Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

katarina82
8. dec 2009

Ahoj holky, mám dotaz, máte někdo MOBY šátek v tmavší barvě? Blednou ty barvy praním nebo sluníčkem?

tymothy
8. dec 2009

katarina - jak je to s elastik šátkama nevím, nosím v pevných a zatím mi žádný nevybledl. A to se k nim nechovám zrovna nejlíp 😉

vikiba
11. dec 2009

baby nechcete niektora kruzky na Ring Sling - mam na predaj za nakupnu cenu 7,30
kupila som si Storcha Leo natur nevedela som sa vtedy rozhodnut medzi nim a ring slingom tak som si vzala aj kruzky ale viac mi vyhovuju klasicke uväzy

emmka3
11. dec 2009

Katarina, ja mam tmavomodru Moby, kuk album, a uz som ho aj prala, susim vylucne na balkone (slnecnom) a zatial som nespozorovala, ze by mi vybledol

vaysnavi
12. dec 2009

ahojky..chela by som vas poprosit o dobru radu co sa tyka spravnej satky 😝 staci mi ked mi napisete znacky s ktorymi ste naozaj spokojne...jedna znama mi odporuca dydimos znacku ale rada by som mala prehlad aj o inych znackach nech je z coho vyberat 😉 velmi pekne vam vo pred dakujem 🙂

musko
12. dec 2009

vay, didy a stroch sú jednoznačne najlepšie, kúpiš aj dobre zanosené z druhej ruky :o)

katka.carska
12. dec 2009

My mame uz druhy rok Hoppediz a spokojnost velka. No syn ma len 12 kil, pri jeho vahe je nosenie zatial este prijemne. Neviem, ako tazsie deti. A nemali sme ju hned od miminka - tam by mozno prekazala ta vacsia sirka latky.
A este odporucam dlzku satky presne pre teba - prvu sme mali cez 5 metrov, aby mohol nosit aj manzel, no ja som ju este 2x obtacala okolo pasa - nic moc. Kedze sme obaja nosili velmi casto, casom som si kupila "svoju" .

jenn44
20. jan 2010

ahojte, rada by som si kupila satku, kvalitnu a lacnu, najviac sa mi paci Hoppediz a Storchenwiege, no moje konfekcne cislo je 44 a 46, a preto neviem,ci bude dobra, aj na mna, lebo co som pocula, ze objemnejsie baby to maju trosku zlozitejsie a v tom pripade, ze MAM eco je lepsia... viete mi poradit? dakujem

jaandy
20. jan 2010

jenn44

ide len o to ze potrebujes velkost 7 takze 5m satku na vsetky uvazy, kratsie potom maju limit v tom ze s nimi uviazes len niektore uvazy, aku znacku si vyberies je na tebe 😉

jeej pozeram ze si z kosic 🙂 , bohuzial tak dlhu satku pre teba nemam aby si mohla skusit, ale ked chces nieco osahat tak sa ozvi, rada ti nejaku ukazem 😉

jenn44
20. jan 2010

juj zlata si, a este otazka, mala nosi ortopedicke nohavicky, ci to nebude vadit pri noseni ju v satke...

jenn44
20. jan 2010

som totalny novacik... 😒 mam pocit, ze by som ani rozdiel nepoznala...

tymothy
20. jan 2010

Jenn - budeš omezená několika úvazy - třeba kolébky nejsou vhodné. Co se týče té délky šátku, myslím, že by ti mohlo stačit 4,6 m. Ale pokud máš možnost, raději to vyzkoušej. Já mám velikost 40 a opravdu všechno (včetně těch nejsložitějších úvazů) uvážu s 4,2 šátkem. Podle tabulek od Didymose bych měla potřebovat 4,7m. Mám doma i Storcha 4,6 a opravdu je mi dlouhý.

kjucukovna
20. jan 2010

ahoj
potřebuju poradit, vybírám šátek na MMB a nevím jaký, jestli MaM , který je elastický nebo pevný vatanai či pevný šanami????

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=27025851&tab=1

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29696879&tab=1

http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=29958404&tab=2

nebo mi jako začátečnici doporučíte něco uplně jiného? Myslíte že to, že je šátek použitý nějak zhorší jeho kvalitu?

emjee
20. jan 2010

jenn z hoppedizky ti urcite staci 4,5m - ja som mala pri konf. velkosti 48 tu dlhsiu (5,2m) a bolo to straaasne dlhe
teraz mam konf. velkost 42/44 a na kriz s kapsou (uvaz, ktory spotrebuje vela dlzky) mi v pohode staci 4,5m didymos indio
ak mas moznost, chod si najprv okukat dlzky 😉
a ortopedicke nohavicky by nemali vadit

kjuckovna
elasticky satek je vhodny pre mensie deti, ale neda sa s nim dobre dotahovat (zase netreba byt uplne precizny pri uvazoch)
ak planujes satkovat dlhsie tak odporucam urcite tkany, top su didymos, storchenwiege a hoppediz - z tychto znaciek su zanosene este lepsie ako uplne nove
jedine zhorsenie kvality moze byt pripadne zatrhnutie na zanosenej satke - ale vacsina odusevnenych satkarok si satky strazi ako oko v hlave 😀

klauduska
20. jan 2010

Ahojte baby,

planujem si zaobstarat babysatku a rozhodnujem sa medzi hoppediz alebo M&M Earth.Citam,ze hoppediz maju celkom referencie od VAs,no mate niekto skusenost s tou druhou znackou?
A este by ma zaujimalo,aka dlzka by mi stacila,mam 162 cm a 60kg,no tipujem,ze ju snad vyuzije sem-tam aj manzel.Diky za tipy a rady.

