Ergo nosič. Zvykne si naň moje dieťa?

katulienka1
18. feb 2008

Ahojte kočky,otázka bude skôr smerovať na tie,ktoré majú a používajú ergo nosič.Dnes mi konečne došiel,tak som bola celá vytešená.Malá sa napapala a za takú polhodinku som to teda vyskúšala.Išla som presne podľa návodu,tak myslím,že tam bola správne.A čo som nechcela,spustila nesmierny krik.Tak som ju utíšila a skúsila znova za 2 hodinky.To isté.Chcem sa opýtať,či máte podobné skúsenosti s deťmi,ktoré tam nechceli byť.Ako ste to riešili?Mám ju často nosiť a trápiť nech si zvykne?Zvykne si vôbec?Má 3 a pol mesiaca.Strašne som sa tešila že ju budem všade nosiť a toto ☹ ☹ ☹ ☹

kiya
16. mar 2011

ahojte, mozete mi niktora ukazat fotku, kde je babatenko v nosici (ergo, manduca) tak priblizne vo veku 6-7 mesiacov?? jaa sa snad asi nerozhodnem..🙂 mame zatial satku (elasticku moby) ale je v nej uz teplo a je ruzova 🙂 a proste nemam talent (ci trpezlivost) na viazanie satiek... a na chrbat uz vobec nie...
vdaka vam za pomoc

nyc
16. mar 2011

@kiya 🙂 na foto ma 5-6 mesiacov ale dlha je ako 8mesacne dieta 😀

nyc
16. mar 2011

@kiya tu jej v lepsej kvalite

tami_tami
16. mar 2011

@kiya - nosic liliputi - na fotkach mame 6,5mesiaca 😉

santana
16. mar 2011

@bif ja budem mat tak o mesiac volnu novorodenecku vlozku, ale to uz bude asi neskoro...

hobit
20. aug 2011

ahojte, prosim vas, da sa v Ergu nosit babo aj na boku? ak ano, ako? dakujem

peta.cz
20. aug 2011

Na cucání popruhů jsme si pořídili takové "slintáčky", jsou na suchý zip, takže se dají krásně rozepnout a vyprat...fotku mám zrovna jen když jsem ho měla v poloze na zádech..
@hobit ano dá se nosit na boku, ale je to trochu složitější na popsání - jeden ramenní popruh se nějak obmotá kolem pasu - já to zkoušela jen párkrát a podle video instrukcí 🙂

hobit
20. aug 2011

@peta.cz a nevies kde najdem take video? dakujem

peta.cz
20. aug 2011

já ho asi dostala přímo k ergu - nejsem si jistá, jestli jsem to oblékala podle toho nebo podle nějakého videa na youtube.. nevím jestli můžu poslat odkaz - kdyby to nešlo tak ti to pošlu přes IP

https://www.youtube.com/watch?v=gQz-V8ZGm4M
hobit
20. aug 2011

@peta.cz diky, mam to, zajtra to vyskusam 🙂

georgine
21. aug 2011

aholky nositelky.. 😀
mohla bych znát váš názor na napodobeninu ERGO nosiče. Mám tři dětičky a hledám na netu něco v čem se dá přenášet dítěnko, v našem případě 4měsíční holčička vážící 7,8kg . Jednou v životě jsem si vyzkoušela chicco nositko a hrůza. Takže takový typ už ne. Tak právě pokoukávám po těch ergonomických nosítcích.
Bohužel nějak nevím jaký si mám vybrat. Připadaí mi všechny stejné, ale ceny dost horentní. 😲
dovolím si vám sem dát odkaz na paní která je šije, napiště názor co mu třeba chybí oproti vašemu oblíbenému nositku. 🙂 byla bych moc ráda. Díky všem
http://deti.bazos.cz/inzerat/11334938/Ergonomic...
trochu levnější verze.
http://deti.bazos.cz/inzerat/11334920/Ergonomic...

georgine
21. aug 2011

hmm hezký článek. Z toho mi vychází to liliputi 🙂
http://nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97

georgine
21. aug 2011

hmm to by šlo a cena už začíná být lepší 🙂
http://www.branakdetem.cz/ergonomicke-nositko-l...

apollo11
21. aug 2011

@georgine Ahoj, mei tai je spíš na starší děti, je to v podstatě jen pruh látky a menší mimi by v něm nemuselo být správně podsazené a fixované. Ale ergonomické je 😉
A liliputi může být. Nevyzkoušela jsem, ale prý je to dostačující nosítko.

georgine
24. aug 2011

ahojky holky tak jsem právě v klubu nosičů s ergo nosítkem od LILIPUTI. Tak at se nám hezky nosí 😀 ty naše pokladnice a pokladi 🙂

georgine
24. aug 2011

@tami_tami ahojky máme stejnou barvu. Kupovala sis taky ty ochranné návleky? Já si je ušiju, asi přiberu trochu materiálu na to ocucávání té části která podpírá hlavičku, malá cucá spíše to, než pak samotný pás, je ještě malá.. 🙂

tami_tami
24. aug 2011

@georgine nekupovala som nic - ked bol maly zvykol to oslintat, no davala som mu dudu ked to robil 😀

erika12345
29. nov 2011

dievcata, potrebujem poradit, neviem sa rozhodnut, ci kupit ergo alebo manducu... Zda sa mi, ze v manduce bude mat dieta rucicky vo vnutri a neviem, ci mi tak vydrzi. Od kolkych mesiacov moze ma rucky v nej vonku? NIe je tu niekto, kto skusal oboje? Neviem, kt. nosic je lepsi.

erika12345
29. nov 2011

@denisocka ahojky, citam, ze si nebola spokojna s manducou, preco? Ja mam 7 mesacne babo a neviem sa rozhodnut medzi ergou a manducou, preto sa pytam....

