Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

dugyna
16. feb 2011

@droby tak tak..lebo ja v didiymoske KSK s vonkajsou neuviazem..a to nosim 36-38
ano su krasne...nemala som ich kukat 😔

droby
16. feb 2011

@dugyna aha ja ze 4,2 m by malo stacit aj na KSK, to mi pride tak najpraktickejsi uvaz... ale teda skusenost nemam, snad sa dockam 🙂
povodne som chcela storcha.
nosis v pevnej satke od narodenia?

vavrenka
17. feb 2011

@dugyna ahojcek, mne dnes prave dojde didy jonas - c.5 - ja som velkost 36, vyska 168. jaj, bude mi to stacit??? 😲 😕
Poradkyna vraela, ze na leto urcite hej, ale na zimu - radsej dlhsiu... pomoooc..
KSK - to je kapsa s krizom?- satkovat budem az v lete, teraz budem len skusat uvazy a vkladat kamoskinu krpatu...

michaela80
17. feb 2011

@droby ja ma 6 ellevilla a dlzka je v pohode....

dugyna
17. feb 2011

@droby no ja som sa cudovala ked som KSK vonkajsi uviazal ako satka prisla...ledva som tam malu narvala, skor len ja som si ju tam nejak dala..ako naozaj ze by to bolo ok...a to sme boli doma...na von to neuviazem.ale vizem s tym v pohode dvojity kriz, klokanky,batoh, kriz/ten uviaze aj mm s touto satkou/..tusim ze aj nejaku klokanku by s tym uviazal.
ale napriklad neviemci by som uviazala dvojity kriz aj ten v ktorm sa da kojit..cize posunies babo nizsie....lebo ked tento uvaz zaviazem ostane mu len kulincek satky...
@vavrenka hmto ta asi moc nepotesim KSK vonkajsi som uviazala tak na tesno resp. to som len ja chcela aby bol uviazany...ale skus niektoru z klokaniek tie ti pojdu aj navon..aj ked pre novoska je najlespia KSK. ja mam velkost 36/38 a do 165cm...ano na leto ti to bude stacit..ale ani v lete s tym asi KSK neuviazes ☹

dugyna
17. feb 2011

@droby jaj ainak ta 6 by mala byt v pohode aj pre mm..lebo mojmu ostane este taky asi 15 cm kusok volny..cize to podla aj tvoj uviaze 😉

dugyna
17. feb 2011

@droby a hej od narodenia nosime malu v pevnej 😉

bihan
17. feb 2011

@vavrenka Didy 5-ka ti bude stačiť na všetky úväzy 😉 ja mám 42 veľkosť a s 5-kovými Indiom naviažem malú aj v s overalom. Keby nestačilo, tak sa naučíš napr. kloklana alebo nejaký iný úväz a napr. do kolísk v KsK som si ju viazala od narodenia 😉

vavrenka
17. feb 2011

@bihan tak to musim podat spravu! dnes podvecer si idem pre satku, vyskusam to ksk - co to vlastne je? nieco s krizom alebo koliskou? a dam vediet.. sama som zvedava, ked som dostala dve odlisne odpovede 😀

bihan
17. feb 2011

@vavrenka KsK je kríž s kapsou 😉

droby
17. feb 2011

@dugyna dakuje, tiez planujeme satkovat v tej ellevilke od narodenia, teda uvidim jak to pojde mne aj drobcovi v nej..
dvojity kriz je teda dobry na kojenie? musim to nastudovat vsetko poriadne,

@michaela80 dik to si ma potesila, mam objednanu 6ku

michaela80
17. feb 2011

@droby ja som do pevnej zacala viazat az ked mala 3 mesiace..do vtedy mi to velmi neslo..viazala som elasticku...

droby
17. feb 2011

@michaela80 aha, no neplanujem investovat este aj do elastickej, tak uvidim jak nam to pojde, pronajhorsom vyuzijem az o par mesiacov neskor 😒

zuzanockamt
17. feb 2011

ja som tiez velmi vyuzila elasticku, asi az do 4-och mesiacov, ale to som uz pomaly kombinovala s pevnou ... na elastickej som sa to naucila a pevna mi uz potom az taky problem ako na zacatku nerobila ... teraz striedam pevnu satku a manducu
@droby

michaela80
17. feb 2011

@droby ja som mala elastik z bazaru

martina05
17. feb 2011

@michaela80 ahoj aké sú šatky?? je ten materiál vhodný aj na leto??

