Ergo nosič. Zvykne si naň moje dieťa?

katulienka1
18. feb 2008

Ahojte kočky,otázka bude skôr smerovať na tie,ktoré majú a používajú ergo nosič.Dnes mi konečne došiel,tak som bola celá vytešená.Malá sa napapala a za takú polhodinku som to teda vyskúšala.Išla som presne podľa návodu,tak myslím,že tam bola správne.A čo som nechcela,spustila nesmierny krik.Tak som ju utíšila a skúsila znova za 2 hodinky.To isté.Chcem sa opýtať,či máte podobné skúsenosti s deťmi,ktoré tam nechceli byť.Ako ste to riešili?Mám ju často nosiť a trápiť nech si zvykne?Zvykne si vôbec?Má 3 a pol mesiaca.Strašne som sa tešila že ju budem všade nosiť a toto ☹ ☹ ☹ ☹

lyzenka
18. feb 2008

ja mám zase manducu....od soboty.....hneď v ten deň som ho tam dala....a tiež vrieskal ako pavian, ale strašne, ale akonáhla sme vyšli von...stíchol a pochvíľočke zaspal....a spal tam aj hodinu, aj viac by vydržal, no bola už dosť zima.
Na druhý deň som ho mala aj doma....a už pohoda, neplakal, dokonca som sa s ním hopsala na fitlopte...a tam potom zaspal... :O)

Táto téma je aj vo VOĽNOM ČASE - Nosič detí :O)

katulienka1
autor
18. feb 2008

Ahoj lyzenka,kde najdem tuto temu??Vo voľnom čase?to je kde?Rada by som si prečítala viac.Díky.papa 🙂 🙂 🙂

lyzenka
18. feb 2008

Fórum - Voľná diskusia (som sa pomýlila) - Nosič detí

lyzenka
18. feb 2008

Ešte raz: píšem bakalárku, tak sa ospravedlňujem:

Fórum - Voľná diskusia - Nošení detí

susik77
18. feb 2008

ahoj katulienka, je to tema noseni deti vo voln. diskusi. mne verca tiez zo zac. v ergu plakala, daj ju dole, ked zacne plakat a skus ju dat inokedy...moja si uz zvykla. aj mi tam spi. teraz v zime ju moc vonku nenosim, len doma, viac chcem zacat nosit na jar 😉

lyzenka
18. feb 2008

tiež som sa bála, že tam bude plakať a zbytočne som vyhodila peniaze.
Susik, takže už si zvykla, koľko máš už Ergo?

katulienka1
autor
18. feb 2008

Ahojte,no našla som tam túto tému.Idem to prečítať.Takže myslíte že je to len otázka času a zvyku?Ako často to mám ksúšať??za pár dní alebo hodín až sa ukludní?papa 🙂 🙂

susik77
18. feb 2008

ahoj lyzenka, mam ho uz asi 2 mesiace ale teraz nejak moc nenosim-len ked mala doma place...teraz ma obdobie, ze sa uz sama zahra-mam ju na posteli -a plazi sa 🙂

lyzenka
18. feb 2008

Keď som ho tam dala doobeda, bol napapaný, spokojný, vyspatý.....tak super!....ale vtedy večer prvýkrát to bola katastrofa.

susik, my sme boli aj vonku....dala som si manzovu bundu a pekne som si ho tam zapla... :O) som sa bála či sa tam nezadusí... :O)

zuz11
21. feb 2009

snezenka123 • 1d • Včera o 20:10
Ahoj holky,vím,že je tu už téma klokanka,což ale není ergonomické nosítko Ergo.Proto jsem se Vás,co ho máte chtěla zeptat na Vaše zkušenosti a hlavně výběr barvy.Malé bude v létě rok a tak se těšíme,jak budeme chodit do přírody,na výlety...nedokážu se však rozhodnout jakou barvu...Líbí se mi černá,ale mám strach,aby se mi v ní v létě malá "neupekla" a ta béžová je príma,akorát se zase bojím,aby nebylo Ergo stále špinavé 😒 A bordo barvu ?Ta je taky tmavá...prosím,jakou máte barvu vy a jak jste spokojeni? Moc děkuji. A taky jsem se chtěla zeptat,zda jste si objednali k Ergu i baťůžek? Díky MOC MOC MOC

musko • 1d, 19tt • Včera o 20:11
sneženka - poď na Nošení dětí, tam sa o ergonomických nosítkach typu ergo, manduca, beco a iné dozvieš viac a od skúsených nosičiek 😉

susik77 • 1d, 14tt • Včera o 20:59
Ahoj, my mame bordovu, je super, neni na nej moc vidiet ked sa zaspini 😉 Mam aj batuzek, je to prakticke-je tam miesto aj na lahvicku 😉 Akurat moja vazila v roku uz okolo 12 kg, tak to som ju uz nenosila...

