Košielky pre novorodenca alebo body. Čo je lepšie?

weroni
22. máj 2008

Baby, mate skusenosti s pouzivanim tych klasickych kosielok co sa uväzuju pri krku a na boku pre novorodencov? Alebo ste niekto pouzival hned od zaciatku body? Co je lepsie? Mimco sa narodi uz cochvila - na leto a mne sa to viazanie na tych kosielkach moc nepozdava 😖 ale zase nechcem hned od zaciatku prevliekat cez hlavicku 😕

ivec79
22. máj 2008

Ahoj, ja som nasla aj body, ktore bolo na gombicky, resp. na nity, takze mi ani nenapadlo pouzivat kosielky...Pre mna su najpraktickejsie body a aj preto, ze drzia plienku a hllavne babetka nemaju holy chrbatik, na ktory im fuka. Vela stastia a zdravicka zelam 🙂))))

zuzitka
22. máj 2008

my sme kosielku nosili len v porodnici, inak doma uz len bodynka 😉
samko ma 2 roky aj 3 mes a stale ich nosi 🙂

ivec79
22. máj 2008

zuzitka, a kde si nasla aj take vacsie velkosti? dakujem za radu 🙂

zuzkafuny
22. máj 2008

Weroni... pri Zuzke som mala len košieľočky. pri Mišiačikovi len body... Premňa... Body...!!!

margaretka11
22. máj 2008

naši maličkí mali košieľky iba v nemocnici a už tam sa mi to nepozdávalo lebo im tie košieľky boli väčšie a hocikedy mali holé pliecko alebo si vytiahli von ručičku. Ja som jednoznačne za bodyčko, súhlasím v tomto s Ivec, že body pekne drží plienku (tým skor, keď sa bábätko musí ešte baliť naširoko 😉 ) a bábätko má zakrytý celý chrbátik. Ja svojim malým budem dávať bodyčká dovtedy pokiaľ to bude možné, myslím, že sú super. Tiež som sa bála pri obliekaní body toho prevliekania cez hlavičku, ale to je len otázka zvyku 😉

zuzitka
22. máj 2008

na obchodnej je detsky obchod SIMONKA, nieco mam odtial a nieco mi zohnala sestra v auparku ale v akom obchode, neviem 😅 zistim, napisem 😉

bihan
23. máj 2008

Body 😉

vesi
23. máj 2008

body 🙂

alififi
23. máj 2008

kosielky este existuju ? 😀
urcte body 😎

julca80
23. máj 2008

aj kosielky som videla, dokonca som aj jednu kupila, ale vzdy som pouzivala len body. Dokonca do teraz a budem aj nadalej. Je tu istota, ze dieta ma neustale zakrity chrbatik. 😉

vejinka
23. máj 2008

no ja mam od svokry asi 30 kosielok a od segry zasa 20 body..takze neviem comu dam prednost 😖

cuchre
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
retaux
23. máj 2008

Ja som používala na začiatku košieľky - sú aj také, čo sa pekne zapínajú vpredu a chrbátik tiež nie je holý - veď dieťatko má predsa ešte dupačky 😉 Podľa mňa košieľky boli pre malú lepšie v tých augustových horúčavách - sú robené z lepších materiálov. Ale potom sme aj my prešli postupne na body.

geegee
23. máj 2008

pri matuskovi som davala kosielky - narodil sa zaciatkom jula. Teraz kupujem zavinovacie body z antonyfashion.com

sorscha
23. máj 2008

Body, je to praktickejšie a hlavne nemá holý chrbátik 😉

nikuliq_
23. máj 2008

bežne dostať v tých najmenších veľkostiach body ktoré sa neprevliekajú cez hlavičku ale sú zavinovacie podobne ako tie košieľky majú na boku a pri krku zaväzovanie alebo zapínanie malinkými patentkami
takže ja hlasujem za kompromis - zavinovacie body 😉

minitrouble
23. máj 2008

podla mna body a kludne prevlecies cez hlavicku nevidim v tom ziaden problem - a teda kosielky mame aj my ale fakt ich nemusis - vdaka za vynalez bodieciek
a teda ani klasicke dupky moc nemusim - niet nad tie co su len do pasu - ovela lepsie pre babatko na prebalovanie
vejinka - myslim ze velmi rychlo prides na to comu das prednost 😉

luculka
23. máj 2008

no ja som kosielku obliekala v porodnici a stacilo,,,body je urcite lepsie,,, 🙂

burina111
23. máj 2008

ahoj, no tak ja som musela dávať košieľky, tie otrasné 20 ročné v pôrodnici, pohroma, malému bolo stále zima, holý chrbátik...doma až doteraz obliekame iba body. malý má chrbátik v teple, aj to drží plienky...

zuzula
23. máj 2008

ja som pouzivala len body a bolo to super...kosielky som mala 2 darovane ale pripadalo mi to komplikovane tak som to ani neskusala 😅

gucz
23. máj 2008

používala som na začiatku zavinovacie body a potom už len klasické bodynká. Vďaka tom kto ich vymyslel, pár krát mala malá oblečenú košielku a stále bola vykasaná

prasiatko30
23. máj 2008

ja som 100% za zavinovacie body - omnoho praktickejsie, jednoducho sa obliekaju nekrcia sa pod miminom, lahko sa peru a zehlia - ja som mala z tych klasickych novorodeneckych kosielok asi jednu - a nikdy som ju nepouzila - tak ako som ju dostala tak je zabalena a ulozena medzi vecickami 🙂

maca793
23. máj 2008

košieľky sú nanič, mne vôbec nevyhovovali, zle sa to aj žehlilo. ja som dávala len body a overal na spanie, ale ak som dala košieľku a nohavice, tak košieľka sa vykasala a deti mali holé bruško.

kluara
23. máj 2008

ja som dávala malému prvé 2 týždne košieľky, potom už len body 😉

ivetah
23. máj 2008

jednoznacne body 🙂 a vobec sa nemusis bat davat cez hlavicku, ja som sa tiez bala, ale tie bodynka maju taky lodickovy strih a to pekne roztiahnes a sup a je to oblecene. mne vyhovuju tie z tesca, skoda len ze nejako teraz neviem zohnat s dlhym rukavom...
no ale je fakt, ze aj tie zavinovacie su fajn, mam aj aj. kosielku som obliekala raz v porodnici a teda stacilo 😉

maca793
23. máj 2008

body by som dávala aj teraz, ale nemôžem zohrať také veľké na 2 roky aj viac, chcela by som to namiesto vrchného dielu na spanie.

katia7
24. máj 2008

ja som od narodenia davala len body maly sa sice narodil v juli takze bolo dost teplo ale hole ladvinky asi neprospievaju novorodencovi ani v horucavach a tie mal v kosielke vzdy,vyhrnula sa mu az na lopatky,mam to vyskusane dost krat lebo svokra ma stale chcela donutit aby nosil kosielky po ockovi aby nas po dedine neohovarali ze nase dietatko nema krajocky 😠 😝

fifla
24. máj 2008

maca793 a cherokee take velkosti nerobia?

nevesta
24. máj 2008

Ja som malej do 3 mesiacov davala kosielky,a le to bola zima a na to som dala body...

nevesta
24. máj 2008

na leto by som volila body 😉