Mám si kúpiť manducu pri druhom dieťati?

vieruska25
15. jan 2016

Ahojte, neviem ci som dala spravny nazov, kazdopadne som sa chcela opytat ci ma zmysel kupovat manducu alebo ergo nosic pri druhom dietati. Satku nechcem urcite. Dcerka bude mat 23mes. ked sa narodi druhe babo a zvazujem, ci nebude dobre nosit to mladsie, tym padom sa nebudem musiet tahat s kociarom a so starsou dcerkou. Pri nej som na nosenie ani nepomyslela, vyhovoval mi kocik a popravde som zastancom toho, ze babo ma byt a lezat na rovnom. Ale su situacie (nakupy, rychle presuny) kedy by som babo dala do nosica a mozno by to bolo jednoduchsie najma pre mna. Maminky, ktore s tym maju skusenost prosim poradte ci zvazovat takuto moznost alebo je to zbytocnost? Dakujem

kacena4
15. jan 2016

@vieruska25 zalezi od teba ako si zvyknuta, ci to tvoja chrbtica uvladze nosit, ci ti to nebude "zatazko" zvyknut si na nu a jednoduchsie ti bude supnut dieta do kocike, ze ten odnesie aj tasky, aj dieta, aj nakup.... a ty si volna a mozes pobehovat za druhym dietatom ako ovesana taskami, ruksakom a este aj mandukou. budes tu pocut nazory ze je to najlepsie pre teba aj dieta, no je to na tvojom zvazeni ako sa budes citit mozes ju mat doma, ale nepouzit ju tyzdne a mesiace lebo ti to nebude vyhovovat 🙂 inak satka je lepsia lebo dieta je "priviazane" k tebe a mozes sa v nej aj predklonit a dieta sa ani nepohne a nemusis sa bat ze vypadne, kdesto v nosici si vzdy jednou rukou istis dieta lebo nie je na 100% "prilepene" k tebe a tak ked sa budes nahanat za starsou bude sa ti horsie chodit s manducou ci nosicom ako so satkou (teda aspon moja skusenost)

sweetangel20
15. jan 2016

@vieruska25 ja som mala pri druhom šatku. Vyhovovala mi, doma som urobila omnoho viac, malý v nej spal, mohla som sa so starším učiť, variť, piecť, všetko. Ale na von mi jednoznačne viac vyhovoval kočík. Odniesol nákup, malého a ja som mohla behať so starším, tak ako píše @kacena4. Bola som s ním v šatke dvakrát vonku a obmedzovalo ma to, stále dávať pozor, stále ho mať na sebe, to nie

siska53
15. jan 2016

@vieruska25 ja mam 2r.a3tyzdne.rozdiel a nakoniec som si musela zabezpecit nosic..mala mala koliky,cize len na rukach.. Takze som si to vyriesila takto a von som chodila s kocikom a ked zaspala,sla do kocika. Ked sa zobudila,plac,sla do nosica. Ked presli koliky tak uz vydrzala za bdeleho stavu v kociku,nosic som viac pouzivala doma na upratovanie a spolocne akoze hranie s obomi,von uz menej.
Ale osvedcilo sa mi mat nieco take.
No viac na doma. Ja nemam take pevne svaly a chrbticu,takze ked sa len trochu dalo,sla do kocika (alebo doma do ohradky(mali sme taku dost velku) ci neskor na zem.

No pamatam si to vysavanie s malou v nosici a s malym za patami.🙂

cecilka123456
15. jan 2016

Podla mna sa neda nosit "len tak niekedy", do toho sa bud zamilujes a budes nosit stale alebo ti to nesadne a nebudes nosit vobec. Uz to ze pises "ze babo ma byt a lezat na rovnom" je znak toho ze ti nesenie nie je sympaticke lebo to vobec tak nie je 🙂. Na tvojo mieste by som si po narodeni skusla nosic pozicat na 2 - 3 tyzdne a podla toho sa rozhodni. Ja som dceru nosila az o 3 mesiaca a dodnes lutujem ze az tak neskoro lebo z nosicom mam lahsi a krajsi zivot. Ten vztah a blizkost sa neda nicim napodobnit 🙂.

