Babyšatka

kili
10. máj 2007

Niekde som čítala, že nedonosené deti sa majú často objímať, tak by som rada svojich chlapcov klokánkovala aj doma. Ale aby ma to časovo nezaťažilo, chcela by som používať Babyšatku. Zistila som, že ich je množstvo druhov a ceny od 1000-4500 Sk. Tak neviem, ktorú si vybrať. Asi ju nebudem používať inde ako doma a nie dlhšie ako rok, tak som uvažovala na tejto: http://nosime.sk/browse.php?id=38
Máte s ňou niekto skúsenosti? neviťahá sa hneď, keď je o toľko lacnejšia ako iné?

wwcko
6. nov 2009

jaandy este neviem ktora prasne od Didymos 🙂 priatel robi do vecera, tak sme nemali cas i k tomu sadnut, tak az cez vikend, snad 🙂

utaninka
6. nov 2009

wwcko, ja mám didymos - kúpila som ju od Jaandy (Jaandy - zdravím - spoznala som ťa podľa fotky 😝 ). Som s ňou veľmi spokojná.

No a keďže chcel nosiť aj môj muž konfekčnej veľkosti XXXL, tak sme prikúpili elastický Hoppediz tento: http://www.nosime.sk/tovar1899-limitovana_edici.... A max. spokojnosť. Neťahá, netlačí, a je dobrý na taký "šatkový zábeh" Ja som teda už vcelku skúsená "nosnica" - nosila som už pred 6 rokmi aj moju staršiu - ale tento elastic ma milo prekvapil.

Lebo treba brať do úvahy, že nová šatka kvalitná je vcelku tuhá - treba ju zanosiť, alebo rajbať v rukách (že jaandy - indio 😉 ), aby zmäkla. Ja som už preto kúpila didymos zanosený od ruky.

wwcko
6. nov 2009

ste sa tusim na mna dohodli 😀

aj na predanske nosenia nam vraveli ze obnodene su lepsie, tak tuto variantu sme nazavrhli 🙂 A uz som aj pozerala na onosene 🙂

wwcko
9. nov 2009

Tak zmena vyzera to na MaM 😀

jaandy
9. nov 2009

utaninka ahoooj 😀

wwcko mas ty teda chute 🙂 na tvojom mieste by som si pozicala satku, je tu taka moznost aj na nosime aj inde tusim, ked ti v tom mala bude chciet byt tak potom zainvestuj, lebo takto budes stetrit a budes mat doma hromadu satiek az nakoniec zistis ze indio je proste naj 🙂

meleri
10. nov 2009

nezlobte se, že takhle vtrhávám ale co je to za šátek to indio? ten je elastický?

a co si myslíte o baby vaku? nedávno mi někdo napsal, že prý se s tím nedá např. žehlit nebo vařit, tak jako s dítětem v šátce..ale proč to už nevysvětlili...máte s tím někdo zkušenosti?

dík🙂

martulikk
10. nov 2009

meleri: Indio je vzor pevných šátků Didimos http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?skupina_id=1...

tymothy
10. nov 2009

já osobně žehlím nebo vařím s dítětem uvázaným na zádech. Na břiše mi to připadá vcelku nebezpečné, přece jen občas něco vyprskne, nehledě na to,že Magdalka chce na všechno sahat - takže tohle asi bude ten důvod. Ale znám i maminky, které tyhle věci dělají i s dítětem uvázaným na břiše v kolébce, takže si myslím,že by se to mohlo dát zvládnout i s babyvakem. Ale je to jen můj názor,babyvak jsem nikdy neměla v ruce.

jaandy
10. nov 2009

v babyvaku nemas dietatko pritiahnute pevne k telu, ked sa predklonis tak ti tam planda, takze ho bude jednou rukou stale istit...kdezto so satkou si ho vies uviazat tak ze by ti nevypadlo ani keby si skakala salto 😀

a kludne varim aj s decom na bruchu, len ked fritujem alebo zlievam vriacu vodu tak na bruchu nie...ale krajat a miesat sa da s malym mimi aj na bruchu, s vacsim uz tazko, lebo chce pomahat 🙂

meleri
10. nov 2009

martulik,
dík, tak to jsou opravdu moc krásné vzory, vypadá to tak jemně myslela sem že je to elastické..

