Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

hammy
29. aug 2013

@basburianka @zitaje Ďakujem

mysiatko1
10. sep 2013

Ahojte, chcem sa spytat ci mate niekto skusenost so satkou baby doo?rozmyslam nad kupou baby doo ocean 4,5m, mam konf. Velkost 36-38 myslite ze mi bude stacit alebo radsej tu 5m. Este som nikdy satku nemala, moj maly ma7tyzdnov a 4,8 -5kg takze bude asi velky.dakujem za rady

kkl82
10. sep 2013

@mysiatko1 babydoo je dobra satka, nie je z tych uplne najlepsich, no pomer kvalita/cena je vynikajuci. urcite sa tu najde viac mamiciek, ktore su s babydoo spokojne. co sa velkosti tyka, urcite ti staci 4,5 metra, vacsine mamiciek do konf. velkosti 42 uplne postacuje tych 4,5 metra. ja som mala prvu satku 5,1 m a tu som pri dvojitom krizi s kapsou (ksk) musela uvazovat vpredu. pri niektorych satkach je to efektne (a mozno aj pohodlne, lebo uzol je vpredu, takze pri noseni napr. v zime ti uzol nerobi "chvostik" pod kabatom. ale inak je to nic moc, ak by si viazala vpredu, mas to na tele o jednu vrstvu latky navyse. ja doteraz viazem ksk s 1,5 rocnym chlapom, mam konf. velkost 40, a uplne mi na to postacuje 3,6 metrova satka.

mysiatko1
11. sep 2013

@kkl82 dakujem za info 😉

ewulalia
12. sep 2013

@mysiatko1 ahoj, ja som si kupila babydoo. bola sice na inzerat, ale bola fakt nova - este s visackou. Ja som ju oprala a vyskusala. Kedze som starsiu dceru nesatkovala, len vakovala a manducovala, tak som nemala skusenost. nejako mi to s tym mojim malym valibukom neslo, ked bol mensi a krehkejsi oproti dnesnym takmer 7kg, ako teraz ked je uz pevnejsi a drzi si hlavicku. Pouzivala som babyvak. Ta satka je fajn, len pre mna je akosi kratka. konfekcne mam 40.. no teraz po porode asi skor 42. bola to pisana ta kratsia dlzka, ale 4,5 metra urcite nema. neviem ci predtym vyrabali kratsie ci sa tak zrazila ci co. (prala som na 40°C). Teraz som ju premerala a ma 4,3m.
ak by si mala zaujem, tak ti ju mozem odpredat. je fakt nova, par krat vyskusana. zaviazat ju zaviazem, len ten uzol je taky LTT (rozumej len-tak-tak) farba: skorica. na cene sa mozeme dohodnut, ale urcite to bude aj s postovnym menej ako za novu ;)

mysiatko1
12. sep 2013

@ewulalia Dakujem veľmi pekne, ale už mám objednanú novú modru.

ewulalia
12. sep 2013

@mysiatko1 ok 🙂

katia7
26. sep 2013

ahojte maminky, chcem chodit tancovat s babatkom v satke a teda chcem si na tento ucel kupit satku. zvazujem medzi didymos pruhy a didymos zakar a neviem sa rozhodnut, ktora je podla vas na to vhodnejsia cize tenka priedusna a dobre drzi uvaz aby sa mi nevysmykovalo babatko pocas tanca? dakujem mockrat

vavrenka
28. sep 2013

@ellysa ahoj, z akej stranky si obejdnavala merino air? a kolko ta to vyslo dokopy? a ako sa ti po case satka pozdava? ak chces, v klude mi napis do IP, dakujem 🙂

