Ergonosič slovenskej výroby Rischino

sisuell
18. apr 2016

Dievčatá, ja som objavila Ameriku, holú r*ť 😉
Nechcem nikomu vnucovať svoj názor, ale keď ja sa raz z niečoho veľmi teším, mám už raz taký zvyk, že to chcem povedať všade a každému 😀 A preto to neobíde ani MK 😀
No takto. Nosíme. V podstate od narodenia, ale vtedy len na rukách. Koliky. Peklo, ktoré trápi príliš veľa detičiek a ich rodičov, žiaľ. Pomáhalo nám nosiť, mojkať, nosiť, nosiť, nosiť... A tak sme si zadovážili ergonosič a keďže som nechcela nosiť bez rozmyslu a nedajbože malej ublížiť, začala som sa zaujímať... A nielen o zdravý vývoj a pohodlie u dcérky, ale aj u seba či manžela. Dnes už veselo nosíme a ja som po odskúšaní si viacerých, či už šatkových, látkových, značkových či neznačkových nosičov zamilovaná. K odskúšaniu si Rischino sme sa dostali cez našu regionálnu podporujú nosenia a dnes už čakáme na toho svojho 😵 Preto chcem odporučiť ďalej. Mega pohodlie pre moje kríže a ramená, spokojnosť u dcérky potvrdená okamžitým a následným 2-3hodinovým výtuhom v ergonosítku slovenskej handmade výroby... Certifikovaná bio bavlna zaručuje vzdušnosť nosítka, nezávadnosť pre deti, ktoré ľúbia ožužlávať popruhy, je príjemná na dotyk. Čo mňa veľmi potešilo je, že strih a vypracovanie má svojich odborných garantov - lekárov. A všetko vo viac než prijateľnej cene! 😉 No teším sa ja ako malý Lojzko! 😀
Inak - viac na ich webstránke či na fanstranke na FB 😉

maria117
18. apr 2016

@sisuell ahoj, tesim sa s Tebou. Ake velke dieta (mesiace, hmotnost) ako dlho si v tom nosila? Ake ine satky a nosice si skusala? Je Rischino Top z nich vsetkych alebo je to "len" nadsenie z testovania? Ides si ho kupit a ostatne predat? Ja ho tiez prave testujem a az taka nadsena z neho nie som. Nevravim,ze je zly,len zatial nejdem pisat ody. Pre mna je zatial najpohodlnejsi flytai. Vdaka

sisuell
autor
18. apr 2016

@maria117
ahoj,,, 🙂 Super, že sa pýtaš, tieto podstatné informácie som zabudla spomenúť. Drnda má teraz 8 mesiacov, 9,5 kg a cez 70 cm. Fly tai mne osobne bolo pohodlné do jej cca 6,5-7 kíl. Prešli sme si aj ErgoBaby, Storchom, Manducou, Zumbuccou, Lenkou, skúšali sme mei tai od Divy, KiBi, ... Čo sa šatiek týka, je jasné, že tie s nosičmi nemôžeme porovnávať, pravda, to by sme miešali jablká s hruškami 😉 Či ide len o ošiaľ zo skúšania, to asi skôr nie, keďže si vždy dvakrát premyslím, čo kúpim 🙂 Takže áno, naozaj je to momentálne náš top. A nosila som v ňom malú po vonku 2-3 hodiny, spiacu, čo je pre mňa zázrak, keďže od narodenia máme obrovský problém zaspať a dobre si, schuti pospinkať.. Či idú z domu ostatné preč? Nie, všetky nie, nevidím na to dôvod, keďže nosí aj ocko, zostáva doma ešte jeden, aby sme nemuseli stále nosič prestavovať... Jj, možno to znie ako óda, či reklamná kampaň, 😀 😔 , ale tak ako píšem, moc sa z neho teším a tak kebyže nie som presvedčená, námahu písať o ňom niekam, si veru nedávam... Ja len rada objektívne podporím dobrý projekt., ktorým Rischino určite pre mňa je 😎

lianka29
18. apr 2016

@sisuell super téma 🙂, ja mám po manduce, tiež Rischino a je úplne úžasný 🙂. Pohodlný, super materiál, ručná vyroba, no konečne si nosenie užívam tak ako som chcela. Super komunikácia s výrobcom aj ich podpora nosenia. Takže aj ja som Rischino Lover 😝

