Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zuzkaamato
2. aug 2012

@ivanka.7 nevies mi poslat nejaky link na to, ako sa to viaze? este sa v tychto uvazoch nevyznam 😅 dakujem

ivanka.7
2. aug 2012

@zuzkaamato asi sa da pouzit toto

https://www.youtube.com/watch?v=NsjCOWXVhiw


len po urobeni tej kapsy uz len jednym tym pruhom podporis hlavicku a zaviazes to cele tak, aby ti tie dva pruhy drzali uvaz ale neboli rozprestrene cele cez babatko

zuzkaamato
2. aug 2012

@ivanka.7 super, dakujem. zajtra to vyskusam, len si musim oprat tu satku..

kkl82
2. aug 2012

@ivanka.7 @zuzkaamato moby pre jednoduchost uvadza vacsinou kriz s kapsou von, takze preto tie tri vrstvy. kriz s kapsou dnu viazem aj ja najradsej a to naozaj netreba rozprestierat, dokonca, ja som dlho nevedela, ze sa to da rozprestriet 🙂 iny vyrobca, iny navod 😀 dnes som skusala prvykrat klokanceka a celkom sa podarilo, uz sa tesim na nove satky...

zuzkaamato
3. aug 2012

@kkl82 @ivanka.7 baby ale ked tak rozmyslam, tak asi v tomto teple zoberiem radsej kocik na vencenie. Vcera nam to sice trvalo s nim dlhsie ako bezne vencenie s volnymi rukami. Ale bojim sa, aby sa mi mala neprehriala, nech zbytocne nemusim riesit potnicky a co ja viem co. Co myslite?

ivanka.7
3. aug 2012

@zuzkaamato ked boli tie najvacsie tepla pred tromi (?) tyzdnami, tak som ani ja nenosila, vcera som mala malu v satke vonku asi na 20 minut (cez obed v tieni) a potom asi na hodinu (medzi pol siestou a pol siedmou na slnku i v tieni) a bolo to ok, bola len v plienke, spotena bola len na vlaskoch, kde mala klobucik, inak som bola spotena len ja
Potnicky nemala este.
Ale ak ti nema byt komfortne a mas sa cely cas bat a rozmyslat ci by jej nebolo lepsie inak, tak ja za seba hovorim nenosit... neuzila by si si to ani ty a tym padom ani ona a to je potom nanic.

zuzkaamato
3. aug 2012

@ivanka.7 a ty si mala co oblecene pod satkou? Uvidim, ako bude poobede, ked bude treba vencit. Zatial je u nas od rana pod mrakom a nie je este take teplo. Ak to tak vydrzi, tak to vyskusam so satkou, len ju este stale nemam opratu. Myslis, ze ju mozem dat do susicky?

ivanka.7
3. aug 2012

@zuzkaamato tenke tielko si davam 🙂 susicka - to neviem, ja nemam, takze som to nikdy neriesila, ale nevidim dovod aby na nizky stupen nemohla ist 🙂 - @kkl82 asi bude vediet, ona ma myslim susicku doma 🙂

maruska22
3. aug 2012

tak od dnes aj my ideme šatkovať 🙂 ale vobec netusím aký úväz mám zvoliť prvý 😒 malá má dva týzdne, mám satku moby, tak mi prosim poradte...priznám sa vsetky tie uvazy sa mi zdaju dost zložité 😒 😒

ivula7
3. aug 2012

@kkl82 Aj nabudúce, ak budem vedieť samozrejme vždy a rada 😉 A tá Tulali ma celkom zaujala svojím zložením, tá šatka môže mať veľmi zaujímavé vlastnosti, napíšeš potom, ako sa nosilo v oboch? Celkom ma zaujíma hodnotenie 🙂

kkl82
3. aug 2012

@zuzkaamato moby kludne moze do susicky, len daj nizsiu teplotu. ja tiez susim vsetky, okrem tych zmesovych, toho sa bojim ;)

zuzkaamato
3. aug 2012

@kkl82 akurat som pred chvilou vyberala susicku, moby to prezila 🙂 dakujem 😉 ale dnes som sa este neodvazila ist v satke, je strasne teplo. boli sme s kocikom, sice trosku s nervami, ale dalo sa..

zuzkaamato
8. aug 2012

kocky, tak vcera aj dnes sme boli prvykrat vonku v satke. mala spinkala cely cas, takze parada. viazem tento uvaz

https://www.youtube.com/watch?v=HcIlGUCG6mE

ale mam pocit, ze hlavicku ma mala dost volnu.. mam viac utiahnut satku? a da sa ta satka dotiahnut aj vtedy,ked uz je v nej babo alebo treba ju nanovo uviazat? ale inak je to parada, nemusim so sebou tahat kocik, ked ideme so psom... 🙂 bola to skvela kupa a malinka je omnoho kludnejsia ako v kociku...

luludi
11. aug 2012

ahojte,

ma prosim niekto skusenost so satkami Baby Doo? Prve dieta sme nosili len v Mei Tai a neskor v Manduce, pri druhom by som uvitala od zaciatku satku, akurat musim pozerat na rozpocet, takze hladam nieco lahsie viazatelne na rozumnu cenu. Za kazdu radu budem velmi vdacna, dakujem pekne.

zuzanockamt
11. aug 2012

@luludi ja mam doma jeden exemplar 🙂 ... a musim konstatovat, ze za tu cenu je kvalita fajn, je to mäkka satka, netreba ju zanasat, je aj pomerne tenka a jemna, cize podla mna aj na novorodenca vhodna ... urcite budes spokojna ... ale odporucam kupit dlhsiu, robia 2 velkosti a mam pocit, ze ta s dlzkou 4,5 m je ako u inych znaciek 4,2 m ... takze radsej tu 5 m kupit

luludi
11. aug 2012

@zuzanockamt dakujem pekne, ja mam konfekcnu velkost 40 - 42, takze som tiez pozerala skor na tu dlhsiu. Myslis, ze sa mi s touto satkou podari aj uvaz koliska?

zuzanockamt
11. aug 2012

@luludi ja mam tiez velkost 40/42 a veru KSK uviazem len tak tak, je sice pravda, ze mam gigant dieta 😀 - rozmery ma uz ako 3-rocny ... cize mozno by mi bola dost na novorodenca a dojca ... dobre sa s nou viaze, takze urcite natrenujes aj kolisku ... ja som neskusala, nie som fanusik kolisky, syna som nosila stale vertikalne aj ked bol malinky

luludi
11. aug 2012

@zuzanockamt syn mal v polroku cez 9 kg, takze moc necakam, ze druhe bude male 😅 plus u nas bude nosit aj manzel, dlhsia satka to teda isti 🙂 Koliska ma zaujima hlavne kvoli dojceniu, aby som mala ruky volne a tiez sa povedzme najedla a podobne, inak sme uprednostnovali vertikalne nosenie. Dakujem krasne 😵

maruska22
13. aug 2012

tak aj my už šatkujeme🙂 prvé dni som to chcela vzdať, lebo som mala problém správne si zaviazať niektoré úvazy...ale postupne sme to nejako s Nelkou zvládli...zistila som, ze v tom úvaze koliska sa jej vobec nepáci...to mi hned zacala plakat...tak som vyskusala križ s kapsou http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...
a tam sa jej páči...zvládame sa uz v tejto polohe aj nakojiť 🙂
šatka mi velmi ulahčuje vela vecí ohladom domácnosti...varím, žehlím, upratujem...a malinká pritom pekne búva...tak som rada, ze som sa ku kúpe satky odhodlala...určite využijeme🙂

kkl82
13. aug 2012

@maruska22 gratulujem, nech sa vam dobre nosi 😉 mne tiez bubo v koliske nikdy nevydrzal, ale vo zvislej polohe bol a je vzdy spokojny... kriz s kapsou je asi ten najlepsi a najuniverzalnejsi uvaz, a aj je mimoriadne vhodny pre zaciatocnikov. jeho jedina nevyhoda je, ze treba dlhu satku.

