Nosič pre 10 mesačné dieťa

sojaso
29. dec 2014

Mile maminky, hladam pre moju dcerku vhodny nosic (zatial som naklonena manduce a ergo baby nosicu), no potrebovala by som vediet vase skusenosti, ci tieto nosice, podla vas, vobec vyuzijem, ked moja dcerka ma uz 10 mesiacov a je to naozaj "zive kukadlo" vsetko chce vidiet a vsade chce byt ...dakujem za kazdu vasu skusenost

cecilka123456
29. dec 2014

@sojaso na tvojom mieste kubim KiBi. Malu v no uz mozes nosit a vydrzi dlhsie ako manduca alebo ergo baby 🙂. Ja som zamenila v malej 7 mesiacoch manducu za KiBi a som maximalne spokojna 🙂

sojaso
autor
29. dec 2014

@cecilka123456 ...a malej sa v nom paci, myslim tym, ked chce pozerat na svet a je otocena k mamine, nevadi jej to? Inac je to podobne manduce...v com je medzi nimi nrozdiel?

cecilka123456
29. dec 2014

@sojaso ma mäký bedrový pás, a je to batoľací nosič čiže sa dá upravovať veľkosť od 6 mesiaca aj do 3 roku zivota cca. malej s velmi paci obzera sa a uz ju davam aj na chrbat 🙂

sojaso
autor
29. dec 2014

@cecilka123456 nasla som na youtube, ze sa da nosit aj na boku, nemas s tym skusenost?... 😉

mamutka
29. dec 2014

my sme manducu vyuzivali na max, ked mal maly 20 kg v pohode sa v nej odviezol, ked sa slapalo na ture napr.rychlejsim tempom do kopca, rovnako v nej dokazal na manzelovom chrbte prespat dvojhodinove motanie po jaskyni, proste vydrzi vela.
nas drobec je zivel co bezne 20 sekund neostane na jednom mieste, ale nosic sa vela vyuzival, dieta oceni, ze nemusi kus slapat, ale sa pekne odvezie, takze urcite vyuzijes, ked ti ma "uz 10 mesiacov" 😵
proste sme manducu brali automaticky na vsetky vylety a velmi casto posluzila, hodne toho nachodime a malemu to usetrilo kilometre a hodne sa pritom narehlil.
tie komenty "tata, a preco tak funis, co si unaveny?" nemali chybu 😀

cecilka123456
29. dec 2014

@sojaso na boku som este nenosila ale urcite to nie je zlozite. Ja kibi maximalne odporucam a kedze som mala aj manducu aj kibi tak manduca sa moze skrit 🙂

margarita
29. dec 2014

aj ja som v manduce v pohode nosila 15 mesacneho chlapa a planujem aj teraz dcerku, ved bokom z toho vidia, ale kazde dieta mi prve asi 4 az 6 razy v nosici poplakali, ale do 5 minut si zvykli a neskor uz len videli, ako si to pripinam a uz sa hrabali hore. 😀
ako si naucis, tak budes mat. ale je pravda, ze napr. nasa najstarsia sa celkovo nechcela vela tulit a ani nosit, vydrzala tak na ture max ale po meste alebo tak nechcela. synator by sa roznasal aj po dome, ked ho zuby boleli a pod., takze kazde dieta je v tomto ine, ale to nezistis, kym nosic nevyskusas.

pripadne skus si pozicat od kamosky, v materskom centre, skratka niekde, aby si nevyhodila prachy zbytocne...

katy1979
29. dec 2014

my sme manducu kupovali ked mal maly rok a to som povedala ze bola najlepsia kupa v zivote. To bolo pred 6 rokmi vtedy taky velky vyber nebol ako teraz. Ale urcite by som do nosica isla aj ked ma mala 10 mesiacov

jongopongo
31. dec 2014

@sojaso ahoj , skus si pozriet boba nosic, ma take iste vlastnosti ako manduca ale za lepsiu cenu http://www.predeti.sk/mainform.aspx?rowfilter=t... ,najlepsie by bolo keby si si to aj vyskusala s drobcom ci sa bude citit pohodlne 🙂 vela statia pri vybere

luciacv
31. dec 2014

myslím, že na webke nosime (slovenská webka) je aj požičovňa nosičov. Nám sa osvedčil ergonosič. Čokoľvek vymyslíš, odporúčam pred zakúpením odkonzultovať s každým, kto to bude nosiť, napr. s manželom. Ergo je do 20 kg a zapínaním a "obliekaním" sa podobá na ruksak. Na túry môžem stopercentne odporúčať, plus ja som ho nosila aj do mesta, keď už mladý nechcel byť v kočiari a prišla na neho únava, tak som si ho dala na chrbát a bolo. A ešte mi tam párkrát aj zaspal. Teraz čakáme druhé, tak mám k tomu aj novorodeneckú vložku. Medzitým som mladého prestala nosiť cca pred koncom prvého trimestra a súčasne už sa sám veľmi nosiť nechcel, už len ockovi na rukách (asi sa mu to zdá flexibilnejšie 🙂). A napr. náš mladý má 2,5 roka a 16 kg, dievčatká mojich kamošiek majú menšiu hmotnosť, tak sa môžu nosiť aj dlhšie, ako len do 3 rokov.

sojaso
autor
5. jan 2015

Zienky, velmi pekne dakujem za rady a skusenosti, hlavne cecilka123456, ktora mi poradila Kibi, pretoze sme si tento nosic kupili a sme naozaj spokojni, hlavne manzel si ho chvali, da sa dobre nastavit a malej sa v nom paci, co je najdolezitejsie a mne sa paci aj farba 😉 tak palec hore

macamliecna
11. mar 2015

dievcata neviete ci existuje ergonosic kde deti sedia chrbtom k matke?chcem teraz nejaky kupit a za kibi 100 eciek mi je luto..zatial som sa priklonila k ergobaby,lebo si ho chvalia a je o 3x lacnejsi..no rada by som sla do kibi,ale co ak za tie peniaze ergo bude rovnake..joooj,keby clovek mohol niekde porovnat... 😠