Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ninouche
26. máj 2010

martulik moc diky za fotky, moc pekny, slusi vam to! :o) a satek fakt vypada hezky, uz jsem rozhodnuta, tak uz jsem objednala a ted uz se jenom tesim 🙂

tilly
26. máj 2010

ahoj nosnice 😀

chcela som sa opytat, skusala som uz mdc, ring sling a teraz mam satku, len sa mi to moc nechce viazat, ale satku vyuzivame pomerne casto...

takze mdc mi bola dost hruba a tazka, rs som nevedela viazat, satka sa mi nechce viazat 😅 existuje nejaky nosic, co je ako uviazana satka? 😅 alebo nejaky lahulinky ergo nosic??? dakujem

monr
26. máj 2010

tilly, skús meitai, to by ti bolo asi lepšie
ja zas beco a šatku využívam nonstop

tilly
26. máj 2010

diiik, skusim ten mei tai vygooglit, lebo teraz neviem, co to je.... a beco je co? 😅

tilly
26. máj 2010

a african baby carrier? 😅

monr
26. máj 2010

beco, african, boba, manduca, ergo, bondolino, liliputi toť všetky na jeden štýl. meitai môžeš kuk na liliputi.sk
najlepšie poskúšať.

yfca
26. máj 2010

Ahoj Tilly,
ja mam patapum, je to skoro ako manduca, ale nie je taky hruby a tazky, ja som s nim velmi spokojna...
a inak po dome najviac pouzivam babyvak na vsetky sposoby. Nosim mladsieho rocneho syna...

tilly
26. máj 2010

a ktory je najlahsi? 😅

emjee
26. máj 2010

@tilly myslim, ze meitai je najlahsi

tilly
27. máj 2010

@emjee dakujem, cize aj ty mi odporucas mei tai? a da sa nieco nosit aj na boku? okrem slingu... nieco, z coho je dobry vyhlad...

emjee
27. máj 2010

@tilly nemam prakticku skusenost s meitaiom, ale co mam nacitane, tak mei tai je najlahsi a najskladnejsi, ale myslim, ze na boku sa nosit neda - neviem teraz rychlo najst ten prehlad / porovnanie jednotlivych nosicov

tilly
27. máj 2010

nepotrebujem to rychlo, len sa tak rozhodujem 😀

emjee
27. máj 2010

http://nositka.cz/srovnani-nositek.htm este je niekde na nete lepsia tabulka, kde je popisane aj v ktorej pozicii sa da nosit

klaudia74
27. máj 2010
tilly
27. máj 2010

diiiiiiky baby 😉

elixia
29. máj 2010

Babule,ako vybrat velkost satky? Je rozdiel medzi pevnou a elastickou? Moja konfekcna velkost je taka...no povedzme vacsia 😀 , takze neviem...bude stacit 4,7?

musko
29. máj 2010

TABULKA VELIKOSTÍ - našla jsem totok - třeba to někomu pomůže, aspoň orientačně:
R - 2,7m - velmi krátký šátek pouze pro úvazy na boku a kolíbky
XS - 3,6m - vhodný pro krátké úvazy
S - 4,2m - do cca 60kg/170cm
M - 4,6m - do cca 72kg/180cm
L - 5m - do cca 85kg/190cm
XL - 5,4m - nad 85kg/190cm
Elastik - je vhodný do začiatku, na malé miminká, u vačších a tažších detí nedrží tak pevne, ale zas, začiatočníkom hodne odpustí.
Pevný šátek - je dlhodobá investícia - do 3 aj viac rokov dietata, ale treba ho zanosit - takže je lepšie kúpit zanosený z druhej ruky - hlavne začiatočníčky ( dla vlastnej skúsenosti)

elixia
29. máj 2010

@musko dakujem, pomohlo 🙂

martulikk
29. máj 2010

@elixia k těm délkám... já mám 178cm a 58kg, koupila jsem si pevný šátek o délce 4,7m a na ksk mi to je akorát 😉

elixia
29. máj 2010

Dakujem, som to trochu studovala,takze zrejme budem dlhsi potrebovat...

bihan
30. máj 2010

Elixa, podľa mňa ti bude 4,7 pevná bohato stačiť (ak to nebude ellevillka, tie majú viac skosené konce ako ostatné šatky).
Nie som žiadna palička a brala som na všetky úväzy 4,2-ku.

inuli
3. jún 2010

Ahojte satkarky, cakame nase prve babätko a chceli by sme malu satkovat od narodenia. vedeli by ste mi prosim poradit nejaku schopnu satku za dobru cenu pre novorodeniatko? mame zdedenu klokanku, tak ked bude starsia mozme nosit v nej ale ked bude malicka, urcite bude lepsia a zdravsia satka. vopred dakujem velmi pekne za rady. i

nika
3. jún 2010

souhlasím že 4,7 třeba didymos bude stačit, postavu mám taky kus a v pohodě, mám i 3,6 na batoh, klokana, jednoduchý kříž.

myslím že 5 avíce metrů je opravdu pro chlapiska jak hory a málokteré maminky. mmt velikost mám cca 46 oblečení 🙂

inuli
3. jún 2010

@emjee dakujem🙂 idem popozerat. viem, ze klokanka je nic moc ale co uz ked som ju dostala ☹

ivika18
3. jún 2010

ahoj holky, poradily byste mi prosím šátek na léto? Našla jsem, že tenká je Guatemala, ale když není dokonale uvázaná, tak se prý zařezává, tak nevím - jsem začátečník, tak nevím, nevím. Nebo pro začátek elastický? Díky za rady

emjee
3. jún 2010

@ivika18 podla mna je elastik zbytocnost, kup rovno pevnu satku, top su didymos, storchenwiege, hoppediz - pozri si tuna bazar alebo bazar na nosenideti ak chces dobru cenu 😉 pevna satka sa oplati kupit zanosena

emjee
3. jún 2010

jaj si sa pytala na satku na leto - tak to napr. didymos s primesou lanu je na leto ako stvorena 😉

ivika18
3. jún 2010

@emjee, díky moc. Určitě bych šla do zanošené, ale nejsou právě ty, co jsi napsala na léto moc silné? Já vím, že potit se budem tak jako tak, taky plánuju pro malého aspoň nějaké merino body nebo něco, ale stejně...

emjee
3. jún 2010

alebo didymos s hodvabom 😉

ja mam didy cisto bavlnenu a zda sa mi tenucka, mala som predtym hoppediz a ta bola o poznanie hrubsia