denisocka
29. nov 2011

@erika12345 kazdemu ine vyhovuje,kup co sa ti viac paci 🙂 mne sa paci ergo

erika12345
29. nov 2011

@denisocka 🙂 vsak jasne, ze kazdemu sa nieco ine paci, len som citla, ze vam neskor manduca nevyhovovala, tak sa pytam, ze preco? 🙂

lutsousek
29. nov 2011

@erika12345 Já jsem zkoušela manducu a ergo a koupila ergo. Manduca mi vůbec neseděla... byť má být i pro drobné maminy, tak na mě byla hrozně těžká. Nakonec mi překvapivě sedělo víc ergo, které je lepší i pro nošení tatínky- říkala paní v obchodě. 🙂 Sice má ty popruhy na ramena taky dost široké, ale nikde netlačí a líp mi rozděluje váhu malé. A ergo je i jednodušší na "štelování". Manduca má mnohem víc těch popruhů na upevňování, ergo má dva na boku (mimo těch na bedra a zapínání na zádech). Nevím, které je lepší nebo horší. Já šla do toho obchodu koupit Manducu, ale odešla jsem s ergem. Takže můžu spíš doporučit si ty nosítka vyzkoušet a pak koupit! Každému sedne něco jiného.

kamilka22
29. nov 2011

Ja som mala ergo - veeeeeeelka spokojnost, syn ho miloval, kocik naopak nenavidel, takze to bola nasa jedina "preprava". Zacala som ho v nom nosit ked mal 5 mesiacov, najprv sa chvilku mrvil, potom zistil, ze je to uper a odvtedy ani nemukol. Podla mna 3 mesacne babo, ak tam aj najprv place, tak si na to casom zvykne. Treba skusat.

denisocka
29. nov 2011

@erika12345 jaj, vela veci.zlozite zapinaie,tenši material,vadil mi ten zips,novorodenecka vlozka ktora po 3mesiacoch pod zadkom zavadzia,menšia kapucna----mam pokracovat? skaredo formovany bedrovy pas ----

erika12345
29. nov 2011

@lutsousek , @kamilka22 , @denisocka dakujem za nazory, ulahcili ste mi rozhodovanie. 🙂

kathy7337
9. dec 2011

ja mám len samé chvály na Ergo..... u nás to boli najlepšie investované peniaze.... dali sme za neho 139€ (lebo sme mali sivý s hviezdičkami a to bola najnovšia farba). môj drobec Ergo zbožňoval. veľmi ťažko ako bábätko zaspával, ale v Ergu "odkvacol" behom pár minút... Kočiar sme predali,keď začal chodiť v 11 mesiacoch. Odvtedy ide buď pešo, alebo sa nosí v Ergu.... napriek tomu ho máme v skvelom stave, lebo je fakt kvalitný... mimochodom teraz ho mám na predaj za 80€

katuska.
4. jan 2012

ahojte dievcata, ja budem mat tiez na predaj ergo.. mam ten novy s kvetinovym vzorom, nahodim ho, ked budem mat cas, je nepouzivany (mam dva 😀) a predam ho za 85.. a keby som mala porovnavat manducu, satku a ergo, tak ergo najlepsie rozlozi vahu, najjednoduhsie ovladanie, da sa nosit aj na boku, je fakt super.. 🙂 mame aj satku, tu sme vyuzivali, ked boli uplne malinki, ked boli starsi, tak to bolo horsie, kym som ich tam nasukala... a vydrzali tam len chvilu.

dadda02
12. máj 2012

Mamky, ktory ergo nosic? Studujem vsetko mozne, no neviem sa rozhodnut. Vsade pisu to iste a potrebujem vediet: -
ktory ergo nosic je vhodny uz pre cca 6 kg dieta bez pouzitia novorodeneckej vlozky (nechcem vlozku, doplaca sa za nu, na leto neprakticka...),
- ktory ergo nosic poskytuje dobry vyhlad aj pre mensie babo (z obrazkov mam pocit, ze by mi to moje kukalo max. na krk :-/),
- ktory ergo nosic ma kvalitnu kapucnu, ktora nezavadzia, ked sa nepouziva (a dobre chrani pred dazdom a slnkom),
- ktory nosic ma zaroven ulozny priestor aspon na svetrik, flasku a plienku? dik Som narocna, hehe, ale tak nech to za tie prachy stoji 🙂

bambola
12. máj 2012

@dadda02 my sme mali manducu tak tak ti aj odpisem 🙂

-manduca ma novorodenecku vlozku integrovanu 😉 , inak zavisi asi od velkosti dietata, podla mna treba vyskusat
- myslim, ze vsetky ergo nosice su v rovnakej polohe ci uz vpredu alebo na chrbte, dietatko bude kukat do boku, ak by si chcela aby pozeralo na chrbte a dopredu tak by si musela nosit nosic na lopatkach 😉
- manduca ma kapucku, ktora je sa nepouziva tak sa zroluje do svu manducy. ked ju pouzivas tak sa natiahne v podstate cez cely ten priestor medzi manducou a tvojimi pleciami (kde sa upevnuje) ale dietatko zboku vidi von. my sme ju pouzivali minimalne, mozno 2-3
- s ulozny priestorom nepomozem , ale myslim, ze ak nejaky nosc ma tak maximalne velkosti mobilu, na kluce, mince a tak. a tusim sa aj da dokupit 😉

dadda02
12. máj 2012

@bambola Dakujem pekne. Este sa chcem opytat - ako je to s pranim? Da sa cela Manduca supnut do pracky (tak aby som ju este pouzila) 🙂 ?