Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

janis8
21. jún 2008

a tie elasticke sa daju potom vyuzit aj ked bude starsie? Ja som videla velkosti od 2,6m az po 6m, no ale to boli asi tie pevne.. Tu satku by som chcela vyuzivat aj na verejnosti, tak neviem ci na zaciatku s mensim babatkom zo mna nebudu visiet este nejake 2m, ked si kupim tu vacsiu 🙂 a zvlast ked budeme na zaciatku vyuzivat ten uvaz koliska..

kili
autor
21. jún 2008

janis, dá sa to okolo teba omotať, tak vysieť nebudú, no a možno sa dá aj skrátiť, ale to už neviem, či by to niečo nespravilo. Skús sa spýtať na diskusii www.nosenideti.cz

kili
autor
21. jún 2008

a kolíska je nalepšia aj tak v kríži s kapsou, takže na to využiješ najväčšie množstvo látky. Ale tých 4,6 mne stačí a to nie som najšíhlejšia.

kili
autor
21. jún 2008

jo a elastická šatka sa dá využiť do ca 7kg

michaelamaranesi
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuz11
2. júl 2008

buboreek • 3. jún 2008 o 14:17
Ahojte!
Mám jednu babyšatku Medley, ale nie som sňou spokojná na 100%. Uvažujem otom,že by som investovala do jednej novej šatky, ale je tak veľký výber, že sa neviem rozhodnúť. Tak podte a pomôžte mi porovnať jednotlivé šatky. Najviac by ma zaujmala šatka Girasol (Guatemalská) v porovnaní so Storchenwiege šatkou.

eriqe • 1d • 3. jún 2008 o 14:31
ak chces porovnania satiek tak chod na www.nosime.sk tam maminky testuju a porovnavaju satky pozri si do vsetko o noseni

buboreek • 3. jún 2008 o 14:34
Ďakujem, poznám stránku, ale akurát tu guatemalsku šatku girasol netestovali... Preto som pršla sem. 🙂

denisocka • 1d • 3. jún 2008 o 14:42
pozri na www.nosenideti.cz

denisocka • 1d • 3. jún 2008 o 14:44
Guatemala Amazonas Paradiso 4,5 m, rovné konce (novější verze už má zkosené), běžná cena 1470 Kč

- tenký šátek, který byl příjemný na nošení. Měkký, nepatrně méně klouzavý, než třeba Indie, neprověšoval se, netlačil, nádherně vzdušný. Byl zrovna teplý týden, tak jsem tu vzdušnost ocenila. U takhle tenkého šátku a těžšího a většího dítka jsem byla příjemně překvapená, že mě nebolí ramena ani jinde nic netáhne.
Za návody k úvazům bych dala lehké mínus, troška teorie o správné pozici miminka by neškodila. I když jsou tyhle šátky k mání jen ve dvou velikostech, tak je zde opravdu za relativně málo peněz hodně muziky.
Zanošený šátek je měkký a sametový.

Hodnocení: 4 hvězdičky.

denisocka • 1d • 3. jún 2008 o 14:45
Babyšátky Guatemala vzor 02 5,2 m, rovné konce, běžná cena 2100 Kč.

- měkký, teplejší, lehce silnější šátek. Je dobře klouzavý, s vázáním nebyly potíže, dotahování též v pořádku. Brožurka s návody je stejná, jako u Indie, tedy velmi dobrá. Zde jsme si nějak osobně nepadli do oka, ani nevím proč. Přitom se v něm nosí dobře a nemám si ani na co stěžovat.

Hodnocení 4 hvězdičky

martina46 • 1d • 3. jún 2008 o 16:08
ja by som brala storcha, ma strasne vela pozitivnych ohlasov, vlastne by som povedala, ze s nim musi byt spokojny kazdy. akurat si potom vybrat ci kupit pruhy, ktore su malinko hubsie, alebo lea, zas tensiu satku. toto je uz ale udajne skor vec vkusu. ja teraz nosim v inke - pruhy, ale len v byte, malu v satke spavam niekolkokrat denne a je nam teplo, ale myslim, ze sa to da.

martina46 • 1d • 3. jún 2008 o 16:13
no a ked uz tu deniska dala hodnotenia z nosenideti, dam jedno aj ja 🙂

Storchenwiege Inka 4,6 m, šikmé konce, běžná cena 2240 Kč.

