Čo obliecť 13 mesačnému synovi na kúpanie v mori?

pokahontas2
19. júl 2011

ahoj,
neviem najst diskusiu, kde sa toto riesi..
maly bude mat v septembri 13 mesiacov, idem spolu 1x k moru. doteraz nechodil na ziadne plavanie, ani sa nekupal, lebo ma atop. dermatitidu (aj preto sa tesime na more). poprosim skusene mamicky o nazor, co mam malemu kupit na kupanie-plavanie..
plavacie plienky, ci radsej plavocky (pozerala som na happy nappy napr..)
mate skusenosti s kratkorukavovymi neoprenmi? (ze detom je teplejsie, su chranene pred slnkom..)
kupit plavaciu vestu (ak ano, kvalitnu (napr. tie plavaciky, co je uz aj splavkami, alebo je to zbytocna investicia, staci taka z hrackarstva za par eur?) alebo je lepsie koleso- zase su drahe (swim trainer tusim sa to vola, alebo z hrackarstva?)
nas maly nie je zatial moc pohybovo nadany, este nelozi ani nechodi, uvidime, co bude do septebra...
dakujem moc za vsetky skusenosti!!! 🙂

sisaha
19. júl 2011

@pokahontas2 plavacie plienky su zbytocnost...kup radsej take plavky, ktore maju podsitu gumu (kvoli zachyteniu stolice), ja by som nekupovala ani plavaciu vestu, ani koleso, maly je este malinky, je mozne sa bude mora bat. Do coho by som investovala je taky maly bazenik a formicky (resp. krhlicka, vedierko). Vedierkom naberies morsku vodu a pod slnecnikom nech sa tam hra. A vlastne nepotrebuje ani plavky... 😉

janka_pn
19. júl 2011

@sisaha plne suhlasim, my sme boli pri mori s malou uz tri krat a prve dva roky, len v mini bazene, bez plaviek s formickami... ochranny krem, bavlnene triculo a klobuk a slnecnik. 😉

janka_pn
19. júl 2011

a ked ho pojdete namocit do mora, tak ho budete jednoducho drzat 🙂

sisaha
19. júl 2011

@janka_pn presne tak, investovat do nejakeho vybavenia su vyhodene peniaze.. 😉

hori
19. júl 2011

podla mna su zase k moru zbytocne skutocne plavky... musela by si ich mat viacero, aby si mohla prezliect vzdy suche... takze radsej plienkove plavky...
dobra vec je koleso s nohavickami (alebo s krizom, proste, do ktoreho sa da sadnut), ale len v pripade, ze sa neboji vody (a hlavne studenej). Ak nie je hladky vstup do mora, tak odporucam karimatku - ak nie je pohybovo zdatny a nevie chodit, tak dost mozne, ze bude nanajvys lezenkat alebo sediet pri vstupe v malej vodicke. Na nozicky neoprenky, na hlavicku klobuk alebo siltovka. S neoprenovymi plavkami skusenosti nemam - my sme sa kupali vzdy az po piatej, ked uz nebolo silne slnko a taky hic, takze stacilo nakremovat.
Bazenik sme nemali, ale to je vzdy super vec. Dobrymi hrackami su najma vedierko a krhlicka. Kolesa, rukaviky, vesty... zo zaciatku zbytocnost, ak chces vyskusat, tak by som najprv lacne z hrackarstva a ak by sa osvedcilo, az potom by som zainvestovala... my sme takto napr kupili malej clnok - zbytocne - bala sa v nom sediet a vozit sa na vode...

renatka100
19. júl 2011

my sme sa teraz vratili od mora, nasa je taka aktivna, vela nespi, je potrebne bavlnene tricko (radsej vacsie) na kazdy den - bude spinave od potu a slnka (aj nasa ma atopicky ekzem) krem 50 faktor, a kupila by som aj nejake plienky do mora, ved malemu sa to bude urcite pacit, hlavne ked bude more teple a pri predstave ako sa budu tvarit ostatni ked sa pokaka sa oplati investovat do tych plienok (maju ich aj v DM alebo vyraba ich aj Huggies). Prajem peknu dovolenku 🙂 🙂 🙂 A tiez odporucam ist na dlhsie, male dieta sa tazko aklimatizuje.

