Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

domika007
18. mar 2011

@labutka to mi jasne s tym potenim, ale mala som na mysli skor, ci nie je nejaky material lepsi ako bavlna, napr. bambus, lan a pod 😉

michaela80
18. mar 2011

@domika007 ja som mala elastik liliputi v lete a myslim ze v pohode bolo... neboli sme mokre ako mysky 😝

domika007
18. mar 2011

@michaela80 😉 vdaka

denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elinka27
22. mar 2011

ahojte, ja som tiez novacik co sa satkovania tyka, poznam len dva uvazy ktore pouzivam, a malu nosim skoro od narodenia a nemozem si vynachvalit len teda okolie a aj niektori clenovia rodiny maju stale voci tomu vyhrady, nemam v okoli nikoho kto by tiez satkoval a ked sa tak aj na ulici ukazem pozeraju na mna ako na blazna ze co to je a niektori samozrejme aj komentuju.Ale tak uz som si zvykla 😝 Len by ma zaujimalo potrebujem sa naucit nove uvazy,a teda z videii mi to moc nejde, nepoznate niekoho kto robi taketo poradnestvo?Nieco ako laktacne poradkyne len so satkou?🙂

labutka
22. mar 2011

@elinka27 kazdy utorok v BA v predajni latkovky.sk je poradkyna, ktora ti pomoze s uvazmi a aj s latkvymi plienkami.

zuzanockamt
22. mar 2011

@labutka skoda, ze je vsetko v BA ... nevies nahodou, ci nieco podobne nefunguje aj v Ziline a okoli?

zfidorka
22. mar 2011

@elinka27
@zuzanockamt
tu je zoznam poradkyn: http://www.nosime.sk/sk/prezentacie/ ale pri ziline tam nic nevidim 😒

elinka27
23. mar 2011

@zfidorka hej o tomto zozname viem,len najblizsia poradkyna je v Sali pre mna,a to za nou musim vycestovat a pri dvoch detoch... 😝 hladala som niekoho blizsie,ale dakujem. 🙂

labutka
23. mar 2011

@elinka27 mozem skusit oslovit kocku z velkych ulan, tam by ti to bolo lepsie?

elinka27
23. mar 2011

@labutka no ja mam laktacnu poradnkynu odtial,ale ta ma teraz muz v nemocke,a male babatko, ona slubila,ze ked sa to ukludni pride,ale mne je hlupe ju otravovat teraz 🙄 tak ci to nieje ta ista 🙂

labutka
23. mar 2011

@elinka27 je to ta ista. 😉 dam jej vediet, nech sa ozve, ked sa daju dokopy.

elinka27
23. mar 2011

@labutka nemusis,uz som sa s nou dohadovala cez FB 🙂

inak aj na vas tak ludia pozeraju?dnes som cakala s malou u doktora a najprv som ju mala v koliske aby si pospala kedze sme dost cakali a potom sme isli este pre vysledky a tak som ju mala v predu v batohu ked sa prebrala a pozerali dokonca aj mamicky na mna tak divno

emjee
24. mar 2011

@elinka27 divne pohlady boli a budu 🙂 ale zazila som aj obdivne (od starych babiek a od romiek, ktore ma pristavovali a chvalili, ze aj ony takto nosili deti)

livia333
24. mar 2011

@elinka27 na mna pozerali divne aj ked som este s kocikom chodila :( Dovod: okrem kocika som mala so sebou aj 2 havkacov a teraz sa to vystupnovalo este viac, lebo s kocikom sa Alex nekamosi, tak chodime von bud v manduce al. od toho tt uz aj v satke...a samozrejme osadenstvo sa nezmenilo :D 1 dospely, 1 dieta a 2x pes :D a na mna krivo pozeraju aj mamicky...co kocikuju, nielen okoloiduci 😨
a poradenstvo o noseni poskytuju aj tu: http://www.centrumalma.sk/novinky/#Poradenstvo+...
ale nebola som tam este mrknut 🙂

dagmarkaaa
24. mar 2011

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit?
Čekáme mimino v srpnu a váhám zda pořídit na nošení do začátků šátek (na nošení do kolíbky) nebo babyvak (líbí se mi od Haipa Daipa, ale jiné jsem ani neviděla). Z šátkem nemám zkušenost zatím, máme jen Beco a to bych používala až tak od 3 - 4 měsíců tak chci něco fakt na první měsíce.
Šátek na takové mrně asi elastický žejo? A nebude nám v tom v létě horko? Nahradí babyvak ten šátek nošený na kolíbku? Nebolí z babyvaku záda? Jaké máte zkušenosti? Trochu moc otázek mám 😅

bihan
24. mar 2011

@dagmarkaaa tiež máme augustové miminko a používala som od narodenia pevnú šatku. Babyvak ti neodporúčam, lebo je to zbytočná investícia, na jednom pleci sa zle nosí dlhšiu dobu ako pár minút.
Elastickú šatku by som možno tiež vynechala zo zoznamu, keďže na naviazanie do nej treba mimi podoprieť 3 vrstvami (hrubého bavlneného trikotu) čo je celkom dosť, ale nejaký bazárový elastik je aj tak dobrou voľbou, ak ešte nemáš s nosením skúsenosti.
Ideálna by bola nejaká tenká pevná šatka 😉
A v Becu pokojne môžeš nosiť skôr ako v 3-4m 🙂

dagmarkaaa
24. mar 2011

@bihan dík za vyčerpávající odpověď. jaký by byl teda fajn šátek na léto - Co Vantai třeba je tenký? Není to moc velká dřina uvázat kolíbku 😅 ? jde to omotat na sobě a pak dát mimi nebo se to musí motat s dítětem?
jsem si myslela že jak nemá bederní oporu ten babyvak tak z toho bude bolet celý člověk, navíc je to nesymetrické...

