Cyklosedačka

nika251
22. júl 2008

Ahojte. Potrebovala by som radu ohľadom cyklosedačky pre dieťa. Mam tri otazky:
1. Od kedy je vhodne používať cyklosedačku?

2. Je lepšia predná alebo zadná a aká značka?

3. Dnes v predajni mi predavač povedal, že od januára má vstúpiť do platnosti novela zákona o cestej premávke, ktorá zakazuje používanie predných cyklosedačiek. Vraj to platí v celej EU. Viete o tom niečo?

Budem veľmi vďačná za každú odpoveď. Ďakujem.

PS: náš syn má 8 mesiacov, už pekne sedí (to len pre upresnenie)

erikasadek
22. júl 2008

od 9 mesiaca ukonceneho

nika251
autor
22. júl 2008

Eruja 🙂 vdaja. A cakam dalsie nazory.

ronie
22. júl 2008

ahojky my koupili hamax sleepy-řídila sem se podle testů a tahle byla nejlepší. Jezdit dítě může když už opravdu obstojně samo sedí-samo se i posadí, to znamená kolem toho cca 9 měsíce, dřív bych nejezdila i kdyby seděl. Určitě je lepší zadní, rozhodně zhlediska bezpečnosti-dítěti nic nevlétne do oka, při pádu je menší riziko úrazu atd. Navíc je v té zadní více místa na opření a uvolnění, ta naše se dá i malinko polohovat, Oliver v tom na chvíli i usnul což se mi teda nelíbilo-kinklala se mu hrozně hlava-měli by vymyslet nějaký patent na připevnění přilby k sedačce v případě že dítě usne 😀 Strašně se mu to líbí-normálně nesnáší kočárek a jakékoliv omezení svobody, ale cyklosedačka se mu líbí 🙂

O zákoně teda nic nevím, tipla bych si že to bude platit jen na nějaké sedačky-možná ty přední a staré ne? TO je divné..Je fakt že na silnicích je to nebezpečné všude, takže lepší jezdit mimo silnice a po cyklostezkách.

Já si ještě netroufla Oliho vézt-teď sem ráda že sem přežila krátkou jízdu já sama a miminko v břiše nevytřásla, ale zdá se mi to docela obtížné ta zátěž vzadu-i manžel s tim měl ze začátku trošku problém než si zvyknul. Ale zase mám kámošku která je o hlavu menší jak já a vozí těžší dítko úplně v pohodě..takže je to asi o fyzičce a zvyku 😉

tinax
22. júl 2008

ahoj nika. My sme kupili pred tyzdnom bicykel aj so sedackou a rozhodli sme sa pre prednu. Maly je z toho uplne uzasnuty. Zadnu by som nechcela koli tomu ze maleho nevidim.I ked som pochybovala o bezpecnosti, lebo je tam iba jeden remen okolo pasa maly je tam uplne v pohode.
Mam ale jednych znamych ktory investovali do "vozika" za bicykel v ktorom dieta sedi ale to je skor pre vacsich sportovcov ktory bicykluju casto a najma po cyklotrasiach.
ak budes mat este nejake otazky tak mi posli internu postu, casto sem nechodim.

erikasadek
22. júl 2008

nika pozri si tuto http://www.eveiletjeux.com/C-521-196/sortie-voy...

vyborna to vec mozes dat aj dieta od 3 mesiaca az do 6 rokov je tam miesto pre dve deti

erikasadek
22. júl 2008

nika este raz zmilila som sa v pismene

http://www.eveiletjeux.com/C-521-196/sortie-voy...

kacenka83
30. júl 2008

vedeli by ste mi poradit, existuje aj cyklosedacka, ktora sa da pripevnit na bicykel zozadu aj dopredu?

maruskach
2. mar 2009

Ahojte,
pouziva niekto prednu sedacku? Manzel si mysli, ze ta je lepsia, lebo dieta vidi. Znamy mi hovorili, ze im maly na zadnej plakaval, tak nemohli ist daleko. Dakujem

stresmenka
2. mar 2009

Ja tiež uvažujem nad kúpou prednej mi bicyklujeme veľa a tiež sa mi zdá, že je lepšia, lebo na dieťa vidím ja som si vybrala túto 😉

http://www.technobike.sk/index.php?main_page=pr...

