Cyklosedačka

nika251
22. júl 2008

Ahojte. Potrebovala by som radu ohľadom cyklosedačky pre dieťa. Mam tri otazky:
1. Od kedy je vhodne používať cyklosedačku?

2. Je lepšia predná alebo zadná a aká značka?

3. Dnes v predajni mi predavač povedal, že od januára má vstúpiť do platnosti novela zákona o cestej premávke, ktorá zakazuje používanie predných cyklosedačiek. Vraj to platí v celej EU. Viete o tom niečo?

Budem veľmi vďačná za každú odpoveď. Ďakujem.

PS: náš syn má 8 mesiacov, už pekne sedí (to len pre upresnenie)

lenulice
8. apr 2011

Ahojte baby, chci se zeptat jak je to s pásama u cyklosedaček? Zaráží mě, že většina má 3-bodový bezpečnostní pás, já bych raděj ten klasický, 5-bodový, bála bych se, že dítě vydělá ručky a prakticky už tak nebude přivázaný. A jaká z těch 5-bodových je dobrá, nevíte? Díky moc 🙂

mat_ka
18. apr 2011

Ja som si skusila sedacku vzadu a dakujem ! bike mal tazisko uplne vzadu tak sa staval hned na zadne. Co po tom ze je sedacka bezpecna, ked jazda s nou sa mi moc bezpecna nezda byt.

rozhodli sme sa radsej mat dieta vpredu pevne v rukach, aj cosi vidi a ma zazitkok z jazdy. A tych komentarov - co je to, kam ideme, tam zaboc, chcem ist tam - no radost mat dieta na biku 🙂

Po dokladnom hladani recenzii, videii, ... sme sa nakoniec dali na cyklosedacku iBert http://www.active-one.sk/wp/blog
doporucujem! a odbornici POHOV !
kto neskusil nevie, kto skusil tak vie o com hovorim !

duzame
23. apr 2011

Ahoj Holky, v úterý si jdu pro kolo a cyklosedačku Hammax Smiley, moc se těším. Jen mi vrtá hlavou, jestli se ta sedačka dá taky zamknout, když si budu potřebovat kolo někde zaparkovat, nebo jak to řešíte vy. Dííky 😉

llumka
23. apr 2011

ahojte, tiez planujeme kupit cyklosedacku, len este nevieme aku
co poviete na toto ?
http://www.cyklosedacky.sk/produkt4.htm

mat_ka
14. máj 2011

ahoj - mne sa prave na weeride nepaci ze je to pripevnene na trubke - my sme tiez vyberali cyklosedacku dopredu a nakoniec zvitazil iBert.
nadherna, stylova, pohodlna a bezpecna sedacka. upevnuje sa na trubku riadenia, takze ked tocis riadidlami tak sa sedacka tiez toci. cize ti neprekaza . tym ze je tak vpredu a relativne vysoko tak si clovek neotlka kolena.
je to neuveritelne lahko ovladatelne to ze je tam dieta absolutne necitit.

DOPORUCUJEM !!!
http://www.active-one.sk/26-ibert.html

monisk
25. máj 2011

Ahojte, tiež sa neviem rozhodnúť, či zvoliť prednú alebo zadnú cyklosedačku, iBert je zbytočne predražená, ale verím, že určite príjemná na jazdenie 😎 ale vie mi naozaj niekto poradiť prednú cyklodedačku s neprehnanou cenou? a pohodlnú, alebo ešte stále musí človek dávať kolená naširoko? 😨 DAKUJEM za každú radu

edita84
26. máj 2011

@monisk ahoj my sme mali pri malej prednú sedačku tú klasickú od 2 rokov bolo to fajn až kým si malá nezačala kúšať silu nôh a nezapierala sa mi o chrániče nôh a potom som ani kormidlo nevedela otočiť, tak sme museli kúpiť zadnú sedačku a sme s ňou spokojné momentálen jazdí mm ale je to super 🙂 a čo sa týka tých kolien pri prednej áno kolená pekne odseba 😀

vorllinka
26. máj 2011

Ahoj holky, my máme od pondělí Hamax Kiss a už jsme ji i vyzkoušeli a jsme z ní nadšení! 😉 Přikládám foto malého pasažéra 🙂