lauricka
15. jan 2016

@vieruska25 vyborny cas na zistenie si viac informacii o noseni a o tom, ako ma alebo nema babo lezat. Super. Lepsie aspon pri druhom, nez nikdy. Ja som nosila malu pri prechadzke vonku alebo pri uspavani alebo tancovani, na navstevach, atd. pri mojich 3-rocnych dvojcatach a nemozem si vynachvalit. Tiez som dvojcata velmi nenosila. Ale teraz to bol uzasny a super pomocnik pre mna s babom pri dvojcatach, nehovoriac o uzasnych pozitivnych vplyvoch nosenia na matku a dieta. Kiez by viac mamiciek nosilo svoje deti. Je to tak prirodzene a tak zabudnute zaroven. Manducu mam oranzovu a budem ju posuvat do bazarika asi, tak ak by ste zhanali takuto farbu, kludne mi napiste IP.

lauricka
15. jan 2016

@cecilka123456 da, vsetko sa da, kazdy sme iny a aj deti su kazde ine 😉

cecilka123456
15. jan 2016

@lauricka co konkretne narazas?

julia92
15. jan 2016

@cecilka123456 ja nosim "niekedy" 🙂

lauricka
15. jan 2016

@cecilka123456 no ze sa da nosit babo aj len prilezitostne, preco nie? Ja som si tiez nosenie velmi oblubila, ale moja mala nie je babo, ktore by sa stale chcelo nosit. A zhruba od veku, kedy zacala sama sediet, uz znesie viac aj kocik, takze si to striedame, pouzivame, co nam vyhovuje a v nosici vydrzala tak hodku, max. dve a vacsinou teda na spanie to mala. Bola to fantasticka pomoc na uspanie, ukludnenie, pri vychadzkach, kedy som mala so sebou dalsie dve deti, aj pri upratovani...neviem, sak snad sa chapeme.

lubka5884
15. jan 2016

Určite suhlasim,ze si to treba vyskusat,ak nie si o tom presvedcena. Ale ja osobne by som sa bez šatky asi zblaznila. Dcerka mala 2,5roka,ked sa narodil syncek. Spociatku vela spinkal,zvladali sme. Potom vsak zacalo obdobie,ze som ho uspala,polozila, a ak nie hned,tak do 15minut sa zobudil. Nemala som sa ako venovat dcerke,v klude spal len v kociku vonku. Potom mi kamaratka pozicala satku,a hned bol zivot lahsi. Nekupovala by som vsak dopredu,su aj deti,ktore sa nechcu nosit. Treba vyskusat...

cecilka123456
15. jan 2016

@julia92
@lauricka baby neukamenujte ma, male babatko novorodene si prirodzene vyzaduje mamu, a ked sa nauci byt nalepene na mame v prirodzenej polohe v ktorej bolo v brusku tak si myslim ze sa mu to zapaci a bude si to vyzadovat. Samozrejme ze ked zacne vnimat svet tak sa kocikuje. Ja kocik mam a pouzivam ho velmi ale v kosiku mam stale zumbuccu a malej sa tam stale paci a to mame 2 roky. Zeny sa stazuju ze staaaale su decka nalepene na rukach a ze maju ruky vytahane, ja mam akurat dobre zanosenu satku :D

lauricka
15. jan 2016

@cecilka123456 to je este dobre, ked sa stazuju, ze maju vytahane ruky, to znamena, ze ich na tie ruky zoberu. Ale su take, co nezoberu, lebo "co ked si nahodou zvykne". Mna mrazi tento studeny a neprirodzeny odchov. Takze sa tesim kazdej snahe o nosenie.

perlaoceanu
15. jan 2016

@vieruska25 ja som ergo nosic tiez kupovala az pri druhom dietati a nedam nan dopustit. Kym starsia lozila po preliezkach, mladsi sa pokojne nosil, ked bol unaveny, tak tam aj zaspal. No na nakupy je lepsi kocik, nakolko ten odvezie nakup. Neviem, kde byvas, ale u nas je dost problem s bezbarierovym pristupom,takze vsade kde sa neda dostat s kocikom, som nosila nosic. Maly ma rok a pouzivame ho dodnes, vzdy lepsie ako nosit maleho na rukach.