- pevný, dostatečně pružný, přitom měkký šátek. Dobře nese i větší a těžší dítě. Při vázání pomáhá, váže se s ním velmi snadno. Látka je silnější, hladká, příjemná na omak. Je velmi dobře klouzavý, dotahuje se snadno. Jsem na něj zvyklá a po těch několika týdnech to bylo moc příjemné se k němu zase vrátit. Než se Storch zanosí, tak to chviličku trvá, ale pak je opravdu nezničitelný. Ten se v lese nemusím bát položit na zem místo deky. Jen tak se nezatrhne.
Návody k úvazům jsou v němčině, s českým překladem, jsou zde i další doporučení k nošení.
Jen bych si přála, aby bylo na výběr trochu víc vzorů.

Hodnocení: 5 hvězdiček

zuzka78 • 1d • 5. jún 2008 o 08:08
ja mam storcha Annu, som s nou velmi spokojna. Viaze sa velmi dobre, aj pre zacinajuce mamicky je vhodna, nakolko velmi dobre toleruje aj nedokonale uviazanie. maly ju zboznuje a rad v nej spinka. Po zanoseni je omnoho makksia ako na zaciatku. Teraz na leto je ale dost hruba, preto som si kupila aj tensiu satku - didymos indio. Tiez super satka, zda sa mi ale, ze trochu viac klze ako anna. Na druhej strane je omnoho vzdusnejsia. Obidve su makkucke satky a velmi prijemne na nosenie.

sorrelia
3. aug 2008

ahoj zuzka 😉
ja mam tiez annu a indio - no mne sa zda, ze indio viac drhne 😕
inak drzala som v ruke aj hoppediz a zda sa mi kvalitou velmi podobna satkam storchenwiege

libka1
9. sep 2008

Baby, poznáte niekto babyšatku Mamankangourou? Aké s ňou máte skúsenosti, chcem ju kúpiť a neviem aká je 😅

saudi
9. sep 2008

kočky, a ako riesite nosenie v zime?

venonna
9. sep 2008

saudi, bud takto
http://www.nosime.sk/kategoria548-suseskind
alebo home made
http://www.nosenideti.cz/galerie.php?volba=zobr...
moznosti je viacero, niekomu staci len velika bunda, kde sa zapne mamina spolu s dietatom a k tomu dlhy sal pre oboch... 😉 ale na to je asi lepsia tema Noseni deti

maja22
11. sep 2008

Oplatí sa mi kúpiť si šatku aj teraz, keď je už Marek taký veľký? Doteraz sme využívali babyvak,ale to prevažne len môj muž ho nosil, mne sa zdal príliš ťažký na "dlhé trate". Unesie to aj vyše 11 kg dieťa? Resp., ak plánujeme druhé bábo, ktorú šatku sa oplatí kúpiť, aby to unieslo 1 a pol ročné dieťa a potom aj novorodenca (verím, že čoskoro sa nám zadarí)? V tejto súvislosti mi napadá - keby som otehotnela, tiež môžem Mareka nosiť - ako dlho?

libka1
12. sep 2008

Maja22 ja viem len toľko že elastické tak max do 2 rokov, potom sa vraj prevesujú... 😉 Takže asi sa ti to oplatí ale neelastická verzia 😀

maja22
12. sep 2008

Libka, ďakujem za odpoveď. A je ešte niečo, na čo by som si pri výbere mala dávať pozor?

venonna
13. sep 2008

majka, o satkach najdes info napr. na nosime.sk, najlepsie su vraj Didymos, Storchenwiege alebo Hoppendiz. Ja mam Girasol a som spokojna, len na kocky vo volnej diskusii v teme Noseni deti vravia, ze tie 3 viazu lepsie, ja neviem, satku som pouzivala az po polroku, dovtedy babyvak. Na dalsie mimco by som pouzivala hned satku, asi tu lepsiu a neboj, pevna satka by mala uniest aj 2-3 rocne dieta... V tehotenstve nosit mozes, ak sa citis dobre. Nejake temy k tomu su tusim na nosenideti.cz alebo baby-cafe.cz , skus pohladat.
V globale zeny najcastejsie pouzivaju na male mimco satku a na vacsie dieta nejaky ergonomicky nosic (my mame napr. manducu), lebo tie su praktickejsie pri manipulacii... 😉

venonna
13. sep 2008

ozaj, zabudla som dodat, ze na nosime.sk Ti satku\nosic pozicaju na odskusanie, ci sa osvedci, potom mozes kupit novu 😉

kili
autor
14. sep 2008

majka, keď chceš nosiť už také veľké, možno sa ti viac oplatí kúpiť ergonomické nosítko: manduca, ergo, patapum
www.nosime.sk si ich môžeš pozrieť 😉

maja22
14. sep 2008

kili, viem, že existuje všeličo na nosenie, zatiaľ máme babyvak, ja by som rada niečo také univerzálne a najlepšie - chcem ušetriť peniaze aj miesto, keďže máme vlastnú len spálňu a kuchyňu a všetko treba niekam dať...

