Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

bihan
7. júl 2011

@mexx veď to.. Marina má čerstvých 11m a 10 kíl.. to nie je žiadny drobec.. taká malinkatá bola naozaj len veľmi krátko. 😀
Aj keď sa priznám, že by som rada otestovala na úplné drobátko francúzske elastiky jeportemonbebe.. teraz akurát na leto prišli s novými farbami,tak je tam púdrová ružová..že aaaaach 😵

mexx
7. júl 2011

@bihan No sak si sup-sup urobte dalsie. 😀 Hm. Vilko ma okolo tych 11 kil teraz, v 2 a pol roku. 😅 😀 Preto sa mi pri nom vsetky deti, ktore su akurat, zdaju take velke... 😀

mexx
7. júl 2011

@bihan Jaaaaaaaaaaj...ty! No bolo mi toto treba vidiet? 😲 😝 😀 😀 😀 😉

zuzanockamt
7. júl 2011

@mexx ja som tiez zavislak na satky, ale som si povedala, ze uz asi nic nekupim, aj ked strasne chcem vyskusat ellevill ... storchen inku som si nakoniec nechala ... aj ked krpec sa uz moc nenosi, ale uz aspon menej protestuje v satke, uz ho zase zvladam uviazat ... teraz studujem uväzy na chrbat, chcem vyskusat ... to mas ozaj drobciaka doma ... nas jurko bude mat 10 mesiacov a ma 10 kg 😝 ... gigantik

bihan
7. júl 2011

@mexx MM nechce ani počuť 😝 A tú ružovku som videla naživo, je fakt fantastická...ale elastik, no... čo si budeme? 😀

mexx
7. júl 2011

@bihan Jaaaak ani pocut? Nech sa nerobi... 😀 😀 😀 Nejaky synacik by sa vam este hodil. Alebo dievka do tretice. 😀 😉
Mne sa v elastiku nosilo celkom dobre, ale je pravda, ze len na take mensie. Na vacsie...veruze nic moc, take ovisnute uz len... 😅

lillianx
7. júl 2011

@bihan teda ty provokaterka. ja som na malu elastik nemala, zacali sme hned pevnou satkou. ale na dlasie by som chcela. no uvidime. najlepsie uz len do porodnice. este, ze mam tu na pocitaci pokazenu graf. kartu ci co a vsetky fotky vidim cerveno pruzkate. videli ste novy didymos - srandovny. inak Aide ma v roku 8.5 kg co je uplne v pohodke.
@zuzanockamt na uvazy na chrbat najlepsie videa od vonzino z ND

sasska
7. júl 2011

Ahojte. Zajtra to budú presne štyri týždne, čo mi z nórska poslali moju vysnívanú ellevillku. A ona sa akosi ku mne ešte nedostala 😒 . A ja sa začínam báť, že už sa asi ani nedostane 😢 . Bola poslaná ako bežná zásielka, takže s tým asi veľa nenarobím. Prišiel už niektorej z vás balík aj po tak dlhom čase?

bihan
7. júl 2011

@lillianx v týchto jpmbb nosia aj 12kg deti.. neviem si to síce celkom predstaviť, ale hovorím, rada by som ju otestovala.

@sasska jedna moja šatka prišla skoro po mesiaci, druhá po 1,5t. Skús im napísať, dnes majú dobrú náladu, tak možno pošlú ešte jednu 😝

lillianx
7. júl 2011

@bihan dne smaju dobru naladu???
na 12 kg deti? ja vobec neviem francuzsky a momentalne nedokazem skoro nic poriadne vidiet ani na fotkach, ale to budu asi take pevnejsie elastiky.
@sasska mne uz ide cez tri tyzdne satka z nemecka, mna uz nic neprekvapi. akurat ja mam zle skusenosti s postou na Slovensku. a teda taku nejaku ellevill TRI by som si vedela predstavit.

inak baby, co malym obliekate do satiek a nosicov v lete? a co sebe? mate specialne funkcne pradlo, alebo klasika z bezne dostupnej konfekcie?

