Chceli sa vaše deti nosiť v nosiči hneď?

michaela844
29. jún 2019

Ahojte, ako dlho vám asi trvalo kým si dieťa zvyklo na nosenie v nosiči? Už som pár krát skúšala, no nechce tam byť 🤨. Samozrejme vždy sa uistim či je všetko ako ma byť, či ju dačo netlačí atď. Možno robím dačo zle. Akú máte vy skúsenosť? Ďakujem

katrin21
29. jún 2019

iba doplnim, ze ci ma dieta "pokazene brusko " , ako si to nazvala, to vobec ako laik nevies posudit a uz vobec nie teraz. to sa ukaze v puberte, hlavne u chlapcov, ked sa vytiahnu, ci ich trup udrzi vsetko ako ma, alebo sa budu hrbit, mat zle drzanie tela, alebo budu mat nedajboze skoliozu... alebo len " vydute brusko" a v 30tke bolave krize, chrbat... hm.... to naozaj teraz nezistis... zistit mozes akurat, ci nahodou aj dieta nema diastazu....

a inak, ja som sa svoju prvu dceru nanosila viac, ako mi bolo mile :D , bola uplakane dieta s kolikami , ale... teda bez nosica, vtedy to este ani nebolo v mode. pri druhej som skusala, ale nechcela tam byt, jedovala sa, viac ako 5 minut nevydrzala.. takze... fakt to nemusi kazdemu dietatu sadnut

lindusss2016
29. jún 2019

@katrin21 no ja celkom neviem, ako si ty predstavujes nosenie, ale kazde dieta rastie a vyvija sa, je coraz zvedavsie a zaujima sa o svet, garantujem ti, ze nebude visiet na mame ustavicne do 3 rokov... a ci spi v satke alebo v kociku to nie je z hladiska brusnych svalov jedno? Tam sa uz aktivuju? O chrbtice mojich deti nemusis mat obavy, ja uz 12 rokov idem cestou jogy, deti so mnou uz zacali cvicit tiez a verim, ze ich to bude bavit a vyrastu s tym, takze z lordozy ja strach nemam... zo skoliozy tiez nie... A to zagulatenie do tvaru C je len u najmensich babatiek, postupne sa chrbtica vystiera. Ver, komu chces, ale pochybujem, ze pubertaci maju znicene chrbtice od satiek, ved u nas je nosicsky boom mozno poslednych kolko? 6,7, 8 rokov? Takze tie babatka sa este do puberty nedostali, tak nvm, ci ta odbornicka robila vyskum na mexickych ci africkych detoch, ale pochybujem, ze k relevantnym zaverom mohla prist na slovensku, kde pred 10 rokmi v satke nosilo dokopy mozno 10 mamiciek. Ovela viac tym dospievajucim mladym ludom "kazi brusko" to, ako su hodiny zohnuti nad tabletmi a telefonmi...

lindusss2016
29. jún 2019

@katrin21 a s tym kocikom to je predsa uplne jednoduche, ak mas doma kocik, daj do neho teplomer a nechaj ho niekde zaparkovany. Ja som nenapisala, ze tvoje dieta sa na balkone skvarilo. Ale ked ide mamicka s kocikom do mesta a na uliciach ani kusok chladku, tak na ten kociar proste pece, ci chces, ci nie... a ze som neraz videla take kravy, co prekryli kocik plienkou, aby na dieta slnko nesvietilo...

lindusss2016
29. jún 2019

@katrin21 no a ze to kazdemu nevyhovuje, to je predsa ok. Ale autorka temy sa pytala na radu, ako na to a ty si ju zacala odhovarat, lebo tebe to nevyhovovalo. Mna by zaujimalo, ci tvoje deti v kociku nikdy neplakali a ci si ich tam teda nemusela davat nasilu. Lebo moji obaja v kociari zjapali jak divi. Ja som to dlho nevydrzala, ale zas nejak sa to babatko orepravovat musi, ze?

pininka1
30. jún 2019

@ivik111 krásne si to napísala, ja som si aj poplakala, hlavne keď sa mi sám odstavil od dojčenia. Dcérka čo sa týka spánku to isté. Kým som spala pri nej tak sa budila v noci viackrát, od kedy som odišla vedľa do izby a nechala len dvere otvorene zobudila sa Max raz, dala som jej mliečko a spala ďalej. A pritom aj ona a aj syn sú teraz takí maznaci, len v Tom období proste nemali potrebu byť nonstop na mne prilepeni. Dcéra iba cez deň chcela byť veľa pri mne, v noci chcela mať svoj kľud.

michaela844
autor
30. jún 2019

@taga asi áno a popri tom nie sú najlacnejší 🤨

michaela844
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
michaela844
autor
30. jún 2019

