Kto má odskúšané ergonomické nosiče? Aké odporúčate?

viktoriakarin
21. aug 2011

poprosíla by som osobné skúsenosti.... manduca, ergo carrier, african baby carrier, ergonomický nosič liliputti, stále neviem ktorý si vybrať 🙂 ďakujem

martuska75
21. aug 2011

Ahoj, o nosení je tu viac otvorených tém pomrkaj aj tam. Podľa mňa sú všetky ergonomické nosiče super len si treba správne vybrať podľa toho ako ti sadne. Ja mám Manducu a som maximálne spokojná. Malá je v nej vyspokojnená ako lečo. Inak je viac hamblivá ale ked vykúka z nosiča tak je hrdinka 🙂 mamina nablízku tak má sebavedomia na rozdávanie 😉

bobocka
21. aug 2011

liliputi je super 🙂 max spokojnost 🙂

estterka
21. aug 2011

nedam dopustit na manducu,perfektna vec. naozaj sa velmi pohodlne nosi aj tazsie dietatko.

azarijka
21. aug 2011

musis si ich vyskusat a podla toho ktory ti viac sadne, vo svojej podstate su vsetky rovnake, maju len drobne odlisnosti...
ja som mala 5mesiacov manducu (pretoze si ju vsetci chvalili, som si myslelal ze je naj) bola som spokojna ale odkedy sa mi dostalo do ruk Ergo carrier tak som si manducu uz nedala, mne ergo vyhovuje viac, ma vacsiu kapucnu, jednoduchsie a lahsie sa dotahuju popruhy.... atd....
takze pre mna jednoznacne ergo carrier.

monika.v
21. aug 2011

my mame chicco you and me..je to super vec, synceka si mozem otocit tvarickou k sebe alebo aj od seba, aby mohol pozerat na svet..kamaratka ma zase manducu, a tam sa da dietatko dat len k tvarickou k mamicke ale zato oproti chicuu si vies dat manducu aj na chrbat..takze obidve su super, uz len si vybrat, podla toho co clovek preferuje..este mozno za zmienku stoji ze ta manduca je lahsia na namontovanie a dietatko aj ked zaspi, vies si to pekne odmontovat a dietko ulozit, kdez to chicco sa mi na toto zda komplikovanejsi, vzdy ked syncek zaspal a chcela som ho vybrat, tak sa mi vzdy zobudil...

minnie55
21. aug 2011

Ja som mala Manducu a Ergo, osobne preferujem Ergo, je pohodlnejšie, lepšie polstrované a oveľa príjemnejšie na dotyk. Nemá však novorodeneckú vložku, tú je treba zvlášť dokúpiť a ja som ju nikdy nedokázala správne použiť, takže Ergo som používala, až keď bol malý trošičku väčší a novorodeneckú vložku nepotreboval. Inak sú tie rozdiely minimálne, odporúčam každý nosič vyskúšať, je to individuálne 🙂

pikha
21. aug 2011

takisto si myslim, ze treba jednotlive tie nosice vyskusat.. zalezi od postavy a komu co vyhovuje. Ja mam manducu, teraz tu novu 2011 a maximalna spokojnost po kazdej stranke. A tuto jeden uzitocny clanok pri vybere http://www.nosenideti.cz/clanek.php?clanek_id=97

beruska.zuzanka
21. aug 2011

My máme manducu a spokojnosť, niekoľko spôsobov nosenia, od novorodenca po väčšie dieťatko, netreba dokupovať žiadne vložky, nič 🙂

ale isto si vyskúšaj, ktorý Ti/vám bude vyhovovať najviac 😉

zuzanockamt
21. aug 2011

@monika.v ale chicco nie je ergonomicky nosic, pre dlhodobejsie nosenie absolutne nevhodny ... na chvilku este s prizmurenymi ocami sa da, ale ja by som do neho dieta nezavesila 😝 ... v nosici ma dieta byt VZDY tvarou k rodicovi a nie naopak ... lebo ked uz ma prebytok dojmov, tak sa moze schulit k rodicovi, v klokanke - co je aj nosic chicco sa to neda, ak je tvarou otoceny vonku

m.i.r.i
21. aug 2011

Mali sme manducu..ja som ho ale ako novorodeniatko aj tak v tom nevedela nosit, velmi sme sa bali ho tam poskladat, ale asi od 3 mesiacov sme ho nosili a maximalna spokojnost...malinke som radsej mala v babyvaku..

kvetinqa
21. aug 2011

My mame manducu, najprv sme si nevedeli zvyknut, teraz uz tam je maly spokojny.

