov, este sa jej nic nestalo. a za tu cenu sa oplati skusit 😝. ja som ju tiez povodne nechcela, rozmyslala som medzi norwegian a merino air, ale svrbeli ma prsty a nedalo mi to. a som fakt spokojna, lebo norwegian by uz bol za chvilu teply a merino air malo nosne pre mojho krpca.

henky
15. mar 2013

@kkl82
ako tu citam- tu su uz mamicky satko- manicky... 🙂. ja som to nechala na tu didymos- a mozno aj ja podlahnem tejto satko- manii a potom budem checkovat rozne akcie......vam uz zrejme cez prsty preslo velmi vela satiek-, vsak? 🙂...je ich dobre podla obdobia ci veku menit,alebo to skor beriete ako modny doplnok?myslela som ze si kupim jednu satku a hotovo 🙂

kkl82
15. mar 2013

@henky ak kupis jednu dobru, tak mas vystarane. potom je to skor o tej manii alebo o tom, ze potrebujes kratsiu dlzku kvoli jednoduchsim uvazom. vela mamiciek vsak kupi prvu satku nie prave najstastnejsie - bud si vyberu nieco lacne, no nie az tak dobre, alebo je satka moc hruba na leto, alebo sa im nepaci az tak farba, ale zobrali ju lebo museli, bola dobra cena atd. niekedy to trva, kym si clovek vyberie tu, ktora mu najviac sadne. ine nie su az tak narocne a staci im aj ta prva. alebo nevedia, ze nie su vsetky rovnake 😝.
u mna bola prva satka kupovana z rozumu, chcela som vyskusat, no nie vela investovat. potom som chcela vyskusat elasticku a potom to uz islo 😝. mna osobne je to zvedavost skusat nieco nove - vacsinou kupim novu satku kvoli materialu, z ktoreho je vyrobena. stale hladam tu moju naj 😉, doteraz bola mojim favoritom zara od ellevillu, ale uz je nim organica. len ma este mata farba, keby mali nejaku peknu hnedu 😝. no vidis, cista mania 😀 😀 😀

janka2307
15. mar 2013

@kkl82 ahoj,chcela by som sa opytat aku by som potreboava dlzku satky na nosenie novorodenca nar.v juli,chcela by som objednat z tej norskej stranky ktoru ste tu spominala

ellysa
15. mar 2013

@janka2307 a akú máš veľkosť/výšku?

kkl82
15. mar 2013

@janka2307 zalezi podla vysky a konfekcnej velkosti nosiaceho, no drviva vacsina mamiciek objednava velkost 6, co je cca 4,6m. s takouto satkou sa pohodlne uvazuje vacsina uvazov a dokonca sa da naviazat aj na otecka 😉 (samozrejme, ak je otecko primeranych rozmerov). stihle a nizsie mamicky zvyknu brat aj velkost 5, nad konfekcnu velkost 44 sa odporuca uz velkost 7.

janka2307
15. mar 2013

Mam konf.velkost 38,40 mam 171cm nie som utla stihla mamicka takze is objednam tu velkost 6.kde by som nasla sposoby uvazovania satky? @ellysa @kkl82 rozhodla som sa objednat is z tej norskej stranky a vyjde ma s postovnym 62eur organic lucas,je to dobra volba?

janka2307
15. mar 2013

Ale pre dievcatko by sa mi viac pacila lara fialova tak to idem este rychlo zmenit 😉

ellysa
15. mar 2013

@janka2307 voľba super, ja mám 6ku a veľkosť 44-46 možno by aj 5ka stačila

labutka
15. mar 2013

@janka2307 ja nosim 38-40-42 , mam 175 cm a satku 5 (4,2 metrovu). Mam didymosku aj ellevillku a obidve su mi akurat. Ak mas dlhu, tie konce potom plandaju ked uviazes jednoduchsi uvaz, alebo ked viazes vpnku, s nimi vyzametas ihrisko 😅

kkl82
15. mar 2013

@janka2307 no neviem, ja mam velkost 38-40 a 168 cm a mensiu ako 6 by som nebrala, aspon nie pokial by to mala byt moja jedina satka. ked mam uviazany ksk tak cipy mam ako na fotke dolu. niekedy si to potom este omotam dopredu a tam potom spravim taky maly obycajny uzlik - vyzera to ako toto http://www.ellevill.com/en/products/zara-ash- (prva foto).

ivanka.7
15. mar 2013

@janka2307 ja mam velkost satky aj 5 aj 6, konfekcnu 36-38 a 175 cm. Velkost 5 (Didymos Indio) dam v pohode, viazem dozadu. Velkost 6 mam Ellevill, tu si viazem nabok alebo dopredu, dala by som aj 5ku, ale pacia sa mi tie plandajuce konce (ale napr. moj chlap na to somre, ked ma tak vidi, ze o to zakopnem :D). Didymos je tensia, takze tam mi tak 5 velkost vyhovuje, lebo v lete je menej latky okolo tela vyhodou :D Ja mam paradoxne Ellevill Zaru ako teplejsiu a hrubsiu satku, takze tam mi viac latky nevadi, nosim ju teraz v zime, Indio mam odlozene zas na teplejsie dni :D

No a tu Organicu Lucas som si objednala tiez 6tku (musim povedat ze trochu aj preto, ze keby som ju mala posunut dalej, tak nech sa lahsie preda a stihlych maminiek je predsa len menej ako normalnych :D).

ellysa
15. mar 2013

@kkl82 akú to máš šatku? nádherná farba