Dvojročného syna som aktívne nosila. Oplatí sa mi kúpiť kočík pre druhé bábätko?

6. máj 2022

Ahojte mamky nosnice. Naozaj sa pýtam týmto príspevkom len mamičiek, ktore aktívne nosia. Mám dvojročného synčeka, ktorý od narodenia kočiar nenávidel a tak som bola nútená si rýchlo nájsť šatky a nosiče a nosiť. 🙂 Zvykla som si a aj teraz sa ešte celkom často túlime týmto spôsobom. Čakám však dieťatko číslo 2 a rozmýšľam, či vôbec do kočíka ísť. Mali sme Stokke s plnou výbavou. Úplne som ho zbožňovala, on nie a nakoniec sme ho museli predať úplne pod cenu, lebo ho nik nechcel. Zavadzal nám doma rok. Radšej by som teraz investovala do šatky, alebo nového nosiča, ale neviem. Aké máte skúsenosti? Kupovali ste pre druhé dieťatko kočiar, alebo ste stavili na istotu a nosili? Tandem mi neprekáža. Nosím veľmi rada. 🙂 Ďakujem za váš názor.

anjelicek26
6. máj 2022

Nikdy nevies, ake dieta mat budes... Kocik si neviem predstavit nekupit, neviem, ci babka/dedko/tety vsetkym tvoj nosic bude pasovat a snad s babom ide von snad niekto aj iny okrem maminy... navyse s dvojrocnym za ruku (a na ruky obcas) ti to len prospele, ze mini bude aj v kociku...ano videla som kamosku s jednym dietatom uviazanym vzadu a druhym vpredu, ale mne taky pohlad pretaca oci, proste chudak chrbtica... a to som deti nosila... Nekupuj stokke, kup bazarovy hlboky kocik za 150e a uvidis... ked to nebude pre vas pasovat, nebude ta to tak mrziet.

cecilia29
6. máj 2022

Myslím že sa oplatí , ale choď radšej do bazaroveho - pre istotu 🙂

kvetinka75
6. máj 2022

nenosila som toľko dieťa ale už len z toho pohľadu, že ak ho bude chcieť zobrať von niekto iný je lepšie dať ho do kočíka. Vieš si predstaviť že by ho mali babky takto nosiť? A druhá vec. Nevieš aké dieťa budeš mať. Možno bude opak toho prvého. Žiadne deti nie sú rovnaké. Takže podľa mňa určite nejaký zaobstarať. Veď môžeš aj z druhej ruky a uvidíš koľko ho využijete. Dať ho preč môžeš hocikedy

autor
6. máj 2022

@anjelicek26 babky, tetky, kamosky takisto môjho synčeka nekocikovali... Dakujem za radu, ale pytam sa skutocne len mamiciek, ktore aktivne nosia. Ano, presne tie, pri ktorych ti prekruca oči.🤭 Ak ťa bolel chrbat pri noseni, tak si nenosila spravne, takze skutočne prosim, aby mi pisali len maminky, ktore aktivne nosia. Ďakujem 🙂 ✌️

anjelicek26
6. máj 2022

Ja som nosila vela. Zbytocne sa urazas, myslim to dobre. Mat uviazane vzadu 17kg dieta a vpredu dalsie 5-8 kilove uz proste sranda nie je, nech to stocis akokolvek... A mrzi ma, ze ta rodina trosku viac nepodporila a nepomohla ti pri prvom dietati, mozno pri druhom budu aktivnejsi.

janickacrazy
6. máj 2022

a čo manžel, ten tiež nosil a nekočíkoval? akože mne sa nosenie veľmi páči, aj som deti nosila, ale málo, lebo im sa to nepáčilo na dlhšiu dobu, proste vydržali v nosiči max. 20-30 minút. Moje boli také kočíkové, takže určite by som kúpila aj kočík. Ale samozrejme je to na tebe.

anjelicek26
6. máj 2022

Ono proste ak mamicka viac deti - je to proste ine, ked mas uz starsie a mladsie dieta s rozdielnymi potrebami... uz len zbalit veci na ihrisko - teda taska cez rameno, babo vpredu - na detskom ihrisku dvihat male na preliezky a stat mu za zadkom a vpredu uviazany novorodenec nie je ziadna slava a ked sa starsie v obchode/u lekara/na vylete vypyta na ruky a veci tomu podobne (a tie sa ti budu stavat s takymto vekovym rozdielom kazdy bozi den)... Aj take obycajne podrzat dieta pri cikani na travu ked mas vpredu mini babo uviazane - prosim realne aku akrobaciu to chces robit :( Ale ak si sa prisla len utvrdit, ze kocik kupovat nejdes, tak zbytocne zalozena tema a sprav si podla seba.

