Ergo nosič. Zvykne si naň moje dieťa?

katulienka1
18. feb 2008

Ahojte kočky,otázka bude skôr smerovať na tie,ktoré majú a používajú ergo nosič.Dnes mi konečne došiel,tak som bola celá vytešená.Malá sa napapala a za takú polhodinku som to teda vyskúšala.Išla som presne podľa návodu,tak myslím,že tam bola správne.A čo som nechcela,spustila nesmierny krik.Tak som ju utíšila a skúsila znova za 2 hodinky.To isté.Chcem sa opýtať,či máte podobné skúsenosti s deťmi,ktoré tam nechceli byť.Ako ste to riešili?Mám ju často nosiť a trápiť nech si zvykne?Zvykne si vôbec?Má 3 a pol mesiaca.Strašne som sa tešila že ju budem všade nosiť a toto ☹ ☹ ☹ ☹

sixtine
21. jún 2010

Ahojte, prosim Vas, da sa babo v Ergu nosit aj tvarou dopredu? Podla obrazkov to tak nevyzera... Mala ma tri mesiace, nevydrzi ani v kociku, ani tvarou ku mne, musi vsade kukat. Uvazujeme nad klokankou alebo ergo nosicom, ale otocene do smeru jazdy je podmienka.

luciferdik
21. jún 2010

@sixtine Já bych řekla, že v žádném ergonomickém nosítku, kde je správné postavení kyčlí a posez miminka, nejde nosit tváří dopředu.

ikke
21. jún 2010

@sixtine nosenie tvarou vpred vraj nie je dobre, ak chces ergonomicky nosic, hladala by som taky, ktory je mozne nosit na boku 😉

jankasramka
21. jún 2010

@ikke som sa normalne zasmiala nad tym ze pises ze manzel si nedal povedat....:D
to je presne moj problem, mojmu sa ten babybjorn zda najlepsi na svete a to iste si mysli moj ocino🙂))
proste ma ta klokanka nieco, co tych chlapov oslovi🙂

nyc
6. aug 2010

mozete mi prosim napisat skusenosti s Ergom - dokedy sa v nom da babo nosit? moja Kvetka je dlha na svoj vek, ani 4 mesiace a nosi pyzamka 6-9 mesiacov, mensie su jej kratke. ak tak porastie nadalej bojim sa ze Ergo jej bude kratky som citala ze ma nizsiu opierku na chrbat ako Manduca. ale zase co sa tyka ostatnych veci paci sa mi Ergo viac.
a mate skusenosti s horskymi turami v Ergu? nemyslim narocne tury typu Rysy ale take prechadzky po dolinach, sem tam nieco strmsie alebo nejaky rebrik... a ako to riesite ked zacne prsat? da sa schovat pod bundu - prsiplast nosica alebo treba dokupit tu drahu ochrannu kapsu?
a mozu nosit v Ergu aj muzi? je to pre nich pohodlne? dakujem za kazdu skusenost 😉

plienka
7. aug 2010

@sixtine http://www.klingacik.sk/section/preco#preconosime
tvarou dopredu urcite nie, takuto situaciu treba riesit nosenim na boku alebo na chrbte, ani v jej veku to uz nebyva problem 😉

plienka
7. aug 2010

@nyc ak sa ti paci ergo nevahaj mam odergovane dve deti
chrbtova opierka nie je na ergu nizsia ako na manduce ak tak zanedbatelne, ergo ma navyse super kapucku a tu my sme urcite vyuzivali, pri manduce je kapucka na moj vkus velmi mala
moja vyse trojrocna sa stale vojde do erga a je tam rada (neplati v zime, v zimnom obleceni sa tam uz zial nezmesti)
co sa tur tyka, bola som s nou na 12h hrebenovke a uplne super
muz sa ma vzdy snazil prehovorit na velky turisticky nosic, z cisto praktickych dovodov (da sa tam este zbalit vela dalsich veci), ale ja som vzdy vyrazala len s ergom
muz ergoval spolu so mnou, kazdy mame svoje ergo, to jeho som uz chcela predat, ale nechce dat, ze ma k nemu citovy vztah 🙂
ako alternativu k ergu odporucam este bobu, ma aj opierky na nohy, zas ale nema ten vacusok