elinka27
24. mar 2011

@emjee no pozeraju na mna ako na blazna,clovek by si myslel ze mamicky by mali mat viac pochopenia jedna pre druhu ale nie vzdy to tak je.Sa tam jedna na mna pozerala v cakarni,a male jej tam plakalo o dusu na rukach ho tam cicikala lebo sa mu chcelo spat zatial co mne moja pokojne spala v koliske v satke, som jej potom aj s usmevom povedala, ze odkedy je v satke podobne cirkusy uz nas presli 😝

@livia333 no ale to je zasa Blava to uz potom mozem ist aj do tej Sale 🙂 ale necham to tak, moja laktacna snad coskoro pride a ukaze mi to viazanie na chrbte, ja vlastne ani ine uz nepotrebujem, ked potrebujem nieco rychlo vybavit dam ju do batohu dopredu, ked ma spat tak koliska,ale chcem vediet este to viazanie na chrbate aby som mohla ju dlhsie nosit napriklad na prechadzky a tak

elinka27
24. mar 2011

a este som sa chcela opytat, mam doma Hoppediz satku, ale mate niekto skusenost aj so satkou Pentelka?resp. co by bolo vhodne na leto?

anitab
30. mar 2011

ahojte baby, ktore mate skusenosti so satkami zn. Ellevill - ste spokojne? ktora z nich je taka najtensia asi? na original webovych fotkach su take pekne leskle, su take aj v skutocnosti? uvazujem na Karmou len si necham poradit aj z vasich skusenosti.

bihan
31. mar 2011

@anitab ja mám Zaru aj Jade, obe sú super, Jade je na leto asi vhodnejšia, príde mi viac "vzdušná" či ako by som to. S karmou nemám skúsenosti... a asi nikto tu 😀

@elinka27 Pentelka vo mne nevyvoláva dôveru ani materiálom a už vôbec nie prístupom predávajúcej.

elinka27
31. mar 2011

@bihan no neviem ja som sa nakontaktovala na tu satku cez MMB a ta predavajuca bola celkom v pohode, len satka este nerpisla a to uz ju mam objednanu a zaplatenu 2 tyzdne, tak uvidme 🙂 chcem ju vyskusat prave preto,ze ju nikto nepozna a potom ked tak sa podelim o skusenost, nieje az taka draha aby ma to stvalo ak by bola zla🙂
ale objednala som si prave pred dvomi dnami didymos indio - cierno bielu tak na tu sa nenormalne tesim 😝

bihan
31. mar 2011

@elinka27 no práve, že ju nikto nepozná a keď sa kočky z nosenideti.cz ponúkli, že jej ju otestujú (čo by malo byť pre každého predajcu s kvalitnou šatkou skôr poctou, lebo kočky sú fakt skúsené šatkárky), tak ich poslala do prdele, že nikomu nič nepošle (jedna babena si ju chcela kúpiť a tak poslať ostatným na testovanie) atď atď.. takže možno ku kupujúcim je milá, ide jej o prachy, ale tým to hasne.

gangulienka
31. mar 2011

ahojte dievcata idem k vam po radu 🙂...ako je teplo zacali sme sa nosit vonku ale mam strasny problem so slnkom, malej svieti do ociuek stale schovava hlavicku dnu, ale potom nevidi sa jeduje, co s tym ? dat uz takemu drobcovi slnecne okuliariky ? Moja starsia ich do dvoch rokov nezniesla tak neviem :(

@livia333 aj ja tak chodim, ja, trojrocna dcerka, mala v satke a dvaja psy 🙂...a to su pohlady hlavne ked jeden je strasne velky a druhy vraj "bojove plemeno "

elinka27
31. mar 2011

@bihan hejm tuto diskusiu som citala,ale tam sa jedna o predavajucu cesku, ja komunikujem asi s inou co je slovenka, no pockam snad dorazi necakam zazrak viac- menej som len zvedava co to je za satka.
A v pondelok som objednala didymos indo, len tam je dodacia lehota 2-4tyzdne 😖 , no ja som velmi spokojna s Hoppediz co mam,akurat teda sa mi zda dost tepla, a preto potrebujem nieco,a o tychto didymos som pocula ze su to vraj mercedesy medzi satkami 🙂

haruka
31. mar 2011

ahoj, potrebovala bych si koupit satek kvuli male, ma reflux. merim 165 cm, jak dlouhy satek bych si mela koupit, mala ma 6 tydnu. Poradite mi prosim i jakou? vubec se v nich nevyznam. Nikdy jsem ji nepouzivala. dik

anitab
31. mar 2011

@bihan dakujem, pozerala som aj tu diskusiu na cz stranke, co si dala link 🙂 a zacinam mat v hlave bordel z tych satiek 😝 ta ellevill ma zacina dost lakat, asi vyberiem nieco z akciovych co maju, len farebne sa mi skor pacia Zary...ked mas jade aj zaru - ake mas farby? su skutocne leskle, ci je to len fotka? dik