Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

kkl82
27. sep 2012

@diapozitiv01 pripadne, ak sa velmi bojis, ze ti to stopnu na colnici, tak skus kontaktovat kosicky obchod maderna.sk. oni ako jediny predavaju ellevilly na slovensku. skus sa ich spytat na cenu a ak sa ti to bude zdat schodne, objednaj cez nich. ale ako vravim, ja nakupujem cez net z celeho sveta (usa, singapur a raz aj to norsko) a zatial som dph platila len raz pri baliku z usa.

kkl82
27. sep 2012

@diapozitiv01 ja mam klasiku bavlnenu zaru a teraz som neodolala bambusovemu paisley. ale ten moc nevyuzijem, moj bubo je uz dost tazky a nenosi sa v nom tak pohodlne. ale je kraaaaaasny 😉 zaru zas pouzivame takmer denne, na striedacku s robertom od didymosu. a inak, namiesto tej bambusky som fakt mohla radsej objednat tento merino air 😖 ale ak bude druhe mimi, tak do toho pojdem 😉

labutka
27. sep 2012

@diapozitiv01 ja som tiez objednavala ellevilku, tiez dosla behom 2 alebo 3 dni, to som fakt necakala. Nechala som to poslat ako nepoistenu zasielku, DPH ani clo som neplatila.
Mam paisley z lanom, nosi sa mi v nej dobre a je tensia nez bavlnena didymoska. Krpec sa narodil zaciatkom juna, takze som chcela tenku satku.

diapozitiv01
28. sep 2012

Baby dakujem za spravicky, tak idem do toho a tiez cez víkend objednavam z norska air merino 🙂. Uz sme v nemocke,malicka by mala prísť na svet uz budúci tyzden 🙂. Tak nech mame darcek.

andulqa
3. okt 2012

Ahojte 🙂 neviete o niekom kto by chcel predat elasticku Moby satku nahodou? 🙂

a ma tu niekto skusenost s elastickymi satkami Medley? Necitam o tej znacke nic moc dobre, ale vacsinou to su starsie prispevky, takze ci nahodou sa to nezmenilo 🙂

pevnu satku doma uz mam (Didymos Indio) ale rozmyslam ze na zaciatok by som chcela asi aj elasticku skusit 😅 🙂

mamminna
11. okt 2012

ahojte , prosim vas aky je rozdiel medzi elastickou a pevnou satkou? ja pouzivam pevnu(zacala som pouzivat) ale mam pocit ze ci by to s elastickou nebolo lepsie-lahsie.... vo videach vidim stale elasticke..... 😨

mamminna
11. okt 2012

@moniaak aj ja mam rovnake otazky.. 🙂 aky ma vek tvoja laska=?

ivula7
12. okt 2012

@mamminna Základné rozdiely nájdeš tu: http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont... a tu: http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont.... Je dôležité, či máš kvalitnú pevnú šatku, samozrejme je potrebné ju lepšie uťahovať, ako elastickú šatku. Ovšem kvalitná pevná šatka je dobrou investíciou na celé nosiace obdobie 😉

mamminna
12. okt 2012

@ivula7 jej dakujeeeeem, len mam este jednu otazocku 🙂 ako viem ci mam kvalitnu satku? ja som si kupila hoppediz pevnu za 60 euro... ??? (poznas?)nevies nahodou ci som kupila dobre? zda sa mi velmi pevna a dost hruba... ale neviem povornat...

ivula7
12. okt 2012

@mamminna Hoppediz patrí medzi dobrú voľbu. Áno je hrubšia ale teraz na zimu je to aj výhoda, a zo začiatku, ak je nová, tak môže byť pevnejšia. Tu sú tipy na to, prečo je šatka z výroby tuhšia a ako na ňu: http://nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=98. Zanášaj ju čo najviac, ona sa zrejme trošku dlhšie zanáša ako iné šatky, ale daj jej šancu, stojí za to 😉

moniaak
12. okt 2012

@mamminna no len skoda ze mi na ne nikto neodpovedal🙂 ale sme na tom rovnako zda sa, ja som tiezkupila hoppediz🙂 moja laska bude mat teraz tri mesiace a tvoja?

