Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

katka.carska
13. apr 2010

Gabrielka, ako Ti uz pisala Jandy, na zaciatok Ti staci kriz s kapsou dnu na vertikal a kapsu von na kolisku. V tej sa da i dobre dojcit. Babo tam istia tri pruhy latky.
Casom sa doucis dalsie ak bude treba.

gabrielkap
13. apr 2010

katka, dakujem pekne 🙂

zajaciq
13. apr 2010

prave som sa joinla na ellevill.com na fejsbuku. joj keby chceli dat nejaku sutaz opat 😅

bury
13. apr 2010

tak jsem to trošku prostudovala a už mám jasno 😀 😀 😀 jako správná ženská se rozhoduju podle vzhledu - Ellevill Zara Lavender - to je kráááása 😵 😵 no ale na občasný nošení u nás na konci světa je to asi fakt moc velkej luxus 😢

stačil by opravdu ten 4,2 m ?

musko
13. apr 2010
bury
13. apr 2010

jé musko díky za typ 😀 to je ten 4,7 m.... pořád nevím, jakou tu dýlku 😒

emjee
13. apr 2010

bury aku mas konfekcnu velkost?

zajaciq
13. apr 2010

dievcata, mate niektora skusenost s ellevillkou caleum ? hodvabnu satocku? lebo mne sa to zacina cim dalej, tym viac lubit. mohli by pridat nejaku farbu este 😵 😵 😵 😵 ale aj antracitova a smotanova su krasne

musko
14. apr 2010

bury, tým by si mala uviazat všetko

bury
14. apr 2010

emjee - mám vel. 38. do který se teď nevejdu, protože kojím a mám šíleně velký prsa 🙂 174 cm a 65 kg.
možná je lepší vzít delší, ale zase aby mi to pak zbytečně neplandalo....

musko
14. apr 2010

bury, tak to je úplne v poho, so 4,7 uviažeš všetko 😉

bihan
14. apr 2010

Bury, aby som bola úprimná, tak fakt neviem, čo poradiť.. ja som do KsK veľmi dlho neviazala, radšej som mala úväzy na bok a spol.. max. dvojitý kríž. Doma mám 5-ku ellevillku, o číslo väčšiu konfekčnú veľkosť, kozy jak vozy a teraz ešte aj pupok a to moje 14,5 kilové odrastené miminko sa mi podarilo naviazať do kolísky v Ksk 😀 trčali jej nohy a bolo to na koncoch, ale vošla tam 😀
Ak chceš ale viac istoty, viac látky, viac omotávacie úväzy, vezmi 6-ku. Prípadne potom predáš a kúpiš kratšiu 😉

musko
14. apr 2010

bury, ja mám 173 a momentálne cca 70 kg a v pohode - na ksk mi kopec látky ostáva na koncoch. mám easycare 4,7m. 😉

emjee
14. apr 2010

bury tak 4,7m bude urcite na vsetky uvazy u teba 😉 ale podla mna by si to mohla risknut aj so 4,2m 😉

bury
15. apr 2010

Holky díky za rady 🙂 až budu šátek mít, tak dám vědět....
😉

lolitka08
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
katka.carska
20. apr 2010

Lolitka,
"Piccolions" si uviazes aj z normal satky, keby si tak velmi tuzila po tomto type nosenia, no podla mna (urcite sa o tom uz pisalo)
je to nepohodlne pre nosica, zatazujes len jednu stranu, jedno plece - ibaze by si nosila naraz dvojicky 😎

Zaujimalo by ma, aka je to ta najprirodzenejsia poloha ? V klbocku, alebo vertikal tesne obopnuty latkou ? Uz dlhsiu dobu po tom patram a zistila som akurat to, ze i nazory odbornikov sa v tejto teme sa rozchadzaju... mohla by si hodit nejaky link ?

bihan
20. apr 2010

Lolitka, ty si s tou nepodarenou neplatenou reklamou na "tvoj" sling nedáš pokoj, že? 😝

rosienka
20. apr 2010

ahojte satkarky 🙂

idem sa k vam pridat, ale zatial len vyberam a mm presviedcam, ktory furt "otravuje" s klokankou baby björn, ktora je tu dost rozsirena a aj jeho sestra, ktora ma 2 mesacne babo si ju kupila. Ako ho od toho odhovorit a namotat na satku? teda mne je jasne, ze si satku kupim, ale nechce sa mi vyhadzovat prachy este aj na BB, ked to nebudem vyuzivat 😒
A ozaj, ktore materialy su najlepsie teraz na leto? tie 50/50 bavlna, hodvab? A ako ste nosili babätka v zime?

rosienka
20. apr 2010

bihan- si ju tusim odhalila... 😝 Aj mne sa zda ten sling ako neprakticka jednostranne zatazujuca blbost

emjee
20. apr 2010

lolitka uz som ti vysvetlila svoje dovody preco sa mi piccolions, ktory tu tak vehementne obhajujes, nepaci a nemienim sa dokolecka opakovat, len zareagujem na tvoje slova, citujem: "zvysla poloha rozhodne nie je prirodzena" - na kazdej jednej fotke, co som videla piccolions je dieta prave vo zvislej polohe 😀

rosienka klokanku v ziadnom pripade! pretoze http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/preco-n...
a odhovorit ho od toho: spytaj sa ho, ci by sa jemu pacilo visiet za genitalie 😅 😔

jonki
20. apr 2010

baby poradite? cakame baby a chcela by som zacat potom nosit od zaciatku v pevnej satke. Chcem investovat do kvalitnej satky aj ked to nie je malo..ak nezozeniem nic second hand.
Rozmyslala som zatial nad dvoma satkami Indio a Leo a neviem ktora by bola pre mna vhodnejsia. Som skor taky typ ktoremu je horuco a aj v zime nemusim byt az tak velmi naobliekana takze v hrubej satke sa asi budem hlavne v lete rychlo potit. Ale zase baby cakame koncom novebra tak aby to aj pre neho bolo pohodlne.
Mam 162 a aktualne 65 kg asi velkost 40, manzel (ak ho presvedcim na nosenie 😀 ) je 175 cm velkost L aku velkost odporucate a ktoru satku by ste mi poradili z tych dvoch popripade aj nejaku uplne inu 😉
preferovane uvazy - no v tych nazvoch sa zatial velmi nevyznam ale aby bola variabilana a dal sa viazat aj ten kriz s kapsou

velka vdaka za rady, dufam ze sa koncom roka pridam k vam satkujucim 🙂

emjee
20. apr 2010

jonki indio aj leo su velmi dobre satky 🙂 kvalitou myslim porovnatelne, asi potom zalezi skor na "farbe" 😀 ale nech sa paci test, v ktorom su skusenosti s obidvoma http://www.nosime.sk/sk/vsetko-o-noseni/testova...

indio si mozes vybrat nielen cisto bavlnene, ale aj s roznymi primesami (lan, hodvab, vlna, kasmir) - kazde ma samozrejme ine vlastnosti - pozri http://www.didymos.de/html/sondermodelle.php

co sa velkosti tyka urcite budes v pohode s 4,7m a mozno aj 4,2m (mam skusenost, ze oteckovia sa do satky navlecu len ked ich sama do nej omotas 😉 takze kupuj radsej velkost podla seba, na prilezitostne nosenie otecko vystaci aj s tvojou velkostou, len si uviaze jednoduchsi uvaz)

emjee
20. apr 2010

inak ja som mala prvu satku hoppediz, akurat som neodhadla dlzku (kupila som 5,2m a bola mi strasne dlha), ale hoppedizky su tiez fajnove satky, len su trosku hrubsie ako trebars indio
teraz pokukujem po zare 😀

musko
21. apr 2010

no, tak mne včera dorazila tá pastelová divočina od Hopp - LE - Hopp Goa lahká ( letná) forma. Je úžasný, tenučký, na leto ako stvorený :o)

jonki
21. apr 2010

emjee dakujem velmi pekne za radu 😉 recenzie precitane
hm len s tou zarou si mi velmi nepomohla v rozhodovani 😀 bola som zvedava ze aka je to satka tak som zacala hladat a zistila som ze ako si povedala "zalezi skor na farbe"..zary su ozaj nadherne 😉

leelo
21. apr 2010

jonki,
aj ja sa priklanam k fanusickam didymos satiek, mam 1 doma a je uplne super. mam bavlnenu, z limitovanej edicie.
ja mam 167 cm, nosim velkost 34 a kupila som si satku velkosti 5.
jedno upozornenie:
satku som si objednavala, este ked som zila na sk, z nemeckej stranky, co dala emjee, vyslo ma to aj s postovnym daleko lacnejsie, ako keby som si to obj. cez nosenie.sk... a nielen z dovodu, ze limitovana edicia su lepsie ceny.

mrkni na nemeckej stranke aj second hand. a ked chces tenku satku, pozri napr. limitovanu s primesou lanu. tu by som vyskusala 😉 ale co som maniacka, ze 2 satky?? 😝

klaudia74
21. apr 2010

leelo, neboj sa nie si maniacka...
maniacky maju predsa 4-5 satiek 😀

jonki
21. apr 2010

baby je to neuveritelne ale mne sa podarilo precitat celu diskusiu 😎 ...lezim doma v posteli so zapalom mocaku 😝 tak som si vas pekne stranku po stranke precitala.

zapacila sa mi napr indio s lanom ale akykolvek nakup budem konzultovat az to bude aktualne 😉

leelo
21. apr 2010

baby, tak dala som si namahu a porovnala ceny na nosime.sk a didymos.de este raz.
indio natur 4,2 m (vel.5) , cena 121,16 eur verzus 102, 90 eur.
nechapem tu marzu, ved si to ludia radsej z nemecka objednaju. ten rozdiel pokryje postovne snad do ciny 😀 a prevod penazi cez net do nemecka je zadara.
a to este na nosime.sk isto chcu nieco navyse za postovne...

jonki, neblazni so zapalom, ved si tehu. co ti na to dali?