Dokedy je možné používať babyvak a nosiče?

pakin
2. jún 2012

Ahojte mamicky, chcela by som Vás spytat, ze dokedy je mozné pouzívat nosice. Moj maly bude mat o tyzden 6 mesiacov, chce viacej byt v nárucí. Ale uz nevládzem ho nosit. Bolí ma chrbát aj ruky. ☹ Preto sa pytam, ze ci nie je uz neskoro kúpit. Teraz má maly 7.61 kg. Dakujem Vám za odpovede 🙂

estterka
2. jún 2012

@pakin hanka ma 15 kil,skoro dva roky a nosim stale 😉

tea333
2. jún 2012

nosia sa aj 2-3 rocne deti

pakin
autor
2. jún 2012

Ktoré sú dobré, lebo pred chvilkou som pozerala, ze niektoré sú len do 9 kg a podobné ☹

wieruss
2. jún 2012

@pakin treba si vybrat si chces nosic alebo satku. urcite aby bol nosic ergonomicky 😉 manduca, liliputi, meitai,... moznosti je vela, skus sa opytat @elinka27 urcite ti poradi 😉

pakin
autor
2. jún 2012

Dakujem za odpovede, satku nie, lebo nerád lezí 😅 takze radsej nosic. Najlepsie by bolo, keby som nasla takú, ktorú je mozné aj vpredu aj vzadu nosit. 🙂

luba41
2. jún 2012

opýtaj sa prípadne tuto, určite Ti dievčatá rady poradia 🙂 https://www.modrykonik.sk/forum/na-nosenie/poradna-ako-spravne-nosit-deti/
Inak ja som mala najprv babyvak, tam som nosila dcéru až ked držala hlavičku a vo vertikálnej polohe na boku. Ale babyvak nič moc, lebo po dlhšom nosení otláča rameno. Potom v roku som si obstarala nosič Liliputi a nosíme sa ešte teraz /1,5/. Aj v šatke sa dá nosiť na rôzne spôsoby, nielen poležiačky 🙂

anjelicek26
2. jún 2012

Do 4 mesiacov (mala som aj satku, aj baby vak), ja som strasne malicka, nizka, problem nebol s vahou dietata, ale s jeho dlzkou, proste to uz bolo velmi nepohodlne na nosenie.

lili_mia
2. jún 2012

@pakin ale ved šatku si vieš uviazať okolo seba .. posadíš si malého na kolená, tvárou k tebe a okolo seba uviažeš šatku podľa pokynov a nosíš ho, nôžky bude mať okolo teba, takto ho vieš aj dozadu dať .. ako v dokumentoch z Afriky a tie ženy, ked nosia svoje deti

ikke
2. jún 2012

@pakin do 9kg su zvacsa nositka, ktore aj tak za vela nestoja, lebo su nepohodlne pre matku aj pre dieta (babybjorn a pod., tzv. klokanky)
v satke alebo ergonomickych nosicoch mozes nosit az do nejakych 18-20kg, dokonca su aj pre este tazsie deti. takze smelo do toho 😉

pakin
autor
2. jún 2012

Dakujem Vám za rady, aj ja som malická, nízka preto nevedela som, ktoré by bolo lepsie. 😅

tortelinka
2. jún 2012

@anjelicek26 fiha, tak neviem ci si mensia ako ja (nemyslim 🙂 ), ale mojho pol rocneho chlapa v pohode nosim a nevadi mi velkost

anjelicek26
2. jún 2012

@tortelinka - no pri mojich 153cm je vysoko pravdepodobne, ze som mensia ako ty 😅

tortelinka
2. jún 2012

@anjelicek26 mam 148, preto sa pytam, malokto dospely je mensi ako ja 😀

anjelicek26
2. jún 2012

@tortelinka - no fiha 😅 😅 Moja vyskova kategoria 😅 Mne to potom bolo proste nepohodlne na bezne cinnosti po dome, mne sa zdal krpec pridlhy, zle sa zohybalo, neviem, proste sme prestali.

zitaje
2. jún 2012

@anjelicek26 ale na chrbte nezavadzaju ani nozky babatka, nic, nie? Druha vec je, ze ked ma dieta 15 kg a ty napr. 45, tak sa necudujem, ze nevladzes 🙂

anjelicek26
2. jún 2012

@zitaje - ale moj maly v 4 mesiacoch sotva drzal hlavicku (bol motoricky dost pozadu) a take dieta si este na chrbat nedam. A vpredu to uz neslo vzhladom na jeho dlzku a vahu (cca. 8kil vtedy)..

tortelinka
2. jún 2012

@anjelicek26 neviem, asi som si zvykla, furt je na mne pricucnuty, obcas na chrbte uz teraz, ale vahu zacinam citit, ma 9 kil, ja 42, takze dost...ale co pre dieta clovek neurobi? 🙂

anjelicek26
2. jún 2012

@tortelinka - tak maly bol flegmos, ten bol pianko aj na zemi, v nosici, v postielke, hocikde 😅 Nosenie som si do urciteho bodu vychutnavala skor ja, jemu to bolo jedno 😅 Takze som nemala pocit, ze by nejako trpel 😉 A to sa prvy raz pretocil az v 6,5 mesiaci a dovtedy len kukal na svet z polohy vodorovnej 😅

tortelinka
2. jún 2012

@anjelicek26 jasne, ked je v poho...my sme sa nosit potrebovali, potrebovali sme si obaja dohant to, co sme spolu nezazili