silvike
6. máj 2022

Ja som nenosila, vyskusala som ale detom sa to nepacilo. Asi som bola vnutorne tak nastavena na nosenie ako Vy na kocikovanie. Podla mna vy ste uz davno rozhodnuta len nosit, nie kocikovat. Ja mam tri deti a vsetky od malinka fungovali normalne v kociku, vobec som ani s jednym nemala problem. Takze ak chcete len nosit tak noste, nekupujte ziaden kociar ked deti kocikovat nechcete.

vso10
6. máj 2022

Ahoj, prvé som výlučne nosila tuším 2 až 2,5r a potom sa nosil ešte do 3,5r. kočík nenávidel a ten náš som predala, tiež dosť pod cenu. potom som už nevládala toľko nosiť a kúpila som športový a hlavne ľahký valco z bazáru. malý si ho zamiloval, ale stále sme sa sem tam nosili, no už sa aj vozil. pre druhé, kt. ešte len čakám, som kúpila cybex balios z bazáru, kde mám aj hlbokú aj športovú časť. ak nebude chcieť byť v hlbokej, neriešim, budem len nosiť. a časom využijem otočnú športovú časť - to ma viacej zaujímalo ako hlboká 😅 čiže ja som sa rozhodla pre kočík z bazáru za rozumnú cenu a ak predám za nižšiu, som s tým ok, využijem aspoň športovú časť. a čo sa týka rodiny, všetci nosili, aj manžel aj babky a mali to radi. ale mala som pre nich nosič. muž chcel viazať a išlo mu to super, babky si netrúfli na šatky, ale ergo nosič v pohode. mňa moja mama tiež nosila, keď som bola bábo 🙂 ak bude toto druhé bábo plakať v kočíku rovnako ako to prvé, tak neriešim, proste nebude v kočíku. no je možné, že budem vláčiť kočík na ihrisko a pod. aspoň ako "nosič jedla a tašiek", podľa toho koľko toho reálne budem vláčiť 😂

kvetinka75
6. máj 2022

či nosila správne alebo nie... mám kámošku ktorá takto za každú cenu deti nosila. Teraz má 45 a operáciu chrbtice za sebou. Bola to veľká záťaž pre chrbticu ale tvrdohlavo si išla za svojim. Teraz to už ľutuje. Asi skončí na invalidnom. Ale možno je iba jedna z veľkého počtu a ostatné ženy sú v pohode.

cajchana
6. máj 2022

Osobne by osm kupila. Nevies ci to druhe babo nebude tzas take, ze sa nebude chchiet nechat nosit a bude to cisto kociarove dieta. Ved nemusis kupovat zas neviem aky drahy kociar, no osobne by som sa nespoliehala len na satku

autor
6. máj 2022

@janickacrazy manžel má svoje nosiče, ja som mala šatku a svoj rastúci nosič, ktorý používam doteraz. Ja mám nosenie rada aj z toho dôvodu, že sa mi nepodarilo kojiť. Aspoň takto som si čiastočne vynahradila ten kontakt s dieťatkom. Keď som prišla z pôrodnice, nevedela som o nosení nič, ale postupne som si to zamilovala. Malý bol v kočiariku extrémne nespokojný a teraz neviem. Rada by som nosila aj to druhé. Pokojne aj tandem, nevadí mi to, ale ako píše
@anjelicek26 neviem si predstaviť, že budem mať na sebe drobca a na rukách staršieho synčeka. Tým, že nevyužívame kočík doteraz, tak po väčsine idem z prechádzky s ním na jednej ruke a s odrážadlom v druhej 🤭 Preto ma zaujíma realita. Či si nosiace mamky nahodia staršieho na chrbát ak sú niekde v parku a on sa pýta na ruky, alebo? Zasa ak bude dieťatko číslo 2,ako jeho brat, tak situácia bude vyzerať tak, že budem mať malého v nosiči, staršieho na rukách, lakťom budem tlačiť kočiar a druhou rukou niesť odrážadlo 😁

anjelicek26
6. máj 2022

Jojo ved to... ale odrazadlo a prebalovaciu tasku das pod kocik do kosika a male chvilu zlozis do kocika (keby to starsie chce ist hore ci mu treba nejako inak pomoct), aspon takto by som si to fakt ulahcila v urcitych situaciach...v kociku sa da male aj na vylete prebalit atp...

autor
6. máj 2022

@vso10 ďakujem... Tiež premýšľam, že ak už kočiar, tak naozaj len niečo z bazáru... Dvakrát už rovnakú chybu neurobím... 😁 kedy si kúpila staršiemu športový? Ten mu nevadil? Obsedel v ňom?
@anjelicek26 no ozaj... S tým prebaľovaním máš pravdu...
@kvetinka75 k noseniu... Mala skutočne ergo nosič? Správne nastavený? Lebo klokanky a pseudo nosiče vedia urobiť šarapatu. A nie len s detičkami.