maria117
18. apr 2016

@sisuell vdaka,moja ma tiez 8m,ale uz cez 11kg. Mne na nosicoch vo vseobecnosti na vsetkych,co som doteraz mohla skusit, vadia pracky. Vkuse ma to volakde omina. Mozno mam len blbo nastavene. Ale celkovo i s ruksakmi som mala vzdy problemy,cize moze tam byt i nieco ine,moje. Takze asi preto ten fly tai. Satku uz viacmenej len dvojity kriz, ked ideme niekam autom a potom ju beriem. Skusala som i ring sling,ale to sa mi moja chrbtica nepodakovala. Ale krasne elegantne fotky v tom baby davaju. Len teraz ako sa uz stavia na nohy a cakam,ze v lete uz bude "riadne" chodit by bol nosic praktickejsi/ rychlejsi... no stale sa mi nedari najst moj top. (Mala som moznost skusit rischino, zumbuccu a manduccu).

aris2
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nicol149
18. máj 2016

My mame BOBU carrier 4g a sme velmi spokojni 🙂 aj tym, ze som nizka tak je velmi pohodlny 🙂 musim pochvalit popruhy na bedrovom pase&na nozicky aby len tak nelietali aj kapucna je super 🙂 my mame 4 mesiace ale nosime sa len&mesiac pretoze donedavna bolo este doat chladno no je to fakt super 🙂 mozem len odporucat

lianka29
25. máj 2016

To Rischino je úžasné.. hneď spinkáme, už si neviem predstaviť pri troch deťoch ani deň bez neho.. Kedže nosí aj muž, už máme objednaný aj druhý do zbierky 🙂

veronikazm
16. jún 2016

Ahojte chcela by som sa opýtať, či v nosiči Rischino môžem nosiť synatora už odteraz..mám 2 mesiace. dakujem

chega
17. jún 2016

Ahojte, vyborna tema, mohla by som sa prosim opytat mamiciek, ktore uz maju Rischino, je prosim vhodny aj pre nizke postavy? Ja mam 158cm a kdesi som citala, ze nie vsetky nosice sa daju pohodlne nastavit na postavu nizsiu ako 160cm.. To len ak ste nahodou niektora tiez nizsia 🙂 dakujem pekne

sisuell
autor
17. jún 2016

ahoj @chega , Rischino je plne prispôsobivý, sedí perfektne aj nižším maminkám, ak si na FB, pridaj sa do skupiny Nosíme v Rischino; podpora a poradenstvo ergonosenia v nosičoch a šatkách. Dozvieš sa množstvo dôležitých informácií nielen o nosiči Rischino, ale aj o zdravom nosení pre deti aj maminky vôbec

sisuell
autor
17. jún 2016

@veronikazm jasné, Rischino ma integrovanú novovložku a teda je vhodný pre miminečká od 3,5 kg ;) Ako spomínam vyššie, chege, na FB je skupina Nosíme v Rischino;,... skús sa poobzerať tam, maminky nosiace novoškov v Rischino aj samotná majiteľka Ti ochotne zodpovedia všetky otázky, poprípade pošlú fotky, či poradia, ako správne a zdravo nosiť drobčeka ;)

chega
17. jún 2016

@sisuell dakujem pekne Sisuell 🙂 pomohlo

veronikazm
17. jún 2016

@sisuell už sme ho aj objednali

iris85
29. jún 2016

Ahojte, mohol by niekto porovnať RISCHINO a KIBI ak ma skúsenosť?

karla7
29. jún 2016

Ja by som poprosila rozdiel medzi Ergobaby a Rischino, ak ma niekto vyskusane oba. Dakujem.

imbecilia
1. aug 2016

Kibi je český nosič. Je výborný. Pretože sa dá upraviť všade, sadne tak každému. + vychytavka a nutnosť ergonomického nosenia: da sa rozširovať dole tak aby bol skutočne od kolena po koleno!
+ dá sa "zložiť" keď ho má človek na sebe a dieťa pobehuje. Vyzerá potom ako ladvinka. Využivam aj v aute pri šoférovaní na krátke vzdialenosti.

jajodka47
22. aug 2016

@sisuell Ahoj Sisuell, mohla by som Ťa poprosiť o porovnanie Rischino vs. Kibi? Moc by si mi pomohla. Nosila si aj v Tula?

