Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

gabika11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
brnka
2. mar 2011

dievcata, chcem sa opytat aky mate nazor na take lacnejsie satky - napr. Babymoov, resp. ceske vyrobky - su kvalitativne horsie alebo su lacnejsie len preto, ze to nie su tie svetozname znacky?

veruska007
2. mar 2011

Mame Sanami, je to cesky satek a nedame na nej dopustit. Nosila jsem maleho od cca dvou tydnu do roku a vzdy se mu tam velmi libilo, satkovala jsem v lete i v zime, hlavne proto, ze jsme z velkeho mesta a na urady, do obchodu, na vystavy, do muzea, kdyz jsem mela nekolikrat prestupovat v mhd nebo proste jen tak na boruvky nebo na houby bych se s kocarkem nedostala 😀 .

monr
2. mar 2011

@brnka pozerala som na nete na ten babymoov a pripadá mi, že je to elastická šatka.
ohľadom českých šatiek, napr. teraz šanami tá exklusive verzia má celkom dobré referencie.
no a tie šatky, čo sa ponúkajú na českom mmb, za pár korún, to mi pripadá, že je látka, ktorú niekto obšije a vyhlási za šatku. Nie je tkaná na tento účel, do toho by som iste nešla.
Známe značky, ako raz poznamenala @bihan sú o rokoch testovania, spôsobe tkania a kopec spokojných užívateľov, preto je cena vyššia.

estterka
2. mar 2011

@monr ahoj,babymoov je elasticka 😉
@brnka ja mam babymoov,doteraz nam bola dobra,lenze kedze je elasticka a nasa je tazsie babatko,tak ju menime za pevnu.inak som nemala ziadny problem s nou.

brnka
2. mar 2011

dakujem, pozriem este tu sanami, prip. potom tie overene 😉

leelo
2. mar 2011

@brnka ahoj, ja vlastnim didymos, co je uplna spica, mozem len odporucit.
ale mam aj skusenost so sanami. kamaratka si ju kupila a stale sa mi stazovala, ze jej to nejde uviazat, ze malej sa tam nepaci, ze jej v tom tak divne visi... jednoducho, nemala pocit "spravnosti". ja ako uspesne satkujuca som ju stale povzbudzovala, aby to nevzdavala a ked sme isli k nim na navstevu, vzala som aj svoju didymosku a reku vyskusame. mozem ti povedat, ze ta sanami, hoci stala nejakych 40 eur, nemala absolutne ziadnu elasticitu, ta vazba sa s tym ako je utkana didymoska vobec neda porovnat. obe sme to posudili v priamom prenose. ona uz nikdy nesatkovala a ja dodnes.
nechcem sa nikoho dotknut, kazdemu moze vyhovovat nieco ine, ale ak ti ide len o cenu, pozri si kvalitne satky secondhand, alebo didymos napr. ma aj predaj satiek, na ktorych je nejaky mini kaz za zvyhodnene ceny.
tolko moja skusenost.

katzi
2. mar 2011

ahojte, nečetla jsem celou diskuzi, omlouvám se 😅 Co říkáte na šátek Vatanai?Doporučujete, nebo ne? Chci si nějaký šátek pořídít, ale vzhledem k tomu, že nevím jak se mimču v něm bude líbit, tak se mi nechce moc investovat. Našla jsem na MMB šátky Vatanai použité za celkem fajn cenu, tak přemýšlím jestli do něho jít, nebo ne.

zuzanockamt
2. mar 2011

@katzi ja som ako prvu satku mala vatanai a zdala sa mi dost "tvrda", hoci uz bola zanosena

katzi
2. mar 2011

@zuzanockamt : díky za reakci. A který šátek se ti osvědčil?

zuzanockamt
2. mar 2011

@katzi mala som este hoppediz, ten bol super, ale uz sa mi nepacila farba 😀 a zdal sa mi aj dost taky teply na leo, tak som si kupila storchen, ten je fajn na tazsie dieta a este uvazujem, ze kupim didymos alebo ellevill 😀

katzi
2. mar 2011

@zuzanockamt : já mám cenový limit do tisícovky, nebo lehce přes 🙂 Koukám po nových i použitých různě po bazarech. A nechci jednobarevný, chci nějaký barevný. První dcera byla dost blinkací, tak pokud bude i druhý dítko, tak chci nějakou barvu a vzor kde se to ztratí 😀

zuzanockamt
2. mar 2011

@katzi mna bazarovy storchen stal 65€ a hoppediz 45€

katzi
2. mar 2011

@zuzanockamt : ty už jsou docela dražší. Je to o štěstí něco na bazaru za dobrou cenu najít. Ještě mám přes měsíc čas, tak snad někde něco ulovím 🙂

emjee
3. mar 2011

ad zname a menej zname znacky - myslim si, ze kto si vyberie kvalitnu znacku bude satkovat ovela dlhsie ako ten kto si vyberie nekvalitnu znacku - preto som si ja osobne najprv pobrowsovala a precitala skusenosti inych a z toho mi vyslo, ze znamejsie znacky su asi tie kvalitnejsie 😉 preco inak by ich baby kupovali a hadzali na ne pozitivne reakcie?