kkl82
2. okt 2013

@katia7 ahoj 😉. az teraz som si vsimla nove prispevky v tejto teme. babatko sa ti nebude vysmykovat ani z jednej satky, to sa bat nemusis. teda, ak budes viazat spravne, podla navodov 😉. co sa tyka rozhodnutia, ci zakar alebo vlny, na to sa neda jednoznacne odpovedat. pod zakarom sa chape sposob tkania, no didymos vyraba takychto satiek mnoho, pricom sa lisia zlozenim a hrubkou, pricom kazda z tychto charakteristik sposobuje ine vlastnosti satky. ak je navyse zakar so vozorom, tak tiez vela zalezi od vzoru. skus mi napisat konkretny model, nad ktorym rozmyslas a mozno sa budem vediet vyjadrit konkretnejsie. co sa vlniek tyka, tiez zalezi od konkretneho modelu, lebo sa vyrabaju v roznych hrubkach (od 180g/m2 az po 230g/m2) a vraj specialne pri tomto modeli dost zalezi aj na farbe. vraj vlakno zafarbene jednou farbou ma uplne ine vlastnosti ako zafarbene inou, pricom stale ide o 100% bavlnu. vlnky sa vdo vseobecnosti dost smykaju pri uvazovani - pod smykanim rozumej, ze sa sice dobre dotahuju, no uzol sa neda tak pevne uviazat a uvaz zvykne trochu povolovat. nie vsak natolko, aby sa ti rozviazal, to sa neboj. ide len o to, ze po urcitom case pocitis, ze uvaz uz nemas, tak dobre dotiahnuty a mas potrebu prevazovat. aj tu ide vsak len o prax vo viazani, su mamicky, ktore na vlnky nedaju dopustit. vsetko sa da naucit naviazat tak, aby to bolo tip top.
na druhej strane mas satky ako napr. indio, ktore sa nesmykaju, no tym padom sa horsie dotahuju, najma ak su hrubsie. no vo vseobecnosti, aj ja povazujem indio za jednu z najuniverzalnejsich satiek, idealne ak ma hustotu do tych 200g/m2.
z toho vsetkeho vyplyva, ze si mas vybrat to, co sa ti paci. dobre viazat sa naucis s hocicim 😉. ak chces tenku prievzdusnu, tak vol nieco okolo 180g/m2, kvoli nesmykavym vlastnostiam idealne cistu bavlnu, kombinaciu s lanom, konope alebo s hodvabom (ale len indio, ine hodvabne sa zvyknu smykat). ak chces mat extra pocit bezpecia, zvol si hrubsiu satku s vyssou hustotou tkania (az okolo 210-240 g/m2), no tam treba mysliet na to, ze sa ti bude uvaz horsie dotahovat. ale zas, ked zaviazes, nepovoli ani milimeter.

katia7
7. okt 2013

@kkl82 dakujem pekne, medzicasom som si objednala didymos pruhy katja akurat netusim aku ma gramaz 😀 strasne sa mi pacili tak dufam ze to bude ok, este ju nemam doma 🙂

kkl82
7. okt 2013

@katia7 katja ma 205g/m2, takze akurat taky ten stred 😉

adrianai
18. okt 2013

@kkl82 Ahoj 🙂 priznám sa, že som nečítala celú tému a viacmenej mám iba asi základné vedomosti v šatkách, ale nakoľko nemám toľko času popri mojej nezbednici študovať detailnejšie, skúsim pootravovať teba 🙂
Chcem naše druhorodené šatkovať a trošku sa strácam - v čom? Trochu som sa porozhliadla a asi vsadím na začiatok na Moby...uvažujem, či sa mi to takto oplatí - teda na pár mesiacov Moby a potom vymeniť za niektrorú asi najskôr Storchenwiege (?) alebo didymos, ešte neviem 😅 Bojím sa trochu viazania, či to zvládnem od začiatku viazať dobre, preto Moby, vraj odpustí chybičky 😀 Alebo si mám vybrať niečo na dlhšie a teda pevnú šatku? Dcérku som nešatkovala, zato som ju poctivo nosila na rukách, niekedy okolo 5 mesiacov sme začali využívať nosič Liliputi, to sa jej/nám páčilo 😉 , ale teraz jednoducho aj budem potrebovať šatku...
Vopred veľká vďaka 🙂

mima86
4. nov 2013

ahoj, chcela by som radu od skusenejsich 🙂 ako uvazovat 2mesacne babatko do pevnej satky? mate nejake typy na obrazky pripadne videa? vopred dakujem

cacika
19. nov 2013

@mima86 ahoj, odpovedám síce neskoro ale mozno este pomoze. takze najlepší uvaz je kriz s kapsou dnu napríklad podla tohto videa

