Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

uhlopriecka
4. apr 2012

@evamlynekova rado sa stalo 🙂 ja som skoncila s didymoskou lisou a pozicanu som mala predtym hoppendiz - ta sa mi zdala hrubsia a tazsie sa mi viazala. este mam moby wrap a teraz som si v akcii na nosime.sk kupila sanami s bambusom (chcem vyskusat na leto, vraj bambus ma chladivy ucinok 🙂 )

evamlynekova
5. apr 2012

@uhlopriecka not ak to potom daj vediet ak si spomenies na mna ,mne vychadza porod na leto ,tak ak by to bolo tak s tou bambusovou a bola by dobra ,tak porozmyslam aj ja, zatial som sa rozhodla pre Strochenwiege,tam sa mi zda, ze vypada uplne naj aj s farieb je na vyber ,len ta cena je dost velka ,tak este to ma tak brzdi ,no ale tak uvidim 🙂

uhlopriecka
5. apr 2012

@evamlynekova cauki, kukni bazar. maju tam uplne nove storchy za 60 a 70 eur 🙂 napr:
https://www.modrykonik.sk/bazar/satky-nosice-kl...

evamlynekova
5. apr 2012

@uhlopriecka dakujem uz to pozeram 🙂 len skoda ze o tie co mam zaujem uz je predo mnou apson 3-4 zaujemcovia ale tak ja mam cas este taky mesiac dva ,takze urcite este budu v ponuke aj ine 🙂 ale diky za upozornenie ,bo by som si nevsimla, ze to pokracuju tie nosice a satky este aj o sipku nizsie 😅 ja som tam videla len od AMAZONS po ERGO CARRIER 😀 no co nemam rovno na tanieri prestrete tak si nevsimnem

kkl82
13. apr 2012

ahojte, chcela by som vas poprosit o radu. este pred porodom som si kupila super satku, ale az teraz, ked chcem zacat babo nosit som si uvedomila, ze je moc dlha. vratit sa uz neda a predat nechcem, lebo za taku cenu by som novu uz nekupila... satka ma 5,1 m, ale ja mam normalne konfekcnu velkost 38-40. ked sa pokusam aj o tie zlozitejsie uvazy, stale mi ostava hrozne vela latky len tak volne visiet. myslite, ze si ju mozem dat skratit krajcirke? ak ano, aku dlzku by ste odporucili? na 4,6 metra alebo este kratsiu? chcela by som nosit hlavne na kriz s kapsami von a dnu.

a este otazocka, existuje nejaky sposob ako nezametat satkou dlazku pri uvazovani? na toto som predtym ani nepomyslela, ale ked viazete vonku v terene, nespini sa vam moc? mate nejake triky? dakujeem.

baskaj
13. apr 2012

@kkl82 ja ti píšem len narýchlo - niektoré baby si šatky skracujú, ak im dĺžka nevyhovuje. Nemal by to byť problém. Ale ak by si ju potom raz chcela náhodou predať, tak to bude asi mínus. A ak máš na šatke označený stred, tak ju skráť tak, aby ti stred zostal v strede. Dĺžku na tvoju veľkosť si budeš musieť pohľadať, sú na to tabuľky. A kedysi som na youtube videla zahraničné videá, ako uviazať šatku a zároveň s ňou nepozametať celú ulicu, ale link nemám, musíš pohľadať...

veronika1610
14. apr 2012

@kkl82 rátaj s tým, že bábo porastie a bude potrebovať viac miesta, o pol roka bude chladno, bude viac oblečené

oskarik
15. apr 2012

ODPORÚČAM pre šatkárky začiatočníčky, aby sa vyhli častým chybám: http://www.ceskatelevize.cz/porady/1148499747-s... 🙂

rozaliavoros
18. apr 2012

Ahojte! Plánujem šatkovať, len som sa ešte nerozhodla medzi hoppediz a storche... Obe sú však hrubšie - sú vhodné aj na leto? Nebudeme sa v ňom veľmi potiť?

zuzanockamt
18. apr 2012

@rozaliavoros ja som mala obidve satky a nosila som aj v lete ... no skor by som na leto volila storcha, nie je taky hruby ako hoppediz

rozaliavoros
18. apr 2012

@zuzanockamt dakujem 🙂 a co sa tyka farby, velmi by sa mi spinila bleda farba?

