Čo obliekate v zlom počasí deťom?

tilly
2. apr 2009

ako v tomto počasí obliekate deti? akú bundu, čapicu, nosíte ešte pančuchy?

marinka
2. apr 2009

tilly, dneska je u nás hodně teploučko, tak to určitě vidím na jarní budnu nebo kabátek a tenkou čepičku, možná šáteček..Punčošky teda nevím, ale asi taky ne

helka101
2. apr 2009

ahoj Tilly, tak mi si davame tenke pančušky... body, tenke tričko, mikinu, vestu.. a tenku čiapočku.. len aby do ušiek nenafukalo.. zimne veci sme už oprali a odložili... 😉 vestu ma tuku hrubšiu ako prešívanú, z vnútra zateplenu flisom... zimka mu nieje 😉

miriamkac
2. apr 2009

Caute...no ja veru pancusky este budem davat...hlavne ked ich to "taha" na nejake ihrisko, hojdacku...a podobne...nech si mozu sadnut a odhojdat sa...akoby som mala kricat:"nesadaj, je to studene".... 😝 ale taktiez, vymenili sme zimnu bundu za jarnu a tensie ciapky.

gabak
2. apr 2009

Aj ja som dala tenšiu bundu, pod tým teplákovú a tričko s dlhým rukávom.Tenšiu čiapku a pančuchy som ešte nechala.

ukana
2. apr 2009

ja teda uz pancuchy nedavam, ved je teplo 😉 len nohavice, al.teplaky, ticko, mikina, presivana vesta s podsivkou......tenka ciapka 🙂 trochu otuzovat treba a pancuchy nosime, len ked su mrazy, prip. tak do 8C. a syn vonku beha, nesedi, tak mu zima nie je 😉

edita33
2. apr 2009

ani ja uz malemu nedavam asi vyse tyzdna puncochy,,a starsi ten nenosil celu zimu,,,a nosia uz botasy,,a siltovky,,,maly sem tam ked zafuka este ciapku tenku,,,uz je konecne teplucko,,, 😅

slunicko552
2. apr 2009

Tak já štrample ještě dávám,tady dost fouká 😖 ,ale na sluníčku je dobře.Taky tenkou čapku a jarní bundu 😉

renca3
2. apr 2009

tak nasi pancuchy len ked je minus, inak nosili hrubsie menzestraky. teraz tenke rifle, tielko, tenka mikina a prechodna bunda. na hlave tenka ciapka. inak je to problem, lebo rano je chladnejsie, ked idu v skolke von a poobede uz teplucko. 😎

wali
2. apr 2009

ja pancusky davam podla toho ako je vonku - obcas ked je este chladno dam, ale uz ich tiez vynechavam (napr. dnes je nadherne, tak nie je o com), vytiahli sme prechodovu bundu, ktora je sice este tepla, ale uz nie taka zimna a topanky som este nechala zimne - ale uz som dnes vytahovala zasoby, ze co tam mam pre maleho za jarne topanky a planujem ich uz zaviest do "prevadzky" 🙂

sabka
2. apr 2009

Ahojte. Ako vam zavidim. Ja som z Namestova a tu jar este len zacala. Moji drobci len vcera zacali nosit jarnu bundu. A pancuchy? To budeme nosit asi este dlho.

zuzana581
2. apr 2009

Ahojte. Tak mi chodíme v nohaviciach, bez pančúch, alebo v sukni s tenkými pančuškami. Tielko, tričko, svetrík a vesta. Prípadne tenký svetrík a tenká bunda, ak sa nehodí vesta. Na hlavu dávame šatku, aby zakrila ušká, ale iba keď fúka, inak nie.

tilly
autor
7. apr 2009

už teraz je jasné počko, len na tom prelome, keď zo dňa na deň prišlo teplo som nevedela čo... tiež už dosť dlho nenosíme pančuchy, len ma ráno v škôlke zaskočilo, keď mali chlapci pančuchy a niektoré dievčatká ešte kabátiky...

vroni
7. apr 2009

Ja davam ponozky, nohavice, tenke tricko (s dlhym rukavom) a jarnu bundu alebo svetrik. Rano krpanu do skolky vozime (na opacny koniec mesta), cez den uz je teplo, takze pohoda. Zimne oblecenie uz je odlozene, pancusky len tenke pod suknu.

bertica.h
7. apr 2009

už dávame ponožky,tričko s krátkym rukávom a berieme vždy so sebou mikinku,keby sa ochladilo,ale vačšinou chodí malá iba v tričku.

maca793
11. apr 2009

normálne nechápem taký sklz počasia, pred 2 týždňami snehu po členky a teraz beháme v 3/4 gatiach 😀
pančušky som už nadobro odstavila, dávam len šatku, tričko s krátkym rukávom, rifle alebo tenšie gate, botasky a mikinu. keď je chladnejšie, tak ešte tenšiu bundičku.

agata13
13. apr 2009

no s tym pocasim v aprili to bude teraz zaujimave... rano zima, brrr no a poobede som obklopena vetrovkou, mikinou a vsetkym ostatnym ledva to odnesiem...

jujuju
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
flipinka
30. apr 2010

Poradte, ako obliekate do tohto pocasia novorodencov? Kamoska bola s dcerou vcera prvykrat vonku a sa mi zdalo, ze ju prehrieva - mala bodycko, dupacky, mikinu, ciapku, bola v perinke a este na tom mala spanielsku deku. Chcela by som jej poradit, tak chcem vediet ci mam rovnaky nazor ako aj ostatne z vas.

romana29
5. máj 2010

Filipko, když se narodil malý - červen - v porodnici byl oblečenej v bodýčku, dupačkách, kabátku a ještě v zavince-přestože tam bylo dobrých 20 stupňů určitě.....Venku je teď ještě míň, takže pokud se jí malá nezapaří, proč ne? 😉