Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kkl82
22. júl 2013

@ajuska2013 velmi zalezi od dietata. tvoja mala ma uz viac ako 7 mesiacov, tak tazko povedat, ci by ti este v satke zaspala. moj drobec od polroka v satke ani nosici nespal, pritom predtym tam dokazal prespat cele hodiny. ale napr. znama zacala svojho synceka nosit az okolo roka a ten jej tam v pohode prespi cely cas nakupovania, vybavovaciek atd. tiez velmi zalezi od temperamentu tvojej dcerky, nie vsetky deti maju trpezlivost pri viazani satky - najma, ak sa teraz este len budes ucit, co a ako viazat. nie je to ziadna veda, no prvych par krat ti to potrva dlhsie a ked ti mala neobsedi, asi to aj rychlo vzdas. rozmyslala si aj nad ergonomickym nosicom? ak by som bola v tvojej situacii, skusila by som najprv ten, hlavne kvoli rychlosti nasadzovania. ergonosic sa da pripadne aj pozicat. ak sa malej bude nosenie pacit, mozes sa potom rozhodnut ci ist do ergonosica alebo si kupit (aj) satku. ta je flexibilnejsia a napr. lepsie sa s nou nosia uvazy na chrbte. satku by si potom potom vyuzila pripadne aj pre druhe babo 😉.
co sa velkosti satky tyka, tak pre tvoju konf. velkost by bola lepsia 7. ale zas je pravda, ze mas vacsie dieta a pravdepodobne by si uz viazala aj tie jednoduchsie uvazy, prip. uvazy na chrbat. v tom pripade by si si vystacila aj s kratsou satkou (5,6). ale asi si to nosenie najprv otestuj a potom sa rozhodnes...

marty78
22. júl 2013

ale ja som na nemeckej stranke didymosu s takou gramazou indio nenasla, len taku hnedu a ta sa mi nepaci.rada by som tensiu satku...

marty78
22. júl 2013

@kkl82 ak by si mi mohla poslat konkretny link z nemeckej didymos stranky, ktoru indio odporucas

kkl82
22. júl 2013

@marty78 momentalne je v ponuke/na sklade iba vo farbe moca http://www.didymos.de/Babys-tragen/Tragetuch/In.... ale zvycajne mavaju rozne farby aj v tejto gramazi, treba si to sledovat. pri vybere satky si klikni nalavo na "Indio" a potom dole nalavo je este vyhladavanie podla gramaze.
ak by si chcela primesove indio, tak tenke bude aj toto s hodvabom (gramaz 175g/m2), no cena je uz vyssia http://www.didymos.de/Babys-tragen/Tragetuch/In....

marty78
22. júl 2013

@kkl82 ta druha je krasna, ale aj cena, uvidim)))

adula76
24. júl 2013

ta druha je s primesou hodvabu, treba sa o nu viac starat....a samozrejme cena ....
Z Didymosu je Indio moja najoblubenejsia satka, s primesou lanu.

bublinka711
21. aug 2013

Maminky, ktoré nosíte, chcela by som vás poprosiť o radu, dcérku som od narodenia nosila v šatke, neskôr sme kúpili manducu. V treťom mesiaci začala štrajkovať a teraz úplne odmieta oboje... neviete, čím to môže byť? stretla ste sa stým niektorá?

behulka
21. aug 2013

@bublinka711 skúšali ste nosiť aj vonku počas chôdze by mohol drobček zaspinkať... Ak dojčíš, dá sa počas nosenia ponúknuť prsko, to väčšinou zaberie.

bublinka711
21. aug 2013

@behulka no práve u nás nič nefunguje, strašne sa hnevá, vrttí hlavičkou, búcha si ju o mňa a prsko odmieta. Je iba dojčená... Viem presne, kedy tto začalo, ale nestaalo sa nič mimoriadne, nič som neurobila inak ako obvykle... pritom, ona sa chce nosiť, ale iba tak, na rukách...

