Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Nosič alebo súrodenecky kočík

mateagelika
29. okt 2018

Ahojte mamičky,
Veľmi by som potrebovala poradiť. Už máme malého synčeka a čakáme druhé babo. Mame golfový kocik a keď sa nám narodí druhé babo mali bude mat len rok a jeden mesiac. Neviem sa rozhodnúť ako poriešiť tuto problematiku. Rozmýšľala som že by sme si kúpili nosič alebo skôr šatku a to tiež neviem ktoré je lepšie. Alebo potom ten surodenecky kocik ale nejak má odrádza že zaberá veľa miesta.dakujem za rady 🤗

teada
29. okt 2018

..a kedy sa narodi surodenec?ak k jari, tak nejake odrazadlo., ale inak by som to kocikom riesila, lebo najmensi drobcek aby bool stale a dlho v nosici, to mi nepride moc vhodne..alebo ku kociku sa da pridat nieco take na statie, kde sa starsie dieta postavi a vozis obe, alebo si tam aj sadne..aj nosic na rychle vybavenie, ale na dlhe nosenie to su extremy na dieta..my sme mali kocik a aj golfac, ale, ked som sla sama vonku s detmi, tak starsie na odrazadle frcalo a pacilo sa

lindusss2016
29. okt 2018

Prve dietasom len odnosila a ked sa narodil mladsi, bol prve tri mesiace tiez len v satke. Akurat som potom nezvladala behat za dcerou, takze som to otocila, maly siel do kocika a dvojrocna do satky na presuny, na ihrisku som ju vypustila a bolo ok. Tvoje starsie bude len rocne, ak si kupis nejaku univerzalnu satku, mozes v nej nosit drobca aj starsie dieta. Uvidis podla situacie, ako ti viac bude vyhovovat. U nas sa skejtik na kocik vobec neosvedcil.

lindusss2016
29. okt 2018

A nazosj to nie je ziaden extrem, pre novorodenca ovela prirodzenejsia poloha, ako ked spi cely den zviazane v perinke a starsie by si nosila aj tak len na presuny, nie na celu prechadzku. Takze ja by som na tvojom mieste kupila satku, ktoru vies pouzit pre oboch. Otazka je, ci so satkovanim uz mas nejake skusenosti alebo nie

lulu0123
29. okt 2018

Podla toho kolko ma starsi surodenec.Ja mam medzi babami 2.5 roka rozdiel a uz od 2 rokov sme ju odvykali od kociara.Pre mladsiu pouzivam norm.kociar plus mame skejtik pre starsiu ked sa s nimi niekam ponahlam alebo ideme na dlhsie a je unavena.Inak chodi tiez na odrazadle a kolobezke.A mam aj nosic a ten je tiez v niektorych situaciach super.Za mna aj kociar aj nosic.A uz si rozmysli ci ti treba surodenecky.

mateagelika
autor
29. okt 2018

@lindusss2016 no zo šatkami moc skúsenosti nemám lebo som si kúpila nosič ktorý sa mi moc neosvedčil. Pre mna to bolo nepohodlne no skôr si myslím že to bola lacná verzia a nie veľmi kvalitná. A chcela som skôr tu šatku veľa som si o tom čítala že je lepšia ako nosič.

mateagelika
autor
29. okt 2018

@lulu0123 starší bude mat len rok a mesiac keď sa narodí druhé babo už vieme že dievčatko a chlapecek moj malinky je docela lenivý ešte nám nelozi tak neviem vôbec či bude behať kým sa nám narodí ale ďakujem za všetky rady

mateagelika
autor
29. okt 2018

Ďakujem Vám uvidíme ako bude starší syn šikovný a rozhodneme sa. Ďakujeme veľmi mi pomohli rady 🙏🤗

kej_trin
29. okt 2018

@mateagelika
Ahoj, ja mam surodenecky kocik a je mi veru velkou oporou ( sice teraz uz menej -lebo starsi bude mat 3 a mladsia 1,5 takze viac behaju ako sa vozia )
Nie vsetky surodenecke kociky su velke. Ja mam phil&teds vibe3 a je asi o 10 cm dlhsi ako obyc. kocik.
Pouzivam ho ako mono kocik ( pre jedno dieta ) a ked potrebujem tak nakliknem double kit pre surodenca a vozia sa obaja.
Teraz je uz mnoho kocikov na tento sposob a pritom su velkostou ako klasicke kociky.

