Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ivanka.7
25. feb 2014

@martina05 tak potom ti asi labutka lepsie poradila, ja s primesovymi satkami Ellevillu skusenosti este nemam, ta organica je fajn, ale ak je ten olaf podobne jemny ako indio (tam este moze byt rozdiel kvoli tkaniu), tak ak hladas este nieco jemnejsie, tak to organica asi nebude 🙂

stardust
4. apr 2014

http://www.didymos.de/Babys-tragen/Tragetuch/DI...

co hovorite na tuto satku (myslim material)? Mali ste ju uz niektora v rukach?

nina_krpec
15. apr 2014

Ahojte, my ešte len čakáme naše bábätko teraz v júni a chcela by som sa opýtať, či by som mohla od narodenia používať šatku? a myslíte, že potom kočík využijem, keď budem šatkovať? a ešte jedna otázka :D akú by ste mi odporučili najviac? hlavne keď koruniek nie je nazvyš, ale zároveň, aby mi to bola kvalita. ďakujem za každú radu a odpoveď 🙂

trulka999
22. apr 2014

Dievčatá, aj ja by som potrebovala radu. Ja som si síce už svoju šatku vybrala. Len rozmýšľam či keď budem mať dieťatko v kolíske a budem potrebovať ju nakojiť, tak stále ju musím prevezovať???

behulka
23. apr 2014

@stardust Didymos je osvedčená dobrá značka, ich šatky sú však veľmi rôznorodé. Možno by vedela poradiť @kkl82

@nina_krpec šatka je vhodná od narodenia 🙂 Ak vyberieš zo značiek Didymos, Storchenwiege, či lacnejšiu Hoppediz, mala by si byť spokojná. Sú to všetko kvalitné značky. Kočík uvidíte, každé bábo je iné.

@trulka999 na dojčenie v kolíske skús pozrieť toto video:

https://www.youtube.com/watch?v=anv3O_dfGaY
kkl82
23. apr 2014

@stardust tuto konkretne netusim, je to novy model. vo vseobecnosti su ale konopne satky hrube a velmi nosne, vhodne aj na velke deti. byvaju trochu tvrdsie, no konope sa rychlo zanosi a potom su tie satky neskutocne pohodlne. tato ma az 50% konope, co je asi najvacsi podiel v akom sa konopne satky vyrabaju.
ak ti teda nevadi ta hrubka navyse, tak je to dobra volba. aj ked osobne by som si pre novorodeniatko vybrala cosi tensie. vyhody tejto satky by si ocenila hlavne pri tych tvojich starsich detickach. no su aj maminy, ktore uprednostnuju doslova taketo hrube satky, lebo aj napriek velkemu uzlu, sa viazu neskutocne pohodlne.

nina_krpec
23. apr 2014

@behulka Ďakujem, ja som už našla v jednom bazáriku babu, čo predáva práve Hoppediz, tak si objednám od nej 🙂 Som rada, že si mi potvrdila, že tá značka je dobrá.

jonki
19. máj 2014

baby kedysi davno(cca 3 roky dozadu) v niektorej nosicskej teme bolo video na ktorom chlapik viazal dietatko-mozno to nebol novorodenec ale urcite to bolo malinke babo. Mal elesticku satku , myslim bezovej farby. Nevedeli by ste mi hodit link na toto video ak niektora viete co mam na mysli. resp nejake ine osvedcene video pre vertikalny uvaz v elestickej satke, pre male babo kde je hlavne venovany dstatok casu spravnemu utahovaniu. Idealne na kriz s kapsou(neviem ci sa to vola s kapsou dnu alebo von) ten na ktorom vertikalne pasy ostavaju vonku a nevkladaju sa do horizontalneho pasu. Dakujem vam velmi velmi pekne za pomoc 😵

jonki
19. máj 2014

uz som nasla 😵 aj ked teda je to ten opacny kriz ako som myslela 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=qYdI7HH9PW0
martinuska2014
20. máj 2014

ahojte potrebovala by som poradiť .Kúpila som si šatku na nosenie ale na konci šatky su z umelej hmoty krúžka viete mi poradiť ako mam ju uviazať bezpečne?

stastnamama_sk
31. máj 2014

@melory @s.arik @janis @sage @susik77 baby nasla som vas vo fore o noszni deti este z roku 2007. Neviem ciste estecna koni aktivne ale ak si precitate tuto.spravu a odpoviete potesim sa.
Venujem sa noseniu deti a zaujima ma ci ste vy svoje deti aktivne nosili a v com. Kolko hodin denne? A mate pocit ze nosene deticky su naozaj samostatnejsie,vnimavejsie ako nenosene? A este ci nemaju nejake problemy s klbikmi a chrbticou. Dakujem za odpovede

stastnamama_sk
31. máj 2014

@martinuska2014 to si kupila asi ringsling nie? Ten sa viaze inak ako satka. Len by som sa bala tych umelych kruzkov mali by byt kovove.
@jonki este potrebujes tie videa?