lillianx
7. júl 2011

@sasska popripade im napis ci ti to poslali a kedy

sasska
7. júl 2011

Oni mi poslali mail 10.6., že je balík odoslaný. Tak im skúsim napísať, ale moje formulácie sú v angličtine úplne úchvatné. Sa na mne pobavia teda 😀

bihan
7. júl 2011

@lillianx hej, majú dobrú náladu, lebo dnes akurát jednej kočke prišla zásielka s inou trigreen, než si objednala a napísali jej, že tú, čo si neobjednala, jej nechávajú a posielajú dodatočne tú, čo si objednala 😀
Mali naozaj príšerný zákaznícky servis, tak sa to asi snažia dobehnúť. 🙂

lillianx
8. júl 2011

@bihan do kelu, to aj ja chcem dve trigreenky, ale trisugarky, tripurply, tripinky...ale s mojim stastim, by som cakala mesiac a prisla by mi ta spravna 😀
dnes mi prisiel cerveny leo z druhej ruky. idem testovat tento univerzalny zazrak...som zvedava. 😎

a teda mate nieco specialne co obliekate babetku v lete pi noseni? ja mam jedno budy z merina ahodvabu, ale je to drahe ako slak. a navyse na slovensku som to nasla len v jednom obchode.

mexx
8. júl 2011

Ja by som si robila zalusk na TriYellow, ale nemaju na sklade 6-ku. TriGreen tiez nie je zla, ale nebola som o nej az tak silno presvedcena ako o tej zltej verzii. A este sa mi pacila Lavender... 🙂
No ale teraz sa musim krotit, pockam na tie lalie, co mam na ceste, a uvidime, co dalej... 🙂

mirka099
11. júl 2011

Ahojte, rozmýšlam nad kupou babysatky. K staršiemu syncekovi casto potrebujem volne ruky, na vonku aj dnu, a klasická klokanka mi nevyhovouje. Len neviem či som sa nespamatala pozde, mladsi syncek ma už 6 mesiacov
Aká velkost by mi vyhovovala? Kupovat novu alebo aj spod ruky? Dlhu, kratsiu?
Ďakujem za vaše názory....

mexx
11. júl 2011

Zeny, mam Vianoce. 😀 Prisla mi ta didymoska, a je...dokanala. 😵 Je tak uuuuuuuuuuzasne makka a poddajna a...no famozna. Som z nej normalne hotova... 😵 Len teda ta 5-ka je ozaj dost kratka, KsK nedotiahnem nijako. 😅 Ale na take kratsie uvazy uplne skvela. 🙂 Takze zrejme na nej budem teraz trochu ulietavat, a po dalsej vyplate sa poohliadnem po tej dlhsej, a tuto kratsiu posuniem. Toto proste musim mat... 😅 😵

klaudia74
11. júl 2011

@mexx Ktorá to je? Dáš sem nejaký link, nech závidíme? 😉

lillianx
11. júl 2011

@mirka099 no dlzka zavisi od tvojej velkosti. ak mas do 36 stacila by ti mozzno okolo tych 4,2m co je tusim vel.5. inak by som brala vel.6. kratsie satky su fajn, ked uz viazes iba niektore uvazy napr. batoh na chrbat, na bok, jednovrstvove dopredu, ale myslim, ze na zaciatok skor dlhsia. uviazes vsetko a sama sa casom rozhodnes co ti najviac vyhovuje.
satku z druhej ruky by som brala mozno radsej ako novu, pretoze pokial o nu bolo dobre postarane, tak je zanosena a teda pohodlnejsia ako nova a zvacsa i lacnejsia.
no a s 6 mesacnym drobcom sa to podla mna este urcite oplati, ale to zavisi len od teba, do kedy budes chciet nosit.

lillianx
11. júl 2011

@mexx tak to je super. citala som, ze lalie su skvele, mozno na dalsie babo sa aj ja po nich popozeram. ked uz sa to potvrdilo aj od teba 🙂
mne prisiel cerveny leo z druhej ruky, ale je nejaky tvrdy ci co. skusim ho vyprat a vyzehlit, mozno sa to spravi. a mozno taky ma byt, ak to ma uniest aj vacsie deti. ale teda oproti tomu co mam doma je najmenej pohodlny. mala som ho len chvilinku, musim este riadne poskusat, ale asi ho dam prec. alpakove ryby su oproti nemu makucka perinka ( ☹ akurat tie tiez musia ist)

monr
11. júl 2011

@lillianx oper ho, požehli a nos častejšie, bude ako períčko. Ja mám bordo leo a je super. Škoda, že nosenec už taký veľký, hneď by som sa nechala zlákať na niečo pekné, a že toho je. 😀

