Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kvetinka211
11. júl 2011

@monr tak to je super, nas sa prave susi po prvom prani, tak dufam ze coskoro bude mat tu spravnu konzistenciu ...

lillianx
12. júl 2011

@zuzanockamt pruhy maju inu vazbu, tzv. keprovu, cize su tvrdsie, alebo pevnejsie. zehlenie, pranie, nosenie, vianockovanie...to vsetko pomaha, ale moj leo je uz hodne dlho noseny, preto ma zarazilo, ze je taky... no tvrdsi, alebo akoto nazvat. mam skusenosti len s didymosmi a nati a tie su makulinke. ale je to rozne, niektore su makke z krabice, s inymi treba bojovat dlho.
inak zehlit po kazdom prani treba, aby sa neoslabovala latka.
@kvetinka211 ak ta boli chrbat pri noseni, skus viazat dozadu, je to mensia zataz. teda ak si este neskusala 🙂 mna osobne chrbat obcas bolieval a aj teraz sem tam, ale z nosenia nikdy a to mam malu niekedy aj 4 hodky v satke. je to o zvyku, postupne si chrbat zvykne. ja som nosila od mala a ako Aide tazkla aj chrbat sa "zoceloval" 😀
@mirka099 pre tak stare babo uz jednoznacne pevnu. elastik je dobry zhruba na tie prve tri mesiace.
@mexx teda tie lalie by som hrozne chcela vidiet nazivo. ani nie tak vidiet, ako si ich skusit osahat, naviazat, ach jaj. keby si niekedy mala cestu do bratislavy, ozvi sa! 😎

mexx
12. júl 2011

@lillianx Do BA mame cestu casto. 😉

lillianx
12. júl 2011

Tak to sa tesim, ze dame satkarsky zraz. Zavolam este jednu maminu, ktora nosi.... 😎 Co ty na to? Je to tak, ze tu mas aj trocha casu sa stretnut? A kde v Ba sa vacsinou nachadzas? My sme v Ruzinove

mexx
12. júl 2011

@lillianx Ja chodim k nam do decaku do Petrzalky (hned tak na okraji), alebo potom Ikea to isti... 😀

kvetinka211
12. júl 2011

@lillianx dozadu som si este netrufla, tie videa kde to ukazuju mi prisli prilis akrobaticke 😉 a to moje sidlo mi ide vyskocit aj pri viazani dopredu, takze si asi trufnem az neskor ... ja som dala hned par dni po sebe dlhe nosenia s nedokonalymi uväzmi a takmer 8 kg babom, takze by som sa skor cudovala keby to nebolelo ... dufam ze dalsie nosenie uz bude ok ... dakujem za rady 🙂

lillianx
13. júl 2011

@kvetinka211 no ja som to najprv skusala doma nad postelou naviazat. ked sa podarilo naviazat, tak doma sme sa tak nosili a postupne si aj mala zvykla. az potom sme sli von. a inak som nasledne zazila vtipne reakcie okolitych ludi. co uz. netreba sa bat, treba skusat 🙂
@mexx tak niekedy by to stretko slo. musime sa dohodnut.

klaudia74
13. júl 2011

Ahojte, mám otázku, či si kúpiť Didymos Indio alebo nejakú od Ellevill? Ktorá je lepšia? Alebo z týchto dvoch je to už jedno?

bihan
13. júl 2011

@mexx nádhernú si si kúpila 😵

@klaudia74 ja som za jade ;)

lillianx
14. júl 2011

@klaudia74 a ktore indio? je ich strasne vela a su velmi rozne vlastnostami. ellevill je vraj taky univerzalny, ale ten som neskusala. india uz som nejake skusala a su super, ale zalezi od toho ake si vyberes. ono v podstate by mali byt super obe, takze si vyber co sa ti viac paci. alebo napis co konkretne.

klaudia74
14. júl 2011

@lillianx To je dobrá otázka... 🙂 Keď som nosila pred 3 rokmi, mali veľa takých v limitkách, čo sa mi páčili, ale už som šatku mala a ďalšie peniažky neboli... A teraz ma žiadna z tých limitovaných až tak neoslovuje, že wow.
Takže asi to mandarinkové, ak si mám vybrať... Už som moc náročná, ja viem. 😅
A pozerám samozrejme po bazároch, aktuálne to bude koncom roka, resp. začiatkom toho budúceho, keďže na začiatok mám MaM Eco a keď chcem, tak aj elastickú Liliputi. 😉
Obávam sa, že budem potrebovať aj viac šatiek... khmmmm... a to ešte nehovorím o bunde, veste a ďalších drobnostiach... pomoooc! 🙂

klaudia74
14. júl 2011

@bihan No to by ma zaujímalo, aký je rozdiel medzi Zarou a Jade? Okrem smeru toho vzoru. 😉

emjee
15. júl 2011

@klaudia74 myslim, ze v hrubke latky

emjee
15. júl 2011

uf, poslala som moju satku na skusy do sveta a ak sa zapaci, tak ju uz neuvidim 😢 😔 🙂

klaudia74
20. júl 2011

Baby, nepoznáte niektorá náhodou túto šatku Hoppediz Goa?
https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...
Kamoške sa páči, ale ja som ju už niekde držala v rukách a tá látka bola úplne iná, ako ostatné Hoppediz... viazať som s ňou ale neviazala...
Ďakujem!