@lindusss2016 moja tiež nieje kociarove dieťa, dlho tam nevydrží a zaspí málokedy. Rada sa nosí, preto chcem skúsiť aj inú alternatívu, preto som kúpila nosič.. Ak ani to nezaberie, tak neviem 😭

lindusss2016
30. jún 2019

@michaela844 tak skus satku

jaja23
30. jún 2019

@katrin21 na toto by som sa opýtala.. Naš malý bude mať rok a ma diastazu na brušku, cvičili sme s ním, trochu sa to upravilo. Ale od cca 6.mesiaca nechce cez deň zaspávať inak ako v nosiči. Nosím ho asi 2x po 20 minút, to by mu mohlo ublížiť? Ta diastaza je tam stále, cvičíme aj na fit lopte. Nechcem mu uškodiť. Popravde sa teraz začína vykrucat aj v nosiči, asi mu je teplo, ale na posteli nezaspi, už som skúšala 😞

jaja23
30. jún 2019

@katrin21 ja si myslím, že na tom niečo je. Boli sme s malým u dvoch rehabilitačných a ani jedna nám nosič neodporúča la. Malý mal tiež nábeh na skoliozu. Ale ešte predtým, ako sa nechal nosiť.

ivankatal
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
siska53
30. jún 2019

@michaela844 tak ked nechce, tak ju tam.nedavaj..pri prvom som nemala vôbec, on bil pokojne babo a mal rad kocik a ked bolo treba, tak som ho nosila na rukach.. pri druhom som.si uz nosic zadovazila, lebo mala som kolikove babo, cize ona tam vydrzala. Ale vzhladom na moju vysku, vahu a stav chrbta som bola rada, ked neskor uz nebola potreba ju tam.mat takmer neustale, ale uz vydrzala aj na brusku ci chrbatiku a v kociku ( po 3.m.) , cize potom sme sa uz omnoho menej nosili... Ale ona si zvykla hned, protesty neboli.

lindusss2016
30. jún 2019

@jaja23 a aky pouzivas nosic? Mas ergo? Nerozumiem, ako by mu to mohlo ublizit pri 20 min noseni, ved tolko deti bezne sedia v autosedacke, na zemi, na gauci, v hojdacich kresielkach atd...

blbovina
30. jún 2019

@jarnajar ahoj. Prosím ťa aký máš nosic? Dik.

katrin21
30. jún 2019

@jaja23 vies co, ja zas nie som rehabilitacna detska, cize odborne ti neporadim v tomto, lebo u deti je napr.diastaza po porode pritomna a az vyvojom a posilnovanim sikmych svalov bruska sa stahuje / sikmy sed ,nepodporovat zdvihanie do brusakov atd/ .. nosenie 2x po 29 min neuskodi.. vsetko s mierou, ide o to,aby babo netravilo aktivny cas pol dna v nosicu,co casto byva...
Ale co s diastazou deti, to je tazko..pomaha fukanie do balonika u vacsich deti.. u mensich vojtovka a bobath s podporov sikmych svalov, vyborne je plavanie od 3rokov dat...myslim riadne,nie to bejby plavanie... viac ti asi ako laik neporadim.. inak aj moja ma trochu diastazu, vidim to ... ba 1 prst.. planujem ju dat na gymnastiku od 4rokov.

katrin21
30. jún 2019

@lindusss2016 k tomu kočíku už som tu kedysi niekde písala tak to Napíšem ešte raz.. veľmi veľa detí plače v kočíku len preto že ich to tam natriasa a sú na rovnej podložke ktorá ich nechráni a nevyhovuje im to a úplne niekedy stačí vystlať niečím mäkkým kočík aby keď sa dieťa vozí malo oporu pliec mäkkom... napríklad v mojej susede som toto poradila lebo malá je nechcela spávať v kočíku vyskočiť hrubou mäkkou dekou a od toho dňa mala spávala v kočíku úplne v pohode. To mám opäť z jednej múdrej knižky jednej rehabilitačnej sestričky ktorá Takto zo skúseností a fyziológie vývoja detí radí.
A samozrejme že každé dieťa niekedy v kočíku plače v tedy ho vezmem predsa na ruky Ale keď sa ukľudní tak ho dám naspäť vozím A väčšinou potom zaspí a ukľudní sa a každopádne ja som moje deti nosila veľmi dlho v papierovej zavinovačke a v lete na mäkkej podložke tak ako som písala.
A Mamine som nenapísala,ze nema nosit... napisala som jej či to chce silou mocou siliť , keď jej tam dieťa nechce byť že proste Niektoré deti tam byť ani nechcú A to nie je len moja skúsenosť ale viacerýchbab..stava sa.