behulka
21. aug 2013

@bublinka711 možno by si pár cenných rád našla aj v skupine Nosíme naše deti - https://www.modrykonik.sk/skupina/1862/?h=nechc...
tak s týmto som sa pri deťoch nestretla, neporadím. Ešte by stálo za to zmeniť spôsob nosenia - možno v šatke do kolísky (dá sa i hodne vysoko uložiť, aby mala dcérka dobrý výhľad), alebo na bok (pokiaľ si už sama drží hlavičku) a pomaličky skúšať. Možno spočiatku vydrží minútu, dve, no malo by sa to zlepšovať.
A určite by som skúšala využiť aj to dojčenie, to by mohlo zafungovať. Návod na "ošatkovanie" dieťatka pri dojčení:

https://www.youtube.com/watch?v=anv3O_dfGaY
bublinka711
21. aug 2013

@behulka veľmi dakujem, práve som zacala studovat iné úväzy, tak budeme skúsat 🙂

suez
21. aug 2013

Ahoj Baby, ospravedlnujem sa ak ste to uz niekde pisali, no nestiham vsetko precitat☹ poradite mi ak viete, kt satka je lepsia? Bykay alebo Boba? Zdaju sa mi skoro rovnake len cena Bykay je skoro raz taka ako Boba. Poradite? Mam taku pevnu ale neda sa mi poriadne uviazat, hlavne ked si ju dole dobre zatiahnem, hore ju mam potom volnu a malemu hlava len tak lieta🙂 Dakujeeeeem

lalus
21. aug 2013

@suez ak máš dobrú pevnú šatku, už by som inú nekupovala.. teda ak si myslíš, že šatka inej značky sa bude výrazne ináč viazať 😅 to je skôr len o cviku, ako to všetko správne podoťahovať 😉

suez
22. aug 2013

@lalus tak potom neviem☹ asi v tom ozaj nemam cvik. Šatku som dostala, nema ziadny nazov ani znacku, mozno si ju dokonca kamoska doma usila pre jej detvaky🙂 tak neviem ci by ina bola lepsia or horsia, preto som si myslela ze taka elasticka sa bude lahsie viazat. Skusim si teda niekde pozicat a vyskusat. No dakujem za radu a krasny dnicek🙂))

behulka
22. aug 2013

@suez podľa mňa by stálo za to dotrénovať viazanie tej pevnej, čo máš. Možno potrebuje len trochu zanosiť, aby bola jemnejšia, no možno to s ňou nepôjde ideálne nikdy. Super by bolo, ak by si našla niekoho, kto Ti pomôže s viazaním naživo. Skús keď tak napísať do tejto skupine, či niekto nebýva v okolí: https://www.modrykonik.sk/skupina/1862/detail/
je to na nezaplatenie. Elastická šatka je vhodná na prvé mesiace, neskôr, ak budeš chcieť naďalej nosiť sa bude treba popozerať po niečom inom. Pevná Ti vydrží až do konca.

lalus
22. aug 2013

@suez elastická sa bude ľahšie viazať, ale skutočne tak do polroku veku dieťatka 😝 neskôr už budeš potrebovať pevnú, resp. nosič. ja som staršieho tiež vynosila v noname šatke z bazára za 18 eur 😀 a vydržala nám celé obdobie, na nosič som prešla, keď mal 1,5 roka 😉 . na mladšieho som si už kúpila ellevil, takže viem porovnať a uznávam, že rozdiel vo viazaní je, ale nie je to nič dramatické 😉
takže ako ti radí behulka, skús násjť maminu, ktorá by ti vysvetlila to doťahovanie.

suez
22. aug 2013

Cavte dievcence, problem sa dnes vyriesil sam od seba🙂 kamoska mi pozicala hoppediz ci ako sa ta satka vola a je uplne super, idealna dlzka aj hrubka latky, len vravela ze ju mam este par krat oprat aby trochu zmakla ze ona ju pouzila iba parkrat. Vysvetlila mi aj ako ju viazat, jasne ze som to robila zle☹ a cudovala som sa ze to nedrzi. Juuuj aka som rada ze som ju dnes bola kuknut 😀 Krasny dnicek

lenadka
22. aug 2013

Ahojte! 🙂
Potrebujem poradiť ľahké viazanie 3 ročného dieťaťa na chrbát v šatke 3.6m. Pozrela som si batoh a dvojitý hammok. Nemáte ešte nejaký jednoduchý návod? Zajtra budem s malou skúšať čo nám najviac sadne - na nosenie na túry v sobotu ideme na týždeň do Tatier, tak oprašujem šatku.

lalus
22. aug 2013

@lenadka na túry by som skôr ten hammock, z batohu by sa mohla šmýkať, aspoň teda mne sa deti z batohu vždy po chvíľke nejak vyskackali a látka spod zadku im začala utekať smerom hore... tak som ho používala len ako rýchly úväz na doma, ak som potrebovala na pár minút spacifikovať dieťa, kvôli nejakej domácej práci...