helenkaa
2. mar 2009

My máme tuto sedačku a jsme moc spokojeni a už se těšíme,až bude dobré počasí a budeme moci vyrazit. Poprvé jsme ji použili, když byl malému rok a super. vůbec mu nevadí, že sedí za náma(ale to asi zaáleží na dítěti).

http://www.cyklo-centrum.cz/scripts/podrobnosti...

avanka
2. mar 2009

Helenkaa a kolko vas vysla? Lebo tam nevidim ceny a paci sa aj nam

helenkaa
2. mar 2009

My jsme i koupili v kamenném obchodě a vyšla nás cca na 1100,- Kč.
😉

petrahy
2. mar 2009

Ahojte ja som cez vikend kazala manzelovi namontovat tu prednu sedacku. Mam aj zadnu ale pouzivala som ju ked boli deti väčšie. Asi okolo roka a pol a viac. Bola som spokojna aj s tou zadnou uvidim ako bude maly v nej sediet ci sa mu tam bude pacit. Dnes som vyrazila s nim von a pacilo sa mu. Ale budem musiet kupit prilbu a to si neviem predstavit ako mu ju dam na hlavu ked mame problem aj s capicami 😝

denisab32
2. mar 2009
misalka
2. mar 2009

http://www.obchodnet.cz/inshop/zbozi/(id-140075... máme pro dcerku tuhle. Vozím ji v tom od 9měsíců a pohoda, dcerka má12kg a já53 a nemám problém ani se stabilitou při jízdě, to mě kamarádky varovali, že se zadní cyklosedačkou budu mít problémy udržet rovnováhu,když se malá otočí např.za autem. S helmou jsou občas taky boje,ale prostě bez ní nejdu,tak jak v zimě ji nenechám bez čepice i když se jí tonelíbí,že... 😀 Jinak myslím že u této sedačky je dobrá i cena

akdar1
23. mar 2009

Ahoj. Také uvažuji o cyklosedačce. Docela by se mi líbila přední, ale nikde jsem neměla možnost si všimnout, jak takový cyklista jezdí... Už je to promyšlenější, nebo stále musí rodič šlapat do pedálů tak, že vytáčí kolena ven, jinak by narážel do sedačky, nebo šlape jako by byl ní?! Tak mě vozila moje mamka na tom starém sedátku 😉 Mohla by mi nějaká maminka, která má zkušenosti už s novým typem, sdělit, jakým způsobem s dítkem jede?!

aniska
31. mar 2009

akdar to by aj mna zaujimalo, ako pri tom nevytacat kolena??

gimulka
31. mar 2009

ahoj taky jsme chtěli koupit na léto nějakou cyklosedačku, včera o tom bylo zrovna v sama doma a prý je to vhodný až pro děti od 18 měsíců nejlépe dvou let...tak nevím jestli raději nemáme počkat, malýho nechávat u babičky a vyrážet na kolo sami

gimulka
24. mar 2010

jé tak koukám, že poslední příspěvek mám taky já před rokem...
letos už budeme sedačku kupovat, rozhoduju se mezi hamax siesta a hamax sleepy, která je lepší? Díky

bmmz
31. mar 2010

no tiez zvazujeme ... hoci rodicia su proti lebo je to nebezpecne..niekde som citala ze az od dvoch rokov nakolko tie otrasy su nebezpecne pre chrbticu drobcov tak fakt neviem 😒

emanka
31. mar 2010

to vážne až od 2 rokov? Ja som tiež chcela už teraz voziť malú, tak neviem, musím to zistiť, budúci týždeň ideme na poradňu, tak sa spýtam dr.