katrin21
30. jún 2019

@lindusss2016 videla som x videi o merani teploty v kociku.. rozhodne tam nie je viac, ako 37st ked nie je zakryty plienkou.. na tele cloveka je fakt teplejsie,ako v kociku.
Chapem,ze ty si velky zastanca nosenia a budes mat stale svoje argumenty,ja ti ich neberiem,ale su " otrepane".. to s africkymi detmi.. vies,to je mylna predstava. Africké ženy sú totiž geneticky úplne inak stavané ako my, majú oveľa väčšiu lordózu driekovú majú väčšie zadky a úplne iné brušné úpony a fascie aj vo vnútri medzi orgánmi než my a medzi svalmi tiez... o tomto nám tiež Monika rozprávala na prednáške a Všetko to bolo podané na základe odborných informácií a potvrdia ti to aj gynekológovia ktorý niekedy operovali černošky proste sú inak stavané je to ina genetika ...nemôžeš to porovnávať.. Sama som bola z týchto informácií prekvapená Ale sú fakt odborne podložené..
A áno, dieťa keď leží v kočíku sa vyvíja inak, ako keď je zavesené v šatke ..A vieš prečo?. Pretože môže aktivovať brucho už len tým, keď leží na chrbátiku a dvíha nožičky hore k brušku Toto je veľmi dôležitý míľnik aby si začalo chytať kolienka , neskôr špičky..
Tak isto ho môžeš dať na bruško a robí prvé vzpriamovanie... proste kočík ponúka oveľa viac možností ako zhrbení sed v nosiči..
O tomto by sa dalo fakt diskutovať do nekonečna a aj tak to asi nemá význam lebo ty máš svoju pravdu a hlboko jej veríš a je to tak v poriadku ja ťa Nemám potrebu nútiť tomu čo verím ja.. všetko je to o tom aké informácie sa k nám dostanú A ako sú nám podané A teda či im uveríme a či majú pre nás Váhu a Akú váhu.
Ja som presvedčená o tomto A keďže sa tu začalo o tom debata tak odpovedám na otázky a dávam pádne argumenty nie sú to výmysly a nie sú to ani rady nosiacich mamičiek ktoré ani nevieme aké majú vzdelanie A odkiaľ svoje informácie čerpajú / zvyčajne z toho istého zdroja a používajú stále dookola tie isté argumenty ktoré už všetci poznáme a nie sú úplne tak pravdivé / a či sú teda odborne podložené a toto je pre mňa osobne merítko hodnoty týchto informácií.. Ale chápem že pre teba byť nemusí.

jaja23
30. jún 2019

@lindusss2016 mame Rischino. Akože je perfektný, ja naň nedám dopustiť, sú to zatiaľ najlepšie investované peniaze. Veľmi sme sa s malým na trápili, nechcel späť v kočíku, nechcel na rukách, ani na fit lopte, proste nijako. Vyskúšala som nosič, lebo do vtedy v ňom byť nechcel, stal nám v skrini, kúpili sme ho, keď mal 3 mesiace. A netrápi sa ani on, ani ja. Predtým to bolo s plačom, plakal on, plakala som ja, bolelo ma všetko, ako som sa ho snažila na rukách hojdat. Len rehabilitačné nám to neodporúčajú, pred nimi to tajim, že sa nosíme. Samozrejme mi v tomto teple tam ani nevydrží dáko dlho. Len mam o neho strach, všelijaké diagnózy nám pizistovali, on je pri tom super, lóží, sedí, stavia sa.. Takže tak.

jaja23
30. jún 2019

@katrin21 no cvičili sme vojtovku, ale diastaza tam je stále trochu. Teraz na tej fit lopte. Chodíme aj plávať ale je to zatiaľ baby plávanie. No dlhšie on v nosiči ani nevydrží, po uspať ho hneď dávam na posteľ..

lindusss2016
30. jún 2019

@katrin21 ty si ma absolutne nepochopila s tymi africkymi detmi... ja som pisala, ze ta pani asi len tazko moze na svk skumat pubertakov, ktori boli ako kojenci noseni, kedze sa tu tolko rokov dozadu nenosilo.... to je cele.... a moje deti travili od narodenia takmer vsetok bdely cas na zemi, takze moznosti mali neobmedzene. Ja som ti pisala o SPANKU, ci je dieta v satke, ci v kociku, ziadne svaly v spanku neaktivuje, kedze relaxuje. Takze prosim ta, neprekrucaj. Ano, som velky zastanca nosenia, ale moje deti na mne neviseli od rana do vecera. Nie, ze by to mne vadilo, proste sami nechceli a ja napr. nevidim dovod mat doma dieta v satke, tak ako pravdepodobne si ho ani ty nemala doma v kociku. Ked som potrwbovala varit, upratovat atd., deti boli v tej miestnosti kde ja na zemi. Proste satka je pre mna len sposob prepravy, vynimky su samozrejme niektore situacie ako choroby, nemocnice, cudzie prostredie atd, to ale zdaleka nebolo na beznom poriadku. Ja som nikdy satku nepouzivala doma na uspavanie, obe moje deti pekne zaspavali pri mne pri kojeni. Nuz a ak si niekto mysli, ze cim viac nosi, tym lepsie, to je jeho vec. Podla mna vsetkeho vela skodi, ci celodenne nosenie, ci dieta cely den v kociku alebo v ohradke, proste treba vsetko triezvo.

jarnajar
30. jún 2019

@blbovina ahoj, máme rischino.

katrin21
30. jún 2019

@lindusss2016 ano, to je v pohode,ked si to robila ako pises.. vsetko s mierou.👍

katrin21
30. jún 2019

@jaja23 aj ja som s prvou cvicila vojtovku, aj kamoska s malym a aj tak jej ma diastazu..niekedy to proste je silnejsie...uvidis casom,vzdy sa s tym da pracovat ,aj ked bude vacsi. Ak aj rozostup zostane, mozno aspon aktivuje a spevni core...a to je dolezite.

blbovina
1. júl 2019