https://www.youtube.com/watch?v=iFPbjd7YoSI

toto je pevnosťou i náročnosťou viazania kdesi v strede medzi hammockom a batohom 😉

https://www.youtube.com/watch?v=MmS5ueRRURM

aj toto som zvykla viazať na chrbát... je to dostatočne pevné

lenadka
22. aug 2013

@lalus ďakujem aj tieto som pozerala ako alternatívy, musím ich vyskúšať, lebo neviem či na ten prvý bude dosť dlhá šatka, mám len 3.6m, hammok mi s ňou vychádzal tak akurát, ale to bola menšia a z batohu sa mi tiež vyšmykla po chvíli - ani som nestihla dovysávať 😀 aspoň viem, že sa to stávalo nie len mne, už som si myslela že to zle viažem. 😅
ten druhý vyzerá tiež sľubne 🙂

behulka
23. aug 2013

@lenadka ja som na chrbát so šatkou 3,6m viazala Jordana, to druhé video a bol ok. Trojročné dieťa, myslím si, dokáže byť už trpezlivé pri viazaní - hlavne aj sa mu nechce chodiť a chce sa niesť. A tiež by sa už nemuselo zo šatky vymotávať. Tak snáď sa vám bude nosiť dobre 🙂

mahulenka87
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicearty
26. aug 2013

ahojte, viete mi prosim poradit, aku dlhu satku potrebujem,ked mam rocne babo, konfekcnu velkost 38, len manzel je vysoky a silny, a nosi maleho tiez, ci nam bude stacit 4,6m alebo radsej kupit dlhsiu? dakujem

cacika
26. aug 2013

@nicearty podla toho v akom uvaze budete nosiť. pre najzákladnejší kriz s kapsou je 4,6 akurát. dlhsia by uz bola pre teba pridlhá, bola by si riadne obmotaná. stačí 4,6 podla mna a manzel moze nosiť v uvaze co nevyzaduje tolko látky - v jednoduchom alebo dvojitom kríži, prípadne na chrbte. ale pre ročné dieta by ti uz bol lepsí nejaký ergonomický nosič, hlavne ak ste doteraz nenosili. manduca, boba a podobne, pri nich sa ani nemusite trapit s roznymi postavami, lebo su dost variabilné.

nicearty
27. aug 2013

@cacika my sa nosime od narodenia, najprv v elastickej satke boba, od pol roka v nosici boba, ale elasticku by som chcela vymenit za pevnu, nechat ju pre druhe babo, ak pan bozko da a bude ;) ale akurat dnes som si kupila 4,6m hoppediz, tak dufam, ze budeme spokojni 🙂 manzel maleho tiez nosi,ale v nosici,lebo je to prenho praktickejsie, ale ja mam radsej satku 🙂 len s pevnymi nemam skusenosti, preto som sa pytala, tak dakujem za radu 🙂

cacika
27. aug 2013

@nicearty tak uz teraz chapem 🙂

hammy
27. aug 2013

Ahojte, viem že je tu toho veľa popísané, ale pri malej nestihnem všetko prečítať, tak dúfam že sa nájde mamička, ktorá mi poradí. Vo februári čakáme bábo, a dcéra ešte nebude mať ani rok a pol, takže rozmýšľam už teraz nad "logistikou" 😀 A vyšlo mi z toho, že keď prejdú zimné mesiace, bola by fain šatka, aby sme mohli chodiť v pohode von, ALE nemám s tým vôbec skúsenosti a nepoznám ani nikoho v okolí. Viete mi poradiť, ktorá by bola naj na toto obdobie? A akú veľkosť si vybrať? A odkiaľ sa potom naučiť to viazanie, dá sa to v pohode zvládnuť samej?

zitaje
27. aug 2013

@hammy viazanie satky sa da naucit z netu, napr. na youtube je kopec dobrych videi. Ja som sa naucila z pribaloveho letaka k satke, neslo to hned na 1.x, ale nie je to zas taka veda 😉
Satku odporucam nejaku univerzalnu velkost, ak si stihla, staci ti 4,2m, ak nie uplne alebo si vysoka, tak radsej 4,6m, s tym uz uviazes hocico. A ktora konkretne satka, to zavisi od tvojej penazenky a vkusu, popozeraj Didymos, storchenwiege, ellevill, to su klasicke osvedcene satky, a teraz je aj nejaka ceska znacka baby-doo, vraj tiez ok za menej penazi 🙂 a satka je uplne v pohode aj z bazaru.
Vela stastia 🙂

basburianka
27. aug 2013

@hammy Skús nakuknúť do skupiny Nosíme naše deti, tam ti isto poradia ;)

nicearty
28. aug 2013

@cacika v pohode 🙂