denisocka • 1d • Včera o 21:02
ja som mala čierno-bordove,ale hned som ho predala,skoro som sa upiekla a teraz mám modré+mäta,je krásne!!!!! a neboj sa bežovej,šak sa s ním nebudeš sánkať po tráve , ja by som možno teraz zvolila bežovu,take neutralnu,predsa modre je krásne,ale k niektoremu oblečeniu sa mi nehodí 😀

bambusko • 3d • Včera o 21:12
snezenka, ergo mame 3/4 roka, je super, ale na dlhsie nosenie je lepsia satka 😉 mam modre, farbu nejako neriesim, ocmulane popruhy som prala rucne a raz som ho hodila do pracky, zda sa mi, ze farba je taka menej intenzivna ako predtym 😒 ked som potrebovala viac veci, tak som si primontovala na tie oka, co tam su, obycajnu kapsicku 😉

johanda • 2d • Včera o 22:15
snezenko, mám ergo cca 2 roky, barva bordó a je to jedna z nejlepších investic do dětské výbavy. Holku v něm nosíme dosud, pokud má nějakou bolístku, nemůže usnout, samozřejmě ji v něm taháme i po horách a osvědčilo se (+ nosící bunda nebo kapsa) i nyní v závějích, kdy vyjet s kočárem jaksi nelze. Děcko do něj člověk nainstaluje opravdu bleskově (na břicho a s trochou cviku i na záda) a to říkám jako milovnice šátků, která vázání zvládala bravurně 😎 . Špína na bordó barvě nejde vůbec vidět, zatím jsem ergo prala jen lokálně.
Co se týká baťůžku, nemám, ale vím, že většina jeho majitelů s ním není spokojena, nedá se do něj nic moc dát, je docela malý a má miniaturní vlez (ostatně na základě těchto referencí jsem do něj nešla)
Jinak doporučuju jako Musko diskuzi Nošení dětí v sekci Volná diskuze.

elule
18. jún 2009

Ahojte neviem koho sa opytat tak sa pytam Vas neviete mi poradit alebo aspon co si myslite o tomto ergonomickom nosiči našla som ho na predaj za 65,-eurohttp://www.africanbabycarrier.co.za/gallery.htm

anezena
18. jún 2009

ahojky elule,
ja som dnes sa osobne stretla s touto maminou, kt. ho predava. Je uuuplne paradny a ideme ho kupovat. Predavame patapum, lebo mame ten mensi a maly potrebuje nieoc vacsie, dlhsie - aby mu to oboplo cely chrbatik po dlzke. Ma viacero farieb. No parada, tesime sa nanho. Inac ja som ho nasla na MMB:

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6013537

agnessa
18. jún 2009

my máme manducu, to je něco podobného a toto vypadá moc dobře 😉 a ty barvy jsou parádní!!!
pokud jej budeš kupovat, určitě napiš potom zkušenosti 🙂

elule
19. jún 2009

anezena:ahoj no ja som ho našla tiež na MMB a hned ma zaujal aj ta cena myslim nieje zla už som sa s tou pani dohodla dnes mi ma mailom poslat foto farebnych kombinacii a ked si vyberem pošle mi ho.

agnessa:manducu ma aj moja švagrina a je super len ja som naozaj nechcela investovat 3000,- za nosič tak ked pride napišem čo a ako ahoj 🙂

elule
19. jún 2009

anezena
Možem sa ešte opytat ked si tie farby videla naživo ktora sa ti tak pačila ja si vyberam medzi tou hnedou alebo zelenou na stranke su to tie ( http://www.africanbabycarrier.co.za/orders.htm) 03 a 08 farby
dakujem

anezena
19. jún 2009

elule, ja som ich nevidela nazivo, iba jedne taky zeleny, kt. je na MMB. mala ich v aute ale ja som sa ponahlala uz, a dohodli sme sa, ze najprv predam patapum a az potom si kupim ten african.
a ona ma este aj dalsie farby, kt. na nete nie su, tak urciote posle mailom 🙂 🙂

elule
23. jún 2009

Ahojte tak oddnes mam african doma,kupili sme ho a je super maly v nom hned zaspal neuveritelne aky je v nom spokojny no a moja prva reakcia bola užasna neverila som že v nosiči bude taky lahky,a tie farby nevedeli sme vybrat.