akdar1
14. apr 2010

Ahojte...po roce 🙂 Vyber sedacky je drina, ale nakonec jsem koupila Wallaby deluxe - je polohovatelna, ale nicemne... V aute sice zabere minimum mista, avsak polohovani pro dite je pouze v tom, ze nemusi sedet uplne v sede, ale na spanek to vubec neni, ale zase ma vysoke a plne bocnice, coz nam prislo bezpecnejsi 🙂 Zacali jsme jezdit asi od 13ti mesicu na male projizdky kolem 10-15ti km a vytecne nam to spestrilo denni stereotyp 🙂 A za lonske letop jsme najezdili 500 km 🙂 Jinak se spankem: My jsme vzdy, kdyz usnul - cyklosedacka tak male ditko uklinba, pokud neni zrovna po spani..., nafoukli cestovni polstarek, v jeho zahybech jsme privazali tkanicky do bot, strcili mu jej pod bradu a tkanickami, ktere jsme protahli skrz operku zad, ho "ukotvili" do sedu a hlavicka mu neklimbala. Take jsme si pujcili croozer - zadne ohromne nadseni...kdyz usnul, hlava mu padala uplne stejne jako na sedacce a ukotveni ve voziku jsme proste nevybadali - kazdou chvilicku jsme zastavovali, abychom ho pomoci polstrku nejak srovnali, aby nebyl zkroucen!?! A do deste take neni - omylem jsme se vraceli v desti a z croouzeru byl mokry hadr - hlavne voda strikala dovnitr vsemi neuzavrenymi otvory v okoli kostry!?!?!

akdar1
14. apr 2010

A na sedacku muzete s ditkem, ktere si jiz samo sedne a udrzi se v sede jiz dlouhou dobu 🙂 Stejne budete jezdit z pocatku jen na chvilku, abyste zjistili, ze to ditko bavi, ne?!

kingstonka
16. apr 2010

ahojte..niekde asi v inej diskusii som pisala, ze mi kamoska poradila sedacku kangaroo weeride a dnes nam dorazila
... tak zajtra montuje a vyskusame 🙂 ... v tejto sedacke ma dietatko aj opierku na hlavicku keby zaspalo- uvidim v praxi ako to bude-
http://weeride.co.uk/index.php?main_page=produc...

rymeska
20. apr 2010

Ahojte, tak budeme kupovat cyklosedačku a uvažujeme mezi Hamax Kiss, Hamax Sleepy a Hamax Siesta - Hamax Siesta je nejvíce polohovatelná, Hamax sleepy méně a Hamax Kiss nejde vůbec. Jde mi o to, zda má cenu dávat mnohem více peněz (dělá to 600 Kč) do polohovatelné sedačky, když jak jsem už někde četla, hlavička prý stejně klimbá, protože sklon není moc výrazný ... spíše mi jde o to, jestli s tím někdoi nemáte nějakou zkušenost, jestli to je nebo není dobrý ... děkuji vám moc za názory ...

winas
20. apr 2010

Ahoj Rymesko, mi mame Hamax Sleepy a fakt maximalni spokojenost sice jsme ji kupovali letos ,ale jarnich 100km je za nami a malemu se moc v sedacce libi koupila bych ji urcite znovu sice ten leh jak pises neni nic moc, ale urcite o 100 procent lepsi nez obyc.

llenicka1
24. feb 2011

Ahoj holky,
chteli by jsme koupit na leto pro prcka cyklosedacku,a rada bych znala vase zkusenosti, tak obnouju tema 🙂

ikke
24. feb 2011

ja len k uvodnej otazke - urcite nie je pravda, ze by predne cyklosedacky boli zakazane v celej EU 😅 😀 to by v holandsku bolo niekolko milionov porusovatelov tohto zakazu 🤐

timusinka
7. mar 2011

@kingstonka
dobry den, momentalne riesim otazku cyklosedacky a paci sa mi tiez ta weeride kangaroo.paci sa mi ze je predna a ze je do 18kg.vy ste s nou uz brazdili minule leto tak teda by som vas chcela poprosit o jej referencie ci je aj taka dibra ako vypada. a taktiez by ma yaujimalo kolko stala a ako resp. kde ste ju zohnali.dakujem pekne za vas nazor.

maris.slovakova
4. apr 2011

@timusinka

Ahoj Timusinka,
kupili ste weeride kangaroo? Dcerka bude mat 18mes. a uz by som s nou rada vybehla do terenu, zial, cyklosedacka mi stale chyba. Mna tiez velmi oslovila weerido, tak ci uz ju mate, kde ste ju kupili a ako ste s nou spokojni.
Dakujem