Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

ali_ali_1510
25. jan 2010

Ahojte dievcence, uz mi prisla satka a tak sa chcem este nieco opytat 😉 Ake pouzívate uväzy ak chcete babätko dat do satky na spanie? nasla som viacero kolisok, no este som z toho jelen. a este taky maly dotaz. Nasu malu dom si dala dnes do satky prvy-krat, pouzila som kriz s kapsou a nas drobec mi celu stranu oslintal, riesite to nejak? celkom sa jej to pacilo, ale ked sme skusali uväz kolisku, tak dost plakala. ona totiz nechce byt prikryta. mala som pocit, ze ju to akosi obmedzovalo. Mozno je to vsetko zalezitost zvyku, neviem.dik

tymothy
25. jan 2010

Ali, něktzerým dětem se kolébka líbí, některým ne. Můžeš to ještě zkusit, ale opravdu je možné, že kolíbkovat nebudete. 🙂 Právě z těch kolébek se mi nejvíce osvědčila kolébka z dvojitého kříže (asi kvůli délce šátku), zkoušela jsem i kolébku v kříži s kapsou, ale nějak se mi nepodařilo ji pořádně utáhnout - ale pokud máš elastický šátek, neměl by to být problém...
To slintání nijak neřeším, když chce slintat, ať si slintá. Stejně se to potom vypere.
A s tou spící polohou je to jedno. Volila bych tu, která se mimču líbí. Pokud je raději vertikálně, tak ho můžeš uspávat klidně v kříži s kapsou nebo dvojitém kříži. 😉

jaandy
25. jan 2010

detom satka velmi chuti, satka je z nezavadneho materialu aj farieb tak nech si pochutnaju, no nie? 😀

moja kolisky neznasala, nosili sme hned vertikal, na male mimi sa mi osvedcil kriz s kapsou vnutri (s kapsou von je to skor pre elastik, s pevnou satkou by som tento uvaz neznasilnovala), ak chces uvaz ktory nemusis rozmotavat a mozes nandavat a vyberat dieta tak odorucam dvojity kriz, aj vertikalne sa dietatko pekne prespi, zaistis mu hlavicku a mozes spokojne robit doma co potrebujes 😉

crawler
26. jan 2010

ahoj holky🙂 taky budu objednávat šátek...co jsem tak vyčetla, tak jsem se rozhodla pro pevný, ale byla bych ráda, kdybyste mi poradily s délkou šátku a i konkrétní značkou...Vím, že ty kvalitní jsou drahé, ale snad se mi podaří sehnat v bazárku. Budu vám moc vděčná za pomoc...už se na šátkování mocinky moc těším a doufám, že mimi si bude tělesnou blízkost užívat stejně jako já🙂

musko
26. jan 2010

craw, lepší je pevný, tak ako píšeš, dĺžka šátku závisí od Tvojej výšky a konf. veĺkosti, ale aj od toho, aké úvazy chceš. predpokladám, že asi všetky - kolísku aj kríž s kapsou a tam je treba dlhší šátek - čiže cca 4,5 - 4,7 m ( konf. veľk. 40 - 42).
Čo sa týka značky - tak naj naj sú Didymos a Strochenwiege + Hoppeniz. Na www.nosenideti.cz v bazárku sú fakt za dobré peniaze zanosené šátky ( tie sú lepšie).

ali_ali_1510
26. jan 2010

Ahojte, tak dnes sme to skusili znova a nasa mala neznasa ciapky - takze velmi nechce mat prikrytu hlavicku ani v satke, ale inac to bolo celkom v pohode. Nepacilo sa jej len ked som ju tam davala a vyberala. Este mi ide o to, ze ci pride sama na to, ze sa moze o mna opriet? - lebo doteraz sa len obzera a drzi hlavicku. Ma 3m a celkom pekne to zvlada, no bojim sa aby sa to neprehnalo.Satku musim teraz intenzivne skusat, lebo zatial ju mam pozicanu a do tyzdna sa musim rozhodnut. Objednala som hoppediz elesticku, zevraj je to lepsie pre zaciatocnikov 😉 Nie je niektora z vas nahodou z vychodneho slovenska- najlepsie Michalovce alebo Humenne, tak by som mohla dostat rady rovno z terenu. Este ra dik za vsetko.

