Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Do akého veku ste používali turistický nosič?

meluela
20. apr 2014

Ahojte, do akého veku/váhy/výšky má zmysel turistický nosič (mám na mysli kvalitný od výrobcu batohov ako napr. deuter, vaude atd.)?
Náš bude mať v lete 3.5 roka, nad 15kg a 100cm ale moc toho ešte neprejde a hlavne si potrebuje na obed pospať. Takže nosič by sme využili vtedy, kedy by už sám nevládal aby sme ho nemuseli vláčiť na rukách. Minulý rok sme to riešili kočíkom ale s tým sa tiež nedá daľeko zájsť. Zase až také veľké túry to nebudú, ale radi by sme sa každý deň aspoň 4-5 hodín pomotali po horách. Nosili ste ešte takto veľké deti? Netŕpli im v tom nôžky? Núdzovo ešte uvažujem o šatke ale v tej som ho už dobre dlho nemala a bojím sa že na ňu už bude priťažký.

h2
20. apr 2014

@meluela Ahoj, vidím, že Ti ešte nikto neporadil, pravdupovediac, tiež by ma to zaujímalo. Máme turistický nosič, aj sme ho často používali. Syn má teraz 2 a pol roka, v lete bude mať 3 a myslím, že nosič už používať nebudeme, už sa mi zdá doňho veľký. Neviem, aký nosič máte a ako by to v ňom váš syn zvládal, myslím, že 4-5 hodín v tom neobsedí a už vôbec by som v tom neodporúčala nosiť spiace dieťa. Ale ako pomôcka pre prípad, že nebude vládať po vlastných a bude ho treba niesť, tak určite lepšie v nosiči, než na rukách. Na šatku už asi radšej zabudni, to je pre bábatká.

mamainprogress
20. apr 2014

My sme sa akurat vratili z tury. Maly ma sice len 12kg a 22m ale nosila som ho v turistickom Haucku a v ergonosici Boba. Viac ma rad obycajnu Bobu, z turistickeho stale chcel vyliezt. Nabuduce ho uz nevezmeme a pojdeme tak ze pojde peso a v Bobe na striedacku. V Bobe si stale vie aj pospat. A nemam problem ho nosit aj 2 hodiny.
Na kopci som videla vo velkych turistickych nosicoch aj vacsie cca 3-3,5 rocne deti.

laila22
20. apr 2014

@meluela moja mala sa v nosici nosila ako 3,5 rocna a veru si v nom aj pospala cestou zo zamkovskeho chaty na skalnate pleso 🙂 urcite si nosic zober. Tiez mala cez 100cm a cez 15 kg 🙂. Keby sme ho nemali so sebou, neviem ako by sme to zvladli... A mam pocit, ze este aj o rok neskor sa v nom chvilku ponosila 🙂

meluela
autor
20. apr 2014

@h2 @mamainprogress @laila22

Dakujem velmi za odpovede .. no ja mam problem ze ten nosic nemam, takze ak by sme ho chceli brat, tak ho musime najprv kupit, preto to treba velmi dobre zvazit ... s tym ze ho mozno vyuzijeme posledny rok a potom snad pre dalsie dieta.
Ked som ho minuly rok skusala v predajni, tak sa mu tam nepacilo, ale rovnako protestoval pri novej autosedacke a zvykol si. Mne sa ale ten deuter velmi pozdaval a bol to velky rozdiel oproti noseniu na rukach i oproti satke.

laila22
20. apr 2014

@meluela ja som mala pozicany od kamosky... Ani neviem aky to bol.. Ale ked nevladala slapat, tak jej tam bolo dobre... Ak planujete druhe dieta a chodíte na turistiku, tak ho snad vyuzijete.

h2
20. apr 2014

@meluela A nedalo by sa ho od niekoho požičať? Lebo ak ho potrebujete len na tú jednu dovolenku, tak sa mi to zdá vzhľadom k veku syna naozaj dosť zbytočné. (Ale ak uvažujete nad druhým dieťaťom, tak pokojne kúpte, určite to využijete. My sme v tom syna nosili, aj keď mal len rok, je teda fakt, že spať som ho v tom nenechala, ale keď baby píšu, že im v tom deti spali, tak asi v pohode.)

mamutka
20. apr 2014

my sme minule leto toho dost nachodili ked mal maly vyse 4.5 roka, teda cupital statocne no a ked mal dost, resp. sme svihali rezko do kopca, tak posluzila Manduca. Maly 20 kg aj s topankami, ale zvlada tusim do 25, neviem, uz sme ju pozicali prec.
a samozrejme rok predtym sme ju pouzivali tiez, krasne v nej nejaku tu turu aj prespal, v case obeda.
Chceli sme tiez riesit turist.nosic, ale napokon sme nerobili nijaku vysokohorsku turistiku, skor Slov.raj a tak a stacil ergo nosic na ktory bola maly zvyknuty. Takze ak to aj z nejakeho dovodu neporiesis nosicom, da sa ja takto, ale co sa tyka satky, tam neviem aka je nosnost, to som nikdy neskusala

mamainprogress
20. apr 2014

No podla mna ked hovoris ze v obchode sa mu v nosici nepacilo tak to na ture nebude o nic lepsie. Ten nosic je troska monstrum a ked nie je zvyknuty od malicka tak teraz si ho tazsie oblubi. Na ponosenie a pospanie si na tebe by posluzil nosic pre vacsie deti, idealne kibi. Ale aj ten nie ej lacny pokial nevies od niekoho pozicat...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli