Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

makelka
27. máj 2007

sage

nic se neděje, hlavně že jste mi poradily, vyzkoušíme.

I když co si myslíte o nošení v šátku teď, v těchhle šílených vedrech, myslíte že se tam mimčo neuvaří?

adula76

dám určitě vědět

gedren
27. máj 2007

My nosime a jeste se nevari 🙂 (a to tam ma dokonce vic vrstev, aby mela zakutanou hlavicku a mohla spat). Je fakt, ze ted usina v satku min nez normalne, asi je ji fakt hic, ale nakonec to zvladne. Je pod nim teda skoro naha, jen tricko a plina, no a snazime se chodit ven az v rozumnou dobu, ne v tech nejvetsich vedrech.

Vetsi problem mam spis s varenim v posteli, spime spolu a mame docela tlustou perinu, navic nemuzem v noci vetrat, protoze manzelovi vadej pyly, takze pak uz je to fakt sila, musime si vzit nejakou tenci deku, snad se to pak zlepsi 🙂

dankaa
27. máj 2007

ahojte,

my používame klokanku zn.Chicco už asi 2 týždne a malicka je vtom velmi kludna,este nemá pevnu hlavicku,ale je vhodna od narodenia,má vystuženú opierku hlavicky i na chrbatik ale mavam ju zatial iba hodku hodku apol,kvoli hlavicke.zacali sme ju používat ked mala malicka 2 mesiace.

Povodne som planovala babysatku ale klokanka je podla mna praktickejsia a kvalitnejsia.- da sa použivat aj tvarou k okoliu.Ja som mvelmio spokojna a možem vrelo odporucit... 😉

dankaa
27. máj 2007

a este dodam,že malicka sa v nej "nevarí" aj ked su také horucavy🙂

adula76
27. máj 2007

dankaa - o klokankach sa tu uz pisalo, aj o tom, ze pre take male babatka nie su to najlepsie

makelka - v horucavach je lepsie viazat take uvazy, kde je na babatku len 1 vrstva latky - klokan, batoh, jednoduche kolisky - podla veku dietata a toho, aku polohu ma rado

sage
27. máj 2007

aj ja teraz nosim v uvaze "na klokana" vpredu, a som prekvapena, ake je to pre malu aj pre mna pohodlne. ona uz slusne drzi hlavicku, tak moze mat rucicky vonku.
hodila som do albumu par fotiek z Mozambiku, ako sa tam nosia deticky (a vo väcsom horku, nez mame my tu - len mali cernoskovia su asi na horko lepsie stavani).

lusil2005
15. jún 2007

v autosedacke je ako vo vajicku preto, lebo najbezpecnejsia poloha pri cestovani v aute je v sede, ale babetko by malo len lezat. to vajicko je vlastne kompromis medzi bezpecnostou a zdravim babetka.

odkedy sa vlastne odporuca nosit babo v satke? ved tam nemusi len sediet, moze tam aj lezkat ako na rukach. nie?

angelik
27. nov 2007

moja mala ma 2 mesiace a na satku nedam dopustit
na 100% sa v nej ukludni a zaspinka, ked nic ine nepomaha
a stihnem nieco aj spravit...

na tejto stranke su instruktazne videa:
http://www.wearyourbaby.org/Default.aspx?tabid=173
mozno niekomu pomozu

martina46
10. dec 2007

ahojte, mame doma tyzdnoveho drobca, este pocas tehu som si kupila vak aj satku. no a dnes prisiel den D a ze skusim najprv babyvak, ale bola som velmi sklamana, babo sa v nom upne stratilo, viselo mi niekde na bruchu - tie popruhy som utiahla na najkratsie mozne - a bola tak schulena, ze bradicka az na hrudnicku. vedela som, ze bude v klbku, ale toto mi pride mi prilis vela. nosili ste vo vaku aj taketo male deti? neviete poradit?
hned nato som skusiloa aj satku, myslim ze to pojde po troche cvicenia, ale bojim sa, ze mala bude nervozna a ked budem moc testovat, bude ju odmietat 😒

angelik
10. dec 2007

S vakom nemam ziadne skusenosti ale so satkou sme zacali v 3-4 tyzdnoch.
Vystihla som chvilku, ked bola napapana, v suchom, pokojna, ale nespala- a vyskusala som viazat. Najprv troska mrncala, ale chodenie a jemne pohupovanie to spravilo. Ked som citila, ze je nervozna, ze chce nieco ine, tak som ju odviazala. Cas v satke sa postupne predlzoval, aj pospinkala, a teraz uz ked vidi satku, tak spozornie.

Netreba sa bat nervozity, musite si na to obe zvyknut.A ak bude velmi protestovat, tak ju jednoducho vyberies. 🙂

martina46
10. dec 2007

tak sa mi podarilo ju tam uviazat - koliska v krizi, robila som to naopak, ke strasne plakala, nemohla som ani pradlo rozvesat, tak tam hne stichla a teraz spinka. zatial. a nie je uz v nej ani pokrivena, ako 1.x

martina46
10. dec 2007

no ale vlastne teraz neviem, ci je to naozaj dobre 😒 ale spika stale 🙂

schnek
10. dec 2007

můžete některá porovnat šátky MaM a Storchenwiege? 🙂

mihapiha
10. dec 2007

Shneku koukni na nosenideti.cz ,tam jsou holky hodně znalé, ale jsou to fanatičky!!!! 😀 Jinak Storch patří k pevnější šátkům a MaM se řadí většinou do elastických na nošení miminek, Storcha oceníš až když je dítko větší, nepronese se tolik jako MaM,ale nejsou to mé zkušenosti, mám to pouze vyčtené... 😉

schnek
10. dec 2007

dík 🙂

janina77
11. dec 2007

Ahojte maminy,
kupila som si babysatku Moby, je velmi fajn az na to, ze maly mi v nej vobec nechce byt. Reve ako divy, ked ho tam dam.
Mozete prosim niektora napisat ako ste dietatko zacinali nosit v babysatke?
Dakujem.

martina46
11. dec 2007

janina, ja som ju tam narvala uplne 1.x, ked trasne plakala - to som teda asi riskovala, ale hned sa utisila, tak snad skusaj dalej?
teraz mam malu znovu zaviazanu do kolisky v krizi, ale jej tak pada hlavicka bokom, neda sa mi to niekde ani utiahnut, bojim sa, aby nemala z tohokrivu chrbticu. pozeala som vsetky foto galerie a neviem co vsetko, ale vsade viazu uz vacsie deti, tym hlavisky pekne drzi. je to jedno ci dam malu viac nalezato, alebo vertikalnejsie ☹

martina46
12. dec 2007

nemalo vam uplne malinke babo v koliske-kriz padnutu hlavicku nabok? moja ma, neviem ako a kde to utiahnut, skusala som vselico, mala sice neprotetuje, ale nevyzera to dobre.

angua27
12. dec 2007

ahojte, ja mám tiež babyšatku a sme s malým obidvaja spokojný. nosím ho tam cca. od dvoch mesiacov a doteraz sa mi v nej vždy rýchlo upokojil a pomerne rýchlo zaspal. skúšala som najprv kolísku, ale na ňu už bol veľký a tak teraz viažeme kríž s kapsou. hlavičku moc istú ešte nemá a v tomto uviazaní mu ju šatka podopiera. včera sme dokonca boli prvýkrát so šatkou medzi ľuďmi, väčšinu času prespal a zbytok sa pozeral okolo seba. bol kľudnejší, ako keď ho mám v kočíku, alebo autosedačke.

janija, podľa mňa treba skúsiť viacero úväzov, možno mu niektoré nevyhovujú. v podstate by sa mu však šatka páčiť mala, pretože je blízko Teba. a odporúčam dávať ho tam v momente keď je kľudný, spokojný a až keď si na ňu navykne tak ho v nej upokojovať. držím palčeky

martina46
23. dec 2007

Ahojte, poraďte mi prosím. Mám šatku MEDLEY, ale nie som veľmi spokojná, je dosť hrubá a nie som schopná podoťahovať úväz, chcela by som sa opýtať, či máte s ňou skúsenosti a zároveň viete porovnať s inou, napríklad tenšou. Nechcela by som totiž kúpiť ďalšiu a zistiť, že sa mi s ňou viaže rovnako a som iba nešikovná. Poraďte prosím aj značku, čo by ma nesklamala. Chcem aspoň 5metrov dlhú, aby sa dobre viazala a čo najtenšiu, tiež nie veľmi drahú. Nie z tých elastických. Ďakujem.