tortelinka
21. aug 2011

ja by som chcela vediet, ci ergo je dobry aj pre krpate maminky (mam 148 cm)

kvetinka211
21. aug 2011

niektore on-line predajne nosice aj poziciavaju a potom pozicovne odrataju zu ceny ak ho kupis ... mozno by bolo dobre najprv vyskusat ako sa to bude babatku pacit a az potom kupovat ...

sampo
21. aug 2011

my mama manducu, ale moje dieta nikdy nebolo "nosicovy typ", zato v kociku sa vozit, to ano 😀

alca85
21. aug 2011

ja mám mei tai (aj keď ho nemáš v zozname 😝) a nedám na neho dopustiť, super vec a hlavne za super cenu. 😉

bihan
21. aug 2011

mám otestované Beco a Bobu, skúsila som MDC... a dosť ťažko sa radí 😀 Beco bolo super na malé dieťa, Boba je zase super na väčšie, priam veľké dieťa. Poliaci (tedy myslím) vyrábajú ešte Tuli, ktoré má tiež dosť pozit. ohlasov... asi som veľmi nepomohla, len aby si vedela, že výber je ooooveľa väčší 😀

tami_tami
21. aug 2011

mame ergo-liliputi , pouzivame od piatich mesiacov, teraz mame 20, nemozem sa stazovat 😉 skusala som ho nosit aj na boku, teraz ako je vacsi aj vzadu, no nosime sa najviac vpredu, jasne ze tvarou ku mne a sme spokojni obaja a maly sa aj krasne vyspi... no viem, ze su deticky, ktore sa nechcu nosit v ziadnom... ja som to skusila a nelutujem... 😉

tamoulik
22. aug 2011

Ja mam Manducu aj satku, obe super, kazde praktickejsie na ine, muz nosi iba Manducu, da sa lahko aj na chrbat.

mirkita
22. aug 2011

liliputi musim vychvalit do neba...mali sme ho na dovolenke a nas 7 mesacny krpec v nom uzasne spal...kym bol hore, pokukal si okolie, odviezol sa v nom s nami aj na lanovke 🙂 a potom ked sme chodili tak spinkal...ked bol dobre obleceny tak sa ani nepotil....nosil ho manzel a vraj to bolo pohodlne, ja som tiez skusila a tych 8kg som ani necitila...fakt skvela vec...uvazovali sme dlhsie ci zainvestujeme, ale oplatilo sa, som rada ze sme nekupili prvoplanovo nejaky lacnejsi v ktorom by maly len tak visel a pozeral pred seba...v tom by podla mna nemohol spat

vavrenka
29. aug 2011

velmi zavisi, co od nosica ocakavas. ci ho chces pre vacsie dietako, ci pre malicke..
pre mna je liliputi z drsnej, neprijemnej latky (skusala som rainbow collection, ta ma aj novorodenecku vlozku) a vystelka chrbtovej opierky susti, materialom, ktorym je vystlana. vzhladom na to, ze ja som na latky citliva, luliputi u mna prehral. ale kopec bab jej maximalne spokojnych.
ergo carrier - je tak pre babtka od cca 4m, je SUPER. jednoduchy na obsluhu, makkucky a dobre "nosivy", co je na nic - podla mna - novorodenecka vlozka heart to heart je sice funkcna, ale veelmi neprakticka, clovek sa naozaj musi naucit obsluhovat ju a je to na porazenie a v teplach uplne nepouzitelna, lebo je polstrovana a hruba. so starym typom vlozky nemam skusenost.
manduca - skusala som aj novy aj stary typ - stary je prijemnejsi matros, ale novy typ je nosivejsi, ma lepsiu novorodenecku vlozku, vylepseny bedrovy pas a hrudny tiez. je to super. a co sa mi paci - chrbtova opierka sa da predlzit o 6 cm. co je , ale otrasne - praktickost. kym si clovek nastavi vsetky popruhy na svoju postavu, tak sa moze zblaznit, ale potom uz len zalozi a ide.