anezena:tak sme si hned vybrali farbu samozrejme nam pani oznamila ze ju zabudla skovat a ze je rezervovana pre jednu pani bola to taka hneda farba 03,( no tak mame rovnaky vkus) 😀 .nakoniec sme teda zobrali ten zeleny
http://www.africanbabycarrier.co.za/orders.htm farba 08 😉

kubinkov
23. jún 2009

Tak tohle nosítko je fakt parádní. I cena i rozměry. Škoda, že jsem na něj nenarazila před rokem. 😢
elule: Jak se do něj vejde ela? 🙂

elule
23. jún 2009

kubinkov:Ahoj tak samozrejme že aj ona musela hned vyskušat bolo to v pohode v najhoršom pripade to zvladnem aj snou,teda nemyslim že by sa tam nezmestila len ona už je taky maly koniček 14-kilovy a pri mojej vyške 156 cm to už da zabrat 😅

kubinkov
24. jún 2009

elule: díky a ať se vám dobře nosí.

wali
24. jún 2009

elule, chcem sa spytat, ten nosic ste objednavali z tej anglickej stranky? tiez sa mi celkom pozdava, tak o nom uvazujem. pripadne mozete sem hodit kontakt alebo link, odkial ste ho kupovali? Dakujem!

elule
24. jún 2009

wali:ahoj tak nosič sme kupovali od tejto pani http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6013537 ma na vyber vela farieb tak jej skuste napisat inak možem dake farby hodit do albumu ak by ste chceli 😉

zuzujo
25. jún 2009

elule, super link, diky, a prosim te, jake je polstrovani a pohodlnost toho nositka v porovnani s manducou? na fotkach se to zda uplne stejne jako manduca, jen ta cena je o necem jinem.

wali
25. jún 2009

elule, dakujem. tak som jej uz napisala, uvidime, co mi odpise. ja som 1x pochopila z toho inzeratu, ze ma len jeden nosic na predaj, a zaujemcovia uz boli dvaja, tak som jej preto uz ani nepisala. tak snad uspejeme aj my 😉 tie farby su inak krasne - teda aspom na tej ang. stranke, tak som zvedava, ake moznosti ma ta pani. to je inak fakt, ze sa to velmi podoba na manducu, no ten cenovy rozdiel je teda markantny!

elule
25. jún 2009

zuzujo:ahoj tak my sme so švagrinou porovnavali ona ma manducu ta ma taky zvačšovaci zips no tak african je o 5 cm menši ked je rozopnuty a o 5 centi vačši(african) ked je ten zips na manduce zapnuty a manduca ma take bezpečnostne spony african ich nema no udržal aj našu 14-kilovu Elu inak arfican ma širšie popruhy to na manduce sa mi zdali tenučke ta pani ich vozi priamo z Afriky 😀

elule
25. jún 2009

wali:ahoj tak to bolo prve co napadlo aj mna dokonca som si myslela že ma len jeden a použivany ved za tu cenu by to bolo logicke 😀 hned dam aj dake foto tych farieb do albumu vidim že mate chlapčeka tak dam chlapčenske farby 😉

monkap
25. jún 2009

elule: hod aj dievcenske prosim

monkap
26. jún 2009

elule: na niektorych obrazkoch, ked je nosic na chrbte tak je babo tak odklonene ... daju sa tie popruhy v pohode dotiahnut, aby bolo babo blizsie k chrbtu maminy alebo ostane babo take odklonene??

elule
26. jún 2009

monkap:ahoj tak dotiahnut sa to da uplne ved poviem manželovi nech ma pofoti ked pride z prace
no tak ani nam neposielala moc dievčenske farby len jednu taku s ružovou kapucou no ked
sme u nej boli tak ich mala viac mne sa najviac pačila taka krvavo červena aj ked na cervenu
moc nejsom tak sme rozmyšlali že ju kupime s dievčatkom je to jednoduche podla mna
môže mat akukolvek farbu 😀

monkap
26. jún 2009

elule: dik, a od akeho veku je urceny ten nosic?? je tam aj nejaka speci vlozka pre najmensie babatka??