jonki
31. máj 2014

@stastnamama_sk ak nejake mas po ruke budem velmi povdacna...poslem ich kamaratke 😉

stastnamama_sk
31. máj 2014

@jonki tu mam natocene s elastickou satkou obidbe aj kriz s kapsou vnutri aj vonku.
Zatial funguju ale idem ich prerabat tak mozno nachvilu zo stranky zmiznu
http://stastnamama.sk/videa

martinuska2014
31. máj 2014

potrebujem tie videa
ň

leeilask
15. jún 2014

@martinuska2014 dobre videa ohladne nosenia, aj v RingSling, co je asi to co mas ma vonzino na youtube: http://www.youtube.com/user/vonzino1/videos

dazdovka
15. jún 2014

Prosim poradte, dostali sme šatku z Guatemaly ako darcek k najblizsiemu prirastku do rodiny, len ja neviem ako ju viazat, bo ma rozmery 2m x 60cm, nejake navody, napady ako do toho bezpecne viazat? Dik

behulka
15. jún 2014

@dazdovka z dvojmetrovej šatky pôjde pre novorodenca uviazať jednoduchá kolíska:
http://didymos.cz/noseni-deti-v-satku/uvazy/kol...
prípadne by išiel urobiť ring-sling, ak by si si k šatke zohnala krúžky:
http://www.nosenideti.cz/navod.php?skupina_id=3...

dazdovka
15. jún 2014

@behulka oooO nadhera, tak predsa to pojde, dakujem krasne, si zlata 🙂

kajark
5. júl 2014

prosim vas kde sa daju vidiet satky ellevill nazivo? Niekde v Bratislave? dakujem

leeilask
27. júl 2014

@kajark ahoj, sorry za neskoru odpoved. Ja mam jednu Ellevill Paisley bavlnu, nazivo ich mozes vidiet jedine u maminiek, obchod nie je. Celkovo su to satky tensie nez DD alebo Storchy, aj bavlna je trocha inaksia, a dlhe cipy niektorym maminkam zavadzaju, inym vyhovuju. Su kvalitne, po uviazani super drzia, ale vyzaduju trosku cviku.

mojdend
14. aug 2014

Ahojte vsetky maminy, prosim velmi o radu. Som v tom este totalne nezbehla aj ked surfujem uz niekolko dni a stale neviem vybrat, kedze vyber je fakt velky. Mame doma 3rocneho drobca okolo ktoreho sa krutim a babatko sa nam narodi o 3 tyzdne. Prveho syna som nesatkovala, tak sa v tom vobec nevyznam. Chcela by som satku na jesen na von, na zimu asi len na dnu, lebo ho asi nebudem nosit pod kabatom, taky velky ani nemam a potom zas von na jar a leto. Kedze tie lepsie su okolo 60-110 eur, tak by som sa chcela trafit do jednej satky, ktora sa bude hodit na vsetko, aj ked neviem, ci je to mozne. Vobec neviem, od coho sa odrazit, podla coho vybrat znacku. Stretla som sa tu z roznymi nazormi na Didymos (dost drahe), Je Porte Mon Bebe (cenovo dostupnejsie) a ine, ale neviem, ake su rozdiely a tak, som v tom uplny laik. Tiez sa bojim, ci potom drobec nebude odmietat kociar a bude sa chciet stale iba na mne nosit. Ja by som chcela satku uviazat na seba a potom si odtial drobca vyberat a vkladat na seba podla potreby a tam ho kojit a tak. Dakujem za odpovede a rady 🙂

barbora2014
15. aug 2014

Ahojte zienky, chcela som sa opytat, ci ma niektora z vas skusenosti s nosenim babatiek v babysatke aj ked mali v detstve problemy s klbmi .. moja Barborka nosi uz teraz pevnu plienku na siroko, lebo mala od narodenia problematicke klbiky a neviem, ci ju budem potom moct nosit v satke ked bude mat klbiky uplne vyvinute a v poriadku.. dakujem za reakcie.. 🙂

marin.frist
15. aug 2014

@barbora2014
@mojdend kocky, sup do skupinky Nosime nase deti, tam poradia 😉

nikinkamisko
8. sep 2014

@marin.frist mohla by si ma do nej pridať prosím ? neviem ju násjť :(

babucha001
22. sep 2014

Zdravim všechny schánim Ellevill Norweigian Style Alba 50 bavlna a 50 vlna velikost 5 nebo 6 nechce někdo prodat a nebo podobně ůžasnej šátek ??Možná i výměna za nati paissi rose 30 procent hedvábí kupovaný v září navázaný tak 20 x je krásnej miluju ho ale chtěla bych na zimu vlnu!!Prosím pěkně slituje se někdo??Děkuji

monikamonka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
chovancova27
2. jan 2015

ahojte, poprosím o radu... som rozhodnutá pre šatku zn. Didymos, termín máme v máji, nejako sa nevyznám v tých zloženiach, v zime sa nosiť nebudeme, chcem len leto - jeseň, má to byť zloženie 100% bavlna, alebo tam môže byť aj 20% vlny napr?

kkl82
6. jan 2015

@chovancova27 indio je velmi siroky pojem, vyrabaju sa rozne gramaze a s roznymi primesami. osobne si myslim, ze najvhodnejsie su pre zaciatocnicku celobavlnene india s gramazou do 210 g/m2. tento udaj najdes napr. na stranke didymosu pri kazdom modely. a ako vies, ze nebudes nosit aj v zime? 😀

chovancova27
7. jan 2015

Oplatí sa mi objednávať šatku z ellevill.com, ked to vychádza lacnejšie o cca 12€? čo poviete na zloženie ľan/bambus pre novorodenca?