musko
26. jan 2010

ali ali - elastik je do začiatku dobrý, veľa odpustí :o) Ale vydrží krátko - ťažšie dieťa sa v tom nosí zle....
No, aby sa oprela, musíš doťahovať a prekladať hlavu ruhom látky - je ešte malá :o)

crawler
26. jan 2010

musko: děkuju moc😀 - jsem mrně (necelých 160cm), ale manža je dlouhán (185cm), tak aby mohl nosit i on (strašně se na to těší) a samozřejmě maximum úvazů, tak pořídím určitě tedy minimálně těch 4,5m. Ještě jednou moc děkuju za rady a bazárek prozkoumám🙂

ali_ali_1510
26. jan 2010

musko, vies mi to podrobnejsie opisat-ako to mam urobit? som si vedoma,ze je to na kratsie obdobie,na leto ak by viac vazila,tak nasetrime na inu alebo na nosic. didymos sa mi pozdava. mala ma 3m a 5kg. prave mi v satke zaspala,mam uviazany kriz s vonkajsou kapsou,ale ta hlavicka by chcela asi spevnit.

martulikk
26. jan 2010

ali: já jsem ve 3 měsících také kupovala elastik 🙂 podle mě je to nejlepší volba pro mimi od narození... nosili jsme v něm doma asi tak do vánoc, kdy malá měla akorát 6kg (to jí bylo akorát 5 měsíců)... pod stromeček jsem si nadělila Manducu a od té doby nosíme už jen v ní, je to prostě rychlejší 😉 hlavičku mi také pořád držela, postupně přišla na to, že když je unavená a hlavičku si na mě položí, může se i vyspinkat 😀
jestli máš kříž s kapsou venku, tak jí přes hlavičku přetáhni jeden ten pruh, který ti jde přes rameno... jestli je obličejíčkem otočená třeba směrem k tvému pravému rameni, tak ten pruh, co ti jde přes levé raneno, jí přetáhni přes hlavičku... obličejík bude mít volný ke koukání, ale hlavičku bude držet šátek... nebo jsme také přetahovali tu "kapsu" nahoru přes hlavičku, když byla na prostředku... no a nebo kombinace obojího 😉

musko
26. jan 2010

ali, tak ako napísala martulikk :o)

ali_ali_1510
27. jan 2010

ahojte, tak to presne robim, len mala kym nezaspi tak nechce kusok latky na hlavicke, tak jej ju podopieram rukou. A viete co, zacinam uvazovat o tom, ze asi pevna by bola vhodnejsia. Ked elasticka sa nosi dost kratko, pride mi dost vela dat 50€ na 2-3mesiace. Chcela som satku skor, ale manzel ani pocut - ze skoda penazi za pruh latky, ale postupom casu prisiel na to ze mam pravdu a teraz ma vola indianska babicka 🙂 co by ste mi poradili? vratit tuto elasticku a kupit hned pevnu? vzala som ju kvoli tomu, ze je jednoduchsie si s nou poradit -ako zaciatocnik.dik za vsetko

tymothy
27. jan 2010

Ali, já bych si ji ještě asi nechala a trénovala s ní. Prodat ji můžeš vždy. 😉

tymothy
27. jan 2010

A krom toho, nevím, jestli ji vůbec vrátit můžeš, když už jsi ji použila.

musko
27. jan 2010

ali, elastik tejto značky dobre predáš, alebo si nechaj na druhé miminko. Ale pevná je fakt lepšia a hlavne na dlho. Klasika Didymos, Stroch, Hopp, Easycare - to sú najlepšie. A dajú sa fakt dobre kúpiť aj z druhej ruky - pozri na www.nosenideti.cz

ali_ali_1510
27. jan 2010

Tak baby, necham si tuto elasticku- na trenovanie a na druhe babo (ked sa k nejakemu neskor dopracujem 😀 , na to by som nepomyslela, ale skvela pripomienka- dakujem musko). Vratit by som ju mohla, lebo som si ju zatial vypoziciala za poplatok a zajtra som sa mala rozhodnut, ze ci si ju necham alebo ju vratim. Este raz vam za vsetko dakujem.

