Ergonosič

silvimaria
3. máj 2012

Ahojte, babenky 🙂 Chcela by som vedieť vaše názory, príp. skúsenosti s klokankami, ergonosičmi..?.. Ja som si jeden zakúpila, zatiaľ som spokojná, no vzhľadom k veku môjho dieťatka ho ešte často nevyužívam-skôr si naň zvykáme (synček má tri mesiace). V prílohe je napísané, že je pre deti s hmotnosťou od 6 do 20 kg. Malý má zatiaľ 5,5 kg.. Myslíte, že pár minútové nosenie sa v klokanke nemôže dieťatku uškodiť (hlavičku uz drží pekne)?.. Ďakujem za vaše názory, tipy.. 🙂

masinka
3. máj 2012

ahoj, tak v prvom rade, je diametralny rozdiel medzi klokankou a ergonosicom - v klokanke je dieta vystrete, co nie je prirodzena poloha pre detsky chrbatik, nozicky visia dole, chlapcek si celou vahou si sedi na vajkach - v podstate klokanka je skodliva v akomkolvek veku, ergonosic je preto "ergo", lebo dieta je v prirodzenej - ergonomickej polohe - so zagulatenym chrbatikom , podsadenym zadockom, kolienkami odseba v abdukcnej polohe - 3 mesacnemu dietatu tym urcite neublizis. skus trosku pouzit nejaky vyhladavac (staci aj tu na fore) a najdes informacii az-az. prajem vam obom vela radosti pri noseni 🙂

ruthke
4. máj 2012

masinka Ti dala vycerpavajucu odpoved 🙂 Skus este pozriet na www.nosime.sk , tam mas pekne vysvetlene preco nie klokanu.

monr
4. máj 2012

@silvimaria pridaj sa do témy https://www.modrykonik.sk/forum/tema/v-cem-nosi...
je tam toho kvantum o nosičoch, šatkách, a ako píšu kočky, pokiaľ máš ergonomický nosič, tak isto nepoužívaj klokanku.