6elizabeth2
6. sep 2016

Ahojte baby.prosim vas kde sa daju tie nosice odskusat?normalne niekde v predajni iba?mame mesacnu dcerku a trapi nas brusko tak by som chcela skusit nosit.dakujem

imbecilia
7. sep 2016

@6elizabeth2 vacsinou v nejakom obchode s latkovymi plienkami. alebo su nosiace skupinky v mestach po svk.

sany944
5. okt 2016

@nicol149 ta boba je vhodna aj pre novorodencov? Tak od 1 mesiaca?

krukky
12. feb 2017

Ahojte viete dat info aky je rozdiel medzi Rischino ergonosic a Rischino ergonosic zo satky?

jajodka47
12. feb 2017

@krukky nosiče zo šatky sú len trvácnejšie a niekto tvrdí, že aj príjemnejšie. Z klasickej látky sa nosič rýchlejšie vyperie z farby a po dvoch deťoch už je prakticky vynosený (samozrejme závisí od intenzity nosenia). Ak neplánujete nosiť futbalovú jedenástku, obič úplne stačí, ale treba si vyskúšať. No cena nepustí 🙂

lenkuliak
14. aug 2017

@sisuell
@lianka29
@aris2
@lianka29 maminy do akého veku ste rischino využili?? alebo ešte využívate? 🙂 mám ho pre jedno dvojča-nekočíkovca 😀, nosím v ňom asi od 5.mesiaca..je super, som s ním veľmi spokojná, no a teraz chcem kúpiť aj pre druhého,aby sme mohli chodiť aj na turistiku, do lesa atd 🙂 no majú už skoro 7mesiacov..rozmýšlam opäť nad rischinom alebo radšej niečo iné? poradte..alebo Kibi...alebo máte lepšiu skúsenosť s iným nosičom? dakujem vám

marcipanovatorta
14. aug 2017

@lenkuliak my sme mali s Rischinom prestávku okolo 5-8. mesiaca, vtedy som bola nadšená z iného nosiča Sk výroby, ale ten ma potom omrzel 😄 A okrem toho kvôli môjmu tehu začal viac nosiť tatinko a jemu Rischino viac sedí. Krpaňka má teraz 15 mesiacov, vel. 86 a nosí sa len v ňom. Už malinko badať, že latka nie je úplne od kolienka ku kolienka, ale pokým je ergo podsadenie, nevadí to až tak. Potom asi dokúpim rozširovače. Nosíme v pohode aj na chrbte (na tie turistiky) a je to fajn.

lenkuliak
14. aug 2017

@marcipanovatorta jej vdaka za reakciu 🙂 a o aký nosič ide, nech sa nepopálim aj ja 😀 ved práve, že ten druhý nosič chcem práve pre ocina 🙂 áno, tiež som rozmýšlala, že potom dokúpim neskôr tie extendory..a ako riešite hlavičku teraz, dávate vždy tú kapucku, ked zaspí, alebo ju drží aj bez kapucky?

marcipanovatorta
15. aug 2017

@lenkuliak no naša mala je už veľká 😄A už väčšinou v nosiči nespí. Ale keď sme boli na túre a bola na chrbte a zadriemala, tak áno, fixovali sme hlávku kapucňou.

nivea777
15. aug 2017

@lenkuliak ja by som na tvojom mieste kúpila už xxl rischino

lenkuliak
15. aug 2017

@nivea777 to je aké 🙂 som myslela, že len jeden typ robia

nivea777
15. aug 2017

@lenkuliak ten ma nosnost do 25kg..vidi sa mi ze od velkosti 86 je

lenkuliak
15. aug 2017

@nivea777 a tak zas 20 či 25kg, ved 20kg má môj 6ročný 😀 a 86 ešte z daleka dvojičky nenosia...tak si snad vystačíme aj so štandardom 🙂 ale rozšírila si moje poznatky 😉