Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

zfidorka
25. mar 2013

@ivanka.7 tebe este neprisla?

ivanka.7
25. mar 2013

@zfidorka dnes som si bola na poste po to lajstro o colnom konani :/ takze zajtra mi manzel vytlaci nejake veci k tomu a stredu si idem na postu po to :/

ellysa
25. mar 2013

No nech sa zadrhnu ale tesim sa na postrehy a foto.ja dnes objednavam merino.tak som zvedava ako dopadnem 😕

zuzu_epona
25. mar 2013

@zfidorka @ivanka.7 Ja som objednávala asi dva dni po vás, takže tŕpnem, čo bude :( Manželovi asi ani nepoviem, čo sa deje so šatkou a skúsim si to sama vybaviť 😒

magic08
25. mar 2013

ahojte potrebujem poradit. nemam ziadne skusenosti so satkovanim. dcerku som prenosila na rukach az kym nezacala chodit, syncek ma 2,5 mes., doteaz to bolo spokojne babo, ktore kde som polozila, tak bolo v pohode, no ako zacina vnimat svet, je spokojny len na rukach, takze zacinam zvazovat satku... nawla som jednu stranku kde su satky za celkom prijatelne ceny, poznate ju? www.babydoo.cz

ellysa
26. mar 2013

@magic08 ja som sa na ňu tiež kedysi pýtala, ževraj sú celkom dobré, alebo skús pozrieť na bazare nejakú osvedčenú značku
tu je diskusia http://www.nosenideti.cz/china.php?phpbb=phpbb%...

magic08
26. mar 2013

@ellysa tak asi skusim pre zaciatok lacnejsiu... neviem ci maly bude cchiet byt v satke... 😔

ellysa
26. mar 2013

baby ja som včera objednala ellevill a dnes mi poslali mail, že ju poslali, no šikovnící, len aby ju teda na colnici nestopli

zfidorka
26. mar 2013

@ellysa no daj potom vediet

ja som dnes organicu vyzehlila a kedze mladsia spala, tak som ju otestovala na 12.5 kg starsej, ktora sa s radostou zahrala na male babo 🙂

zuzu_epona
27. mar 2013

Tak baby, moja Organica trčí ktovie kde. Samozrejme mi prišiel papier o colnom konaní, ale v Trenčíne to nevybavujú. Patríme pod Žilinu, čo som nevedela ☹ A že krajské mesto... Poslala som im faktúru emailom, tak čakám, čo sa bude ďalej diať.

ellysa
27. mar 2013

@zuzu_epona a čo im hrablo všetkým?
no baby mne ju poslali včera, tak čakám, či do konca týždňa niečo príde

ivanka.7
27. mar 2013

Ja vlastne furt nechapem, preco to na tom colnom oficialne zadrzali, ked do 150 eur sa colne poplatky neriesia...

zfidorka
27. mar 2013

@ivanka.7 ty si ako dopadla? tiez si platila dph a tie dalsie poplatky ako ja?

ivanka.7
27. mar 2013

@zfidorka som tam este nebola, dnes mi to nevyslo s malou, maju len do tretej, ved co by oni normalne robili; a nemala som vytlacenu fakturu, cakala som kym mi ju donesie manzel a to bolo az naobed a mala sla spat neskoro, cize ked vstala uz sme nestihli
zajtra tam poslem asi jeho rovno

zfidorka
27. mar 2013

@ivanka.7 ok, daj potom vediet...

ivanka.7
28. mar 2013

@zfidorka taaak to dopadlo presne ako u vas - 6 okienok, cca 2 hodiny a doplatenia dph plus tie poplatky za vybavenie

zfidorka
28. mar 2013

@ivanka.7 takze to maju vsade rovnako... a ako sa ti pozdava satka? 🙂

ivanka.7
28. mar 2013

@zfidorka satka je krasna, cestujeme, takze ju vyskusam az po sviatkoch asi, ale na prvy omak super 🙂

ellysa
29. mar 2013

tak ja mám air merino doma 😵 😵 😵 😵 😵 😵 , to bola rýchlovka v utorok objednaná dnes doma a čo je hlavné bez colného konania , tak Rakušáci majú ešte rozum

prvé dojmy oproti jade tenučká a jemná, elastická je po šírke, určite sa drobec bude viazať super, len ju dám prať, a má také menej skosené cípy, len ako menší trojuholník

ivanka.7
29. mar 2013

@zfidorka vyskusala som dnes na rychlu 10-min. prechadzku so psom aj neopratu a super 🙂
Len sa teda musim zmierit s tym, ze ten Lucas nie je uplne tak farebny ako na obrazku... je viac do zelena, ako som si predstavovala. Musim sa na seba pozriet poriadne v zrkadle, zelena je totiz farba, v ktorej vyzeram ako chora... aj ked toto je taka ina zelena, zelenomodra, tak to hadam bude ok :D

ellysa
29. mar 2013

baby v čom by ste oprali to merino?

labutka
31. mar 2013

@ellysa v niecom tekutom, ja osobne v ecoveri. 😉 urcite program na vlnu a co najmensie otacky na odstredenie?

ellysa
31. mar 2013

@labutka oprala som nakoniec v denk mit na vlnu s lanolínom, čo som mala doma na ručné najnižšie otáčky, za dve hoďky bola suchá, dnes sme mali doma premiéru a môžem povedať, že oproti jade sa mi s ňou viazalo omnoho lepšie 😵 , krpec má do 6 kg, takže zatiaľ v pohode.

janka2307
2. apr 2013

Baby co ste objednavali z ellevill...mne sa vobec neozvali ani po niekolkych emailoch,satku mam uz aj ja na colnici a zatial mi neprisla od nich ziadna faktura ani potvrdenie ze som si nieco objednala...kaslem uz na nich,nech im ju poslu naspat a budem od nich ziadat celu sumu aj s postovnym naspat,kupim inde a vyjde ma to urcite lacnejsie a bez tych poplatkov a dph...

labutka
2. apr 2013

@janka2307 ani v spamoch nemas? 😲

janka2307
2. apr 2013

@labutka nie nemam ani tam :( nepotvrdili mi ani objednavku, ale tovar mam uz na colnici a bez fakturu mi ho iste nevydaju ☹ takze mi je tam zbytocne aj chodit a vysvetlovat im ze mi nic neposlali, no nebudem sa tam s nimi natahovat a nic nevybavim

ellysa
2. apr 2013

@janka2307 to je zvláštne, nemohla si sa seknúť v maily pri zadávaní obj. Ja som objednávala už dve a mail o potvrdení obj mi prišiel vždy hneď 😕
skús ešte na FB napísať

labutka
2. apr 2013

@janka2307 potvrdenie objednavky urcite chodi automaticky, este ma napadlo, skus sa znovu prihlasit do ich eshopu a tam to skontrolovat. Ci nemas preklep v tvojej majlovej adrese.

janka2307
2. apr 2013

@ellysa @labutka 🙂 no snad by sa uz po tolkych mojich emailoch ozvali a napisali co je vo veci,aj keby bol problem s emailom uz by asi zareagovali

skrecok
3. apr 2013

Baby, na satku existuje zaruka??? Lebo predavam satku a niektore este pisu, ze maju zaruku.