Je bezpečné používať manducu u 6 týždňového bábätka?

Ahojte , je bezpecne pouzivanie manducy u 6 tyzdnoveho babatka? dakujem
iivkaa1
28. okt 2013
ahoj, ano je...mas tam aj novorodenecku vlozku,cize od narodenia....ublizit mu nemozes 🙂
michaela.g
28. okt 2013
@alliass manduca je od 3,5 kg, tak ak toto splnate tak je to OK
alliassautor
28. okt 2013
ano, mala ma 5 kg, no niektore kamosky vravia, ze napriek novorodeneckej vlozke, kym babo nedrzi samo hlavicku, ta nie je dostatocne spevnena. preto mi radia satku a manducu az neskor, tak neviem. ze v manduce moze byt taketo dietatko max dve hodiny za den, nie dlhsie. 🙂
zahradka76
28. okt 2013
@alliass jednoznacne Ti odporucam pre tak malicke babatko satku. Samozrejme to vyzaduje istu davku zrucnosti vo viazani a popripade pomoc od niekoho, kto viazat vie, napr. od laktacnej poradkyne. Velmi kvalitna a dobra na viazanie je satka Storchenwiege. Nova je dost draha, da sa kupit aj cez bazar. Ak chces svoje dietatko nosit, tak by si uz mala zacat, lebo 6 tyzdnov je uz dost.
alliassautor
30. okt 2013
@zahradka76 a aku satku by si odporucila? myslim dlzku a tak. velmi sa v tom nevyznam. teda manducu v ziadnom pripade?
babulina
30. okt 2013
ja tiez priklanam k satke na zaciatku az potom presedlat na manducu, ja som v manduce nosilo drobcov az od 3mesiaca
zahradka76
30. okt 2013
zahradka76
30. okt 2013
http://www.youtube.com/watch?v=HoA26qtokP0 posielam video,kde dava matka novorodenca do manducy, myslim si osobne, ze to nie este vhodne nosenie, ked este babo nedrzi samo hlavicku. Ale rozhodni sa sama.
alliassautor
30. okt 2013
teraz som sa pytala na manducu neurologicky , ktoru si velmi vazim a povedala, ze kludne moze, nie na cely den, ale mozem pouzivat, tak myslim, ze ked tam bude obcas na chvilu, tak to bude ok
d_anica
2. nov 2013
@alliass Ja som nosila syna v manduce od 3 týždňov bez problémov. Používame ju doteraz, už 2 roky. S držaním hlavičky sme problém nemali, drobec sa mi zložil na hruď a spinkal 🙂 mne osobne sa šatky nepáčia a zo skúsenosti som ergo nosič využila viac ako napr. kamoška čo nosila v šatke. Ale to je asi individuálne 🙂 v každom prípade držím palce 🙂
alliassautor
2. nov 2013
dakujem, vcera sme ju po prvykrat skusali, no bambulke sa tam nepacilo velmi- je sice pravda, ze ju bolelo brusko a bola nespokojna, tak budeme skusat 🙂
hradnapani
2. nov 2013
@alliass my sme ju zacali pouzivat presne v siestich tyzdnoch, v satke bol uplne nespokojny, tak nam nic ine nezostalo. pomalicky, trpezlivo skusajte, nic nasilu a pojde to. 🙂
alliassautor
2. nov 2013
@hradnapani tiez si myslim, ze musime pomalicky skusat 🙂 dakujem

Začni písať odpoveď...

Odošli