baskaj
18. apr 2012

@rozaliavoros ja som mala hoppediz ako svoju prvú šatku, ale kvôli hrúbke a šírke sa s ňou začiatočníkom moc dobre neviaže. Na tvojom mieste by som išla radšej do storchy.

chelonka
18. apr 2012

@oskarik super video díky

bubina76
18. apr 2012

@zuzanockamt
@baskaj Kedze mate skusenosti s Hoppediz,mozem dotaz? Ja som tiez zaciatocnik,mam Hoppediz Lima,cca 1 mesiac. Nosime sa denne cca 3 hodky, uzlujem,periem v orechoch a vyzehlim. Viaze sa mi s nou celkom dobre,len po vyprati mam dojem,ze je trocha tuhsia.Je normalne,ze sa satka dost krci? A v com spociva vlastne zanosenie - ze bude maksia,menej krciva, ..?

monr
18. apr 2012

@bubina76 ak nevadí, že odpoviem aj ja, tak: to, že po vypratí je šatka trochu tuhšia je normálne, treba trošku posedieť, prípadne naviazať a bude v pohode. Hopp sa aj mne krčí viac ako storch.
zanosenie presne ako píšeš, šatka je mäkkšia, poddajnejšia, lepšie sa doťahuje. Niektoré šatky trvá zanosiť dlhšie, iné menej. V porovnaní storch s hoppom sa storch zanosil skoro okamžite 🙂

@rozaliavoros tiež sa pridávam na leto k storchu, je tenší ako hopp.

rozaliavoros
18. apr 2012

@monr takze vsetko hovori za storche.... asi budem musiet zainvestovat viac 😒 ale hlavne aby sme z toho mali obe dobry pocit 🙂 Nemas nejake skusenosti s farbami? Vseobecne plati, ze na bledsich farbach spinu vidiet skor - je to tak aj pri tychto dvoch znackack?

monr
18. apr 2012

@rozaliavoros mám leo bordo, špinu na ňom absolútne nevidieť. hopp mám farebný (tuším nairobi), ale používaný o dosť menej, tiež bol v pohode. Ja myslím, že naj je vybrať podľa toho, čo sa ti páči 😀

bubina76
18. apr 2012

@monr Vdaka za odpoved,takze viazat a viazat. S tym nemame zatial problem,babulka sa mi cez den bez satky ani nevyspinka 🙂 A vecer strkam satku pod mm na gauc,nech posedi 🙂
Da sa v lete "prezit " aj s hoppom - v jednovrstvovom uvaze alebo lepsie tensiu,prip. kratsiu satku?

monr
18. apr 2012

@bubina76 tak tak, viazať a viazať 😉
iste a dá s hoppom aj v lete, mnohí majú jednu šatku a úplne v pohode. pokiaľ sa nestane z človeka závislák a nemá cca 40 šatiek (podaktoré kočky v čechách ú takto dobre zásobené 😀 😀 😀 )

rozaliavoros
18. apr 2012

@monr no ved ja som taka nerozhodna niekedy... a hlavne ak ide o viac penazi. Toto si musim dobre premysliet 😨 lebo 40 ich doma urcite nebudem mat 😀

matja
18. apr 2012

baby a ktorú šatku odporúčate na leto najviac? mám didymos, ale je mi dlhá, potrebujem kratšiu, tak budem musieť predať... Rozmýšľam, že ostanem pri didymose, ale ak máte tip na nejakú príjemnejšiu na leto, môžte dať 🙂

monr
18. apr 2012

@rozaliavoros 40 nemám ani ja 😀 ale ako predstava je to super.