motylikova
20. júl 2011

ahojte,co vam viac vyhovuje v teple,satka ci nosic? A ako prvu satku by ste odporucili skor storchenviege anna, alebo amazonas paradiso? Prepacte za preklepy,mala ma nahana 🙂

martina05
20. júl 2011

Ja mám Storchen LEO a Didymos pruhy a som max. spokojná s oboma... Inak Didymos som vydražila na ebay nepoužitý za 37 E...

klaudia74
20. júl 2011

@motylikova Mala som Storch. Annu a bola som s ňou veľmi spokojná. Syna som nosila celé leto, kočík sme nemali ani raz vytiahnutý... je pravda, že sme chodili von buď ráno alebo neskôr poobede, ale predpokladám, že v najväčších horúčavách ide každý iba v prípade nutnosti.
A či šatka alebo nosič? Podľa mňa je to hlavne o tom, čo tebe viac vyhovuje, aký si typ. Ja keď som sa rozhodovala a čítala všetky pre a proti, logické argumenty mi hovorili, nech si kúpim nosič. Ale srdce mi stále našepkávalo, že túžim po šatke - tak som dala na svoje pocity a nemýlila som sa. 😉

motylikova
20. júl 2011

@klaudia74 dakujem za odpoved, ja nosic pouzivam, ale velmi velmi tuzim po satke 🙂

mexx
22. júl 2011

No dobre, babule, ak by ste mali niektora zaujem o tu LE Didymosku Lilien Rosenquarz, budem ju posuvat dalej. Mam vo vyhlade tu dlhsiu, takze kratsou chcem niekoho ineho obstastnit. 😉 Ak by ste niektora chceli, IPnite. 😉

slniecko103
23. júl 2011

ahojte kocky vie mi niektora poradit ako uvazovat 5 mes.babo do satky ?satka ma 6 metrov.viem iba ten zakladny uvaz ,co je babo otocene smerom ku mne.ale uz mi tak nechce sediet chce vidiet vsetko okolo a hlavne z predu dakujem pekne 🙂

emjee
24. júl 2011

@slniecko103 aku mas satku? elasticku alebo pevnu? mozes skusit nejaky uvaz na bok, navody kuk v tejto teme https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/babysatka-navody-na-viazanie/

slniecko103
24. júl 2011

@emjee dakujem pekne a mam elasticku satku este raz vdaka

monr
25. júl 2011

@slniecko103 ak máš elastik, tak by som zvážila radšej už ergonomický nosič, alebo pevnú šatku. a potom taký, ktorý si vieš dať aj na bok, aby malý dobre videl. 😉

meryska
25. júl 2011

babysatka je super vec, mi sa nosime od zaciatku a keby som je nemala tak mi asi odpadnu ruky lebo alexander ma 4mesiace a 12kg 🙂, vyskusala som vselico ale DIDIMOS je najlepsia a najkvalitnejsia co som mala a ma aj navod na viazanie, kazdopadne odporucam cim dlhsiu tym lepsiu my mame az 5.2m a ak zozenes didimosku aj dlhsiu (na slovensku ich dovazaju len do 5.2m) tak super

klaudia74
25. júl 2011

@slniecko103 Ja som mala práve minulý týždeň uviazanú kamočkinu 5,5 mes. dcéru na boku a bolo to veľmi pohodlné, pre mňa aj pre ňu. 🙂 Bol to klasický úväz na bok - šatku prehodíš cez jedno rameno, okolo opačného boku látku prekrížiš a potom len obmotáš zvyšok látky okolo seba a uviažeš. Dieťa dávaš do toho kríža, látku roztiahneš samozrejme od kolienka ku kolienku.
Elastickú šatku viažeš dosť natesno okolo seba, netreba nechávať moc rezervu, lebo ju potom nedoťahuješ.

denisocka
25. júl 2011

ja zas nesuhlasim,že čim dlhšia tym lepšia. treba taku dlhu,aby bola akurat, nieje oprijemne mat omotane dieta a ešte aj po zem tahajuce ss cipy. ja som mala kadejake dlžky, v podstate kratku šatku na kratke uvazy,stredu aj dlhu,ale určite nie viac ako 5,2m,to už musi byt extrem,alebo pre moletnejšie maminy.

monr
25. júl 2011

presne súhlasím s @denisocka to už potom radšej viac dĺžok, zbytočná je taká dlhá.

klaudia74
25. júl 2011

Tiež si myslím, že dĺžka šatky má byť akurát... nie dlhšia... Ja som tiež teraz merala, aká je najkratšia, s ktorou uviažem všetko (u mňa 4 m), o moc dlhšiu určite kupovať nebudem... A neskôr, ako píše @denisocka si určite kúpim krátku na chrbát.

emjee
26. júl 2011

ja som mala 5,4m hoppedizku a s konfekcnou velkostou 48/50 mi ostavalo kopec satky navyse, preto som ju posunula dalej, 4,5m indio som v pohode nosila aj najzlozitejsie uvazy, takze suhlasim s babami predo mnou - satku treba brat s ohladom na svoju postavu (ani neprisposobovat dlzku satky druhemu nosiacemu, ked bude nosit mozno raz za uhorsky rok)