Ergonomický nosič od narodenia- aké s ním máte skúsenosti?

elii5
29. jún 2020

Ahojte žienky.😊
Prosím vás, tie čo ste chceli nosiť dieťatko od narodenia, aj ste nosič reálne využívali ? Alebo ste začali nosiť až neskôr ?
Lebo premýšľam, že chcem bábätko nosiť od narodenia. Je to rýchlejšie ako sa trepať niekde s kočíkom po autobusoch ,MHD atď, hlavne keď mám doma ešte 2,5 ročnú dcérku.
Len neviem, či to reálne aj tak bude. Či sa bábo bude chcieť nosiť, či mu to bude pohodlné. Či sa nebudem báť nosiť tak malé miminko. A preto sa obraciam na vás 🙂
Vy ste nosili svoje deti od narodenia, alebo až neskôr ? Chceli sa nosiť ?
A ak áno, aký ste používali ? Boli ste spokojné?? Vôbec sa v tom nevyznám.
Ďakujem 😇

d_anica
29. jún 2020

Ahoj 😉 Ja som nosila syna od narodenia, mali sme nosič Manduca. Spokojnosť maximálna, nebála som sa vôbec, malý si to užíval. Pre mňa rozhodne praktickejšia vec ako kočík. Strašne rada som kočíkovala, ale môj syn nebol kočíkové dieťa, takže sme oveľa viac využili nosič. Používala som ho aj doma, aj vonku, na výlety, do obchodov... Nosil aj manžel, hlavne teda na výletoch a nosič sme využili cca do synových 2 rokov. Za mňa určite super vec.

proximaa
29. jún 2020

ahoj, my sme mali Rischino, planovala som nosiť, ale malý to dosť odmietal, od cca troch mesiacov to už bolo v pohode. Ale aj tak sme to používali iba na uspávanie, pretože, keď bol hore, veľmi v ňom nechcel byť, lebo nič nevidel, chcel byt iba opačne otočený. Asi záleží aj od dieťaťa, niektoré sú v ňom veľmi radi, niektoré menej

nickpick
29. jún 2020

@elii5 ja som strasne chcela nosit, ale take male babatko som sa bala stlacat v nosici, cakala som do 3 mesiacov a vtedy mala nejak nemala zaujem, vydrzala v nosici max. 15 min, skusala som viacero druhov, ja som to az tak nehrotila aj kvoli tomu, ze kocik bol a je u nas vyuzity maximalne, teraz sme kupili nosic na chrbat (kedze uz sedi) a je to super na prechadzky do lesa ci na dlhsie vychadzky, rozhlad ma vacsi ako v ergonomickom a preto v nom aj dlhsie vydrzi, takisto je pohodlnejsi aj pre nosica aj pre dieta...

emilka_1
29. jún 2020

@elii5 nosiče pre novorodenca sú celkom nepohodlné (aj keď majú novorodenecku vložku, no praktickosť a pohodlnosť sú druhá vec). Začne sa im tam páčiť až okolo 3-4 mesiaca.
Prvému sa tam nepáčilo spočiatku, až po tých pár mesiacoch. Teraz pre druhého som kúpila za 10€ z bazara MK elasticku šatku, kde chcem nosiť novorodenca a neskôr prejdeme na nosič, tak je to lepšie si myslím 🙂

leniel
29. jún 2020

@elii5 ahoj! Nosila som svoje babo od 10.dna, sama dom, dieta po veceroch uplakane - nebolo inej cesty. A nosenie milujeme obe dodnes (dcera ma rok a pol). Na uvod odporucam satku. Je to velmi jednoduche a pidicloviecikovi sa najlepsie prisposobi. Na tie prve 3 mesiace uplny ideal. Od 3 m.kludne nosic, vyber je siroky a na SK mame mega skvele ergo nosice - pokukaj napr. Zumbucca, Be Lenka, Rischino, Moyo, Bimbi, Sestrice... ak by si mala viac otazok, kludne mi napis, alebo sa pridaj do skupiny Nosime nase deti (tu, alebo aj na FB), alebo na FB skupinu Nosenie deti s laskou - tam sa dozvies o noseni uplne vsetko 😉