Je lepší baby vak, ergo nosič alebo manduca nosič?

keta14
3. feb 2012

baby viete mi poradiť čo je lepšie či baby vak, ergo nosič alebo manduca nosič?

chovancova27
3. feb 2012

Ahoj, ja som mala pre malého od narodenia baby vak Lodger Shelter, moc sa mi to nepáčilo na nosenie doma, malý bol v tom taký divno skrčený, využívala som ho do vajíčka asi dva krát do billy na nákup🙂 potom som kúpila ked mal malý mesiac manducu, a v tom mi reval lebo mohol byť otočený LEN smerom ku mne, on bol zvedavec od narodenia a chcel vidieť na svet a nie na mamku🙂 a strašne mu vadilo to rozpätie nožičiek, podľa mna ho to bolelo mať nožičky tak "rozčapené"...... pri ďalšom dietatku skúsim určite baby šatku, podľa mňa je to najlepšia voľba. A ergo nosič je vlastne manduca, teda ak sa nemýlim🙂

natasole
3. feb 2012

ahoj @keta14, my máme vak BabaSling - a som s ním spokojná. Bábo sa v ňom dá nosiť od narodenia tak, že má zaoblený chrbátik. Keď už má pevnejšie svalstvo, nosí sa s voľnými nožičkami atď. Dieťatko nič netlačí, ani medzi nožičkami. Dá sa využiť až do 15kg, chce to len trochu cviku (viď instruction video nižšie). Keď bola dcérka menšia používala som ho aj doma - pri varení, žehlení a pod🙂. Z môjho pohľadu má len jednu nevýhodu - zaťažuje mi pri dlhšom nosení chrbát (mám s ním problémy). Na dlhodobé nosenie bude asi o niečo vhodnejšia šatka, ktorá drží bábatko viac na matkinom tele, tj. lepšie fixuje ťažisko. Dnes by som ju už možno vyskúšala, v čase keď som čakala dcérku som nemala možnosť naučiť sa zaväzovanie, baby vak mi bol praktickejší.
http://www.babaslings.com/instructions.php
http://www.maderna.sk/katalog/product/7585/

broskilinka
3. feb 2012

my mame tiez babasling a sme s nim spokojni,,, zatial maleho len ucim v nom byt, ale paci sa mu tam.... ma skoro 3 mesiace a 6 kil, takze do polohy lezato sa uz velmi nezmesti, je tam velmi stiesneny... tak ho zvyknem nosit po sediacky len hlavku mu musim este trosku drzat... ale to je len take medzi obdobie,, ked si bude hlavu drzat uz pekne sam tak to bude super..
chrbat ma z neho neboli, vaha sa pekne rozlozi a citim ulavu, ako ked ho drzim na rukach,
satku som nechcela kvoli tomu ze sa to dlho viaze, to ma odradilo a ergonosice sa mi zdali drahe..... babasling som kupila tu na modrom konikovi....
ak mas vacsie dieta tak je dost mozne ze tam nebude chciet byt, lebo nebude zvyknute ale treba vyskusat....

blanch12
3. feb 2012

Viete mi povedat, ci sa da kojit ak by som mala malicku v babyvaku? ...mne sa zatial paci babyvak najviac, ale nemam nic vyskusane...satka sa mi paci, ale bojim sa tych uvezov... 😎

keta14
autor
3. feb 2012

Moj maly uz bude mat 4 mesiace. On nema rad ked je niekde natesno ani v zavnovacke nechcel byt uviazany. Preto sa bojim ze vo vaku nebude chciet byt.

elienka
3. feb 2012

@keta14 ja mám manducu, dávam tam malú od jej 3,5 kg čo bolo cca v jej 4 týždňoch, zvykla si rýchlo a ja tiež, nedám na manducu dopustiť. Baby vak som mala požičaný, skúšala som ho len raz, zdala sa mi tam pokrčená a potom som si prečítala, že nie je vhodný pre predčasne narodené deti a deti s dýchacími problémami - moja bola ľahko nedonosená s apnoe pauzami. Možno som len nemala správnu inštruktáž a návod ako tam dieťatko dávať, ale keďže som v jej 4 týždnoch prešla na manducu, nebol dôvod to už znova skúšať.

