Ergo nosič. Zvykne si naň moje dieťa?

katulienka1
18. feb 2008

Ahojte kočky,otázka bude skôr smerovať na tie,ktoré majú a používajú ergo nosič.Dnes mi konečne došiel,tak som bola celá vytešená.Malá sa napapala a za takú polhodinku som to teda vyskúšala.Išla som presne podľa návodu,tak myslím,že tam bola správne.A čo som nechcela,spustila nesmierny krik.Tak som ju utíšila a skúsila znova za 2 hodinky.To isté.Chcem sa opýtať,či máte podobné skúsenosti s deťmi,ktoré tam nechceli byť.Ako ste to riešili?Mám ju často nosiť a trápiť nech si zvykne?Zvykne si vôbec?Má 3 a pol mesiaca.Strašne som sa tešila že ju budem všade nosiť a toto ☹ ☹ ☹ ☹

johanda
27. júl 2009

susik, já ergo využila do 2 let, pak v něm malá nechtěla být, protože ji brněly a trply nožky. Bavila jsem se o tom i s jíinými nosičkami a mnohé měly stejnou zkušenost. To široké posazení asi není pro větší děcka. Hodláme zainvestovat do nějaké krosny, tam nejsou nožky tak naširoko .

susik77
28. júl 2009

johanda, hm, asi jo...akurat ze my sme ani to ergo moc nevyuzili, tak neviem ci este investovat do krosny...
uz mam doma nevyuzity babyvak, nevyuzite ergo(resp. velmi malo) a novu satku(dufam, ze vyuzijem 😔

susik77
28. júl 2009

mala sa totiz narodila v lete, zac. som nosit doma v ergu okolo 5 mesiacov co vychadzalo tak na januar...v zimnej kombineze sa mi do erga nevosla, tak som ju mohla nosit znovu az okolo 8 mesiacov na jar a to sme kupili golfky a tam sa jej pacilo, tak sme ju skor vozili ako nosili. no a potom zacala neuveritelne rychle priberat, v roku mala okolo 12 kg a uz sa mi nechcelo nosit 😎

mikijana
29. júl 2009

Ahojky, my máme ergo nosič v barvě bordó a malá je v tom spokojená. Nosím ji zatím na bříšku cca od 4.měs.,jelikož mi už nechtěla být v kočáře, teď už naštěstí ve sporťáku je spokojená, ale i tak ho využívám tam, kde je na kočár málo místa. Jsem zvědavá jaké bude nošení na zádech až bude větší.

denisocka
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
boka08
1. sep 2009

tak a od dnes sme aj my spokojni majitelmi african baby a pani co to predava je uplne superska, boli sme u nich doma a nas maly im hned na uvod pozvracal kobercek 😅 ale nastastie nic to na vrelom privitani nezmenilo. Maly je krasne spokojny a manzel si to uziva aj teraz tu okolo mna bezkaju 🙂 vrelo odporucame. Nas maly ma 7 mesiacikov a je to taky krpan...uvidime do kedy to budeme vyuzivat

lomisela
10. nov 2009

A keby ste mi mohli pomôcť s porovnaním Liliputi a African? Cenovy rozdiel nie je moc velky, ide o klady a zápory a neviem sa rozhodnúť, dakujem.

musko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
janocka
9. dec 2009

klara_klara • Dnes o 11:59
Kto nosite svoje dieťa v Ergo nosiči? Nie v šatke ani inom nosiči. Tema o noseni tu sice je ale je tam vselico najma o inych nosičoch. Ja by som potrebovala vediet len skusenosti s Ergom, teda od prvej skusenosti ked ste dali babo prvkykrat, cez turistiku s Ergom ak chodite na dlhsie tury a tiez maminy ktore nosia vacsie deticky v Ergu ake maju skusenosti. A tiez nejake zaujimave linky v suvislosti s Ergom. No jednoducho by som okrem tohto vsetkeho chcela spoznat maminy, ktore sa do toho vrhli, nosia deticky tak ako chcem nosit aj ja a co najdlhsie

maznacik007 • 2d • Dnes o 12:05
my mame ergo a nosime sa...

fogpi
9. dec 2009

ahoj. máme liliputi a malá má už skoro 12 kíl. Chodievame aj na dlhšie precházky a ja som s ním spokojná. Je to super.

klara_klara
9. dec 2009

fogpi, chodievate aj teraz v zime?

klara_klara
9. dec 2009

neviete kde sa da zohnat organic ergo baby carrier najlacnejsie?

fogpi
9. dec 2009

klara chodíme aj teraz , ja som liliputi kupovala asi pred mesiacom alebo tak nejak. máme kapsu ale nie tu original MAM Kapsu ale mamina mi ušila taku podobnu, s tejto stránky mám návod : http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=80 v mojom albume sú fotky tej našej . Takže v pohode môžme aj v chladnom počasí ísť a nosiť sa. 😉

klara_klara
9. dec 2009

idem kuknut kapsu 😉 ja chcem kupit ergo lebo sa bojim ze v liliputi by bolo v lete horuco/ aky je to material ako v nom je v lete? nespoti sa babo?

jaandy
9. dec 2009

materialivo to je narovnako, babo aj ty sa spotite aj v ergu aj v liliputi aj v manduce 😀

klara_klara
9. dec 2009

baby fakt sa vo vsetkych babo spoti?

klaudia74
9. dec 2009

Klarka, keď je v lete 40 stupňov, tak áno, ale teraz nie. 😉
Samozrejme netreba dieťa moc naobliekať, aj tebe sa stačí obliecť tak "normálne", lebo sa budete navzájom zohrievať, ale my sme sa nikdy nepotili, toho sa neboj. Ja som v lete nosila v šatke a aj to bolo v pohode, bolo nám tak spolu dobre. 🙂

klara_klara
10. dec 2009

ahojte baby nepredavate niektora ergo, mala by som zaujem 😉

klara_klara
11. dec 2009

je nejaky rozdiel medzi ergom a africanom? je to rovnako bezpecne?