ivula7
12. okt 2012

@moniaak Odpovede na mnohé Tvoje otázky nájdeš aj v článkoch na onoseni.sk ... Kvôli tým vykĺzavajúcim nôžkam si neskúšala náhodou úväz kríž s kapsou vnútri? Je vhodný pre menšie detičky a vieš tam nožičky pekne zafixovať. A hlavne pevne viaž, radšej trošku pevnejšie ako slabšie, ono sa to vždy trošku poddá. Video:

https://www.youtube.com/watch?v=3McvFdSySJ4
moniaak
12. okt 2012

@ivula7 no kriz s kapsou vnutri viazem teraz vacsinou ale tam sa mi zase niekedy nepodari golierik...no co, chce to cvik asi🙂

mamminna
12. okt 2012

@moniaak jeeeej aj aj moja laska bude mat tri mesiace 🙂

ivula7
13. okt 2012

@moniaak Máš golierik trošku voľnejší? Tak skús prehnúť lem šatky a za neho strčiť napríklad zrolovanú plienočku a bude to zároveň držať zátylok dieťatka.

mamminna
13. okt 2012

@ivula7 presne som to teraz tak skusila a je to super! 😉

mamminna
13. okt 2012

@moniaak a mozno by ta mohla zaujimat aj tato stranka http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=94

mamminna
14. okt 2012

@ivula7 prepac este ma napadlo, ked vidim ze sa v tom dobre orientujes 🙂 vedela by si mi poradit potom aj satku na leto?

ivanka.7
14. okt 2012

@mamminna dobre su vraj satky s primesou bambusu, prip. hodvabu, ale ja som napr. nosila v 30tich stupnoch v didymose indio 100% bavlna a pohoda. Len som viazala KsK vnutri tak, ze vlastne mala cez chrbatik len vrstvu tej "kapsy" a ten kriz som mala len po boku, aby nemala zbytocne cez seba tri vrstvy. Drzalo to ok, len tu kapsu musis mat dobre utiahnutu 🙂

ivula7
14. okt 2012

@mamminna Skús si prečítať nasledujúcu diskusiu http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%..., je to hodne individuálne, každému môže vyhovovať niečo iné. Ešte niečo o prímesiach v šatkách tu: http://www.isatky.cz/funkcni-primesi-v-satcich

kkl82
14. okt 2012

@mamminna satky z primesou lanu alebo bambusu su idealne na leto, no bambus je bud hruby (natibaby) alebo malo nosny (ellevil paisley - vhodny na novorodenca do mozno 9kg, ale mna uz rezala na ramenach pri cca 8kg). zostava potom ten lan (didymos limitky 50/50 v kombinacii s bavlnou, ellevill zara linen - tiez 50/50, alebo ak chces trochu adrenalinu pri kupe, tak aj mimoriadne nadherne oscha slings). do uvahy na leto prichadza aj tenka bavlna (najtensia je zara od ellevill, prip. velmi tenke didymos indio s najnizsiou gramazou, myslim cca 160g/m2). ak by si mala vela penazi a prave v lete novorodenca, mozno by si vyuzila aj hodvabnu satku (chladivy a dostatocne savy material). ale inak, vela bab nosi v lete v bavlnenej zare a pochvaluje si...

mamminna
15. okt 2012

@ivanka.7
@ivula7
@kkl82 dakujem vam 🙂 a chcem sa este spyat co si myslite o kurzoch nosenia, ja uz maleho nosim (tak pravidelne) asi mesiac ,( aj doma aj vonku) ...najskor som robila len jednoduchy kriz, lebo ine mi vobec nesli ,len som ho tam mala celeho dost pokriveneho ked zaspal, doteraz sa mi to stava, potom (asi tyzden) pomocou vasich rad a videi uz sa mi zda ze robim dobre aj kriz s kapsou vo vnutri a ten sa mi najviac paci. koliska mi nesla vobec aspon teda ja som si nebola ista ci ju robim dobre... tak som sa informovala o kurzoch nosenia( asi pred dvoma tyzdnami), dost su tu drahe a zrovna ked uz sa citim celkom dobre v tom krizi s kapsou vo vnutri sa mi ozvala baba z toho kurzu ci mam zaujem, oplati s ami to podla vas? alebo si myslite ze aj tak sa to nejlepsie naucim sama? s videami a s clankami? vy ste sa ako ucili? za tento tyzden som uz vela veci pochopila iba na fore...tak sa bojim ze mi nic noveho nepovedia.... mam dilemu ist ci neist ?