janka_pn
19. júl 2011

@hori moja mimi chodila vzdy s holou prcinkou 😉 a ked bola mimo vody, tak som jej dala maximalne normalne plavky. ak by mali hotelovy bazen, tak je jedno, ci bude mat plavky alebo kupacie plienky a mimo bazena bude zase len na holo 😀 a ked je atopik, tak je fajn, ked na sebe nebude mat nic, aspon sa bude pekne vetrat. aj moja bola atopik a teraz ma krasnu kozu, snad aj to more pomohlo... 😵

zuzana581
19. júl 2011

Súhlasím s @sisaha a ja osobne by som dala do mora rukávniky. Mne sa velmi osvedčili tie hrubé oranžové. Ak nie sú vlny, tak malého super udržia nad vodou. V prípade väčších vln treba samozrejme dieťa držať, keďže tie rukávniky nedržia to dieťatko zasa velmi nad vodou a tá by mu išla do úsť. Bazénik je úplne super, lebo sa tam dieťa vyhrá a plávaciu vestu, ani tie plavky s tými nadlahčovacími telesami na brušku by som nedávala, lebo to je pre väčšie deti na to aby sa naučili plávať, podla môjho názoru a nie pre malé, ktoré sa nedokážu udržať na vode. Plavky sme mali najprv tie s gumenou podšívkou a tento rok som už kupila normálne obyčajné plavky (malý mal v máji 2 roky). Jednorázové kúpacie plavky som nekupovala nikdy, lebo mi to prišlo zbytočné.

kaja73
19. júl 2011

moj je len na nahaca vo vode ,plus v naruči-teda minuly rok tak bol-to mal 8m.Tento rok berieme aj plavaciu vestu,taku s vyberatelnou vyplnou-ale neviem či to bude chciet mat na sebe.Na pobreži ma dlhe biele tričko a klobučit,ritku ma vždy holu-nech sa vetra-ved je malinky. 🙂 Ma 19m.

anjelicek26
19. júl 2011

Kedze nas pravidelne do vody kaka - ehm - tak ma plienku na plavanie + UV oblecok cez to, s nim sa inak neda 😝 Rukaviky nebude mat za ten svet, ale to koleso kde si moze sadnut, to ma rad 🙂 V tom by sedel vycapeny v bazene cely cas xixi... nasej starsej kedze stale neplavec sme kupili vestu, taku co nadnasa, nie nafukovaciu, super vec, nemala by obmedzovat v pohybe...

berus222
19. júl 2011

ja som za to a aj to praktizujem, ze kvalitny opalovaci krem, pokryvka hlavy a plavky strihu slipov (alebo ked nechces chytat "lodicky", tak plavaciu plienku). ziadne tricka, neoprenove overaly,.... a v detskom bazene nepotrebuje ziadne rukavniky, vesty ani nic podobne a v mori ho budete drzat.

hori
19. júl 2011

@janka_pn no vsak ano, vyjde dieta z vody, stiahnes mu plavky, aby nechodilo v mokrych (plienkove zahodis) a mimo vody nech je v hocicom - aj naholo, ale ked chce ist po case zase do vody a povodne plavky su este mokre alebo znecistene? aj tak musis mat nieco v rezerve...

pokahontas2
autor
19. júl 2011

dakujem 🙂 maly bazenik je uz kupeny a prichystany 🙂 hracky do vody asi kupime na mieste, lebo neviem, ako sa pobalime do kufrov.. vodu ma velmi rad, ale zatial len doma vo vani, kde mu pridame oilatum, alebo nieco podobne na premastenie..do bazena (pre verejnost) zatial nemohol prave pre tu bolavu kozicku.. ☹ triciek berieme rozhodne aj 3 na den, ved min. 2 zaspinime denne doma 🙂 takze asi kupime navyse len take obyc. koleso, kde sa da sediet v hrackarstve a uvidime na rok..

janka_pn
19. júl 2011

@hori hovienko vysypem, plavky preperem pod sprchou 😀 😀 😀 😀 a mokre plavky do vody mat moze 😀 ale je pravda, ze co komu viac vyhovuje, my sme mali prvy krat aj kupacie plienky, pre istotu, ale zistila som, ze netreba 😅

hoogy
20. júl 2011

@pokahontas2 kedze idete k moru je zbytocne vyhadzovat za plavacie plienky a nekupovala by som na tvojom mieste ani tie neoprenove overali kedze pises ze maly ma atopicku dermatitidu tak nech sa co najviac namoci do slanej vodicky. my sme tiez boli s malym prvy krat ked mal rok. a mali sme nachystany aj bazenik,ale maly sa kupal nakoniec rovno v mori. koleso ani ine sme nemali ked sme boli vo vode tak sme ho drzali na rukach. vacsinu casu sme stravili na kraji a hrali sme sa a ked tak tak si maly vbehol do mora tak po pas. bolo tam velmi malo zvazujuce sa more takze dlho dlho bolo plytko,co sme nekonecne ocenili. kup mu plavky ale skur take tensie a viacero.aby sa rychlo schli.ked sa pocika tak to vadit nebude a hovienko vysipes a umyjes. ja som maleho nechavala len v plavkach a natierala som ho 50 a na hlavicke mal satku. ale natierala som ho za den vela krat.krasnu dovolenku prajem.

