Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

labutka
14. mar 2009

Caute, vcera mi kamoska pozicala satku na nosenie. Chcem sa opytat, ako ju mam uviazat pre novorodenca, na noseniedeti.sk som nasla vela navodov, ale neviem ktory je pre dvojtyzdnove babatko najlepsi.

bihan
14. mar 2009

Labuťka, na mini mimi je najvhodnejšia kolíska... napr. kolíska v kríži s kapsou http://vbavlnce.cz/index.php?kat=1&cln=6&gst=1&...

bihan
14. mar 2009

teda k nemáte problém s dyspláziou, lebo v tom prípade sa kolísky neodporúčajú, ale radšej úväzy, kde sú nožičky naširoko.

labutka
14. mar 2009

fuha, to neviem. na sone sme este neboli, a v porodnici vsetky deti odporucaju balit nasiroko...

olinka6226
14. mar 2009

labutka ale keby bol problem tak by ta o tom uz museli informovat. oni preventivne doporucuju balit vsetkym a pokial nemate v rodine problemy s klbmi, tak ani velmi nemusis riesit.

labutka
14. mar 2009

oli, ale obcas ked davam latkovku, tak drahy mi len tak povie, ci nedame radsej pampersku a postolky..... a moje tehu nebolo uplne bezproblemove, tak rada by som sa vyhla dalsim problemom, a radsej budem preventivne balit tak jak chcu doktori... 😔 uz su to len 2 tyzne, tak to vydrzim..

martao
14. mar 2009

kolíska je naozaj najvhodnejšia. mne sa viac osvedčil babyvak.

standu
15. mar 2009

labutka, pre takeho drobca urcite koliska, a planujes nosit nejako velmi dlho? na par hodin iste nevadi, ked nebude zabaleny nasiroko, vo vasom pripade. moja mala sa vobec nosit v satke ani vaku nechcela, az teraz som opat vytiahla satku na prechadzku...do 5min zaspala 🙂
nam sa vak vobec nepacil, mala bola nervozna, ze sa nemoze hybat

zitaje
15. mar 2009

Vela deti kolisku nema rado. A ja som ju napr. ani nevedela uviazat... Ja mam satku od 5 tyzdnov malej, a stale som viazala kriz s kapsou, ale teda je pravda, ze poriadne sme sa rozsatkovali az okolo 3-4 mesiacov, odkedy ma uz kocik len na spanie.
A princip babyvaku mi je do dnesneho dna zahadou - tam som mala malu vzdy vykrutenu, stale nechapem, ako s tam da dat dieta tak, aby nebolo vykrivene do jednej strany.
Osobne som toho nazoru, ze malinke babatko je lepsie len tak poponasat na rukach, nechat ho spat na sebe atd (cize vela telesneho kontaktu), satka je podla mna super od veku, ked babo pevne drzi hlavku.

tin007
18. mar 2009

ahojte, zvazujem kupu babysatky, avsak predtym, ako urobim takuto investiciu by som si rada nosenie satky vyskusala, ide o to, ci by to vobec vyhovovalo mojmu drobcovi a mne. preto sa chcem spytat nejakej maminy z ba / najlepsie dubravka /, ci by mi mohla na par dni babysatku poziciat (napr za depozit), aby sme si vyskusali, ci je to to prave pre nas oboch. ak by sa niekto ochotny nasiel, tak mi prosim napiste do ip, dakujeme velmi pekne

bihan
18. mar 2009

tin, v BA existujú požičovne, takže si môžeš na nejaký čas požičať šatku alebo nosítko, prípadne s rovno spojiť s nejakou poradkyňou nosenia, aby ste z toho mali obaja od začiatku radosť ;)

tynushqa
26. mar 2009

Ahojte,
potrebujem radu. Dnes nam prisla babysatka, skusala som jednoduchy kriz, potom kolebku v jednoduchom krizi a pod. no a ja som asi nejaka kyptava alebo co malej sa tam na zaciatku paci a potom ako keby sa to uvolnilo a uz je tam taka "pokrcena" ☹ nevedela by sa somnou nejaka skusena nosicka stretnut a troska mi pomoct? bo ja som naozaj asi nemehlo. A neviete aky uvaz je najlepsi pre skoro 5 mesacne mimino?
Inak myslite si ze si mala na tu satku zvykne??
Dakujem

matilko
27. mar 2009

Ahojte!
Prosím napíšte skúsenosti s konkrétnymi typmi šátkov - druh, dlžka, ako sa nosí a tak 🙂 táto téma je tu dosť chudobná.... ☹ a moc mi nepomohla (zatiaľ 🙂)

labutka
24. apr 2009

tynush, ja by som sa tiez pridala, uviazala som kriz z kapsou, maly je tam celkom v pohode, ale ked zaspi, tak je tiez taky pokrceny a hlavne ma hlavu tak divne vytocenu na bok... neviem ci mu to nerobi zle na chrbticu...
a mala si urcite zvykne, ja som nosila v satke dokopy mozno 10 krat, a vzdy mi tam zachrapal. 🙂

kili
autor
24. apr 2009

labutka, aj Samko na tej fotke má vytočenú hlavu. leží akoby bruchom smerom ku mne (tak trochu šikmo) a hlavu má na mojom prse

emmka3
25. apr 2009

Kocky, mozem nieco robit zle, ked dam teraz maleho do satky tak sa mu tam moc nepaci ... je pravda ze sme teraz moc nesatkovali, lebo sme museli cvcit proti zapadaniu hlavicky dozadu, ale ked ho tam teraz davam do kriza s kapsou tak vydrzi len mozno 2 min a potom zacne plakat ako o zivot az kym ho nevyberiem 😔 a to ked bol mensi, tak mi tam krasne vydrzal aj hodinu spokojne spinkat v takej polohe ...

