Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ivanka.7
1. feb 2013

Ellevillka doma 🙂 Eli ale nema naladu na viazanie ani nosenie, takze vyskusame asi az zajtra, ked sa vratime z prespavacej navstevy 🙂 ale na omak je tuhsia ako moje indio, som zvedava ako sa v nej bude nosit po par noseniach 🙂

cacika
1. feb 2013

skupina pre nosiace maminky vytvorená. nech sa páči, mozete sa k nám pridať https://www.modrykonik.sk/skupina/1862/

kkl82
1. feb 2013

@katia7 boba je vlastne sleepywrap, nezmenili nic, okrem mena, takze hladaj recenzie na sleepywrap. podla mna, spolu s moby urcite to najlepsie a najuniverzalnejsie z elastickych satiek.

kkl82
1. feb 2013

@marty78 ja odporucam hlavne tensie satky - vsetko od ellevillu a didymosy do gramaze 190g (hlavne indio a gekonov).

ballenka
8. feb 2013

Nemate niekto dievcata na predaj hoppediz elasticku labyrint v akejkolvek farbe? Alebo cosi podobne? Moznomam earth mam eco? som paradnica, chcem s tym aj dobre vyzerat a tuzim po elastickej na zaciatok. Potom ideme do leta, termin koniec marca a potom asi do manduky. Take su plany, ale zatial urcite elasticka. Lenka

kkl82
8. feb 2013

@ballenka nemame, ale ani tie dekorovane moby nie su na zahodenie, napr. sovicky alebo kvietky 😉

ballenka
9. feb 2013

@kkl82
pozerala som ich, ale prave uvazujem aj o liliputi, myslite si, ze je horsia, alebo je to kvalitou podobne, a este je tu moznost, ze si kupim z bazaru od Vas a dorobim nejak aplikaciu, este neviem to rozhodovanie je vcelku fajn🙂, ale ta cierna liliputi sa mi asi paci uplne najviac, a aj by sa mi hodila

ivula7
9. feb 2013

@ballenka Dnes som mala možnosť mať elastickú Liliputi v ruke. Čo mi utkvelo v pamäti, že sa konce po dĺžke rolovali, ako to u elastických materiáloch býva zvykom, čím sa šírka šatky akoby skrátila. Aj užívateľka potvrdila, že sa jej šatka zdá byť málo široká, a pritom by mala mať 70 cm...

ballenka
9. feb 2013

@ivula7 Aha a to vadi? Dnes som nasla na ceskom bazare za porovnatelnu cenu mam eco art- taka cb aplikacia kvetiny, ale je to z druhej ruky. Materialovo by mala byt lepsia a pevnejsia. niele bavlna ale aj konope. Cena asi ako liliputi nova okolo 40eur. Myslite si ze je to lepsia volba? Ja si necham poradit,🙂 ved preto tu pisem.

kkl82
9. feb 2013

@ballenka ta konopna mam je o nieco pevnejsia a trvacnejsia, takze ak sa vam paci, berte ju 😉. neodporucam kupovat jednofarebnu satku s tym, ze sa na nu nieco nasije - znici sa tym tkanie a znizuje elasticita, kedze elasticka satka ma byt pruzna do vsetkych smerov. mozno by sa vam tkanie pretrhlo a pustali by sa vam ocka. v takej satke by sa potom bezpecne urcite nenosilo. pri kupe satky z druhej ruky nemusite mat ziadne obavy, len si prezrite, ci nie je niekde zatrhnuta (najma ten stred, ktory je z pohladu elasticity najnamahanejsi).

ballenka
10. feb 2013

@kkl82 Dakujem za radu asi to tak urobim Lenka

ivula7
10. feb 2013

@ballenka No čím kratšia šatka, tým menej látky na podopretie dieťatka. Užívateľka tej Liliputi šatky povedala, že jej to vcelku vadí, a to mala len 2-mesačné drobučké bábätko. Nie všetky elastické šatky sa tak rolujú, bola som vcelku prekvapená.

simca06022011
10. feb 2013

Ja som mala tuto hoppediz elasticku vo fuchsiovej a to rolovanie vobec neprekazalo... nijak... ked som ju oprala a prezehlila nerolovala sa vobec, ked som malu do toho uviazala tak sa aj tak natiahne a to rolovanie sa vyrovna a na koncoch za uzlom je to jedno 🙂 dlzka satky sa kupuje podla vysky maminy, ja by som povedala aj podla sirky 🙂 je tam urcity postup ako sa to babo viaze a musi to ta satka vsetko obist... Tot moja skromna skusenost 🙂 satka sa skoro okamzite v bazariku predala... cize by som sa nebala, nebude dobre... predas 🙂
nasivat tiez neodporucam, mozno nieco nazehlit ale to pravdepodobne popraska ked sa to natiahne

ivula7
10. feb 2013

@simca06022011 Ďakujem za komplexnejší názor k tomu rolovaniu, ja som elastickú šatku nepoužívala, takže predávam len sprostredkované skúsenosti...