Tymothy,

já v tom chtěla nosit novorozeně, vlastně bych chtěla nosit jak to jen jde protože u prvního sem začla pozdě a se šátkou mi to vůbec nešlo..:(

Jaandy,

dík za vysvětlení! 🙂 Takže ten babyvak je podle vás naprd? jako rozhodli byste se pro tu elastickou šátku kdybyste byli úplně leví na úvazy nebo radši pro babyvak? 🙂

já hleděla x krát na ten úvaz kolébka či kolíska v kříži a aji sem to zkoušela když byl malý asi 4 měsíční a měla sem storchenwiege a prostě né a né..vůbec to nešlo...a když sem uvázala třeba kapsu s křížem nebo klokana tak sem měla pocit že mi z toho malý vypadne...

proto chci jít do toho babyvaku..a nebo do té elastické šátky kterou si lidi hodně chválí...🙂)

tymothy
10. nov 2009

meleri, zkoušelas třeba nějaký kurs vázání šátku? A nebo se sejít s někým, aby ti to ukázal naživo? Já s tím ze začátku také zápasila, dokonce jsem se na ten šátek (mám taky storcha 🙂 ) chtěla prodat. Ale teď jsem strašně ráda, že jsem to neudělala. 🙂

jaandy
10. nov 2009

ja by som sla do pevnej satky nie elastickej, netreba sa bat to poriadne dotiahnut 🙂

treba pozriet viazacie video 20x a potom to skusit pred zrkadlom, ked myslis ze ti to proste nejde, odporucam nejaky kurz alebo staci skusena nosnica co ti pomoze

alebo skus ring sling alebo toto http://www.nosenideti.cz/zbozi.php?volba=karta_...

no satka je univerzalnejsia...

meleri
10. nov 2009

jo taková možnost tu je ale my máme Manducu a moc mi to vyhovuje, jenže sem prostě zastáncem že i když to má tu novorozeneckou vložku tak prostě malé miminko do toho nedám....no a my se snažíme o druhé mimi tak už uvažuju dopředu... 😅 v čem ho budu nosit..a uvažuju právě nad vakem nebo elastickou šátkou, na ten první půl rok...a pak už hurá do manducy...🙂)

Jaandy,
právě že sem dotahovala jak blázen a dycky se to časem uvolnilo..např ten klokan, malý v něm 3x otočil hlavu a celý ten "vak" kolem něho se roztáhl...prostě sem to dělala blbě, a zkoušela sem to x krát..jediné co mi šlo byla kapsa s křížem ale v tom nechtěl moc být protože ho to moc tlačilo...

jinak děkuju..

meleri
10. nov 2009

ten vak vypadá skvěle ale nevím jestli je to na delší nošení, chtěla bych prostě nosit hodně..

jaandy
11. nov 2009

klokan je celkom tazky uvaz, to sa ti necudujem ze sa ti nedarilo, mozes skusit este dvojity kriz, je to pohodlne a dobre aj pre male mimi

vsetko co je na jedno pece dlho nevydrzis, cize ani puch ani vak

a co si to mala za satku ze sa ti nedarilo? skus nieco tensie alebo makksie, vatanai, indio, leo...

musko
11. nov 2009

jaandy - ja mám šanami - ešte z tých prvých pred cca 4 rokmi, pevný, ale pri prvom synovi skoro nepoužitý, taraz využívame, akrát mám pocit, že i keď dobre utiahne, tak sa mi po stranách uvoľňuje - nap. v kríži, keď prekrývam hlavičku je ten pás bližšie k mojmu krku voľný, inak ppod zadkom drží dobre. Teraz kupujem z druhej ruky ešte MaM elast, tak neviem.... Myslíš, že robím dobre? Didy ma uchvátili, ale na to fakt nemám...... 😖

jaandy
11. nov 2009

sanami som mala, no teda nic moc...elastik je fakt len pre male mimi

mas ip

tymothy
11. nov 2009

musko, já mám storcha a chválím ho kudy chodím - didy na mě byl taky hodně drahý, ale ty Storchy se dají sehnat i za docela rozumnou cenu. A váže se mi s ním lépe než s didy 😉

wwcko
11. nov 2009

Tak mame vytaza. Storch Inka z druhej ruky 🙂 snad budeme spokojny, hlavne teda mala a mozme potom kupit nejakeho kamosa pre Storchla 🙂