mat_ka
27. máj 2011

@monisk
cau iBert je nazyvany aj Rolls Royce medzi cyklosedackami a je o trosku drahsi, ale nie je to cina, vyraba sa to priamo v USA. Je lahka pekna funkcna a montaz je nenormalne lahka.
Na vyber mas potom este weeride za 90 EUR, kde ti bude zavadzat na kolenach, alebo boBike za 60eur. Tak tazko hovorit o predrazenosti.
potom mas na trhu este "lacaky" ktore najdes v hociakom cykloshope, a bude jazdit ako za starych dobrych cias pekne siroko obkrocno a obcas pekne zavadis kolienkom 😉

monisk
28. máj 2011

dakujem za radu, zvolím zadnú sedačku 😀

mat_ka
29. máj 2011

@monisk
skoda, hoci su zadne sedacky siroko rozsirene, je to kompromis podla mna na ukor dietata.
keby si zazila ako sa deti bavia, pozoruju vsetko okolo seba, stale na cosi ukazuju a menuju a mas moznost komunikovat. vsetko umocnene super jazdnymi vlastnostami bicykla tak by ta ani vo sne nenapadlo uvazovat nad zadnou sedackou.

PREDNA sedacka je pre rodicov ktory beru dieta ako aktivnu sucast cyklo viletu, na ZADNEJ sedacke sa proste deti iba prepravuju na bicykli.

jitrulka
27. jan 2012

zdravím, mám manší problém... my máme sedačku přesně jako má vorllinka - Hamax kiss. píšou tam že sedačka by měla mít nosnost 22 kg ale po posazení mé 3leté dcery sedačka klesla na zadní kolo a to se tudíž stalo nepojízdné. kde je chyba?? díky za rady...

edko22
9. máj 2012

tema uz je davno po 🙂 ale sedacky sa kupuju predsa dalej. Nam vcera predavac v Intersporte na prekvapenie povedal, ze predne sedacky sa kvoli bezpecnosti podla nejakej normy u nas uz nemozu predavat. Zbezne som nasiel len staru normu EN 14344 (z 2006) a tam boli este predne uvadzane, ale kto vie.

blanka.k
24. jún 2012

Ahoj, hledám tip na sedačku přidělávanou vepředu (chci to na koloběžku), pro cca 2.5 leté dítě a starší. Syn sice moc neváží (13kg), ale má široká stehna, tak ideálně nějakou prostornější (budu s ním jezdit hlavně 2x3km do obchodu nebo školky), předem díky za tipy 😉

giulianka
26. jún 2012

@timusinka, @kingstonka, @maris.slovakova poraďte prosím, kde sa dá zohnať sedačka weeride kangoroo alebo ako ste napokon vyriešili kúpu - iná značka? ďakujem vám za radu!

giulianka
26. jún 2012

aha, takže na slovensku je distribútor tiež, llumka uviedla link vyššie (cyklosedačky sk)

misula29
26. aug 2012

@vorllinka Ahoj, jsem se chtěla zeptat, my jsme koupili Hamax Sleepy a dneska to jeli kluci projet a nevím jak je to možný ,ale ujeli cca 20 km a přítel mě volal ať pro ně dojedu,že jak se pohupkovala s malým tak se ty železa začali ohýbataž to začalo drhnout o zadní kolo 😒 Prej to normálně v ruce zasek vyrovnal zpět. Nemáte nějakou zkušenost jak je to možný??? (sedačku jsme kupovali z druhé ruky)

