Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Dá sa nosiť dieťa v baby vaku na chrbte?

tatalin
3. apr 2014

ahojte, veľmi sme využívali baby vak a chvíľu aj ergo .. ale ani v jednom z nich som si drobca nevedela dať na chrbát...dá sa to vôbec? 🙂

ichbinich
3. apr 2014

@tatalin: Baby vak nemam, ale mam Liliputi. Pokial viem, tak Egro, Manduca a Liliputi su podobne a na chrbte sa nosit dieta da.
Ale je to vec cviku, to hej 😉
Ja si dam nosic, posadim sa na gauc, pokusim sa ten nosic narovnat a potom don posadit dceru. Potom si dam ramienka na plecia ako ruksak, skontrolujem, ci je dcera dobre vnutri a az potom vstanem a idem este ku velkemu zrkadlu skontrolovat. Na gauci to robim preto, lebo mi nema kde spadnut, keby som netrafila 😉 Aj dole si ju davam doma na gauci, ale viem to aj len tak, postojacky. (Za to ma minuly vikend obdivovala jedna starsia pani v Legolande 😀)
Na chrbte je to super, lebo mam naozaj obe ruky volne. Takze ked potrebujem nieco upratat, alebo ked chce, aby dcera nieco pekne videla, dam si ju na chrbat. Na mojkanie a zaspanie zase dopredu. Co sa mi nepodarilo, je dat si ju na bok.
Neviem, ake velke je tvoje dieta. Ja si davam dceru na chrbat ale az od 7 alebo 8 mesiacov, ked uz vedela pekne sama sediet (musi sediet tu chvilu sama, kym si ju tam dam). Teraz ma rok a v pohode, uz to pozna, nemota sa, pocka v pohode 🙂

mimla
3. apr 2014

Ako dať dieťa na chrbát do ergonosiča.
https://www.youtube.com/watch?v=VI-3EHJ-2pI

Základ je ergonosič upevnený v páse, transport na chrbát, predklon, nastavenie nôh a nasadenie ramenných popruhov.

tatalin
autor
3. apr 2014

takže v babyvaku sa nedá nosiť na chrbte?

mimla
5. apr 2014

Dá sa nosiť, ak je väčšie a vie samo sedieť. Mne sa to zdalo nepohodlné. Na chrbte v babyaku sedí vlastne v kapse (zadok podložený a látka ide až na chrbát) a popruh ide cez obe plecia. Teda celá váha dieťaťa je na hrudi nosiaceho. Nedobré je, že dieťa nie je pevne pritisnuté na chrbát nosiaceho, ako by to bolo v ergonosiči, alebo v šatke. To už radšej dať dieťa na bok a pridŕžať rukou.
Skutočne je na vybehnutie vhodnejší ergonosič. Ja používam ten grif, že dieťa na chbát v podstate vyhodím. Vyzerá to hrozivo, ale je tobezpečné a cvik robí majstra. Pre mňa je to v tejto dobe päťsekundová záležitosť.
@tatalin

esti77
5. apr 2014

U nás vedie KIBI a nosíme sa vpredu aj na chrbte v pohodke 😉 .

tatalin
autor
7. apr 2014

No preto som nevedela ze ked som si ho aj dala na ten chrbat mala som.taky blby pocit aokrem toho nezdal sa mi v tom pevny vedel sa dost hybat a tak som.sa bala ze zosuchne latku z chrbta a potom.sa preklopi...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli