Next verzus Cherokee. Aký máte názor na tieto značky?

lucaska
5. apr 2008

ahojte, chcem sa vas spytat aky mate nazor na tieto dve znacky????
lebo sa stretavam s nazormi ze cherokee ma vela podobnych veci ako next????
co radsej nakupujete................. 🙂

marika80
13. jan 2009

next sa mi zda kvalitnejsie (aj po 27. prani si to drzi tvar). Ale kupujeme obidvoje. Cheerokee je zas lacnejsie. Ale pekne su obidvoje.

marorlinko
13. jan 2009

nemyslim si,ze cherokee ma podobne veci jak next,lebo ja nakupujem v next pre maleho a su tam ovel akrajsie a kvalitnejsie veci a drahsie. cherokee je znacka pre hypermarket asda. takze tod moj nazor. navyse ako tuna bolo pisane mozme ich prat viackrat myslim veci od next a farby ostanu,nenatiahnu sa po prani atd. ja som spokojn s next je to moj aoblubena znacka pr emaleho aj premna.

maja5
16. jan 2009

ahojte chcela by som sa opytať tie veci z nextu ked je tam že new baby to je ako u nás 56? ale potom up to 1 to je 62? nejak sa v tom nevyznám ja len teraz začínam nakupovať pre prvé baby. tak by som rada poprosila o radu. dakujem

cmilka
16. jan 2009

ahojte,ak mozem,pridam svoj nazor.kupujem veci oboch znaciek, som s oboma viac-menej spokojna. od cheerokee ani nejako vela vzhladom na cenu neocakavam 🙂 . musim priznat, ze niektore veci z nextu ma sklamali, naposledy bodynko zo supravky s nohavicami sa mi zda veeelmi tenke, a neudrzalo tvar uz po prvom vyprati. ale inak su to fakt velmi pekne veci, a z 80% aj kvalitne 🙂 . ja som asi najviac spokojna s vecickami z hm.

katrin21
16. jan 2009

podla mna aj cherokee drzi tvar, aj farby.. som spokojna... mame od nich vela veci...

alexandra
16. jan 2009

maja orientuj sa podla vahy, ten udaj velmi dobre sedi 🙂 Mala ma 6 mesiacov, ale skoro 8kg, takze jej sedi na 8kg = 6-9 🙂 Pochybujem ze nam to vydrzi do 9 mesiacov, to prejdeme na vel. 9,5kg 🙂

sassi
16. jan 2009

Cherokee mam velmi rada
NEXT kupujem len nosené na Mimibazari, a vždy to bolo velmi pekné, kvalitne, nevyťahané
ale nove sa musí dať doviezť a to je nechutne predražené
alebo je predajna v Bratislave, Brne a v Prahe, a to mame všade vyše 200km
a tiež mam rada C&A a H&M, Marks&Spencer ... myslím že kvalita je teiž velmi dobrá, ale cenovo samozrejme vyššie

dmonikad
16. jan 2009

Kupujem cherekee , neočakávam veľa za tú cenu, a väčšinou ma milo prekvapí (trvácne farby, drží tvar). NEXT mám asi len dva kusy, z druhej ruky, sú super, ale nové sa mi zdajú predražené 😉

zuzana76
16. jan 2009

ja Next nekupujem vobec, jedine Cherokee, mne sa ta kvalita u Cherokee pozdava, samozrejme pyzamka, ci bodynka, ktore nosi kazdy den a peru sa naozaj casto, tak tie nie su ziadne vystavne kusy, ale myslim si ze uplne postacuju. Mne sa zda dost plytvanie peniazmi, ked by som malemu kupila nejaky svetrik za 30 euro. Este aj Cherokee kupujem zvacsa vo vypredajoch, ved naco platit za oblecenie nehorazne sumy a to oblecenie nenosi dlhsie ako polroka. Podla mna uplne zbytocny luxus, takze nemam nic proti Next, vlastne ani nemozem povedat nieco negativne, kedze som tuto znacku este nemala, ale uz len ta cena sa mi zda negativum. Ale na kvalitnych topankach si naozaj potrpim.

jaja0110
16. jan 2009

my kupujeme Next... kvalita je prednejsia...zo cherokee su vecicky vyprate a "vynosene" ovela skor ako z Nextu... 😉 ale netvrdim ze doma nemame ziadne cherokee to nie...ale po vacsine su to vecicky ktore nosime na doma... 🙂

spantex
16. jan 2009

Ahoj. Viete mi povedať, že kedy zvyknú byť tie výpredaje? Zaujímalo by ma v Blave, lebo bývame odtiaľ dosť ďaleko. Vďaka.

marorlinko
16. jan 2009

okrem nextu mam rada aj Gap maju tam pekne veci a este kvalitnejsie nez v next,ale velmi drahe,ale mne sa zase oplati kupit malemu drahsie a kvalitnejsie,kedze lacne veci sa mu rychlo rozpadli,kedze je aktivny a casto periem. ma 2roky oblecenie na 3roky, bo je vysoky,takze ja uprednosnujem radsej next aj sebe tam najdem vzdy nieco nielen pre drobca. m&s kedysi mavali krajsie vecicky pre chlapcov ako teraz,aspon tuna v uk, praveze teraz su lacnejsie ako boli volakedy. kiezby aj gap zlacnel,ale to vydrzi vela prania.

a_rianna
16. jan 2009

Next mam zopar kuskov, segra mi nosi z anglicka, a ked som ja bola v englande tak som tam rada kupovala či už detske veci alebo dospelacke. Cherokee kupujem pyžamka, bodynka z dlhým rukavom, a aj teplačiky a tak. lebo mi je luto dať malemu next body alebo cocodrilo alebo inu značku na papanie ked viuem že sa mi dogebri a nejde to doprať. Tak na doma ma Tesco body Cherokee alebo teplačiky a tak a ked ideme niekde von tak mu dam ine oblečko 🙂

a pyžamka su super. len skoda že ed zhanam vždy velkosť na bodynka alebo pyžamka tak vtedy nie su. Asi budem nakupovať v predstihu ked uvidim

sassi
16. jan 2009

naš rastie tempom 1 velkosť maximálne nositelná 2-3 mesiace, topánky aj 2 čísla za sezonu... takže sa tie veci za ten čas nestihnu rozpadnuť 😀
V podstate je jedno, či CHEROKEE, NEXT alebo ina "značka" ... hlavne že to nie je čínak...
Ale vyhodiť 20-30 € za rifličky či bundičku vo velkosti 68 sa mi zda neprimerané

martina78
20. feb 2009

Pridam sa do debaty 😉 Mam rada obe znacky, doteraz to bola zn. cherokee, ale priznam sa ze coraz castejsie nakupuje next, od bab z mmb, oblecko je fakt kvalitne, vydrzi aj niekolko prani, a stale ho mozem posunut dalej 🙂

3558
20. feb 2009

ja mam malemu veci na doma z cherokee a von next. ale aj tak ked idem na prechadzku a maly je v ,,domacom,, tak ho neprezliekam. pre mna je to len vec ci chce niekto znackove, alebo nie.
inak napriklad som bola na navsteve u jednej znamej a sa mi vychvalovala ako dcere kupuje iba znackove veci. tak som sa pytala ze ake. a ona ze Cheroke./ona ani next nepozna./ 😔 🙂

lucka05
22. feb 2009

s next som spokojna velmi a tiež som niekde čitala že navrhar pre next je ten isty ako aj cherokee 😕

nufka
22. feb 2009

ja osobne kupujem z cherokee vela veci a vela sa mi podari vo vypredajoch za super cenu,s kvalitou som spokojna a myslim si ze je zbytocne kupovat dietatku znackove veci bo je mu to jedno a rychlo z nich vyrastie.Cherokee ma krasne veci a next je velmi podobny a dva niekedy aj tri krat drahsi 😉

3558
22. feb 2009

nufka mas pravdu. napriklad maly ma dvoje teplaciky z next a dvoje z tesca. no a teraz stvornozkuje a po dvoch tyzdnoch su ozmolkovane. tak cherokee ako aj next. 😒

zabka78
22. feb 2009

cherokee je dost nekvalitna znacka, co sa tyka stalosti farieb a pevnosti bavlnenych materialov.
next - super

nufka
22. feb 2009

zuzi je pravda ze mame znackove kusky ale next vobec ...no priznam sa ze vacsinou sme tie znackove dostali 😉

veronikahel
22. feb 2009

my kupujeme tiež väčšinou cherokee. sestra z Irska mi nosi next a early days a ten sa mi zda dost rovnaky s cherokee. v čechách kupujeme v C&A. Všetky veci su v pohode, žiadne sa mi nezažmolkovali, ani farba nevyprala...

nufka
22. feb 2009

veronika aj nam nosi kamka z Irska early days a inak nakupujem vacsinou C&A alebo H&M.Inak mame aj Hilfiger a Calvina co nam nosi dalsia kamoska z Usa a to len pre to ze nie ze by na to mala ale stoji to tam v porovnani tolko co tu nase cherokee 😔

zabka78
22. feb 2009

ja co som kupovala ze cherokee teplaky pre malu, tak diera na kolenach na obidvoch kusoch+vysedivela farba a manzel letne tricka po par vypratiach biele flaky. farby sa mi najviac vypieraju pri tmavych farbach, hlavne tmavomodrej...

bzuco
23. feb 2009

my sme so cherokee spokojní...manže má veľa triečiek - farby sú stále krásne a aj deti majú kopec vecí tejto značky
zabka...možno máš zlý prášok 😎

aplless
23. feb 2009

myslim ze next cherokee hm vsetky su kvalitne ja to vidim ked to operem tieto znackove su stale ako nove vobec sa neroztahaju ako tie cinske co mala podostava na sviatky to je hned po prvom prani ako keby to nosila pat rokov takze nieco na tej znacke bude ze je to kvalitnejsie

zabka78
23. feb 2009

bzuco - pri akej teplote peres pradlo? ok, daj tip na prasok 🙂

bzuco
23. feb 2009

zabka...ja farebné väčšinou na 30tke, málokedy na 40 - to už musí byť riadne špinavé 😅 a prášok jedine ariel - zvlášť na biele a zvlášť na farebné prádlo

zrzulka
23. feb 2009

zabka ja mam asi tiez "zly" prasok lebo moje (dcerine) bodynka vyzeraju hrozne. prave zvazujem ze ich vyradim na handry.(CHEROKEE) Strasne sa natiahli do sirky. Z nextu bodynka nemame ziadne. Viete mi povedat ci aj tie sa tak priserne natahuju do sirky? Bodynka vacinou kupujeme od slovenskych vyrobcov alebo v HaM a tie su ok.A ake maju Mothercare bodynka? od nich mame pyzamka (overaliky) a tie su super kvalitne

Co sa tyka nextu tak next robi sice krasne vecicky ale podla mna total neprakticke. Pamatam si na jedno nadherne tricko ktore mala dcera ako 3 mesacna. kym som jej ho obliekla tak som sa poriadne zapotila. Rukavy uzulinke. takisto aj zimny overal. Naozaj na pohlad aj kvalitou su fajn. Ale ta praktickost mi vobec nesedi.
nam tiez posiela sestra z Uk veci z nextu. napriklad teraz som objednala od nej veci na jar a leto. Spolu 11ks (tricka, 2 nohavice,riflovy kompletik s tunikou, capacky, teplaky, mikina) a vyslo ma to asi na 80libier. tu by som za tu cenu kupila mozno 3 ci 4 veci. Sestra sa nestaci cudovat ze akym kurzom preratavaju ceny. Este ked na stitku vidiet cenu v librach.... No coment. Slovac kupi. A ked nepredaju tak sa mamicky pozabijaju vo vypredaji.

dididi30
23. feb 2009

my kupujeme bodynka od h&m ale aj od mark&spenser mame a tiez sme dostali s mathercare, cheroke mi pripadaju take no...susila som raz uz nechcem..
ja periem v doma vyrobenom gelu, je ekologicke a hlavne pre citlivu pokozku a krasne operie a tiez prijemne vonia 😉
zrzulka pravda v anglicku je next a ine znacky ako som hore spominala ovela ovela lacnejsie 😎 😉

ale aj tak najcastejsie nakupujem v H&m pekne, farebne a kvalitne oblecko pre deti 😉