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
pondelok01
6. máj 2022

Mozno sa starsiemu zapaci skejtik ku kociku, odrazadlo hodis dole do kocika, a mladsi prinajhorsom chvilu poplace v kociku, kym pridete do parku/domov, a mozno tam bude spokojny, je to loteria, ale kocik by som urcite kupila. Mne prve mesiace sluzil iba ako nakupny vozik a karicka, dieta v nosici furt, ale aj tak to bola velka pomoc. Kupila by som ale bazarovy, nie Stokke funglovku 😬

neanonymna
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kvetinka75
6. máj 2022

áno mala. Ju nebolieval chrbát počas nosenia. Až rokmi sa to začalo ,,kaziť,,. Lekár skonštatoval, že preťažená chrbtica.

autor
6. máj 2022

@neanonymna takže ste to riskli? ☺️ A starší ako? Nevyžadoval viac nosenia? Rozmýšľam nad tým kočiarom z toho dôvodu, že cenovo sa kočiar vyrovnal všetkým tým šatkám a nosičom, čo máme. Lebo kvalitné nosiče a šatky tiež nie sú najlacnejšie. Náš malý si veľakrát aj rád grcol, takže sme ich potrebovali viac. Preto som bola sklamaná, že sme investovali do kočiara, ktorí sme nevyužili a potom predali pod cenu.
@pondelok01 inak..toto si presne pamätám... Malý v nosiči a kočiar ako nákupný vozík... 😁😁🤭 Veľakrát si kamošky nevšimli, že nosím, pozerajú do kočiara a tam miesto bábätka fľaša vína... 😁

travelllerka
6. máj 2022

Prvé dieťa mám čisto nosené do roka, keďže sa inak nedalo, druhé dieťa čisto kocikove, v nosiči bola raz v živote aj to sa jej nepáčilo.

diamond007
6. máj 2022

Každé dieťa je iné. Ries to za pochodu.ak si bábo zvykne na nosič tak ťažšie sa zvyká na kočík.
Ja mám druhé a teda kočík ani za svet

elizabet173
6. máj 2022

kocik by som kupila, ale nie novy, par krat som tu citala, ze niektore deti sa nosit nechcu, placu, kym nie su v kociku, tazko predpokladat, ake bude tvoje druhe

vso10
6. máj 2022

@anonym tuším keď mal 2r som kúpila valco. Vtedy som pocítila, že už mi je dosť ťažký a to nosenie naozaj nejde na pol dňa a celodenné výlety. Nemali sme auto. Malý si ten kočík zamiloval na prvý pohľad, prvé posadenie. Bol z bazaru, takže som sa stretla osobne s predávajúcou aj s malým a hovorím mu že toto bude od teraz jeho kočík,že či sa mu páči. A on si nadšene sadol, že áno 🥰 a tento nadšený názor pretrval. V hlbokom ako malý vrieskal ako o život a nemala som to srdce nechať ho v tom, to proste nešlo. V šatke bol veľmi spokojný. Aké staré máš prvé dieťatko?
Inak my sme chodili na prechádzky s kočíkom a odrazadlom. A boli chvíle kedy bol malý v nosiči a odrážadlo na kočíku, aj s taškami a veľmi mi to uľahčilo. Predsa len čim je väčší, bude ťažší a ťažšie ponosis. Ja som za nosenie všetkými desiatimi a viem, že som nosila správne, kamoška je poradkyňa nosenia, mala som možnosť vystriedať desiatky satiek a nosičov... 😅 Ale ako malý presiahol určitú váhu, tak to bolo ťažšie a ťažšie.

thereisabear
6. máj 2022

Prvé som nosila veľa a rada, no bol aj v kočíku. Neviem si ale predstaviť nosiť dve deti. Ešte k tomu odrážadlo a ruksak alebo tašku. Určite by som pri druhom skúsila lacnejší kočík.

