Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

susul
1. jan 2008

Ahojte, ja mam doma babyvak a velmi by ma zaujimalo, ci niekto neviete aj o najakych negativach pre dieta, kt. je nosene v babyvaku, lebo mne sa tiez drobec vidi akosi strarten v tom vaku. Teraz aktualne ma 5tt, mozno ked podrastie... alebo si ho neviem poriadne do toho vaku vlozit. Vsetko mozne...

anamor
1. jan 2008

uvažujem o babyšatke, cenové rozdiely sú dosť veľké kedže stoja od 1000 do 4000, asi sa rozhodnem pre zlatú strednú cestu z pohľadu ceny. Ako si ale správne vybrať? Uvažujem skôr o príležitostnom nosení, pre májové mimi kým bude ešte nesediace, nechodiace...

lindulak
1. jan 2008

Ahojte! Ja som mala pozicanu satku, no nevedela som poriadne uviazat kolisku. Bola to riadne dlha 5 metrova satka a ked mala plakala a chcela som si ju zobrat do satky, trvalo mi dlho, kym som uviazala kolisku. Tak som si kupila babyvak (ten cesky z www.babyvak.sk) a som velmi spokojna. Viem si ju tam rychlo supnut a uz cvalame po byte a mala spokojne driemka a ja si mozem robit, co treba. Az na moj chrbat - mam ho dost nanic, takze je to zataz, no na zdravy chrbat je to asi ok, ked to clovek davkuje s rozumom. Ked uz bude ale mala lozit a behat, tak ju nosit urcite nebudem, lebo to uz s mojim chrbtom vladat nebudem. Ale manzel asi bude - aj teraz ju nosi.

adula76
2. jan 2008

anamor - skus sa opytat na nosime.sk, myslim, ze ti poradia

gangulienka
18. feb 2008

ahojte "nosičky" 🙂 potrebovala by som poradit, ci kupit satku alebo nosic (napr. Ergo), malu bolieva brusko a vtedy sa chce nosit tak na to mi pride satka najvhodnejsia, ale sem tam by som ju chcela nosit aj von (asi nie casto, lebo kocik je fajn) a to si neviem predstavit v lete ci nam nebude teplo, ci to zvladnem viazat a manzel ju v satke asi nosit nebude. Ale ked kupim nosic neviem ci je vhodny na domace cicikanie pri boleni bruska alebo ked sa len tak chce nosit a zaspat tak. poooooooooooc 😉

audreyd
18. feb 2008

gangulienka, ja na nosenie odporúčam babyvak. kuk stránku www.babyvak.sk my sme sa tam nosili dva roky!!! podľa mňa je šikovnejší ako viazanie šatky, ale koľko ľudí, toľko chutí... 😀

gangulienka
18. feb 2008

a neboli ta moc z toho chrbat ked je to len na jedno plece ?

zuzka78
18. feb 2008

gangulienka, ja používam šatku Storchenwiege a je fakt super, aj keď som začiatočník a šatku zaviažem ako sa podarí🙂, tak drží perfektne. malý je v nej spokojný, akurát keď už chce spinkať tak mi v nej nevie vydržať a musím ho vybrať, ale dúfam,že si zvykne. Tešíme sa, keď už bude teplo a vyrzíme von....Inak je taká hrubšia, tak v lete v tom možno bude teplo....no uvidíme....

gangulienka
18. feb 2008

ja mam pred tou satkou daky respekt, ze na to nebudem mat nervy ked mala jaci akoby som ju rezala 😀 , inak ja som asi tupsia ale aky je rozdiel medzi tym vakom a rockin baby ? lebo ten vak sa mi zacina pozdavat 😉

adula76
18. feb 2008

ahoj, ring sling je lepsi ako vak, lebo sa daju dotahovat lemy, kazdy zvlast- to sa pri babyvaku neda
http://nosime.sk/kategoria493-ring-sling

babyvak najdes aj tu
http://nosime.sk/kategoria31-babyvak

Satka sa da uviazat na sposob babyvaku, babyvak ale nedas na obe plecia. Preto je satka lepsia 🙂

Ked chces daco jednoduche a bezpecne a nema to byt klokanka, tak mrkni
http://nosime.sk/kategoria300-manduca
z toho ta chrbat boliet nebude, ja mam Ergo, ale Manduca je este dokonalejsia. My sa v Ergu nosime doma aj von, nosi aj tatino a skusal aj dedo 😀 a bol spokojny. A da sa nosit az do 20 kg, ked ti mala zaspi, tak vf babyvaku ked tam bude "sediet" jej nemas ako pridrzat hlavu, v Ergu a Manduce v pohode, das kapucnicku a moze ti spat aj na chrbte.....pred chvilkou mi tak zaspala mala, je chora a ja som potrebovala varit, tak som ju dala na chrbat, ked zaspala - sup kapucnu na hlavu a spala asi hodinu.

audreyd
18. feb 2008

babyvak z nosime.sk je iný ako z babyvak.sk... originál babyvak je z www.babyvak.sk ten druhý je taká napodobenina... chrbát ma z neho nebolí, ale to je asi sila cviku... tiež sa dá dať na obidve ramená.ˇpodľa mňa sa s ním ľahšie manipuluje ako so šatkou a najväčšia výhoda oproti šatke je v tom, že keď bábo zaspí (čo sa nám stávalo pravidelne), dá sa v pohode zložiť a bábo spí ďalej... to sa u šatky nedá. veľakrát som ho používala práve na uspávanie 😀

gangulienka
18. feb 2008

ako iny ? vsak su rovnake na oboch strankach, aj cena aj vzory, dokonca ked kliknes na vzor tak sa otvori rovnaky obrazok celeho vaku

audreyd
18. feb 2008

gangulienka, prepáč, som sa pomýlila 😅 babyvaky ponúkajú aj na www.noseniedeti.sk ten je iní... tieto, sú rovnaké... nevšimla som si 🙂

gangulienka
18. feb 2008

v pohode nic sa nedeje 😉

gangulienka
20. feb 2008

tak som nakoniec vcera kupila babyvak a som nadsena. zatial mam trochu problem ju tam rychlo spravne ulozit ale to sa casom naucime, malej sa to paci, vcera ako kazdy vecer zacala plakat tak som ju tam supla, zaspala za 5 min a ja som tak dovarila veceru, potom sa prebrala a len tak z neho sledovala co sa deje a bola spokojna, potom sme sa isli okupat a po kupani bola naramne vesela, chvilu sme sa pohrali, dala som jej papat a zaspala. A dvojodinovy kazdovecerny plac nikde 😉

elika
1. mar 2008

ahojte, neviete kolko hodin denne sa doporucuje nosit dieta v baby satke, ked ma dieta cca. 2 mesiace? su tam dake obmedzenia kvoli rozvoju chrbtice?
zvazujem, ze si kupim vak rockin sling. ma s nim niekto skusenosti? ako sa vam dari uviazat ho?

denisocka
2. mar 2008

baby,čo je toto za úväz ???? štvrtý sprava-v oranžovo červenej šatke http://nosime.sk/kategoria10-babysatky-hoppediz

martina46
2. mar 2008

deni, kriz s kapsou vonku.

machr
2. mar 2008

ahojte, ja na babyšatku nedám dopustiť, je to najvecička pre bábo, keď bola úplne maličká mala som ju v úväze vak-kolíska na jednom pleci ale teraz je najobľúbenejší kríž s kapsou fajne je váha dieťatka rozložená na obe plecia a keď mi zaspí pokojne ju zložím spinká ďalej
😀

adula76
2. mar 2008

elika - rockin sling ma nevyhodu, ze je iba na jedno plece, aj ked budes strany striedat, budes tu zataz citit. Satka je pohodlnejsia, to sa nema ani opisat. A okrem toho satku si vies uviazat ako sling, ale sling na obidve ramena nedas.
Za tie prachy mozes mat fakt dobru satku, ktoru budes nosit dllllllho, a chrbat ta nebude boliet.

http://nosime.sk/forum_all.php
tam su baby, ktore maju skusenosti, spytaj sa ich

lusil2005
2. mar 2008

denisocka asi myslis stvrty zlava. to je kriz s kapsou vonku. ja malu nosim len v tom. ona so sebou furt mava a kyva a ked nieco robim, takto mi z toho aspon nevypadne. ale rucicky jej dam von.

elika doporucuju tusim 4 hodiny denne ale podla mna je to na kazdom kolko komu vyhovuje. nejaky kompromis ty/babo. ja som kupila satku a druhy krat by som urobila to iste. mas ju dokedy chces, mozes viazat na milion sposobov, spredu, zozadu, mozes ju pouzit ako deku, podlozku, prikryvku, dokonca ako hupaciu siet 😀

martina46
2. mar 2008

lusil2005, stvrty zlava moze byt tiez, ak sa na to pozries hore nohami 😀 😀

lusil2005
2. mar 2008

martina no podla mna je stvrty zlava. zprava je prvy 😉

denisocka
2. mar 2008

baby,už som pochopila 😀

martina46
2. mar 2008

Jaaaaj 😀

lusil2005
2. mar 2008

inac naposledy co som sa buchala do prs ze jak super ze som babysatku kupila bolo ked sme isli na snezienky!!! uplna parada. malu som supla na chrbat, do ruk dostala jednu snezienku (ktorej po par minutach chybala hlavicka 😕 ) a mama zbierala. lepsi trening na stehna si neviem predstavit 😀

martina46
2. mar 2008

lusil2005, ta snezienka 😀 😀 😀

birgit
18. jún 2008

ahojte, ja mam syna, ktory ma 4 mesiace a tiez som zvazovala babysatku, potom vak...nakoniec som sa az v styroch mesiacoch konecne rozhodla pre satku. nosim v nej zatial v uvaze kriz s kapsou a som spokojna. rozhodovala som sa tiez iba podla toho, co som precitala na nete (fora...). 🙂 a myslim, ze aj maly je v tom spokojny...ma vyhlad , neviem si predstavit, ze by lezal vo vaku...asi by sa tam riadne mrvil 😀

janis8
21. jún 2008

A ako je to s tymmi velkostami? aj teraz po porode som chudej postavy a neviem si predstavit ako mam okolo seba obmotany vyse 5m dlhy kus latky.. Babatko mam zatial 2tyzdnove a tu spravnu pre nas si este len vyberam.. Ake velkosti pouzivate vy?

kili
autor
21. jún 2008

janis, na malé bábetká sú najlepšie pružné, ale tie sú ževraj len dlhé, tak si moc nenavyberáš.