adrianai
29. aug 2011

ja som dlho zvažovala, asi je naozaj najlepšie vyskúšať si viac typov - značiek, ale my sme sa nakoniec rozhodli pre liliputi a max. spokojnosť - malú nosím cca od 5 m, nosí sa rada, aj keď akonáhle začala cupitať, tak pomenej (to je už celkovo na rukách neudržateľná, veď načo ju naťahovať, keď ona už vie sama 😀) prajem šťastnú ruku pri vyberaní 🙂

slavvicek
29. aug 2011

Ahojte, je mám tiež manducu, som veľmi spokojná, tiež som po preštudovaní ergo nosičov skúmala výhody a nevýhody ostatných značiek... Manduca je už so "zabudovanou" novorodeneckou vložkou, dá sa dokonca aj predĺžiť rozopnutím zipsu n a zadnej strane, takže nadlho... Zvažovala som aj Patapun, tam sú ale rôzne veľkosti.... a my s manželom sme úplne iné výškové kategórie, tak by sme spolčné "riešenie: nenašli.... Takže Manduca sa mi zdá dosť univerzála...🙂 A cena všetkých ergonomických je približne rovnaák...

miika
1. sep 2011

Ahoj, ja uz pri troch detoch pouzivam uplne od narodenia babyvak. Ok jeho nevyhoda je ze je orientovany len na jednu stranu a pocase boli chrbat, ale na ukludnenie dietatka v jeho prirodzenej polohe je podla mna ovela lepsi ako ergo nosice.
Teraz k nosicu - mala som pozicany z pozicovne nosic Manduca, pretoze sme sli na vylet na hory a s babyvakom by to nebolo pohodlne. Maly mal v tom case 6 mesiacov, novorodenecku vlozku sme nevyuzivali. Dost dlho trvalo kym som si ho nasadila a nevedela som si ho zo zaciatku zapnut a vypnut sama, co mi vadilo, ze som na niekoho odkazana. Pouzivala som ho 2 dni, takze asi som nezistila vsetky prednosti takehoto nosica. Ale vadilo mi ze dietatko je uplne natlacene tvarou na hrudi, co je sice prijemne, ale taketo deti su uz zvedave a skoro nic odtial nevidel - proste na denne domace nosenie a na nakupovanie sa mi zda babyvak taky praktickejsi. Kamaratka ma aj ten lacny nosic na nosenie tvarou vpred a myslim si ze pre 6mes. a starsie deticky je tato poloha fajn, ked nechcu spinkat a su zvedave, kopkaju nozickami, ludia sa k nim prihovaraju, proste vobec som nemala pocit ze ta jej mala pri tom trpi, cely cas sa usmievala ako slniecko.

bambulka814
1. sep 2011

manduca, manduca, manduca.....ine som sice neskusala, ale tato vecicka proste nema chybu. teraz na dovolenke sme v nej dokonca prevazali aj nasho 2-rocneho a uplne bez problemov. a ked mladsi kubko v nej zaspi, mam rada tu podporu hlavixcky, co sa da vytiahnut, je to velmi prakticke.

annu
1. sep 2011

Ahoj, ja som zo zaciatku pouzivala elasticku satku, no ako maly podrastol, tak som si kupila Manducu a nemozeme si vynachvalit. Maly ma takmer 11 mesiacov a ked vidi, ze si ju pripinam na pas, cely sa trasie od radosti, ze ide objavovat svet 🙂 ... a tiez ma viac odvahy ako v kociku, pretoze keby nieco, schova sa ku mne 🙂 aj manzel vyskusal a chvalil...

seva
1. sep 2011

tiez odporucam manducu. vaha dietatka je rozlozena viac na bokoch, a teda nebolia chrbat, ani plecia.
nemam problem v nej odniest aj takmer 3 rocnu dcerku..

nice202
1. sep 2011

manduca, neocenitelna vec!!!

luckam77
1. sep 2011

ahoj my mame tutok http://www.bambini.sk/sk/1657/227/liliputi-elas... som max.spokojna....je super a fakt necitim vahu svojho dietata ked ho nosim takto, zato ak ho drzim na rukach tak dlho nevydrzim...chrbat ma neboli takze super...mala som aj babyvak a ten uz nechcem... 😀

jana776
1. sep 2011

my mame tiez manducu, s novorodeneckou vlozkou nam to neslo, malickej sa nepacilo, ale od cca 6kg, 3 mesiacov sa nosime. Malicka nechcela byt vobec v kociku, takze sme premanducovali poriadne kilometre a som max spokojna. Este stale ju nosim vsade so sebou, malicka sa tam vie spokojne aj nakojit aj spat, takze kedykolvek chce, vylezie a nemusim hladat lavicku a podobne. Pri druhom planujem na prve mesiace elasticku babysatku, no a potom zase manducu. Aj ked ta nasa je po tolkom noseni uz poriadne ozuzlana 😀

kaja79
1. sep 2011

pozri na tuto stranku: http://www.outdoorkids.cz/?srovnani-nositek,91 .Ja mam manducu a nedam na nu dopustit.