Jaandy dik za typ 🙂

utaninka
11. nov 2009

musko: šanami nie je vraj veľmi kvalitná šatka...lepšie sú fakt tie storchy, dydimosy, hoppedizy a pod. Sú to šatkové "rolls-roysy" (tak sa to píše, že?).

Ale pred 6 rokmi som nemala peniažky ani na šanami, nie to na Vatanai a pod., tak som si šatku šila. Z metrážneho kanafasu. Kým bola Bambuľka malinká, dalo sa, ale ako rástla - auauauau, chrbátik bolel. No napriek tomu som nosila do 16 mesiacov.

A naposledy mi v šatke spala na dovči v Chorvátsku, keď mala 4 roky!!!! Ale ona je drobec - vtedy mala dajakých 15 kíl.

Teraz nosím Myšiatko najradšej v elastiku. Pokúsim sa hodiť aj fotku. Výhody: netlačí, neťahá, dobre a ľahko do neho zamotám hlávku aj nožky. na bábetenko malé super. Nevýhody - je na krátku dobu - Do 10kg a je hrooooozitánsky dlhý - motám sa v ňom ako múmia - no vonku si neviem predstvaiť poplieskať tie konce po zemi. Leda tak uviazať sa do neho vopred doma.

wwcko - myslím, že ste sa dobre rozhodli. Držím pršteky, nedaj sa odradiť prvými neúspechmi pri viazaní. Chce to čas a trpezlivosť. Najmä s tým pevným. Ako píše jaandy - neboj sa doťahovať.

utaninka
11. nov 2009

Takže v albume je čerstvá asi týždňová fotka. Myška v Hoppedize elastik lim. edícia.

musko
11. nov 2009

baby, ďakujem. predávam manducu - malý mi v nej nechce byť, tak na niečo z druhej ruky bude 😉
A nechcete niektorá RS Maya Wrap?

wwcko
11. nov 2009

utaninka ja si tiez myslim, aj ked ta farba neni podla naseho gusta, ale nevadi aspon bude dovod kupit dalsiu ked sa nam nosenie bude pacit 🙂

jaandy
12. nov 2009

inka je dobra farba, hodi sa ku vsetkemu a neda sa zaspinit 🙂 , s kvalitou budes spokojna

utaninka pekny je ten elastik 🙂

meleri
12. nov 2009

Jaandy měla sem Storchenwiege. ten dvojitý kříž jsem uměla ale bolela mě z něho dost ramena..tedkom nosím v Manduce ale to už mám velké dítě..
mi na tom Storchenwiege nevyhovovalo že byl tak hrubý, malý se v něm i dost potil.

asi půjdu do nějakého elastického šátku..

meleri
12. nov 2009

Musko

a nechceš to ještě chvíli zkoušet? přecejen ta Manduca je fajn, třeba si na ni ještě zvykne! 🙂

wwcko
12. nov 2009

Prave m ohromilo Dolcino ci ako sa to pise 🙂 mate ho niekto, alebo skusali ste ho?

tymothy
12. nov 2009

wwcko, já ho nemám, ale nedávno jsem slintala nad těma barvičkama. Hodně holek si ho pochvaluje, takže to asi bude vcelku dobrý šátek. (hned po storchovi, samozřejmě 😀 )

papajka7
13. nov 2009

baby ja mam na predaj koralove modre indio,velkost4,2 krasne zanosene 😉 😉

jaandy
13. nov 2009

mam dolcino, tenke, klze, netlaci, fakt dobra satka