emjee
27. jan 2010

ja len, ze sa netreba bat pevnych satiek - ja som zacinala rovno s pevnou a naucila som sa 😀

musko
28. jan 2010

emjee má pravdu, netreba sa báť dotiahnuť

ali_ali_1510
29. jan 2010

ahojte, este by som sa chcela opytat, davate deticky do satky ked potrebujete nieco robit, ci ich to upokoji aj ked su nervozne-no mozno su uz zvyknute ze satka ich upokojuje?a to jednoducho date do satky a robite si svoje? moja mala ked zaspava tak ju vyrusi hociico,tak neviem ci mam v klude pockat alebo jednoducho ju ucit,ze si musi zvyknut. ma velmi plytky spanok-od malicka,tak neviem.mala ked je unavena a nemoze zaspat, tak place a to skoro pri kazdom zaspavani, takze mi vie plakat aj v satke- niekedy mam trosku obavy ze ci to nie je tym, ze je trosku obmedzena v pohybe, lebo to je velke sidlo. Kope rukami a nohami od narodenia.

katka.carska
29. jan 2010

Ali, ja som synceka nosila v satke a robila si svoje, nejak som nerozmyslala nad tym, ci sa mu tam paci, ci nie. Podla mna je to prirodzene, ze sa musi male babo tak trochu prisposobit chodu rodiny i na ukor svojho "pohodlia".

katka.carska
29. jan 2010

mate niekto skusenosti s nosenim babatka v satke aj v zavinovacke ? (emjee - klasickej perinke). Tatovi sa totizto nedari dobre si naviazat miminko do kolisky, skruca sa mu tam akoby do C, tak ma napadlo, ze co tak zavinovacka, mohla by sluzit ako opora. (Tato ma dost velke skusenosti s nosenim, ale len KsK nastojaka a to sa nam ani jednemu pri malom miminku moc nepozdava)

tymothy
29. jan 2010

Katko, do zavinovačka bych ho nebalila, protože by se upeklo, ale jedna vychytávka na u kolíbku existuje - Složíš menší deku (nebo třeba i rychlozavinovačku) do do obdélníku, na to mimi položíš a do kolébkyho dáváš i s tou dekou. Někde jsem kdysi viděla obrázek, jak to vypadá (asi to popisuju chaoticky), zkusím zapátrat a kdyžtak ti sem hodit odkaz.

tymothy
29. jan 2010

Tak jsem to našla - je to tam hezky popsané i nafocené. 😉
http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=92

lul
30. jan 2010

mate skusenosti so satkou piccolion baby sling?

tymothy
30. jan 2010

Lul, nemám, nikdy jsem ji neviděla a v Čechách se asi ani neprodává - nicméně našla jsem si ji na slovenských stránkách - nevypadá jako klasický šátek, spíš bych řekla že je to něco na způsob ring slingu. To znamená na krátké přenášení, poponášení, ale třeba na delší nošení podle mě není.

emjee
30. jan 2010

plus sa neda "dotiahnut ako klasicka satka"

lul
31. jan 2010

vdaka za postrehy, ale co je to ring sling? 😀 pre mna total spanielska dedina tieto "satkarske" vyrazy 😀 😀 😀

ja by som ju chcela vyuzivat len na doma na obcasne nosenie, ked je maly mrzuty, chce byt so mnou a ja musim napriklad varit. tak mat ho pri sebe a zaroven volne ruky. bolo by to OK? alebo ak by som si zvolila "normalnu" satku, co stoji taky spas? pohybujme sa v priemere kvalita/cena 😎 vdaka 😵

tymothy
31. jan 2010

Ring sling je takový krátký šátek, na kterém jsou přišité kroužky, a když tam dítě dáš, nemusíš tím pádem vázat uzel - šátek dotáhneš těmi kroužky tak jak potřebuješ. Nevýhoda, je to jen přes jedno rameno, takže po delší době se v tom mimčo pronese. Zase výhodou je rychlost použití.
Vypadá takto: http://www.houpacisite.cz/Foto/middle/AZ-506023...
S tím šátkem, pokud chceš kupovat nový a kvalitnější, počítej tak cenu minimálně 1500Kč, spíš víc.

ali_ali_1510
1. feb 2010

ahojte,tak mam zase otazku (neviem ci s nimi niekedy skoncim 🙂 ),ako dlho spia vase deticky v satke? je to len zdriemnutie alebo si aj pekne pospia?