sussanah
8. aug 2010

@nyc my jsme uz ve vasem veku ergo meli a sem tam nosili, je bezva. Stridame se s manzelem bez problemu, ted zaciname nosit i na delsi tury, jen je potreba sem tam udelat zastavky na protahnuti, ale to je jasne 😉 Nizsi operka mi taky neprijde oproti manduce, zkousela jsem oboji. Nas je taky pomerne velky, ted uz moc ne, ale v tech 3-4m mel taky velikost obleceni 6-9m 😉 Pokud ale nejste oba s manzelem velici, tak ten rust se urcite zpomali, neboj. Kdyz prsi ljen lehce, tak staci ta kapucka, co ma ergo, obcas jsem nosila i s destnikem. Minulou zimu a jaro jsem nosila pod mikinou (stacila manzelova) bylo mu v tom akorat teplo. Tuhle zimu uz se asi pod mikinu nevejde, ale jeste jsme nezkouseli. Rozhodne bych se nebala, ze by ti z nositka nejak rychle vyrostla. Jinak doporuzuju vyzkouset osobne, pokud je moznost. Ja treba nejdriv chtela manducu, ale proste mi nesedela pres zada, zato ergo sedlo perfektne hnedka.

lenkabu
8. aug 2010

@nyc ergo je do 20 kg,nosit můžou i muži,dá se nosit na zádech,na břiše nebo boku,já nosila starší dceru asi do 13 kg na břiše a šlo to.Malé jí rozhodně nebylo.

nyc
9. aug 2010

dakujem dievcata za infosky, v podstate ste ma presvedcili, ergo si zaobstaram. manzel sice prudko nesuhlasi, on je za turisticke krosna, ale kupim ergo, ved ked ho uz budeme mat, tak si zvykne 😉
mimochodom, nepredava niektora z Vas Ergo po svojom dietatku?

plienka
9. aug 2010

@nyc 🙂 snazila som sa, ale muz ten svoj nechce dat ani za svet aj ked sa na tretie zatial nechystame 😉

nyc
18. aug 2010

tak už ergujeme! dnes mi prišiel, strašne dobrý pocit je to mať dieťatko takto na sebe 🙂 aj manžel ho skúsil a zmenil názor. len sa chcem spýtať na dve veci:
môžem už malú v pohode nosiť, keď má niečo vyše 7 kíl a hlavička jej trčí z erga len tak tak? je to nosenie podmienené iba veľkosťou alebo aj vývinom dieťatka?
a prezraďte fintu ako si samé zapínate ten stredový pas medzi trakmi, v polohe mimi vpredu??? ja tam za svet neviem dočiahnuť a to nie som v rukách nejaká neohybná... 😒

plienka
18. aug 2010

@nyc malej hlavicka trcat nemusi, v jej pripade je prave este lepsie ked netrci, ma tak lepsiu oporu hlavy
tie pasy su posuvne, skusila si ich dat co najviac hore?

nyc
18. aug 2010

@plienka nie neskusala, skusim to este tak. ale ani odopnut som to nevedela... no, vsak pocvicim este, mozno sa to nejako naucim aby som nepotrebovala na ergo asistenta 😅

plienka
18. aug 2010

@nyc ked si ich das vyssie na uroven ramien, isto ich lahko zapnes i odopnes

nyc
18. aug 2010

ano ide to, dakujem za pomoc 🙂 inak je to premakana vec, tesim sa cely den, sli sme aj medzi ludi rovno do hypermarketu tak som si uzivala tie obdivne pohlady. a bala som sa len toho ako mi tam Kvetka zaspi, no ale buvala tam krasne pod tou kapuckou a ja som bola z toho cela nameko 😵