zuzanockamt
11. júl 2011

@lillianx ja mam doma storchen inku, tiez je taka tvrdsia ... mozno take maju byt ... predtym som mala hoppediz, to bola uzasna satka, mäkucka

kaara1980
11. júl 2011

ahojte,uvažujem o kúpe babyšatky.Ale vôbec sa v nich nevyznám...kuká,že sú rôzne veľkosti.Ja som z toho jeleň,že akú.Ešte som aj zistila,že sú pevné,alebo elastické.Skúste mi prosím vás dáku poradiť.A od akého veku,či váhy dieťatka ste ich nosili?Ďakujem

mexx
11. júl 2011

@klaudia74 Davam len takyto googlovsky link, moju som zatial nestihala pofotit... 😅 Ale skutocnost zodpoveda obrazkom... 😉
http://www.google.sk/search?hl=sk&q=didymos+lil...

klaudia74
11. júl 2011

@mexx Je fakt pekná! 😵

janette4
11. júl 2011

@mexx tá je náááádherná 🙂

kvetinka211
11. júl 2011

@mirka099 ahoj, aj ja som sa az teraz (vyse 5 mesiacov, takmer 8 kg) odhodlala na satku, doteraz sme experimentovali len s ergonomickym nosicom. mame krasne leo, este nam musi trosku zmäknut. rozmyslali sme aj nad didymosom, ale to sa uz muzovi zdalo vela tolko penazi za kus latky 😕
Kym prisli tieto velke tepla, tak sme uz v satke aj par veci vybavili a malinky si v tom aj pekne pospinka, myslim ze to bolo dobre rozhodnutie. No a ja to planujem vyuzit aj pri dalsich detickach, ak sa podari. Je to ale dost zataz na chrbat, s tym treba ratat, hlavne ked si doteraz nenosila a nebudes to na zaciatku vediet dokonale zaviazat, co sa stalo mne. Ak mas nejake chronicke problemy s chrbtom, tak nad tym radsej ani nerozmyslaj. Ak sa ale rozhodnes pre satku, kup si urcite dlhsiu (4,1 alebo 4,2 m ak mas velkost oblecenia 38-40), aby si mohla uviazat aj kriz s kapsou .. na ten treba vela latky ... a mne sa to zda byt najpraktickejsi uväz na dlhsiu chôdzu (iny tak ci tak este neviem) p.s. pozdravujem Staru Turu, mam tam korene 😉
@monr zehlenie fakt pomaha? za ako dlho asi bude mäkucka podla tvojej skusenosti?

monr
11. júl 2011

@kvetinka211 no môj leo bol super asi tak po týždni nosenia a jedno pranie, tuším zopár žehlení. a vianočkovala som. oproti tomu iris, nosí sa minimálne, je ako hojdačka teraz, tak ten je stále tvrdý ako prkno.

zuzanockamt
11. júl 2011

@monr ja mam storcha inku uz asi 5 mesiacov, niekolkokrat prana, zehlit som este nezehlila, nosena dost casto, kupovala som ju tu na MK, ale stale je tvrda ...pruhy su ale aj pevnejsie ako jednofarebne, nie?

vivianaba
11. júl 2011

@mirka099 ahoj, dlzka zalezi aj od toho ci budes nosit v satke len ty alebo aj muz. My mame 4.6metrovu, nosil aj muz (hlavne ked sme isli na turu) a vtedy urcite ocenis dlhsiu satku. 99% pripadov pouzivam kriz s kapsou, ked som skusala ine uvazy trochu mi vadilo ze mi velky kus latky visel nepouzity, ale tomu sa da pomoct ze si ho omotas okolo seba este raz.
Dobre zanosena satka je lepsia ako nova. Ja mam Storchenwiege Leo natur, pouzivala som ju denne od kedy mal maly 2 tyzdne, ale v poslednom case uz menej a menej. Dokonca rozmyslam ze ju predam, lebo mam aj Manducu a laka ma vyskusat Didymosku. A pre dalsie babo urcite tiez chcem satku, bola to obrovska pomoc napr. pri domacich pracach a vareni, zabava na turistike alebo hocikde vonku ked si blizko s dietatkom a najdolezitejsie je ze malemu sa tam velmi pacilo.
Urcite odporucam pevnu satku a nie elasticku.