michaela80
17. feb 2011

@martina05 neviem porovnat s inou satkou..ale myslim ze ano..

martina05
17. feb 2011

@labutka nechystá sa náhodou prezentácia šatiek niekkedy aj v NR??

labutka
17. feb 2011

@martina05 ked mam pravdu povedat, nerozmyslala som ze nejaky workshop bude mimo BA, ale uplne nerealne to nevidim.
akurat by sa mi museli maminy zavazne prihlasit, a bolo by to zo vstupnym. Ak je vas viac, a vies mi dat tip na nejake MC, kde by sme to mohli urobit, daj vediet a teoreticky mozme skusit nieco zorganizovat.

dugyna
17. feb 2011

@droby v tej teme ze uvazy tam emjee hodial dva na kojenie jeden z nich ej dvojity kriz...a druhy bol tusim ksk...skoda ze som otom nevedela predtym...uz aj. nam vyhovovala ta pevna od zaciatku 😉

catherine214
18. feb 2011

AHojte, tak aj ja uz mam satku doma od vcera a musim povedat, ze malemu sa tam paci, rad sa nosi a hned aj zahaja, len to mizerne viazanie mi moc nejde, teda KSK vnutri mi ide a aj vonku, len ta koliska mi moc nejde, a neviem ako presne ho tam vsunut, ci ma mat brusko otocene kumne alebo ma akoze v tej kapse lezat na chrbatiku, potom sa mi po hodke trosku zosunul a tlacilo mi to prso 😝 tak neviem asi som to nemala dobre, kukam vsetky tie vide a ale aj tak, no 🤐

bihan
18. feb 2011

@catherine214 ehm.. ja som sa naučila viazať kolísky až pri druhom dieťati 😀 a najlepšia kolíska je bezkonkurenčne táto

https://www.youtube.com/watch?v=7LIqMdFb2JE
catherine214
18. feb 2011

@bihan tak to si ma potesila, ale ja uz dalsie nechystam 😀 😀 😀 idem kuk video

zuzanockamt
18. feb 2011

dievcata, je lepsia na leto satka s primesou lanu alebo hodvabu, alebo odporucate nieco uplne ine? ... alebo mi bude stacit aj storchen - tu mam teraz

martina05
19. feb 2011

aký úväz je podˇal vás najvhodnejší pre dieťa vo veku 11 mes. ja stále viažem len ksk... hodíte mi prosím link diky....

emjee
22. feb 2011

@martina05 ksk je v pohode, ak chces viazat dopredu a mat moznost rychlo vyberat a vkladat, tak mozes skusit dvojity kriz (mozes ho mat stale uviazany a len vyberat a vkladat dietatko) http://www.didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy...
dalej mozes skusit klokana (ja som tomuto uvazu neprisla na chut)
na chrbat batoh (http://www.vbavlnce.cz/gallery/album/view/id/78 ), batoh s kapsou, jordan, doublehammock (moj naj na chrbat je dh - najdi na youtube, momentalne ti neviem pridat konkretne odkazy, skus si vyhladat vonzino1 na youtube, ona tam ma vela navodov)

anamor
23. feb 2011

ahojte,
vo stvrtok objednane elevilky boli v utorok doma, normalne som nechapala tu rychlost 😉 😕 tak uz sa vytesujem.
No a ako satkarka zaciatocnicka vas poprosim o radu, satku musim teraz zanosit, ako ste to robili vy? ja zatial len viazem, mackam, lezim na nej a tak a musim povedat ze uz je maksia ako ked prisla.
Este mam otazocku ze mam ju oprat pred pouzivanim aj? na kolko stupnov periete? pouzivate avivaz? dakujem za vsetky rady ohladne takychto zalezitosti 😉

myzma
23. feb 2011

@anamor da sa rozprestriet na gauc, mozete si na nej do maja posediet 😀 😝 myslim, ze niektore sa odporucaju i oprat, vsak kukni do navodu 😀 ber moju odpoved ako vsuvku, nakolko si piseme i inde, pisem to zo srandy 😀 😝 ale sucasne i seriozne vazne 🤐

mneme
23. feb 2011

@anamor satku by som pred prvym pouzitim oprala, kedze babatka ju s oblubou napr. ozuzlavaju. so zanosenim by som si nejako extra tazku hlavu nerobila, spravi sa to pouzivanim. ale ak chces, ten trik s "rozsedenim" na gauci nie je vtip, vazne sa to odporuca. tiez ju mozes uzlovat.