simca06022011
10. feb 2013

@ivula7 no ved za to pisem, ja som zae inu nemala, moja mala je velmi dlha na satku, mne to bolo velmi neprijemne ju nosit.. iba par krat som ju mala ked bola uplne malicka.. za to som kupovala elasticku (odporucaju pre babatka najmensie)🙂))

ballenka
11. feb 2013

@simca06022011 @ivula7 dakujem za nazory, este stale sa rozhodujem ale este mam aj cas- termin koniec marca

magdalenocka
11. feb 2013

ahojte dnes mi prisla z bazariku bledomodra satka bobawrap. Termin mam buduci tyzden dovtedy sa chcem naucit nieco uviazat. Prosim vas poroadite mi uvazy cisto pre elasticke satky pre male mesacne babo a potom na neskor ? kedy sa babo moye nosit nie v tej koliske ale zvislo? Videi som nasla plno ale to su hlavne pevne satky. dakujem

magdalenocka
11. feb 2013

baby tak mam dve videa mozete mi k tomu dat koment? to prve je cca od akeho veku babatka? a to s tym chlapom je pre novoredena? a ako sa volaju tie uvazy ? no a k elastickej satke su aj nejake dalsie? dakujem

https://www.youtube.com/watch?v=Ud_OGN4ZXOs


https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
ivanka.7
11. feb 2013

@magdalenocka obidva uvazy su Kriz s kapsou von, akurat v prvom je to uvaz vertikalny, v druhom je to koliska v krizi s kapsou von. Ak babo nema problem s klbikmi, tak je koliska fajn, ja som ju cca prve tri mesiace viazala. Ten prvy niektore baby viazu od zaciatku, niektore az ked babo drzi hlavicku, cize mas na vyber.

magdalenocka
11. feb 2013

@ivanka.7 aha mne sa to zdali dva rozne uvazy ked je tam iny postup pri viazani.
a ake ine uvazy odporucas? dakujem

ivanka.7
11. feb 2013

@magdalenocka Elasticku satku som nikdy nemala, takze neviem presne tie ich specifika, mozem len hadat aky uvaz sa hodi aj v elastickej 🙂 Ja si myslim, ze je dobre sa naucit 1-2 uvazy a tie sa naucit naozaj dobre :D Ja na malu pouzivam 1 uvaz od zaciatku, skusala som aj par dalsich, ale ostalo len pri skusani :D

ivanka.7
11. feb 2013

Dievcata, super zlavy na ellevillky http://www.ellevill.com/en/categories/woven-wra... (a tentoraz ich maju aj vo vacsich velkostiach, cize sa to fakt oplati... milujem svoju aubergin a som rada, ze som si ju kupila, lebo keby som videla tieto ceny, tak obetujem krasny vyzor a idem po nich :D)

kkl82
12. feb 2013

@ivanka.7 oj ale ma driape, za tu cenu... este jednu? nieeeee... ano? hmmmm

ivanka.7
12. feb 2013

@kkl82 kolko deti este planujes, ha? :D

kkl82
12. feb 2013

@ivanka.7 no ved... uz by som sa ich mala zbavovat a nie dokupovat, ja viem. zdrzala som sa, zatial. ale ak daju niekedy do akcie merino air, tak satkovy post konci 😎

ivanka.7
12. feb 2013

@kkl82 ved v tom merine uz buba neodnosis :D

behulka
12. feb 2013

@magdalenocka na "zvislo" môžeš nosiť od narodenia, pokiaľ je bábätko dobre fixované. Lepšia mi príde táto možnosť (lepšie sa šatka podoťahuje):

https://www.youtube.com/watch?v=pjGsdwnWkAA


Uvidite, čo sa bude drobcovi páčiť - niektoré detičky preferujú nosenie v kolíske, tam sa lepšie i dojčí, iné zas "na stojáka"

ivanka.7
12. feb 2013

50% zlava na vlnene ellevillky...

kkl82
12. feb 2013

@ivanka.7 no moooja, ved prave som kukla facebook a uz ma ide fakt trafit slak. je rozhodnute, objednavam si albu a zara pojde z domu 😎

ivanka.7
12. feb 2013

@kkl82 ty si ellevstrofa! :D