standu
25. apr 2009

emmka ja som kupila satku ked mala krpata 4mes, ale rycala jak besna, vobec tam byt nechcela...ani v babyvaku, tak som sa zmierila s tym, ze mam "nenosiace" dieta. az nedavno som ju opat vytiahla, mali sme ju 2x vonku, hned zaspala. v bdelom stave vydrzi tak5 min. je strasne zvedava, vsetko chce vidiet, neznasa byt obmedzena v pohybe. to, ze sa nechcela nosit ked bola malinka myslim suvisi s neurologickym problemom, ktory mala (opistotonus), tiez sme cvicili -neviem, co vy, ale my vojtovku- no a teraz uz je "velka", uz nechce. nosenie povazuje len za prostriedok, ako niekam dostat rychlejsie 😎
aj nie som moc zvyknuta, tak nam kocik vyhovuje. malej sa v nom pacilo od narodenia, nie ako niektore deti, co kocik nemozu vidiet.

matilko, nepomozem, ja mam len jednu satku, nemam s cim porovnat. mam strorcha leo, 4,6 myslim. je dlhsia, nez potrebujem, ale da sa. je prijemna, uz je zanosena, nevytahuje sa (tak to ma byt, vsak 🙂 ), paci sa mi tkanie.

naplno ju rozbehnem zrejme pri druhom dietatku 😉

matilko
25. apr 2009

standu 😉 jak vidíš v profile, už aj ja mám Leoška červeného 4,1m a už denne nosím 🙂 zatiaľ som moc spokojná!

standu
25. apr 2009

nevsimla som si... 🙂 ja som tiez spokojna, ale moje dieta nie 😒 vravim, nemam s cim porovnat. ja som aj tak moc nosit nemohla, dostali sme "prikazom" z rehabky, ze mala musi byt vela vela (teda stale) na zemi, kvoli rozvoju motoriky.

emmka3
26. apr 2009

standu, my tiez cvicime vojtovku, zatial tak striedmejsie, ale vidiet vysledky tak ma to tesi ... s tou dlhsou prestavkou v noseni si ma veru moc nepotesila, lebo ja mam moby a ta ma obmedzenu nosnost 😔 no budem skusat dalej, ale hlavne bude nech najprv maly drzi hlavku tak jak ma 🙂

danu
26. apr 2009

ak byste mali zaujem kamaratka predava satku didymos vzor katja, dlzka 360cm, v 10% stave, ozvite sa do IP 😉

berus222
17. sep 2009

ja mam tiez satku. uz v nej bol asi 3x. pre mna je to uzasny vynalez, ale ako sa zda, nas drobec si to nemysli. v byte v nej vydrzi len chvilku a vonku len vtedy, ked je najedeny, nechce sa mu spat a na vsetko vidi.

jetynka
18. sep 2009

Ahoj chci si koupit baby šátek ale je tolik značek a druhů že nevím který si vybrat,chtěla bych určitě nějaký který se hodí na podzimní počasí a jak poznám opravdu kvalitní šátek ne nějaký zmetek.Dík za radu.

martina46
18. sep 2009

jetynka, didymos indio. vhodny na leto aj zimu. cena je vysoka, ale podla snad vsetkych nosiacich maminiek je to top medzi satkami.

wwcko
3. nov 2009

caute. viete mi niektora povedat nieco o tejto satke http://www.noseniedeti.sk/obchod/babysatky/indicke a tejto http://nosime.sk/tovar647-paradiso-4-5-m ? diky moc 🙂

jaandy
3. nov 2009

no indicka satka...nie zla, ale ked uz v tejto cene tak poznam lepsie 😉

hopp, storch, dolcino aj girasol su v podobnych cenacha teda o 100% pohodlnejsie

mas IP

wwcko
4. nov 2009

jaandy 😉

lujza123
4. nov 2009

No poctivo skusam svoje dieta donutit byt v satke..neviem zrejme ju stve ze nema vyhlad odtial...takze zakazdym len zapinam vysavac a mala prestane plakat pri tom a zaspi v satke. 😀 😀 😀 Tesim sa na jar ked sa bude dat chodit von.

wwcko
6. nov 2009

lujza ja sa uz tesim ked budem mat satku doma a malu tak krasne polozim a nebudem ju musiet drzat v rukach 🙂 Mi jej je niekedy luto ked chce byt pri mne a ja prave nieco robim a nemozem si ju vziat... uz nech pride vyplata 🙂

jaandy
6. nov 2009

wwcko
smiem vediet, co to bude? 🙂