s jednou neznamou znackou (nebudem sem radsej pisat jej nazov) mam negativnu skusenost - resp. ziadnu - kedze sme sa viacere ponukli, ze ju otestujeme, aj sme poslali osobne udaje a vyrobca sa ani len nenamahal dat vediet, ze si to rozmyslel 😔

veruska007
3. mar 2011

@leelo U toho Sanami nam na kurzu rikali, ze nez se v nem nosi mimco, musi se nekolikrat vyprat a treba doma osedet na gauci, ziskava pruznost pouzivanim. Ja to tak udelala, vyprala jsem asi dvakrat a osedeli jsme asi mesic na gauci a super. Kamaradka ho ma take, bazarovy, a nakonec satkovala plne, kocarek mela akorat jednou na krtiny.

leelo
3. mar 2011

@veruska007 zaujimave, co pises. vlastne ty si si svoju satku este "dokoncila". hm, to by ich potom mali predavat za 5 eur, ked rodicia musia na nich este tolko odpracovat 🙂 lebo za tu cenu uz mam tu povedzme high-end satku z bazaru.
moj maly sa narodil skoro o 3tt skor, takze som ocenila to, ze som didymos vytiahla z krabice a mohla ju hned zacat pouzivat 😉
ale hlavne, ze ste boli spokojni vy. tato moja kamoska bola teda rozcarovana. nosila malu potom uz len na rukach a to cca do 6 mes. cely den

veruska007
3. mar 2011

Ja satkovala skoro hned, jak jsme prisli z porodnice. Na kurz satkovani v sanami jsem sla tak mesic pred porodem, takze jsem si satek doma vyprala a osedela. A urco je pak pruznejsi, kamosce se pri dennim pouzivani natahl tak o pul metru. Ono mozna zalezi i na kvalite - ja mela u Sanami tu stredni, meli i levnejsi a drazsi verzi. A fakt jsme byli spokojeni, maly vyskal, sotva satek videl. Mimochodem, satek bych pred pouzitim kazdopadne vyprala, protoze malej to potom pekne zuzlal. Jo, a nejvetsi hnus byl, kdyz se v nem poblil a vsechno mi hodil do podprdy 😲

ewulalia
3. mar 2011

ahojte dievcence, mam tuto temu pridanu medzi oblubene... lebo ma to satkovanie celkom zaujima, len som nemala kedy to este prestudovat a cele prelistovat.
Chcem sa opytat.. myslite, ze sa da zacat aj v 20mes? Nasa princezna toho uz celkom dost nabeha. Mame aj Manducu... v nej sa ale najradsej nosi v predu (aj ked az tak casto sa v nej nenosime) Posledne tyzdne sa jej zapacilo vyliezat mi na chrbat aby som ju nosila ako na koniku. To sa mi aj celkom pozdava... len v manduce je to pre mna nejak nepredstavitelne... kedze ten pas ide cez pas a ona sa ma chce drzat okolo krku... teda potrebovala by som ten nosic zapnut vyssie (takmer pod prsiami) co je v podstate blbost. ... tak mi napadla satka. Co myslite?
Ked budem v ocakavani dalsieho baby... isto budem riesit satku.

zuzanockamt
7. mar 2011

dievcata mam otazku ... nas jurko je dost bojazlivy v pritomnosti cudzich ludi a v novom prostredi, uz mi bolo parkrat naznacene, ze to ma "z toho tvojho nosenia" a vraj bude rozmaznany a neustale nalepeny na mne kvoli tomu, ze ho nosim, ze spi na rukach a v noci v mojej posteli ... podla mna je to kravina a ma to jednoducho v povahe ... uz ste tu aj take, co mate starsie deti a boli nosene ... ake teda su oproti nenosencom?