adula76
23. dec 2007

satka sa da pozicat a tak mozes skusit, ako sa viaze s inou satkou - skus si pozicat Storchenwiege, alebo Hoppediz alebo sa porad na www.nosime.sk

audreyd
23. dec 2007

ahojte, keď vám robí problém manipulácia s babyšatkou, vyskúšajte babyvak 😉 ja som s ním spokojná, malý bol v nej vždy kľudný a určite ju budem využívať aj o pár mesiacov 😉
www.babyvak.sk

martina46
23. dec 2007

Tak som sa presa rozhodla pre elastickú MaM earth 😀, aj tak asi nebudem nosiť už veľmi ťažké dieťa, mám dosť problémov s chrbticou. Babyvak mám, ale idem ho asi predať, lebo dvojtýždňová Tánička sa mi v ňom stratila a bojk strašne pokrútená a väčšiu už na jednom pleci nosiť nebudem ☹

katako
23. dec 2007

Martino46, určitě bude fajn. Na tak malé mimčo bych taky vzala elastický šátek. Na babyvak mám stejný názor, používala jsem ho jen asi 1,5 měsíce, mimčo rychle rostlo a nebylo to pohodlné.

audreyd
23. dec 2007

ako komu vyhovuje... ja som babyvak používala od narodenia až dokedy som druhýkrát neotehotnela 🙂 a nedám naň dopustiť 😉 najväčšiu výhodu vidím v tom, že keď drobec v ňom zaspí, v poho ho zložím a spí ďalej. pri babyšatke sa to nedá 😉 ale sto ľudí sto chutí...

martina46
23. dec 2007

audreyd, ja som sa tak tesila, ze sa zo zaciatku nebudem musiet trapi so zavazovanim, ale v tom vaku to bolo naozaj uplne beznadejne, asi by som potrebovala take male babo v nom vidiet 😒
si nieco davala na dno, alebo proste do holeho vaku?

audreyd
23. dec 2007

martina46 - do holého vaku 🙂 ale mala som ho pritiahnutý úúúplne až na telo, teda tak, aby som ho mala celkom hore a tesne k telu... ako rástol, povoľovala som ho. je tam dôležitý ten kontakt tesne na telo - mamina aj bábo sa cíti istejšie a vak vtedy nezavadzia! 🙂

adula76
23. dec 2007

martina - a nema ti kto poradit? nemas nejaku kamosku, co pouziva satku a ma nejake skusenosti?
neviem skade si, ak z BA, urcite sa najde niekto, kto tomu rozumie.....ked nikoho nemas, skus toto Zuzana Lošonská
0905 734 638

Mne sa zda satka lepsia pre malinke babo, pouzivala som babyvak, ale presla som na satku a vak lezi v skrini, ale kazdemu z nas vyhovuje nieco ine 🙂

martina46
24. dec 2007

Audreyd, skúsim ešte raz ju tam dať, možno sa mi to podarí.. Tiež som vak skrátila na minimum ☹
Adula76, u Zuzany Lošonskej som bola na kurze asi týždeň pred pôrodom, takže som viazala s macom, no a s bábätkom je to úplne niečo iné. Asi jej teda zavolám, ďakujem za kontakt 🙂

bihan
26. dec 2007

Ja mám aj vak aj šatku - babyvak sme používali, keď bola Sára ešte maličká - z šatky sa blbo viažu kolísky (teda aspoň mne) a vak je fakt strašne praktický v tom, že ho dáš na plece a ideš... Podom sa ale Sára chcela nosiť, aby mohla pozerať, takže asi od mesiaca sa nosíme v šatke (a hlavne máme macíka, takže sa jej veľmi nepáčilo, že ju mám "obmotanú" okolo celého tela), ale vak máme stále v aute a predpokladám, že sa k nemu zase vrátime, keď bude Sára sedieť. Manžel napríklad šatku nosiť nechce, ale do vaku si ju vezme bez problémov...