kjucukovna
20. jan 2010

emjee dík za radu, tak asi půjdu do pevnějšího.... a mezi vatanai a šanami byste vybrali který???

emjee
20. jan 2010

recenzie satiek:
http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testova...
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=74

klauduska pozri prispevok hned nad tvojim - mam earth je elasticka, hoppediz ma pevne aj elasticke

jenn44
20. jan 2010

Juj, velmi pekne dakujem rozhodla som sa pre Hoppediz alebo Storcha, no neviem neviem... asi Hoppediz, je lacnejsi, idem pozriet nejaky zanoseny...
emjee, urcite bude stacit? oki, tak verim 🙂 po porode som pribrala no tak... dufam, ze mi ta dlzka bude stacit teda. Neviete o nejakom lacnom? do 40eur asi nezozeniem ze?:(

emjee
20. jan 2010

jenn 5m za dobru cenu https://www.modrykonik.sk/bazar/show_entry.php?... pripadne skratis podla seba 😉

jenn44
20. jan 2010

No, emjee, bude ta dlzka dobra aj manzelovi, ktory ma vysku 193cm??? je dost robusny, myslim nie tucny ale ramena ma riadne 🙂 tak ci predsa nemam hladat tu 5m...

emjee
20. jan 2010

jenn uprimne - malo chlapov sa odhodla nosit v satke 😉 a ked, tak ty budes hlavny nosic, tebe musi predovsetkym pasovat, on na tych parkrat co si ju uviaze moze zvolit uvaz, kde nepotrebuje velku dlzku (klokan, batoh, jednoduchy kriz)

jenn44
20. jan 2010

este jedna otazka, ach ako Vas tu bombardujem otazkami... :D chcela by som sa este spytat, ci v Hoppediz-e alebo Storchovi malej nebude v lete teplo. totiz v lete to chcem fakt vyuzit, dufam, ze to teda budem vediet viazat, lebo mam divny pocit, ze mi mala vypadne, proste, satka a jeden jediny uzol... a 6kilove dietko... no bojim sa dost. Dufam, ze ziskam doveru.

jenn44
20. jan 2010

emjee, ano, super cena, ale farba sa mi nelubi :(

tymothy
20. jan 2010

Zálůeží na počasí. Ve 30°se budete potit ve všem. 🙂 Zrovna kvůli Strochovi jsem si kupovala ještě jeden šátek, abychom ho mohli pořádně využít i v létě. Hoppedize jsem v ruce neměla, ale prý je takový hutnější a teplejší. Takže na léto ne moc vhodný.

tymothy
20. jan 2010

Ještě k poznámce Emji - můj muž se k nošení odhodlá tak dvakrát do měsíce a to ho do toho šátku pomalu musím ještě zamotat sama. 😠 Ale bohužel si nedokážu představit, že by byl schopný na sebe uvázat tyhle jednoduché úvazy typu klokan, které ač vypadají jednoduše, jsou dost těžké. Pro chlapa prostě nevhodné.

maly_prcek
20. jan 2010

Ahojte,

prodávám elastický šátek Moby, cihlová barvička, více zde:

http://www.mimibazar.cz/bazar.php?album=520099

emjee
20. jan 2010

ano hoppediz je trosku hrubsi ako didymos (didymos indio je myslim porovnatelny so storchenwiege leo)

tymothy ak prehovorim mm na nosenie, tak vacsinou do manduci 😀 aj do tej ho musim navliekat ja, sam to nie dobre zvlada 😀

ali_ali_1510
22. jan 2010

Ahojte baby,
ja tiez planujem kupu babysatky a mam take prakticke otazky: Ako dlho satkujete cez den? Ja chcem satku hlavne preto, lebo nasa mala zaspava na rukach a niekedy pred zaspanim ju musim aj dlhsie ponosit a bolia ma ruky ☹ , Ako je to ked napr. varite a deticky su v satkach? nezobudi ich ten hluk pri chystani jedla, varení? a ako dlho si zvykali vase deticky na satky? dakujem vsetkym za odpovede

musko
22. jan 2010

ali - šátkujeme podľa potreby a nálady.... Niekedy menej, niekedy viac, niekedy vobec..... Ale dieťa si zvykne rýchlo, pri veraní a tak sa nezobuí - zvyká si na norm. činnosti v domácnosti...

tymothy
22. jan 2010

Jak psala Musko, je to různé. Když je v šátku, nevzbudí ji vůbec nic...a zvykala si tak první minutu. 😉