mamina72
20. apr 2013

Pozdravujem, obnovujem temu cyklosedacka pre dieta. Tak ako mnohe riesite otazku cyklosedacka aj mna to uz zastihlo, tentoraz pri 3 dietati. Mam odskusane aj obe. Zadnu som pouzivala pri starsich detoch. Nevyhodu vidim v komunikacii, dieta vas nepocuje, ked mu nieco hovorite, ked nieco dietatu ukazujete, neviete ako reaguje, tazisko je v zadu a v tahani do kopca to dost pocitujete, je vacssi balanc ..... Pri 3 dietati sa mi zdala uz praktickejsia predna konkretne Weeride Kangaroo aj ked som sa rozhodovala medzi Romer Jockey Comfort preposielam vyhrala Kangaro a nelutujem link http://www.cyklosedacky.sk/?page_id=13 Pri vybere rozhodlo hlavne, ze malicka ma ukonceny 10 mesiac, pekne sedi a vnima vsetko, co sa okolo nej deje. Je spokojna, stale si pocas jazdy blaboce, neustale mozeme komunikovat, pitie si uchopim na pultik je v dosahu. Viem o vsetkom co robi a tazisko je v strede bicykla, co je vyhoda. Z bezpecnosti moze niekto tvrdit, ze dieta je ako stit, ked sedi v predu a nepredvidany hmyz v letku naraza do neho. No, ked by sa uz nieco dialo, dieta uchranite rukami a zabalite do klbka v pripade padu / samozrejme mame a nosime prilbu XSS vel. 44-48cm / a nechybaju ani okuliarky. Pusinku uz neuchranim pri komunikacii aj ked vsetko sa da. Posluzi nam pravdepodobne dve sezony, ako som citala referencie inych maminiek priamo na stranke weeride tak uvidime. V sucasnej dobe je nam super velkostne ako sa povie: "Sadla ako r... na serbel " mala ma 8kg a 80cm. Nelutujem, zazivam spolu so svojimi detmi na bicykloch neopisatelne chvile 😉 😉

lilitela
6. máj 2013

@mamina72 Chcem sa ti podakovat za tvoj prispevok, mam rada ludi, ktori sa podelia o vlastne skusenosti, tie su na nezaplatenie. Prave riesim tento problem s prvym dietatom, takze absolutne ziadne skusenosti. Jedine podla coho sa mozem rozhodovat je to, ze predne sedacky maju vacsinou hmotnostny limit 15 kg, a kedze moja dcera ma 12,5, tak nam posluzi asi len tuto 1 sezonu, a to sa mi zda malo za tie peniaze. Preto sa mi zadna zda byt vyhodnejsia, ale nepaci sa mi, ze je taka neosobna. Na druhej strane, o rok, ci dva mozno uz ziadna sedacka nebude nutna a dcera bude uz bicyklovat na vlastnom. Tych musiek a spiny na prednej sedacke by som sa ja vobec nebala, z mojich skusenosti sa mi to stavalo iba pri vyssich rychlostiach najmä z kopca alebo pri velmi veternom pocasi a do takeho terenu a pocasia s malym dietatom jednoducho na vylet nepojdem.

tanurka1
2. jún 2013

Pri prvom dieťati sme sa rozhodli pre Weeride. Malý mal vtedy 1 rok. Poslúžila už 2 letá. Teraz má malý 3 roky, váži asi 19 kg a je vysoký 106 cm. Máme 10mesačné dievčatko a manžel je rozhodnutý kúpiť druhú Weeride a túto sezónu bicyklovať s oboma deťmi na predných cyklosedačkách. Nechce prísť o ten priamy kontakt so synom aj keď on je v tej sedačke už naozaj natesno. Ale neprekáža mu to - práve naopak. Už sa teším, kedy vyrazíme všetci štyria.

lin123
21. júl 2013

je mozne niekde otestovat cyklosedacky a az potom sa rozhodnut pre kupu?

lenuska200_22
16. aug 2014

doporucujem zadnu sedacku ..lebo v testoch predne dopadli z pohladu bezpecnosti zle ...

a hlavne vam peruje ...takze akekolvek terenne nerovnosti su menej citelne ako ked mate napevno na rame

edko22
19. nov 2014

@mamina72 Nechcem ti brat iluzie, ale pri naraze/pade dieta na prednej sedacke rukami neuchranis. V danom case stihnes reflexne tak natiahnut ruky pred seba kvoli stlmeniu padu. Zaroven s takouto sedackou zdvihas a posuvas dopredu tazisko, takze ako celok si nachylnejsia k preklopeniu.

Bezpecnost nieje o narazajucom hmyze ale o padoch na zem a s prekazkami. Vygoogli si na tuto temu testy a mozno ti da zmysel rozhodnutie o zakaze prednych detskych sedaciek.

edko22
19. nov 2014

@misula29 Mame Hamax Siestu a spokojnost. Tie tyce by som v rukach teda neohol. Neprekrocili ste vahovy limit? Je to original sedacka?

monisk
16. nov 2016

@mat_ka ...odstupom casu po piatich rokoch mozem napisat len to, ze som ziadnu zadnu sedacku nekupili, parkrat sme pouzili staru prednu sedacku a to bolo vse...syn mi velmi skoro zacal bicyklovat, tak sa to vyriesilo 😉