Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zuzanockamt
24. okt 2010

@emjee dakujem 🙂

pele
8. nov 2010

ahojte baby, chystam sa zacat nosit malinku v satke a mam jednu otazku. pokusne sme ju uviazali do kolisky, ale zdalo s nam, ze hlavicku nema dostatocne podopretu. akoby jej 'podlomena' visela. neviete mi poradit, ci to ma byt tak, alebo ci treba nieco pritiahnut alebo spravit inak?dakujem

michaela80
8. nov 2010

@pele skus popozerat tieto videa http://wrapyourbaby.com/pretiedx.htm
ja som nosila malu v koliske v krizi ale v elastickej satke..v pevnej mi nechcela byt v koliske...

zuzanockamt
8. nov 2010

dievcata, potrebujem zase poradit 🙂
teraz mam este elasticku satku, ale ked bude maly tazsi, tak chcem kupit pevnu, len sa neviem rozhodnut, ktora znacka je fakt dobra a kvalitna, nechcem, aby bola satka velmi hruba a tazkopadna - tak na mna posobila satka vatanai ... a este neviem, ci si kupit radsej novu alebo staci aj pouzivana z bazaru 😕

monr
8. nov 2010

@pele na predchádzajúcej strane je link, nejako mi ho neskopírovalo, je tam o nosení detí v kolískach.

@zuzanockamt kľudne kúp aj z bazáru, aspoň bude šatka zanosená, bude sa ti lepšie viazať. Naj medzi šatkami sú Didymos, Hoppediz, Storch.

emjee
9. nov 2010

@pele kuk http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

@zuzanockamt staci aj pouzivana z bazaru, vacsinou je dobre zanosena lepsia ako nova, naj su didymos, hoppediz, storchenwiege, ale prave som citala v diskusii noseni deti, ze vatanai solsbury je super (vraj nie je vatanai ako vatanai)

zuzanockamt
9. nov 2010

@monr
@emjee dakujem dievcata 🙂

livia333
4. dec 2010

baby aky je rozdiel medzi manducou a ergo nosicom? co by ste volili vy? uvazujem nad niecim takym..a chcem si precitat celu vasu diskusiu a casom si kupit satku...

livia333
5. dec 2010

@emjee dakujem. Akurat som docitala celu vay diskusiu tu o satkach...tak pojdem este prekusat stranky nosime aj cz stranku a urcite sa sem vratim este kvoli odporucaniam 😵 . Nejaku si musim vybrat najprv 😀

baskaj
12. dec 2010

baby, bábo môžem viazať už odkedy prídeme z pôrodnice alebo sa odporúča až od niekoľkých dní/týždňov? (do elastickej...) díky!

ivika18
12. dec 2010

@baskaj klidně hned 😉

emjee
13. dec 2010

@baskaj mozes hned 😉 teoreticky aj v porodnici, prakticky nam zakazovali nosit dieta v porodnici (na rukach, o satkach neviem ci poculi 😀 ), ze ked ti nahodou pride zle ... bla bla 😝 😝 😝

monr
13. dec 2010

@baskaj hneď 🙂

dlabinecka
13. dec 2010

@baskaj naopak doporučuju hned!! čim dřív, tim líp - miminku se to bude náramně líbit a možná mu ušetříš pár slziček 😉

baskaj
13. dec 2010

jéj, ďakujem za odpovede! 🙂

zuzanockamt
27. dec 2010

ahojte 🙂
viete o niekom, kto predava storchenwiege 4,6 m vzor Inka? ... uz som pozrela asi vsetky mozne bazary a nic ... hrozne sa mi paci a chcem si ju kupit ... ale asi budem musiet novu ... teraz mam hoppediz a chcem mat pre istotu dve satky

budulinka
4. jan 2011

caute baby, nosenie v satke vyzera super, len tie ceny za satku take super nie su :( viete mi poradit, aky material na to pouzit? ja by som si ju aj sama usila. doma by sme mali mat cely balik lanovej plachtoviny, a potom balik takej latky z ktorej sa vyrabaju nesave uteraky 🙂 myslite, ze nejaky z tychto materialov bude ok? aku mi poradite velkost? dakujem za rady 🙂

mneme
4. jan 2011

@budulinka ak ti ide o financnu usporu, poobzeraj sa radsej po kvalitnej zanosenej satke v bazari. osobne by som si satku nesila, jedine tak utkala 😀 dobre znacky (najma didymos, storchenwiege, prip. hoppediz alebo najnovsie asi aj ellevill) su totiz tkane specialnou vazbou, ktora je pruzna. to znamena, ze hoci ide o pevnu (rozumej neelasticku) latku, dostatocne pruzi, cim sa prisposobi telu nosica i nosenca, toleruje nedokonalosti uvazu, pri viazani pekne klze, aj pri tazsom dietati ta nereze 😉

zuzanockamt
4. jan 2011

@budulinka ja by som tiez radsej investovala a nesila to len tak z obycajnej latky ... v bazari sa daju kupit za rozumnu cenu, mne sa podarilo zohnat hoppediz za 40€ uz aj s postovnym

ivika18
4. jan 2011

@budulinka jak psaly holky, určitě bych taky nešila, i kvalitní šátky se dají koupit z druhé ruky za dobrou cenu 😉

zuzanockamt
7. jan 2011

@emjee vdakaaaaa 🙂 🙂 🙂

romanecka
13. jan 2011

Ahojte! Vie mi niekto poradiť, kde v Bratislave si môžem kúpiť babyšatku? Všade mi ukazujú len nosiče...

klaudia74
14. jan 2011

@romanecka predajňa Látkovky

romanecka
14. jan 2011

@klaudia74 Ďakujem

vikuska.
17. jan 2011

Ahojte nosicky, pridam sa k vam. Prechadzame z elastickej liliputi na pevnu satku, tatino dostal liliputi nosic (oranzovy, aby sa pekne vynimal), a my teraz cakame na storchena. Avsak ale ale ale, aby to nebolo take nudne, nedavno som objavila ellendill, uplne som sa zamilovala, no a oni teraz zlacnili ellendil jade spring o priblizne tretinu, a ellendil zara teracota o polovicu!
Takto vychadzaju za vlastne velmi dobre ceny...nuz a ja zvazujem, ci idem objednat satku este jednu a rozputat doma burku, alebo co spravit...

budulinka
20. jan 2011

@mneme @zuzanockamt @ivika18, baby dakujem za rady :* ja si to este premyslim, kazdopadne, tie latky co mame doma nie su vobec elasticke, co je asi jedina nevyhoda. casu by mi samotne sitie vela nezabralo... (usila som si aj taky jednoduchy tehu pas). len ta pevnost latky. ale aby ste videli, ze sa pozrem aj po niecom original:

@vikuska, Ahoj, mozes sem dat prosim link na tie zlavnene satky? Dakujem krasne

vikuska
20. jan 2011

ahoj,musíš napísať na vikuska s bodkou ja som vikuska bez bodky 🙂

tehulka2011
24. jan 2011

Ahojte 🙂
rozhodla som sa investovat do svojej prvej babysatky, planujem kupit storchenwiege, vzor Inca - co myslite, budem spokojna?
Mozte mi este poradit aku dlzku si mam objednat? 3,6m alebo radsej 4,1m? Ja som konfekcna velkost 36, uviazat by som chcela vsetky uvazy... Dakujem