lenadka
7. mar 2011

@zuzanockamt podla mna je jeho spravanie uplne normalne, preco by sa nemal bat cudzich ludi a noveho prostredia? Ved je to babatko a je bezbranny...Obe moje dcery boli nalepene /a tak isto spiace v posteli, starsia uz sama spi v izbe teraz/ na mne a ta vacsia ako zacala chodit tak sa odlepila a uz som musela utekat za nou, nemala problem ist medzi deti v skolke a tesila sa tam, neplakala ako ine aj ked som odisla 😉 mensia je stale lepidlo a uzivam si to lebo to raz prejde a ked budem chciet vystiskat, budem ju musiet najskor nahanat a chytit 😀 😉 a po pol minute mi zas zdrhne 😀

zuzanockamt
7. mar 2011

@lenadka ja viem, ze je to normalne, len bohuzial niektori ludia to nechapu a potom ja vyzeram ako taky dement, ze si rzmaznavam dieta a nedoprajem mu slobodu a nevlacim ho kade-tade po cudzich ludoch

baskaj
8. mar 2011

@zuzanockamt tvoj malý je na "rozmaznanie" moooc malý!! Deti do jedeného roka sa rozmaznať ešte určite nedajú. Môj bol tiež strašná nálepka a teraz už ani domov nechce chodiť, najradšej by sa táral s hocikým a hocikde. Dieťa potrebuje dobre nasať istotu z rodiča a z bezpečia, ktoré mu dáva napr. aj nosenie a potom bude o to samostatnejšie a sebavedomejšie v budúcnosti.
Aj keď viem, že okoliu, vychovanému komunistickými metódami ako napr. hneď odstrčovať a veľmi osamostatňovať dieťa už pomaly od pôrodnice to vysvetlíš len ťažko. Ale nič si z takých rečí nerob. Ak náhodou bude tvoje dieťa nesamostatné aj v budúcnosti, tak to bude skôr asi povahovo, z nosenia určite nie!

dlabinecka
8. mar 2011

@zuzanockamt Ale prdlajs, naopak -tím, že ho nosíš se Tě pěkně nabaží a nebude Tě tolik vyžadovat. Mojí malé je ted 9,5měsíců. Spí celé noci ve své postýlce naprosto bez problémů. Některých cizích lidí se také bojí, ale mě v domácím prostředí nijak nepotřebuje. Většina dětí v jejím věku prochází tzv. separační úzkostí - u nás nic takového neznáme a já nepochybuju o tom, že je to právě tím nošením -prostě na mě byla nacucnutá dost dlouiho a ted už má zájmy někde jinde. Nosíme stále a zcela určitě budu nosit i miminko, které čekám 😉 Na okolí nedej, dej na své instinkty 😉

zuzanockamt
8. mar 2011

@dlabinecka
@baskaj dakujem kocky 😉 🙂

dankakk
8. mar 2011

Dievčatá, dnes mi došla ellevillka 🙂... Ja peknucka, ale isto že tvrdá, musím ju oprat a vysediet. Len ma dost prekvapilo, aká je ťažká. Som ju skúšala viazat a normálne som sa zadychala 🙂 aj ruky ma začali boliet - asi mám uz hroznu kondicku. A neviem nájsť stred, nie je tam značka, či áno? Len som ju nenasla??? Idem hľadať🙂

michaela80
8. mar 2011

@dankakk znacku mas v strede na vnutornej strane, taky cierny stitok 1cm x 1 cm...ja mam 6 a aj 4 a nezda sa mi tazka a viaze sa mi super ....a ani som ich nevysedela 😉

dankakk
9. mar 2011

@michaela80 nasla som to nakoniec 🙂 skusila som to viazat ešte raz, uz to šlo lepšie, ale prekazalo mi trosku bruško, tak som ani neviazala uzol. Je to moja uplne prva skusenost so satkou 🙂

norikk
10. mar 2011

poradite mi navod,ako uviazat 5 mesacne 9,5 kilove babo do kolisky??? najlepsie aby sa dal aj kojit

zeltie
10. mar 2011

ahojte baby nosicky🙂 mam 8 tyzdnovu dcerku, pozicala som si satku, kupila vak, a ona sa v tom podla mna nejako neciti. ked ju stiahnem do satky na hrud tak robi vsetko pre to aby sa uvolnila, ked ju dam do vaku, tak kope nozickami a chce ist von. co mam robit aby v tom vydrzala? ona sa rada nosi, ale ked ju mam na rukach tak nic neporobim, a mame tiez problem so spanim, ledva ju uspim v kociku, postielku po tretom tyzdni zacala bojkotovat......takze by som jej velmi rada dopriala nejaky spanok aspon kym sa nosi, ale zatial mi ani v satke ani vo vaku po nejakej dobe nosenia nezaspala, skor sa po case rozplakala......ja by som ju velmi rada nosila....