cecilka123456
15. jan 2016

@lauricka ano zial aj take poznam :(. ze vsak si poreve a zaspi. chudatko babatko :(

dadymima
15. jan 2016

@cecilka123456 tak podla mna sa nosit da aj prilezitostne, manducu mame asi od 2 mesiaca ako sa maly narodil, a pouzivali sme ju zvacsa najprv na doma, ked som upratovala, varila atd, neskor zasa na prechadzku kam by sme sa s kocikom nedostali a teraz ju vytiahnem sem tam, ked idem niekde mhd a nechce sa mi tralalakat s kocikom, pripadne si ju vezmem so sebou ked idem do nakupneho centra (lebo viem ze maly dlho chodit nedokaze a s kocikom medzi regalmi sa mi niekedy nejde najlepsie). Takze nosit sa da aj "sem tam".

a co sa tyka otazky, podla mna je to fajn pomocnik, samozrejme s kocikom sa to neda porovnat (clovek nejde ovesany s dietatom, taskami, kabelkou...) nezamilovala som sa do nosenia, ale manducu som vyuzila a peniaze ktore som za nu dala nelutujem a planujem ju odlozit pre druhe 🙂

cecilka123456
15. jan 2016

@dadymima okej nozikom do mna !!! 😀 ... sa neoplati tu nieco napisat lebo ma tu zbijete 😀

sweetangel20
15. jan 2016

@cecilka123456 ale veď nikto na teba neutoci, nikto ti nič zlé nenapísal, len to napísali baby svoj názor...

dadymima
15. jan 2016

@cecilka123456 to nebolo myslene v zlom, sorry ak to tak vyznelo 🙂

uhnakova
15. jan 2016

ja odporucam klasicky kocik a k nemu skejt pre starsie dieta. Tak sme to mali my a mozem len odporucat. Ked sa narodila mladsia dcerka, zrazu sa chcel starsi syn len vozit a vozit, nohy ho boleli, robil sceny po ulici. Skejtik za kocik to vcelku vyriesil, plus neskor som kupila aj skladny surodenecky kocik, ale to az ked mladsia vedela sediet. Mame doma aj Manducu, ale obe deti v nej byvali dost nervozne a pospali len polhodinku. Takze bola naozaj len na prilezitostne pouzitie.

edn
15. jan 2016

@vieruska25 Ja som kupila manducu cez bazos, vobec som ju nevyuzila, ale potom som ju predala za tu istu cenu..Takze stratova som nebola.. Je to sice dobra vec, ale mne nevyhovovalo, ze najskor bolo moc zima ked som malu chcela nosit a nechcelo sa mi dokupovat k tomu tie deky a pod. a potom zas v lete bolo 40 stupnov a mala sa v tom neskutocne potila, preto v tom ani nechcela byt..A co sa tyka nakupov, to sa mi nechcelo davat na seba na tu chvilu, radsej som ju dala do kosika - najskor vo vajicku a potom uz na sedenie.. Ale nelutujem, ze som ju kupila, lebo par krat mi pomohla..
Asi zalezi na tom ako casto chodis tam, kde nemozes ist s kocarom a v akom obdobi budes mat druhe dieta.. Lebo moja kamoska to vyuzila neskutocne vela

vieruska25
autor
15. jan 2016

Baby dakujem vam za nazory a rady, este to budem zvazovat, pretoze to nestoji malo aby to potom lezalo doma na skrini, ale pokial ma pomoct a ulahcit mi zivot, tie peniaze neolutujem. Byvame na dedine a vsade sa presuvame autom, ci na nakupy, k lekarovi...Doma budem urcite pouzivat kocik. Skor mi ide o to, ci sa mi to oplati na kratkodobe presuvanie, ze nemusim rozkladat zakazdym kocik z auta.