michaelabj
19. aug 2010

@nyc Ja osobnú skusenosť s Ergom nemám, mám takú takmer osobnú skúsenosť - má ho bráško - a tí by Ergo nedali za celý svet.
Ich malý nie je vôbec kočiarový, nevydrží tam ani 5 minút a v Ergu pospí aj 2-3 hoďky - proste má rád ked cíti ľudské teplo 🙂 Teraz má 1,5 roka, čo viem nosia ho tvárou vždy k sebe.
Najlepšiu skúsenosť čo majú je let z Chicaga do BA asi pre 3 mesiacmi - vraveli, že nebyť Erga, tak sa zblázni malý, oni sami aj ostatní cestujúci... Špacírovali sa s ním takmer celý čas, čo potreboval spať... 24.8 odlietajú naspäť tak to bude opäť to isté.
Uvidím, či si ho kúpime tiež... to budeme riešiť až po narodení 🙂

macka23
28. aug 2010

Ahojte...ja len potvrdim...ergo je super...kupili sme si ho ked mal maly asi 4 mesiace a bolo obdobie ked tam bol vareny peceny 🙂 je to super pomoc hlavne pri cestovani...vlani ked sme leteli do UK, bol pekne pri mne alebo tatinovi a vobec nepocitoval nejake stresy na letisku...teraz sme cestovali vlakom do prahy a tie presuny medezi vlakmi a merrom a tak...zasa len v ergu 🙂 ludi sa pozeraju vselijako, ale hlavne ze maly nema stres z cestovania a je v pohode 🙂

Rada by saom sa vas spytala ako cistite ergo? Rozmysala som uz aj ze ho suupnem do pracky na nejaky kratky jemny program...skusali ste aj vy? bojim sa ze sa mi scvrkne alebo tak :D

denisocka
3. okt 2010

baby,ake najmladšie abbo sa da dať do erga bez tej vložky ??? teda,aby bolo schopne roztiahnuť nozičky .viem že je tam nejake hluche obdobie okolo 5mes,kedy to deti škrabe a zle sa tam sedi,ale daju sa nosit aj skor

csikike
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nyc
3. okt 2010

@denisocka my sme zacali ergovat v 4 mesiacoch a pacilo sa od zaciatku, nic neskriabalo, akurat ju pokusali tie popruhy - chcela ich hned ochutnat, ale stacilo dat cumlik a bol pokoj 😉 a zaspala hned na prvykrat asi po pol hodke.

denisocka
4. okt 2010

@nyc ja som v ergu nosila od 5mes,predtým sme mali manducu a nebola som spokojna,teda dokial som pouzivala novo.vložku tak bola super a potom som ju vymenila zanergo. včera som kupila ergo a zvazujem do neho aj tu novu vložku heart či ako, len neviem či je tu niekto ,kto ma s tým skusenosti

badzova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
saraaa
5. nov 2010

Ahojte, mam na predaj cierny patapum ak by mal niekto zaujem...

marcy30
29. jan 2011

ahojte, viete mi poradit, kde v ba sa da nazivo vyskusat ergo nosic?

bif
23. feb 2011

ak by mal niekto uz zbytocnu vlozku do nosica ergo heart2heart tak sa ozvite..

cubana
4. mar 2011

Ahojte, dnes mi dorazil ergo nosic ale zaskocilo ma ze sa da nosit bez novorodeneckej vlozky pre dieta az od 7 kilov, mate niekto s tym skusenost? Moj syn ma nieco malo cez 6 kg cize odporucate radsej dokupit tu vlozku?

apollo11
4. mar 2011

@cubana já myslím, že pro 4měsíční dítě už ne 😉 předpokládám, že hlavičku drží bez problémů.. my jsme ergo kupovali taky asi ve 4 měsících na podobné váze a i v prodejně nám řekli, že už to nutné není 😉 (je tam určitá rezerva, ale jde spíš o to držení hlavičky)

cubana
4. mar 2011

@apollo11 no tak sme tam maleho vyskusali a je tam taky akoby este utopeny, hlavicka trochu pretrca a ozuzlava akurat tie popruhy, aj tam celkom mrncal asi mu este troska treba dorast. Hlavicku drzi ale nema sa tam kde otacat, lebo je tam akysi stiahnuty