kkl82
15. okt 2012

@mamminna naucis sa aj sama, ale ked si nie si uplne ista, hod nam sem alebo do fora o noseni fotocku, aby sme posudili, ci to mas spravne ;) kurz je samozrejme dobra vec, ale, podla mojho nazoru, naucia ta tam viazat zakladne uvazy pre dany vek dietata, ale ked sa dostanes k tomu, aby si maleho viazala napr. na chrbat, tak to bud zabudnes, alebo sa to vobec na kurze nenaucis, lebo tvoje babo bude na to este male. na kurzoch je najlepsie, ze ak su lokalne, stretnes sa s ostatnymi maminami, co nosia a mozete si potom zdielat informacie a neskor aj poziciavat satky 😉

skrecok
16. okt 2012

Ahojte,
stale sa neviem rozhodnut... Povodne som chcela kupit babyvak, ale uz som sa rozhodla ze chcem radsej satku. Chcem to pouzivat iba na doma, aby som mohla popri nom a to-co porobit.
Rozmyslam nad elastickymi satkami Liliputi a Hoppediz. ???
Viem, ze pevna satka je lepsia, ale neplanujem pouzivat vonku a je cenovo drahsia...Som v tom uplny zaciatocnik, nemam s nimi vobec skusenosti a vraj elasticka je vhodna pre zaciatocnicky a moj maly ma teraz vyse 3 kg.

mamminna
18. okt 2012

ahojte zase ja 🙂 mam otazocku aky uvaz je najlepsi na kojenie ? co pouzivate vy? dakujem za odpovede?

cacika
19. okt 2012

@mamminna obycajny KSK. akurat treba uvaz trochu povolit a spustit nizsie a potom zas dotiahnut. da sa aj v koliskach kojit, ale to nam nevyhovovalo.

zuzkaamato
19. okt 2012

ahojte nosicky 😀 s malou sa uz dlho satkujeme, mame mobyho, zatial vyhovuje. ale rozmyslam, co by mi mal jezisko priniest pod stromcek a zvazujem nosic.. rozmyslam nad manducou.. negativa, pozitiva? dakujem 🙂

ivanka.7
19. okt 2012

@zuzkaamato My Manducu a u nas velka spokojnost. Jedine negativum je, ze ak chcete nosit obaja, tak ju treba prestavovat 🙂 my sme na to doma lenivi, takze ja satkujem a manzel nosi v manduce (ono to teda netrva dlho, ale takto manzel aspon vie, ze uz si nemusi nic dotahovat, ma to presne nastavene, len da okolo pasa, vlozi malu a zapne). Je s nou velmi velmi spokojny, lebo moze nosit malu po vonku ako hrdy otec a zaroven sa nemusi motat do satky, do coho sa mu teda vobec nechcelo :D
Material je ok, pruh okolo pasa a pruhy na ramenach polstrovane, takze vaha sa dobre rozklada, dokonca ani v lete sa v nej az tak nepotili a ked uz, tak najskor manzel, az potom trochu mala. Je tam kapucka, ktorou sa da prichytit hlava babatku, ked zaspi, ale manzel ju nepouziva, nasa mala vie nejako tak spat, ze jej hlava nepada a ked sa potrebuje zohnut, tak si ju pridrzi.

Ale je fakt, ze nemam s cim porovnat co sa tyka ergonosicov.

monr
19. okt 2012

@zuzkaamato tak ja viem porovnať ergo sport, beco a Boba. jednoznačne najpohodlnejšia mi bola boba, ale skôr na väčšie dieťa. beco zas na menšie. a ergo mám doteraz, ale v troch rokoch už treba rôzne vychytávky, aby bolo pohodlnejšie pri dlhšom nosení (niečo na tento štýl http://www.nosenideti.cz/foto.php?volba=zobrazi... - nie je moja fotka) Škoda, že nemám tú bobu teraz, ach jaj.

zuzkaamato
19. okt 2012

@ivanka.7 no ja by som bola rada, keby ju pouzival aj manzel a dokonca s tym aj dnes suhlasil, ze by bol ochotny malu nosit. to prestavovanie je trochu nevyhoda, ale to by sme museli mat 2 nosice a taki bohati zas nie sme 😀 😀
aj ked ja rozmyslam, ze najskor by som zacala pouzivat manducu na jar a vtedy uz bude mala v sportaku, tak neviem, nakolko sa mi bude chciet ju este nosit. v manduce sa da dat dieta aj tvarou dopredu?