olifcek
3. feb 2012

nedam dopustit na manducu... nosili sme sa od cca 5 mesiacov..kociar sme odvtedy ani raz nepouzili. chodili sme von za kazdeho pocasia a na dlho... oliv si v manduce oddychla, i napapala sa mm z prsnika 😉

uz par mesiacov ale nepouzivame ani nosic, oliv vela chodi 😉

az sa rozhodneme pre dalsie babo, bude v manduce od 3.5kg, cize asi od narodenia...ak to nebude predcasniatko ako je Olivka

hlavne nekupit nejaku lacnu vec, v ktorej moze byt babo chbratikom k Tvojej hrudi, nezdrave pre slabiny a vyvoj... ale to i obyc.klokanku, ked je dietatko tvarickou k mame, tak trpi tiez...min.teda slabiny...

😵

elienka
3. feb 2012

@keta14 ak má tvoj malý 4 mesiace, tak o baby vaku by som už neuvažovala - bude ti strašne zaťažovať chrbát, ťahá len do jednej strany, to by som rozmýšlala o ergo nosiči (ergo, manduca, beko, patapum a pod) alebo o šatke.

ešte na margo @olficek - tie klokanky sú hrozné stretla som kamošku v supermarkete, mala tam rovnako starého syna ako ja dcéru mali vtedy cca 2 mesiace obaja, zťažka udržali hlavičku vtedy a v tej klokanke sa celý tak divne krčil, hlava lietala kade tade. ja v manduce, pekne na tesno na sebe,prsia boli najlepšie vankúšiky, joj taká som bola vtedy spokojná že mám manducu.
ešte som manducu ocenila keď malej išli zuby, to už ju nosím na chrbte.

keta14
autor
15. feb 2012

Da sa v Manduce aj kojit?

bambola
15. feb 2012

@keta14 my mame manducu a tiez sme ju riadne vyuzili. urcite najlepsia investicia zo vsetkych veci na dietatko 🙂 kojit by sa v nemalo dat ale ak si sikovna (ako ja 😀 ) tak nakojis 😉 a ani to nebolo vidno 🙂

veve10
15. feb 2012

moj maly ma uz skoro rok a pol a tiez mame Manducu. Vyberala som ju zo vsetkych nosicov velmi dlho a starostlivo. Sice sme ju kupili ked mal drobec 2-3 mesiace, ale ked som ju skusala, tak v nej plakal, tak som to vzdala. Teraz viem, ze som mala skusat dalej a rychlo by si zvykol...co uz. 🙂 Ale teraz ju vyuzivam viac. Zaroven bola vyborna, ked sme isli na dovolenku lietadlom a mali sme nocny let. Maly v nej spal u mojho muza ako zabity. Na tie "rozcapene" nozicky si dietatko zvykne, myslim, ze sa to iba nam zda divne, deti su omnoho pruznejsie. Myslim, ze z ortopedickeho hladiska je to najlepsia volba. Dietatko je pekne rovno a zaroven si netlaci prilis na chrbitcu. Vaky cez jedno plece su podla mna fajn iba pre male babatka do pol roka, neskor ich nevyuzijes, navyse si uplne zlikvidujes chrbticu. Tiez radim Manducu. 🙂

kvetinka211
16. feb 2012

my sme najlepsie vyuzili a vyuzivame satku storch leo 🙂

keta14
autor
20. feb 2012

Ahoj @bambola, ako si to dokazala? Si sikovna 🙂.Daj nejaku radu 🙂.

matax
20. feb 2012

https://www.facebook.com/#!/photo.php?fbid=1015... ja som mala manducu usitu presne dla originalnej, velmi mi pomohla... a keby sa mam este raz rozhodovat, tak ju mam znova, alebo ju rovno kupim 🙂

bambola
20. feb 2012

@keta14 no musis mat na to tricko 😀 ale hlavne mala bola malicka tak bola cca v tej vyske 😉 ked podrastla tak som spustila trosku popruhy 🙂 ale je fakt, ze polrocne dieta tam uz asi nenakojis. jaaj a moja je letna, v zime by som to nerobila 😀

pepiminarik
20. feb 2012

Suhlas, manduca skvelaaaa. okrem bezneho nosenia, vynikajuci pomocnik na dovolenky, hlavne ked sa neda pouzit kocik. 🙂

ruthke
21. feb 2012

Manducu som pouzivala denne presne 6 tyzdnov- kym som si nahodou raz nevyskusala nosic ERGO, za ktory som Manducu ihned aj vymenila. Bolo to nebe a dudy, jednoducho mi ERGO sadol lepsie. Je to ale individualne, kopec mamiciek neda na Manducu dopustit. Ked mas moznost, urcite si vyskusaj aj aj.