@matja na leto dosť chvália s bambusom - nati, prípadne ellevilky sú dosť tenké. a dlhšiu si nechaj, pokiaľ môžeš, dieťa rastie, a tým sa aj spotrebuje viac látky na šatke, na viacvrstvé úväzy ti neskôr bude na nezaplatenie.

no môj osobný postoj je taký, ža ak by som mala mať jednu šatku celé obdobie, tak iste v dĺke 4,6. (našťastie som mala možnosť mať viacero dĺžiek)

matja
18. apr 2012

@monr - ja som s mojou spokojná, len mi vadí, že vždy poometám celú zem, minule u doktorky som im to riadne vyčistila, bolo po daždi a keď som začala viazať šatku a váľala sa mi po tej zemi, nebolo mi všetko jedno... Na druhej strane môže viazať aj muž, síce len veľmi výnimočne, ale občas ju používa aj on...
zišiel by sa mi nejaký hmat, ako viazať s dlhšou šatkou. Mám 4,6 m, ale plachtí sa mi po zemi dosť, kým ju omotám...

anulicek
20. apr 2012

Dievčatá, prosím, potrebujem len "poradiť" 😀 malú (5 mesiacov) nosím v kríži s kapsou vo vnútri, ale ruky si nechce dať schovať.. hm... ke´d jej ich schovám, tak sa odtláča.. Nechodíme dlho, maximálne hodinku po vonku... a ešte jej "istím" chrbátik rukou ... hm... Môžem jej veľmi poškodiť chrbátik?

crysmile
23. apr 2012

@anulicek my tiez nosime, tiez vyklada ruky von, ale pri viazani ich davam dnu, davam ich pod svoje pazuchy, keby ich mal na mojich prsiach, tak sa tiez odtlaca.. vraj spravna poloha a uvaz je spravny vtedy, ked nemas potrebu dieta istit rukou.. odliepa sa ti od tela ked sa prehnes? ak ano, treba utiahnut, dat ruky okolo tvojho trupu.. hlavne nech ma dobre podsadeny zadok..

anulicek
23. apr 2012

@crysmile zadoček si sledujem stále 😀 ten má poriadne podsadený... a tie rúčky okolo mňa.. pokúšam sa.. ale tým, že už si zvykla pozerať sa okolo.. už ju asi ťažko naučím... Ale začala som aspoň ruky opierať o moje telíčko.. možno nenápadne dospejeme k objímaniu môjho telíčka ... 😀
Inak.. keď je aj s rukami vonku.. kľudne sa predkloním... spodná časť telíčka aj s chrbátikom po lopatky sa ani nepohnú... To "istenie" je nad lopatkami, keď mám pocit, že sa mi zo zvedavosti prehýna dozadu, aby som ju "vrátila" naspäť..

crysmile
23. apr 2012

@anulicek neviem, pise sa, ze pokial dieta nesedi, nemalo by mat ruky vonku.. ja este aj ked skusam teraz na chrbte nosit, tak mam problem s jeho rukami, ale uz ich viem dat dnu, treba len skusat..

zuzikkaa
23. apr 2012

••• maminy čo šatkujete,,rada by som to vyskúšala no bojím sa že si drobec zvykne na nosenie a potom nebude chcieť do kočíka,,hm??? poraďte •••

crysmile
23. apr 2012

@zuzikkaa my nepouzivame kocik, mam ho, ale ho nepouzivam, satka je praktickejsia, skladnejsia.. atd atd.. asi zalezi aj od dietata, ci sa chce aj vozit.. ja myslim, ze je to aj o dalsich prinosoch, ktore mame pri satkovani, dieta mam blizsie pri sebe, je pokojnejsie.. aj ja som kludnejsia.. ale isto su maminy, ktore pouzivaju aj kocik aj satku.. mam kamosku ktora nosi a napr. ked chce ist s malym svokra na prechadzku, tak v pohode tam maly zaspi v kociku.. vyskusaj, mozno tvoj maly je prave tento pripad.. ja by som uz nemenila..

janulkan
23. apr 2012

@anulicek mysme dnes boli von len v krizi (uz je teplo) a to ma rucicky relativne volne, chrbatik je vtedy istejsi 🙂

@zuzikkaa mne maly pred mesiacom zacal kocik bojkotovat a to sme v satke neboli ani raz von do vtedy, ale teraz si vravim chvalabohu, ze ju mam, lebo nosit ho na rukach hodinu po von by som nezvladla...a ja nie som zastanca ze ho necham v kociku revat az kym nezaspi, radsej previazem a do 10 minut mi v satke zaspina sam uplne pohode..podla mna to zalezi od dietata 🙂