dzuzo
1. feb 2012

Spominane koleso na plavanie SWIMTRAINER je vynikajuce. Nasa dcerka sa v nom citi velmi dobre a vzdy sa tesi, ked si v nom moze zaplavat. Akonahle spomenieme plavanie, tak nasa dcerka zahlasi "koliesko" 🙂 Velka vyhoda kolesa je ta, ze sa v nom deti cita bezpecne. Cervene koleso velmi dobre nadnasa a dieta je v nom bezpecne uchytene, takze sa nemoze prevratit pod vodu alebo prepadnut pod vodu. Velmi ocenujeme, ze v kolese je nasa dcerka presne v polohe plavania a ku kolesu sme dostali aj navod na vyucbu plavania. Postupne sa da pomocou tychto kolies naucit plavat. Nasa dcerka uz momentalne pouziva oranzove koleso, ktore ma mensi vztlak, takze koleso je uz trochu viac pod vodou. V nom uz ucime dcerku plavat aj rukami. Postupne sa daju komory kolesa vyfukovat, aby sa tak postupne koleso uplne vyfuklo a dieta sa tak naucilo samostatne plavat prsia. Sme velmi radi, ze sme sa rozhodli pre toto koleso, pretoze pomocou tohto kolesa sa citi nasa dcerka vo vode velmi stastne. Kolesa sa daju pouzivat od 3 mesiacov az do 8 rokov. Kazde tak na 4 roky, takze je to velmi dobra investicia.

adriana84
30. nov 2012

@dzuzo dobry vecer,mozete mi poradit kde kupit to koleso? dakujem krasne

ivula7
30. nov 2012

Pridávam tip pre nechodiace deti do vodičky, možno zaujme niekoho... U nás je to skôr rarita, ale v zahraničí sa bežne využívajú nosiče do vody pre nechodiace detičky, pre malé detičky, ktoré sa boja kontaktu s vodou, a vcelku je to výborná pomôcka pri malých deťoch pre zvýšenie bezpečnosti v kontakte s vodou a nielen pri mori 😉 - viac si môžete prečítať na http://www.onoseni.sk/index.php?option=com_cont... a ako to v reáli vyzerá si pozrite napríklad na tejto fotke http://lespetitsportes.files.wordpress.com/2012....

erodinka
29. máj 2013

Dobry den, urcite odporucam SWIMTRAINER "Classic". Dieta sa uci v spravnej polohe plavat a okrem toho si mozete taktiez popri dietatku zaplavat. Pouziva sa v plaveckych skolach. Napr. skoro vo vsetkych detskych hoteloch v Rakusku, kde prebieha s nim aj vyucba. Viete si ho zakupit v nasom e-shope. Da sa osobne vyzdvihnut v Petrzalke alebo aj v mnohych mestach v SR. Ak by ste mali dalsie otazky, kludne ma kontaktujte.

katuska
8. júl 2013

my sme tiež pred dovolenkou, malý mal minulý rok Happy nappy plavky (6 mes.), aj na kurze plávania aj doma v bazéne, len už z nich vyrástol a teraz riešim, či plávaciu vestu, či kúpacie plienky alebo plienkové plavky......tento rok už nechce ani to koleso s krížom ani člnok/bazénik, a ani rukávniky, potvora, tak ho vo vode zatial len držím na rukách, ale je strašne živý a mám úplne dokopané/doškriabané stehná, brucho od neho, čo sa tak hmýri v tej vode, on miluje vodičku,.....takže najradšej by som sa ho "zbavila", preto uvažujem nad tou vestou.....otázka či aj to nebude odmietať... 😖

denisafono
8. júl 2013

aj my ideme teraz vo stvrtok, malej berieme bazenik-hracky, slnecnik, plazovy stan, mame plavky-nohavicky a beriem aj plienky na plavanie ale iba 5ks pre pripad. Ked bude v bazeniku pod slnecnikom tak hola. Ked bude v mori tak jej dam plavky. a ked bude iba tak na plazi hrat sa napr. v piesku tak tricko alebo take bodycko kratky rukav a kratke nohy. Kedze uz sama chodi, kupila som aj gumove sandalky-ale zevraj to odiera nozicky, ale mame aj take topanky do vody http://www.brendon.sk/Products/Details/34200,

detskeoblecko
21. aug 2013

Hlavne,ja by som istn nezabudla pončo. Netreba potom nemotorne uteraky. Ked je aj dobra kvalita,tak je super