maco
22. feb 2010

Ahojte, nema nahodou niekto na predaj organic ergo čierne s výšivkou? ak je v dobrom stave, kupila by som ho. dakujem.

lucy.l
22. feb 2010

ahojky, my máme ergo necelé dva měsíce, malá je v něm ráda, jezdíme s ním do města,k dr, na procházky se psy, teď je tam v kombinéze a mám i dvě zateplovací kapsay, jednu tenkou medley a jednu hodně teplou ušitou podle návodu s nosenideti.cz a včera měli ergo pujčené švagropvá a nosili v něm 2,5letého synovce 15kg 🙂 a nemohli si ho vynachválit,prý lepší než krosnička

kathy7337
18. jún 2010

rada by som sa podelila so svojou skúsenosťou s Ergom. Dlho som váhala, či ho kúpiť (pretože 100€ je predsalen dosť) a naša predošlá skúsenosť so šatkou Maya Wrap za 50€ dopadla zle.... Ale predsalen sme Ergo kúpili a nemôžem si ho vynachváliť. Drobec má 6mesiacov a veľmi rád sa v ňom nosí. Či už len tak po byte, keď je nervozny, alebo po obchode.... dokonca keď ho neviem uspať, dám ho do Erga a tam zaspí....... takže môžem len a len odporúčať!!!

jankasramka
18. jún 2010

ahojte, ja prave rozmyslam o kupe nosica lenze zial tu kde byvam nie je dostupnost k znackam ako ergo, manduca ci liliputi.

jedine co sa tu da zohnat je babybjorn pripadne chicco. a som zufala lebo vraj to nie je ortopedicke.
neviete nahodou ako to je, lebo sa mi zda nepravdepodobne ze by take firmy spravili neortopedicku vec....
co myslite?

ikke
18. jún 2010

@jankasramka babybjorn aj chicco su naozaj neortopedicke pre dieta - neumoznuju dat nozicky na siroko od seba
navyse su neergonomicke pre nosica, teda pre teba, lebo cela vaha dietata ti visi iba na pleciach, zatial co pri ergonomickych nosicoch sa rozklada aj na bedra vdaka bedrovemu pasu - podobne ako ked nesies tazky batoh 😉

mozno najdes u vas ine nosice, napr. patapum, beco alebo bondolino

jankasramka
19. jún 2010

ja som tu videla chicco s rokladom na plecia a bedra lepsim ako turisticky batoh na 120l, takze to ma tak netrapi ale skor to s tymy nozickami, ale pozri sa napr na tento http://www.babybjorn.com/es/Espana/Productos/Mo...
no mne sa zda ze tie nozicky ma rovnako od seba ako pri inych ortopedickych nosicoch...neviem, mozno by som to musela vidiet nazivo...
a co je najhlavnejsie, pozeram obrazky tych nosicov co vsetci obporucaju a vsetky mi pripadaju ako taka zimna bunda...

ja som v oblasti kde klima celorocne je okolo 30 stupnov a neviem si predstavit v tejto horucave strcit dieta do niecoho takehoto.... http://www.bestforbabys.de/oshop/catalog/images... ....ved to je jak za trest

ale som rada za kazdy argument, za alebo proti, lebo v tom chcem mat naozaj jasno
dakujem dakujem dakujem🙂

ikke
19. jún 2010

@jankasramka ten siroky babybjorn vyzera byt ok, ale na zivo som ho nevidela, je to nejaka novinka. inak babybjorn konkretne je tak polstrovany, ze to mas fakt ako hrubu bundu . takze okrem jedneho-dvoch modelov (air, ), ktory ale zas nema nozicky na siroko a bedrovy pas, to prave moc tensie ako bondolino asi nebude.
ja osobne mam doma babybjorn klasicku verziu (kupili sme za par eur secondhand, lebo manzel si nedal povedat, ze to nie je dobry nosic), maly ma teraz okolo 7.5kg a je mi v nom tazky ako keby mal 20kg 😝 cakam na objednanu manducu ako na spasenie... 😅

inak skus sa opytat skor v tejto teme
https://www.modrykonik.sk/forum/tema/noseni-deti
tam su skusenosti s viacerymi nosicmi, verim, ze ti niekto poradi, ktory z nosicov je tensi a pod. 😉

kathy7337
19. jún 2010

ja som si Ergo objednala cez internet. prišiel mi za pár dní pekne domov a všetko bolo bez problémov....

bihan
19. jún 2010

@jankasramka neviem presne, kde žiješ, ale Beco sa predáva po celom svete, je to UK značka.. z ergonosičov mi príde najmenej objemné a navyše krásne.
Tiež žijem (ešte chvíľku) v oblasti, kde celoročne teplota neklesá pod 25 stupňov, takže viem, o čom hovoríš 😉

No a neergonomické klokanky sa stále vyrábajú len preto, že ešte nie sú žiadne relevantné štúdie o ich škodlivosti. Je to napr. ako s Bisfenolmi.. vo väčšine krajín ešte stále nie sú zakázané napriek tomu, že je dokázané, že spôsobujú rakovinu.

jankasramka
19. jún 2010

@bihan zijem v Mexiku, no ale skusim to pohladat v USA cez net, len sa mi zda ze to vyjde zrahsie ako poslat to z EU.
pozriem znacku Beco. vdaka🙂

bihan
19. jún 2010

@jankasramka Beco je americká značka, tak myslím, že to nebude problém 🙂