dudri
8. jan 2009

Baby, prosim mi poradite...

dlhe mesiace som rozmyslala, ci mam kupit babysatku? vela mamicky chvalia...
mam 6.mes.dceru, myslite neskoro velke babo nebude vadit? (male babo zvykne nosit satku od zaciatku) Raz som pozicala kamaratke klokanku . 2x som ju obliekla, Katka(4.mes) sa necitila dobre ako nesvoje.a boli ma kriz,

co poviete Hoppediz?

Chcela by som chodit na ture. Trva nosit max 2hod. je to pravda?
dakujem za poradu

sonulah
8. jan 2009

dudri, zeptej se spíš tady:
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

😉

kili
autor
8. jan 2009

dudri, na ten vek je skôr už lepšie ergo al. manduca prípadne aj patapum, keď to chceš len ako núdzovku. Vyzerá, teda ľudia to zaraďujú medzi klokanky, ale je to niečo na spôsob šatky, čiže dieťa nevysí za rozkrok ale si pekne sedí na zadku, má podopretý chrbátik a keď zaspí, tak len dáš kapucňu cez hlavu a pohodlne sa vyspí. tiež sa jednoduchšie dáva na chrbát, takže na túry je to ideálne. skús sa prehrabať na stránke www.nosime.sk , tam sú všetky ergonomické nosítka aj šatky 😉

tynushqa
5. feb 2009

Ahojte,
chcela by som sa opytat ci say mi oplati kupit si babysatku ked ma mala teraz 3 mesiace a ci by som s nou mohla chodit aj teraz v zime von? chodite niekto? a ma niekto satku Mam earth alebo s ceskou šanami???
Dakujem

marcelka11
5. feb 2009

Ahojte, mate niekto skusenosti s nosicom Bondolino pre dieta okolo 10kg? Dakujem

meleri
5. feb 2009

holky znáte někdo značku storchenwiege? našla jsem ji na netu a moc se mi líbí....tak jenom jestli to někdo máte tak jestli s tím máte dobré zkušenosti..dík.. 🙂

tynushqa
5. feb 2009

Podla coho mam vybrat dlzku satky?
som malinka a konf. velkost mam 36...
dakujem za rady

mneme
5. feb 2009

tynushqa, kuk na www.nosime.sk mas tam tabulku velkosti . dlzka satky zavisi nielen od tvojej konfekcnej velkosti, ale aj od sposobu, ako ju chces viazat. pri kazdom type satky na stranke najdes aj potrebnu dlzku satky, zodpovedajucu konkretnemu uvazu a tvojej velkosti 😉

tynushqa
5. feb 2009

dakujem mneme 😉

meleri
5. feb 2009

já tu tabulku nemůžu najít.... ☹
jaká velikost když měřím 1,74m ?

meleri
5. feb 2009

tedy chtěla bych koupit šátku Amazonii nebo tak nějak se to jmenuje a je na výběr mezi těmito velikostmi:

4,50x70
5,10x70

a mám 174cm...jenže k této šátce nemůžu nikde najít tabulku...

porad´te prosím.. 🙂

bihan
6. feb 2009

Veľkosť šatky záleží od toho, aké úväzy s ňou chceš viazať a akú máš sama veľkosť (oblečenia).
Tabuľka od Didy
http://www.didymos.cz/nabidka/satky-na-noseni-d...

4,5 ti podľa môjho názoru bude bohato stačiť, ale ak chce nosiť aj manžel, tak možno dlhšiu.

meleri
6. feb 2009

Bihan,

😵 dík!
Já se v těch úvazech nevyznám...chci to právě nastudovat z té knihy kterou oni posílají k té šátce...je fakt, že nosit by chtěl i manžel...a on je dost při těle, takže asi tu delší co....

a snad tím nic nezkazím když tu velkou šátku budu mít?

děkuju...