Ja s tym mojim sa zmestim aj do vytahu panelakoveho.

25jesss25
29. okt 2018

Ahoj ja mam rozdiel medzi chlapcami 1 rok a 2 mesiace a velmi lutujem, ze som si surodenecky kocik nezaobstarala skor.
Mala som aj satku pre mensieho, ale mne sa to neosvedcilo vonku, kedze som musela behat za velkym a stale sa sklanat k nemu a brat ho na ruky.. tiez sa mu nikdy nechcelo chodit, tak som ho vlacila na rukach. Tak som kupila surodenecky a veru nedam dopustit, vsetko je ovela jednoduchsie.. popozeraj si take skladnejsie, ale ja urcite odporucam

besnavila
29. okt 2018

Skus si zgooglit buggypad...odporucam 🙂

jatva
29. okt 2018

mam medzi mladsimi detmi 22m a fungovala som tak, ze najmensi v satke, starsi kocik/peso/odrazadlo. Najmensi kocik odmietal asi do jedneho roku, takze dobre, ze som dvojkocar nekupovala, bol by mi uplne zbytocny.

luci1012
29. okt 2018

ja osobne nemám skúsenosť, ale určite v tvojom prípade pri takom malom vekovom rozdiele by som neváhala a volila súrodenecký kočík. Myslím si, že oceníš, ked ti obe deti v kočíku zaspia, a ty budeš mať chvíľu pokoj 🙂 ked bude chcieť starší chodiť, tak bude chodiť. ale stále bude mať miesto, kde si môže sadnúť. Aby sa nestalo, že zrazu chce ísť na ruky, a odrážadlo s kočíkom treba tiež niesť :D :D

lindusss2016
30. okt 2018

@mateagelika aky konkretne si.mala? Satky su pohodlne, ak si kupis taku, co ti bude vyhovovat a naucis sa ju viazat, tak to bude super

lindusss2016
30. okt 2018

@mateagelika ale ako citam, vsetko zalezi len od tvojej situacie a co ti proste viac vyhovuje. Ci zijes v meste alebo na dedine, ci sa chces skor prechadzat alebo len presuvat do daneho bodu. Ja som rada, ze som.surodenecky nemala a to mi.jedna znama chcela darovat, ale nevzala som si ho. Neviem si predstavit s takou opachou sa trepat

mateagelika
autor
30. okt 2018

@lindusss2016 neviem aký nosič keďže nemal konkretnu značku. Ale nevyužívala som ju veľa síce malému sa tam lubilo. A zvažujem teraz nejakú elasticku šatku na začiatok 🤗

lindusss2016
31. okt 2018

@mateagelika elasticka je zbytocna, kup si rovno pevnu. Ak nechces investovat vela, odporucam Yaro Broken Twill, zaviazes do nej aj to starsie dieta, aspon vyskusate.

jennyska
23. nov 2018

Ahoj @mateagelika a ostatní maminky. Na koníkovi máme nově i Odbornou poradnu o nošení dětí a všechny otázky do ní můžete kdykoli vkládat zdarma a anonymně: https://www.modrykonik.sk/forum/category/poradn...

Vložením svého dotazu pomůžete i dalším maminkám, které zajímá to stejné, co Vás a hledají tu nejlepší možnou radu, kterou mohou dostat.

Děkuji za vložení otázky/otázek a přeji krásný den 🙂
Jennyska
Modrý koník team