Nečítala som všetky komentáre. Aktívne a výlučne nosím svoje 3.dieta. 2. Som nosila tiež a pri prvých dvoch som mala aj kočiar. Ani jedno z nich tam nechcelo byť, v hlbokej časti vôbec, športová ako tak, ale aj tak som vždy chodila aj s nosičom. Neskôr som mala takú trojkolku namiesto kočíka lebo to bolo skladnejsie. Teraz som kočík ani nekupovala a vôbec neľutujem. Malá ho nepotrebovala a ja tiež nie. Zastávam názor, že dieťa nepotrebuje byť "koclčíkované" a už vôbec nie celou rodinou. Dieťa má byť pri mame a keď chce niekto pomôcť, nech varí, upratuje, žehli, perie a mama sa môže ísť s bábätkom prejsť a to aj v šatke, a to vtedy, keď sa jej chce. Nie preto, že má kočíkovat.
Takže po skúsenosti s nosením a kočíkom som kočík nekúpila, investovala som do šatiek, lebo predtým som mala nosič a šatka je pohodlnejšia pre mňa. Mám aj hw a som spokojná. Trojkolka je ako nová a keď ideme s dcérkou, tak šatka je tiež vždy v košíku pripravená. 🤷‍♀️ Myslím, že nebola situácia, kedy by som ľutovala, že nemám kočík.

simca06022011
6. máj 2022

A ked pojdes von s obidvomi? Ja si neviem ano predstavit nonstop nosit, chrbát mam len jeden a ani som nezazila aby dieta babatko vobec v kociku nebolo ale teda určite sa stava.... Kup si kocik bazarovy a mas vybavene. Nemusis ani 3kombinaciu a neviem co. A uvidíš. Ja napr vanicku som využila, vajce asi 3x, sportiak sem tam lrbo kupila som si mensi lahsi "golfac".

anjelik9993
6. máj 2022

My sme pri prvej kúpili kočík.. malú som v ňom mala párkrát.. ale bolo mi to také ... trepať sa s ňou na túry, na prechádzky, do obchodu.. kupila som nosič.. a už som pri ňom ostala... pri druhej som kočiar ani neskúšala.. a tretia detto.. všetky v nosiči... nikdy mi kočiar nechýbal, jediné, čo je, že mi zavadzia v špajzi 😀 ja som teda aktívna nosnica... a toto je môj názor.. každému vyhovuje iné no...

jamatkaroka
6. máj 2022

Prvý syn nenávidel kočík, bol nosený, no keď mal 2 roky, zrazu sau zapáčilo v kočíku a posedel si tam kľudne aj hodinu. Veľmi mi to pomohlo. Druhý syn v kočíku chvíľu vydržal a keď bolo treba, išiel do nosiča. Od cca 9 mesiacov kočík miluje. Určite si ho kúp a nastav sa tak že proste bude v kočíku a nosič je tá druhá možnosť.

vso10
6. máj 2022

Inak možno by pre Teba bolo fine riešenie kúpiť otočný športiak, ktorý sa dá dať do úplného ľahu a nemá korýtkove sedenie (niečo ako cybex balios S, nevyznám sa v nich až toľko, určite je ich aj xy ďalších). Starší môže byť v športiaku a mladší na Tebe. ak sa rozhodneš, že aj mladší pôjde do kočíka, máš možnosť dať do úplného ľahu a otočené tvárou k sebe a starší ide na odrážadlo. v bazári sú aj za prijateľné sumy... nový by som ani neriešila. ak budeš nosiť tandemovo, kam dáš batoh/tašku s vodou, vecami? šupla by som batožinu do toho športiaku 😅
je vyššia pravdepodobnosť, že starší bude chcieť viac sledovať svet a voziť sa a teda asi si obľúbi kočík a mladší bude chcieť len dojčenie a mamu, preto ma napadol otočný športiak 🙂 a keď starší príde do veku, že už ani kočík nie je zaujímavý, mladší príde do veky, že kočík je prijateľný 😅 a nosiť môžeš stále, stále môže byť kočík na odkladanie harabúrd na vychádzkach

aceris
6. máj 2022

vsetko zalezi od dietata. Prvy spaval v kociku, obcas nosic. Doma vylucne uspavany v nosici. Druhe dieta kocik neznieslo absolutne. Vzdy som mala malu len v nosici. Okolo roka sa zacala vzpierat a odmietat nosic. Stale sa pytala "brm brm" do kocika. Takze obcas pospi v kociku, obcas ju nasilu dam do nosica a v nom zaspi omnoho rychlejsie. Kazdopadne ak je hore, uz neznesie byt na mne a pyta sa sadnut do kocika nakolko este vela v roku neprejde. Za mna su potrebne oboje. Ale az sportak uplne staci😁