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4


video je síce so starším dietatkom ale princíp je rovnaký akurát že 2 mesačné bábätko musí mat fixovanú satkou aj hlavičku, stačí ju prichytiť roztiahnutým bočným pruhom .

mia17
21. nov 2013

Ahojte,kupila som si satku lilliputi. mala ma 5tyzdnov,ale ked ju nosim v polohe koliska,zda sa mi byt uz velka na tuto polohu. hlavku alebo nohy mam uz pod pazuchami. a zda sa mi akoby sa jej tam tazsie dychalo,aj ked tam pokojne spi.

behulka
21. nov 2013

@mia17 takto na diaľku sa ťažko radí, no skús si popozerať tento článok - sú tam i foto - o polohovaní v kolískach, možno niečo pomôže:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92
V kolíske, pokiaľ je správne uviazaná, sa dá nosiť aj ročné dieťatko .

mima86
26. nov 2013

@cacika dakujem aj mne sa zdalo, ze to bude najlepsie. este by som sa chcela opytat, stretla som sa s nazorom, ze by sa taketo male deti nemali nosit, lebo, ze ich nutime vlastne akoby sediet aj ked by este nemali. co si o tom mysliet?

behulka
26. nov 2013

@mima86 pokiaľ je dieťatko správne v šatke uviazané, poskytuje mu dostatočnú oporu. Zaguľatený chrbátik, nožičky do M a správne podoťahovaná šatka zabránia tomu, aby bola chrbtica dieťatka namáhaná. Je to niečo celkom iné oko nosiť dieťatko vertikálne na rukách. Celkom fajn článok ktejto téme je tuto:
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

alkababulka
6. jan 2014

Ahojte potrebujem prosím pomôcť s výberom šatky. Mám možnosť kúpiť babyšatku storchenwiege lilly alebo didymos Nino. Môžete mi poradiť ktorú? Ktorá z nich je lepšia a prečo? Ďakujeeeeem

moni_que
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nikusinka
18. feb 2014

Potrebovala by som poradit ohladom vyberu satky. Cakam prve dietatko a teda nemam ziadne skusenosti s nosenim. Chcela som si na zaciatok kupit elasticku satku. Ale kedze ich je viac druhov neviem, ktoru vybrat. Rozhodujem sa medzi Moby, Liliputi a Hoppediz...je to to iste, alebo su tam nejake rozdiely? Dakujem

martina05
25. feb 2014

Baby tuzim po elevillke-ktoru si vzbrat na leto?

martina05
25. feb 2014

@labutka
@ivanka.7 baby vedeli by ste mi poradit ktoru elevilll vybrat???mam didymos olaf a storch leo a chcem tensii ma leto....

martina05
25. feb 2014

@alkababulka mam didymos olaf a aj storch leo...ja by som si vybrala storch...

labutka
25. feb 2014

@martina05 ja mam letnu satku Ellevill Paisley s lanom (= pol na pol bambus a lan), je ovela tensia nez didymoska.
Na leto by som vzala lan.

martina05
25. feb 2014

@labutka objednavala si ju priamo z ellevillu????

labutka
25. feb 2014

@martina05 ano priamo odtial. Musis sa zaregistrovat a hodit si satku do kosika, a potom ti vyrataju postovne. To zavisi od vahy satky.

ivanka.7
25. feb 2014

@martina05 ja mam z ellevilliek len zaru, organicu a mie wool, z nich najtensia je organica 🙂 tenkostou podobna didymosu indio 180-185g/m2, olafa som v ruke v zivote nedrzala, tak neviem porovnat 🙂

martina05
25. feb 2014

@ivanka.7 185g/m2 ma aj olaf