kaja17
16. aug 2012

Ahojte, nenajde sa medzi vami baba ktora satku a je v okoli namestova? Cakam druhe babo (koniec oktobra) a satku som si kupila este pri prvom ale uz dost neskoro... parkrat som ju uviazala ale asi len 1-2x uplne dobre ze netlacila ani mna ani malu... viedea som napozerala ale chyba mi osobna skusenost a rada... Dakujem za odpovede a zelam krasne satkovanie..

cherry1981
20. aug 2012

Ahojte baby poradte mi babysatku ktora je najlepsia s ktorou ste spokojne, je ich vela a ja vobec netusim pre ktoru sa rozhodnut 🙂

zuzanockamt
20. aug 2012

@cherry1981 z mojich skusenosti mozem odporucat hoppediz, babydoo, storchenwiege ... presne v takomto poradi podla oblubenosti u mna ... ale vraj naj je didymos, no zatial nemam skusenost

ivanka.7
20. aug 2012

@cherry1981 ja mam zas skusenost len s didymoskou a za seba ju rozhodne mozem odporucit - mam indio 🙂 mne bola odporucena jednou laktacnou poradkynou, ktora je aj poradkynou na nosenie, myslim, ze ma tu istu
a myslim ze, @kklb82 ma tiez vyskusanych niekolko druhov, tak sa snad aj ona vyjadri 🙂

cherry1981
20. aug 2012

@zuzanockamt
@ivanka.7 Dakujem babule, zajtra objednam teda tu didymos uz mi bola odporucana tiez od viacerych 🙂

cherry1981
20. aug 2012

@ivanka.7 Prosim Ta a aku velkost dlzku ?

zuzanockamt
20. aug 2012

@cherry1981 zvycajne na vsetky uväzy staci dlzka 4,6 m

ivanka.7
20. aug 2012

@cherry1981 zavisi od postavy, ja nosim konfekcnu velkost 36-38 (ako co, mam cca 54 kil na 175 cm teraz) a kriz s kapsou vnutri uviazem v pohode s 4,2m satkou - to je uvaz na spotrebu latky asi najnarocnejsi. Ak mas konfekcnu vacsiu, tak je istota ist do 4,6m.

kkl82
21. aug 2012

@cherry1981 ahoj, aj ja ti odporucim didymos, je to istota v kvalite aj pohodli nosenia. ako pisala ivka, indio je super, ale aj tu existuju rozne hrubky (orientuj sa podla gramaze) a materialy. na zaciatok ti odporucim cistu bavlnu do 190g/m2. dobra satka na zaciatok je aj zakar z gekonmi (bavlna 180g/m2). lan je dobry hlavne na leto, ale satka je tvrdsia, kym sa zanosi a dost sa krci. hodvab je makulinky, ale pri tazsich detoch zvykne rezat na ramenach. co sa tyka dlzky, tak pre zaciatocnika jednoznacne 4,6m, iba ak by si bola drobnunka a tenucka, tak staci aj 4,2. je vzdy lepsie mat dlhsiu satku a zvysok niekam omotat/uviazat, ako ju mat velmi kratku a nemoct viazat tie najpohodlnejsie uvazy ako napr. KsK. dlhsiu satku ocenis aj neskor, ked ti babo porastie.

kkl82
21. aug 2012

@cherry1981 a este aj ellevill ma velmi kvalitne satky, pre zaciatocnika aj narocneho nositela je uplne idealna bavlnena zara. a ta ti postaci aj do konca satkovacieho obdobia. su to makksie a tensie satky. jedina ich nevyhoda je, ze maju velmi skosene konce - niekomu to vadi, lebo to prakticky skracuje vyuzitelnu dlzku satky, ale ini zas povazuju tie visiace konce za krasny modny doplnok 😎