@lauricka k tej poznamke "o vybornom case na zistovanie"....ja som detska rehabilitacna sestra a viem velmi dobre ako ma dieta lezat a ako sa ma nosit, to nepotrebujem vysvetlovat tu na mk...na dlhodobe a celodenne satkovanie a nosenie mam svoj nazor, ale o tom nie je tato tema...ja chcem len vediet ci sa mi to oplati kupovat pre kratkodobe prenasanie

annie6
15. jan 2016

Ja som si pri druhom kupila ergonosic a nelutujem,ci v dazdi po starsieho do skolky, ci pri nakupe aby nezavadzal kocik v kufri alebo v lete len tak na prechadzku 🙂

lauricka
15. jan 2016

@vieruska25 hm, niekedy nemusi byt vsetko take ako sa zda. Aj lekari sa vedia mylit. Jasne, ja to ani nepotrebujem nejako presadzovat. Kazdy sa stara o svoje deti ako najlepsie dokaze. Ja som babo nenosila cely den v satke, s tymto skusenost nemam. Pre novorodenca je to ale absolutne prirodzene. Su krajiny, kde kociky nemaju, deti len nosia a myslite, ze maju problemy s chrbticou, ako mame my? Clovek cely zivot sa nieco dozveda a aj meni nazory.

dasiacik
15. jan 2016

@vieruska25
Ahoj.Ja mam medzi detmi takmer rovnaky vekovy rozdiel ako budes mat ty.Manducu som kupovala pri prvom synovi s cielom ulahcit si zivot a narovinu ti poviem,ze niesom nejaka zaryta "nosicka",takze moj prispevok bude dost triezvy a nestranny,si myslim.Budem riesit len obdobie ktore ta zaujima a to je obdobie od narodenia druheho syna.Maleho prevazne vozim v kocari,ale su situacie kedy je lepsie zobrat nosic.S kocarom sa nedostanem vsade.Ked potrebujem niekam prebehnut,nieco vybavit,ist autobusom,zbehnut do obchodu po nejaku drobnost,ist na prechadzku po narocnejsom terene,po schodoch-to su vsetko situacie kedy vyuzijem manducu.Ale,na druhej strane,ked potrebujem ist na nakup viac ako 2-3 poloziek,na navstevu (kde potrebujem mat so sebou nahradne plienky,oblecenie,obrusky,penazenku,mobil...),ak si chcem ist nieco kupit na seba,tak je urcite vhodnejsi kocar.V konecnom dosledku hodnotim manducu ako dobreho pomocnika,ale v pohode by som vsetko hore uvedene zvladla aj bez nej.Za mna odporucam kupit manducu z bazara.

silvia62256
15. jan 2016

Kup si manducu z bazara najlacnejsiu a mas to...trapne nazory ze bud budes nosit stale alebo vobec nepocuvaj...moja mala je odmalicka v kocari a odkeky chodi mame manducu lebo sa mi nechce za nou behat s kocarom...je to parada vyuzijes neboj a ked ne predas 😉

vieruska25
autor
15. jan 2016

@lauricka kazdy ma svoj nazor a ja svoj nepotrebujem a ani nechcem tu prezentovat, ja som tu temu nezalozila kvoli tomu...ale nahnevalo ma, ze bez toho aby si vedela kto som, co robim, co viem alebo neviem, si isla ironiou na to ze "az pri druhom dietati si idem zistovat ako ma lezat a ako sa ma nosit". Pricom keby si poriadne precitas uvodny prispevok, v nom o tom vobec nebola rec....naco podpichujes mimo temy?

mia265
15. jan 2016

@vieruska25 Ja mám na predaj manducu bordovej farby za 60 eur keby si chcela

katarinamarkova
15. jan 2016

@lauricka ja len tak zo zvedavosti:
- ake krajiny?
- na zaklade coho usuduzujes ze nemaju ziadne problemy s chrbticou?

vieruska25
autor
15. jan 2016

@mia265 dakujem za ponuku, ale este stale zvazujem, ci to kupit alebo nie...ale budem na to mysliet ked sa rozhodneme 🙂

annie6
15. jan 2016

@vieruska25 ja mam ergo z ciny aliexpres za 20€, ked bola mala malicka, vlozku novorodenecku som kupila tu na MK, ale velmi tam nechcela byt, tak som predala a uz ked bola kustik vacsia nosila som ju bez toho aaa este aj trojrocny sa minule zo skolky odniesol ked mu bolo zle 😀 cize my vyuzivame ked treba aj pre oboch, skus pockat kym sa male narodi a poziciat a uvidis