sunnygirl26
21. feb 2012

@bambola 🙂 ja som lauru tiez kojila v manduce kym bola mensia 😀 rekord bol kojenie na chate pod soliskom

koran
31. mar 2012

Ahojte, neviete mi niekto povedať, či je dobré nosítko Close baby? http://www.outdoorkids.cz/?372,nositko-close-ba... ďakujem

duplicka
29. apr 2012

ahojte poznate aj nosic beko? neviem sa rozhodnut ergo - manduca - beko ? viete niektora porovnat?

alohim
16. máj 2012

Určite plánujem kúpiť Manducu - no keďže chcem nosiť malého od narodenia, oplatí sa mi na začiatok kúpiť z bazárika babyvak? alebo už rovno malého šupnúť do Manducy? zaujímajú ma vaše názory 🙂 vďaka

quaxi
17. máj 2012

@alohim moja skusenost (a aj viacerych z mojho okolia) - manduca na uplne prve mesiace nie je vhodna. Nozicky su prilis nasiroko, babatko nie je uplne tesne obopnute, a tak to cele nejako nesedi. Ta novorodenecka vlozka tiez nepomaha. Potom ked ma babatko take 3-4 mesiace, su uz tieto nosice super. Bude to asi problem vsetkych ergonomickych nosicov, akurat Ergo ma iny typ vlozky (taka skor perinka), a mini babatko sa tam dava v inej polohe, tak to je mozno lepsie. Ale na tie prve mesiace je vhodnejsi babyvak alebo satka. Satka na mini babatka moze byt aj elasticka, ta sa lahsie viaze, takze je vhodnejsia pre zaciatocnikov. Babyvak (a vsetky ostatne nosice na podobnom principe) je fajn, ale iba ak sa babatko zmieri s lezatou polohou, co nie kazde ma rado, a navyse je to asymetricka zataz na chrbat, takze pri velmi dlhom noseni ta moze rozboliet.

alohim
17. máj 2012

@quaxi vdaka za tip - no satku vylucujem,kedze nemam nervy na viazanie + aj manzel chce nosit, aj su drahe, chcem radsej investovat do ergonomckeho nosica. Idem pozriet vozku do toho Erga, ako vyzera. Manducu som chcela lebo poznam ludi co su s nou je velmi spokojni. Tie nozicky, pocula som aj odlisny nazor, vyjadril sa aj detsky ortoped, ze to neskodi mainkym detickam, vraj je to nieco ako balenie nasiroko + dieta v tom nesedi, crbticku ma ohnutu ako v brusku. No zasa kazdemu babu sa v takej polohe nemusi pacit.
Je vela nazorov, tak som trosku zmatena. Je tu niekto, kto pouzival Ergo alebo Manducu aj pre babo do 3 mesiacov?

tortelinka
17. máj 2012

@alohim my mame mei tai, super je, vsetky nosice maju pracky, a kedze mm je ovela vyssi, nechcelo sa nam stale prerabat viazanie, takze mei tai bola jedina volba

alohim
17. máj 2012

@tortelinka mei tai nevyzerá zle 🙂 no čítam že je to až od 3 mesiacov.

tortelinka
17. máj 2012

@alohim ano, tak nejako som zacala nosit

alohim
17. máj 2012

@tortelinka no skoda ja zhanam nieco od narodenia, no nie satku...

tortelinka
17. máj 2012

@alohim tak uz len baby vak

alohim
17. máj 2012

@tortelinka asi ano, alebo risknem tu manducu s vlozkou, musim vyskusat 🙂

andelok
17. máj 2012

@keta14 manduca je skvela..